Kasutatud autode ostmise mõtekusest.
#21

Einotoreteema ... sama kui "kas süüa on mõtet, pärast peab ju pellerisse minema..."

Ostjad on lollid! Ja seda mitte ainult atuode ja tehnika ostmise juures, enamuses ostutehingute kõrvaltvaatajana pean mainima, et ei saa aru teguviisist ja motiividest, ntx osta "maja", mis peale ostu osutub korteriomandiksja on seotud hoopis teiste kohustutsega ... hind 250k€ ... nukker juu.

Autodest ... kasutatud auto ostja peab olema sama hoolikas nagu seda on halasti üle okastraataia roniv mees, kui seda endale koguaeg korrata, siis eriti "alt" ei lähe ... iseasi kui ostad emotsiooni, siis pole muul enam tähtsust.

Ise pole enam ammu käinud kellegi kaasa "ekspertiisi" tegemas, sest soovita mis soovitad, lõppeks on auto ikka "punane ja kahe uksega". Ostku terviseks!

Kuivõrd ma ise autosid üle 500€ osta ei jõua, siis siiani on need 300-500€-sed vastu pidanud küll, remontida on neid ka tulnud ca3-400 eest aastas, aga see eest on olnud paak täis ja uued papud all Wink

Dad.
Vasta
#22

Dad pani praegu mu mõtted ilusti paberile. Nagu ise oleksin kirjutanud. Respeckt!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#23

Margiesindustes müüdavatel autodel ei ole vahet nende autodega mis eraisikud müüvad ja ei nad tee midagi autot enne müüki korda, lihtsalt vb ütlevad mis autol läbi on. Kindlalt võib öelda, et üli suurel hulgal Eestis müüdavatest autodest on spido kindlalt keritud kuna ei ole loogiline, et 20 aastat vanal autol on läbisõit sama(250k) mis 5 aasta vanusel autol. Spido kerimise põhjus on ilmselgelt see, et Eesti inimene ostab läbisõitu mitte korras autot. Ka 150k läbisõiduga auto võib olla ront kui teda rapsida ja mitte hoolet teha.
Vasta
#24

Nende diisel pillide ostmisega, kui tead mida vaadata, siis on masinad korralikud. Viimased masinad mis siis 2 aasta jooksul olen ostnud, on mõlemad vanakooli passatid ja kella peal 500K-700K läbisõitu. Toodud on masinad soomest ja käivituvad siiani -25 kraadise pakasega paugust ja õli ei söö! (masinad osteti siis 400 ja 500 euri eest)

Kui näitan kellelegi oma odomeetri näitu, siis keegi ei usu, et nii palju on läbi sõitnud.

Aga kui ei tea mida vaadata diisel pillidel, siis tõesti HOIA EEMALE - kuna sita pilli puhul saad ainult raha kulutada.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#25

sõbrapoiss ostis ka kunagi 93a passati omale, mis oli soomes taksona töötanud. Vana veel ise kiitles, et tule vaata, spidomeeter läks just teisele ringile Big Grin Siiamaani sõidab sellega, paari aastaste vahedega vahetab piduriklotse ja pukse ja kutt igati rahul oma volksuga.
Vasta
#26

Tere.
Siin põhimõtteliselt sama teema http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=40389&page=1 ainult USA autodest,kõik on romud ja ohtlikud - kampaania algataja uute usakate müüa Tallinnas...
A.

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#27

(08-12-2013, 19:21 PM)zazik Kirjutas:  Minu soovitus lühidalt selline - osta tasub Eesti ajalooga autot, margiesindusest või eraisikult, viimasel juhul tasub alati dokumentidest vaadata, millal need on välja antud. Kui auto on samale omanikule kuulunud (s.t. dokumente pole vahetatud) juba mitu aastat, siis tasub edasi minna (sest sel juhul võib arvata, et inimene müüb tõesti oma autot), värskete dokumentide või kolmanda isiku nimel oleva auto puhul tasuks muutuda ettevaatlikuks. Tehniline kontroll tasuks teha igal juhul.

Absoluutselt Sinuga päri! Ma toon lihtsalt kaks näidet detailidega ja autodest/hinnatasemest, mis võiks kuuluda "kasutatud autole" (500-eurosed on lihtsalt "sõitvad romud" vms Wink ): esiteks vaadake aastaarvu, riikliku numbrit ja selle "kuju"! Juba see on Eesti ajalooga autodel esimene näitaja! Mõlemad veel ilma eurotähiseta (meie Sitikas ka ja tähed Tallinnast 2001 jaanuaris MCM, Tartu jagas TDY'eid), seega pole esinumbrit kordagi rõvedalt mõlki sõidetud ega seda pole olnud tarvidust vahetada; nende kohta saab kohe kenasti kätte ülevaatusajalood (esinduse oma ei saa, sest Kommest olevat midagi teadlikult ära "kaotanud" et uutel oleks raskem...), liiklsukahjude ajaloo jne.
Teine asi on kohe kindlasti see, et ka Eesti oludes uskumatult palju sõitvad tegelased sõidavad tegelikult läbi ikka oluliselt vähem, kui Saksamaal jne. Jälle meie endi näide Sitikaga: kohe saab siis 13 aastat täis, uhanud oleme omast arust "hirmsat kanti" ja odokas näitab 230K läbisõiduks. Ja me oleme tõesti palju sõitnud! Seega võib täiesti vabalt Eesti ajalooga autodel uskuda läbisõite kuni 200 000 km 10 aastaga ja ka palju pisemaid numbreid. Veel üks selline näide: aastal 2004 jagati veel eurotähiseta numbreid. Jah, paljud vahetasid oma autodel märgid ära aga siis tuleb vaadata tähti. Põhimõtteliselt on ju kusagil tähejagamise nimekiri isegi olemas - väga hea asi kasutatud Eesti ajalooga autode ostjale! Kuigi seda siiski alati rõhutatakse ka... aga mitte alati. Mõni auto on käinud käest-kätte, mõni on toodud peaagu uuena, ostetud olematu läbisõiduga platsilt jne.

Kuid mina hoiaks kohe eemale sellistest autodest ja ka müüjatest! Number varjatud, VIN pole kirjas jne. Sest saastamüüja peab kõike varjama, aus müüja, nagu näiteks Rando Pärnust Wink, julgeb aga olla igati avalik ja täita ära kõik olulised lahtrid!!! Kui, siis ideaalis võiks ka haagiste massid passist lugedes kirjas olla. Kütusekulu number on niigi suvaline aga ei teeks ka paha reaalsed numbrid antud autole kirja panna.

Edit. ma lihtsalt pean ühe näite veel tooma, kuna täiesti kogemata avastasin tuttava oma Avensist müümast. Alustame juba inimese väga äratuntava nimega, mis on täies mahus kirjas kuni detailse jutuni, mis tehtud ja miks nii hea auto müüki läheb. Tundes Hard'i pedantsust purjetajana, siis isegi ei teki kahtluseussigi... See oleks siis haritud ausa inimese müügikuulutuse näide Eesti ajalooga autole. Absoluutselt mõtekas kasutatud auto ost!
Vasta
#28

(11-12-2013, 17:03 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ......
Teine asi on kohe kindlasti see, et ka Eesti oludes uskumatult palju sõitvad tegelased sõidavad tegelikult läbi ikka oluliselt vähem, kui Saksamaal jne. Jälle meie endi näide Sitikaga: kohe saab siis 13 aastat täis, uhanud oleme omast arust "hirmsat kanti" ja odokas näitab 230K läbisõiduks. Ja me oleme tõesti palju sõitnud! Seega võib täiesti vabalt Eesti ajalooga autodel uskuda läbisõite kuni 200 000 km 10 aastaga ja ka palju pisemaid numbreid. ......

eks see ole mõtlemise küsimus
mina ise arvan et ma ei sõida palju aga...
auto aastast 2006 ja kellal on gramm üle 230 000
sellest olen ise siis sõitnud ~200 000 ja alates aastast 2007
ja ma arvan et ma ei sõida üldse NII PALJU ning enamus sellest 230 000-st on sõidetud Tallinnas Big Grin
Vasta
#29

nojah. huvitav muidugi. ise olen põgusalt meenutades viimased seitse autot ostnud netist või niisama jutu järgi ja diili teinud ilma autot nägemata enamasti. ei põle äda kedagist olnud.

ja teisipidi näiteks mu oma igapäeva trabant, millega küll viimastel aastatel on saanud juba üsna vähe sõidetud. kella peal hetkel umbes kuus ja poolsada ja tänagi sain tõsise ostupakkumise. poest saati minu käes, lõhutud ja vaevatud teist hoolega ja limpsinud pole ma teda kunagi ja ometigi paar-kolm korda aastas vähemalt tahetakse käest ää osta.
a vat ei müü. kulub omalegi ää, kuna sõidab nigu miilinki.
Vasta
#30

(08-12-2013, 23:25 PM)MAZ Kirjutas:  5 punkti onu Gazikule. Oleme ausad viimasel ajal on see romude"ajupesu" hakanud juba meenutama olukordasid,mida kirjeldati raamatus 1984.

Pigem Fahrenheit 451, sellest saab tuletada hirmus tublid autoentusiastid, kes kogu oma tarkuse ammutavad TopGeari taolistest saadetest. Kui mingid kõhklused ongi siis leevendab/lõpetab need alkohol või mingi keemia. Kõik kenas poliitkorrektsuse garneeringus.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#31

(11-12-2013, 17:03 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Jälle meie endi näide Sitikaga: kohe saab siis 13 aastat täis, uhanud oleme omast arust "hirmsat kanti" ja odokas näitab 230K läbisõiduks. Ja me oleme tõesti palju sõitnud!

Nõrk oled ... Clio 1.2 2005 305K 1,5 aastat sellest seisnud paugu tõttu ja teine 270K hetkel seisab.

Autod on ikka sõitmiseks ja mitte seismiseks.

Dad.
Vasta
#32

(11-12-2013, 19:49 PM)MeelisV Kirjutas:  eks see ole mõtlemise küsimus
mina ise arvan et ma ei sõida palju aga...
auto aastast 2006 ja kellal on gramm üle 230 000
sellest olen ise siis sõitnud ~200 000 ja alates aastast 2007
ja ma arvan et ma ei sõida üldse NII PALJU ning enamus sellest 230 000-st on sõidetud Tallinnas Big Grin
(12-12-2013, 11:00 AM)dad Kirjutas:  Autod on ikka sõitmiseks ja mitte seismiseks.

Mis Te elate autodes või???

200 000 : 6 aastaga = 33 333 km/aasta : 365 päevaga = 91,3 km IGA JUMALA PÄEV! Linnasõidu keskmine kiirus tuleb parimal juhul 30 km/h, s.t. et iga jumala päev aastas veedate minimaalselt 3 tundi autos ja linnas??? Teate, nii see siiski ei ole, kui Te just taksojuhid või kullerid pole. Mina olen sellist tööd teinud: elades Nõmmel töötades Vanasadamas ja pärast Vana-Narval, siis 5 päeva nädalas uhasin Muuga sadama vahet. Ja siis ma tõesti elasingi ööpäevast 3-4 tundi autos, sest tavaline oli veel õhtul tollitädide kojuvedu Sakusse jne. See oli absoluutselt ebanormaalne ja diisel-oopeli sõitsin ikka kiiresti ribadeks. Ainuüksi ühe külma talve külmkäivitustega tapsin Isuzu diislist julged 50% hobustest... ja paar korda sain ameti-renool füüsiliselt esimesed piduriklotsid põlema. Muuga väravavalvur käis korra suisa kustutamas, sest ma lihtsalt ei saanud ajaliselt alla kolmekohalise kiirusnumbri omale lubada.
Teine asi: õppige aega ja sõitmist planeerima kui Te analoogset tööd ei tee!!! Sellised läbisõidud tulevad "märkamatult" maanteesõitudest, mitte linnavahel uhamisest.

PS: sellise ulmelise uhamise lõpp-tulem oli see, et ma saatsin sekundiga kogu tollinduse ja logitika kuradile, astusin lihtsalt minema, kui mulle üks töll heitis ette, et ma osalesin Uunikute 2. Talverallil Hiiumaal rallye-Mossega ja ei uhanud tervet nädalavahetust faking kakaolaevasid vormistades ning järjekordsele 6000-tonnisele partiile vedusid orgunnides. Ma sõitsin 50 000 aastas läbi "linna"vahel ja see oli õudus sajandas astmes. Saage aru: Tln-Tartu edasi-tagasi on 400 km, 40 000 läbisõitu tähendab aastas 100 korda seda sõita! See on veel mõeldav ehk Paidest Tallinnasse tööl käia. 48 nädalat X 5 päeva = 240 X ~200km = 48 000 aastas + oma sõidud. "Üle" jääb 125 vaba päeva ja et saada täis näiteks 60 000 km aastas, peaksite veel IGA VABA PÄEV juurde sõitma 12 000 / 125 = 96 km!!! Ehk veel iga päev autos veetma minimaalselt 1:15Sad Meil on suvekodu 125 km, ämm 90 km ja neid saab ikka sigapalju uhatud aastas + siis tegime aastaid Sitikaga ju Talverallit a'la paari kuuga 3-5 tuhat läbisõitu, pole kunagi mõelnud, et "ei saa sõbrale õhtuks sauna sõita 100+ km", sest auto on öko ja autokese keskmine tuleb 18 000 aastas... koos päevast-päeva linnasõidud tööle.
Vasta
#33

hmm, minul 14,5 aastaga 930 tuhat ja no ei ela autodes sugugi.
Vasta
#34

(12-12-2013, 13:22 PM)diesel Kirjutas:  hmm, minul 14,5 aastaga 930 tuhat ja no ei ela autodes sugugi.

Sa vist ei kogunud neid kilomeetreid ka linnas...Rolleyes
Vasta
#35

umbes fifti-siksti, nigu lugupeetud mn ütles.
Vasta
#36

(12-12-2013, 13:22 PM)diesel Kirjutas:  hmm, minul 14,5 aastaga 930 tuhat ja no ei ela autodes sugugi.
See teeb Sulle IGA PÄEV 175 kilomeetrit ehk Sa ei sõida seda ju maanteel, kus suure pingutusega saad Eestis GPS'i pealt ülitäpselt mõõtes keskmiseks kiiruseks 90 km/h! Reaalne kekmine kiirus, mida masin arvutab ju AJA põhjalt aga AEG ongi oluline, tuleb parimatest-parimatel juhtudel linn/maantee ~70 km/h. Tegelikult on ju ka 55 keskmiseks sõitmine paras uhamine, 65 kõrvateedel "sport" ja üle selle puhas autosport. Sina saad vast keskmiseks parimal juhul 60 km/h, kui on ka reaalset linnasõitu sees, mis teeb IGA PÄEV vähemalt 3 tundi autos!!! Sa meil ju ka "vanainimene", magad vähe - ütleme, et üldse ärkvel oled ehk autosõiduvõimeline keskmiselt 18 tundi ööpäevas. Kuna ka sellest 18-tunnisest ajast ei ole Sa 365 päeva aastas 100% aktiivne, siis parimal juhul keskmiseks võiks võtta aasta lõikes 15 tundi (ka see on kahtlane, sest Sa peaks sellise tempo juures surnud olema...). Aga see tähendab juba, et minimaalselt 20% kogu oma elatavast aktiivsest elust elad Sa autos!!! Ehk see on juba puhas autojuhi töö ja Sinu auto ei kvalifitseeru kuidagi normaalse kasutusega kasutatud auto mõiste alla.

Muuseas, see läbisõit on jälle koht, kus lihtmatemaatika ei valeta! 24 tundi/365 päeva on absoluutne suurus ja korras odomeetrid valetavad ka hullematel juhtudel siiski olematud protsendid. JA need saadavad numbrid enam "ei tundu" vaid on kuiv fakti konstanteerimine Wink
Vasta
#37

Üks näide võimaliku aastase läbisõidu kohta:
http://www.auto24.ee/used/593077

Maanteeameti lehelt saab VIN koodi ja numbri järgi ÜV fikseeritud odomeetri näidu:
http://195.80.106.137:9050/saap

500MED
1C3ELB5R92N108823
Vasta
#38

Minu kahe viimase auto läbisõitu autofanaatikutest tuttavad ei uskunud. Selle valelikkuse kohta tuli teooriaid igasuguseid, aga et neil tõendusmaterjali oleks...
Mina isiklikult ostaks kindlasti kasutatud auto. Vähe rohkem valikuvabadust. Suvaliseks näiteks mõni 4x4. Niikaua, kuni eelmainitud tüüpi masinal silla/aeglusti lülitus kangist käib, siis on väga hea (täiesti suvaline aspekt). Mida mehhaanilisem/vanem, seda parem. Mitte, et mul elektroonika vastu midagi oleks, aga mulle meeldib, kui auto on lihtne, samas töökindel.
Lisaks jääb ka valikuvabadus hinna suhtes. 4-6 aastaks liisingut maksma ei taha väga hakata. Pigem ostan mingi vähe vanema masina, mille alla natukene (loe: piisavalt) lisaraha läheb ja mille pealt saan remondikogemusi.

Almost Again
Vasta
#39

(12-12-2013, 20:52 PM)Necro Kirjutas:  Minu kahe viimase auto läbisõitu autofanaatikutest tuttavad ei uskunud. Selle valelikkuse kohta tuli teooriaid igasuguseid, aga et neil tõendusmaterjali oleks...
Oli suur või väike?

Aga sisi meite Saxo elulugu arvudes, kuskohast on puudu 2004 ülevaatus, mis oli suurusjärk ls: 50 000 km. Ja 174 ning 212 vahel oli u. 6-7 tuhande jagu odokas korrast ära, see tuleb juurde liita.
Ülevaatuste ajalugu:
Aeg Ülevaatuse liik Otsus Järgmise ülevaatuse aeg Odomeetri näit
09.09.2013 Korraline Tehniliselt korras 30.06.2014 222047
30.07.2012 Korduv Tehniliselt korras 30.06.2013 213698
29.06.2012 Korraline Esitada korduvale ülevaatusele 212356
14.06.2010 Korraline Tehniliselt korras 30.06.2012 174569
24.05.2008 Korraline Tehniliselt korras 30.06.2010 129400
20.05.2006 Korraline Tehniliselt korras 30.06.2008 88000

Märkus: Ülevaatuse andmed on elektroonilisel kujul kättesaadavad alates 2005.aastast.
Toimingud sõidukiga:
Kuupäev Toimingu nimetus
03.01.2001 Sõiduki registreerimine
03.01.2001 Registreerimis eelne akt

Siin on kenasti näha, kuidas 2007 Talveralli raja sõitsime sisse juba Sitikaga ja 2012 oli viimane, kus siis oli too väikeauto pehmeks sõidetud. Esimese viie aasta 88K km ongi selline "keskmine" reaalne läbisõit ökoautole, kus tavaliselt on teiseks autoks mingi suurem ja raiskavam kolakas. Mingi 20 000 ja pealegi sellest on puhas Talveralli (ainult Värska sõidu tegemine keris juurde 6000 km ja Sitikas on osalenud vähemalt Kohtunikuautona 10'l rallil). Praegu on eriti hea ja täpne pere läbisõitu vaadata ajal, kui Sitikas on olnud vaid linnaauto ja pikemaid otsi (ämm ja suvekodu) on tehtud paar tükki: praegu näitab odomeeter 224 160 ehk 3 kuuga on Tiina suutnud 90% ajast linnas läbi sõita 2113 km ehk 700 km kuus. Tegelikult on seal sees veel mitu minu tehtud 100-kildist päeva, kus on tulnud "uhada" Lasnamäe ja Saue vahet. Selle sees on kõik asjaajamised linnas, kõik nädalavahetuste poodides käimised, muidugi igapäevane tööl käimine 15 km ring jne. Samas tegin eile kiire Tartu-otsa õe juubelile/näituse avamisele suure autoga, mis tegi siis 8 tunniga 400 km. Ma sõitsin ühe tööpäeva jagu ajaga üle poole linnapere tavalisest aktiivsest ja läbimõeldud kuuläbisõidust... siia tuleb lisada sama ajaga Audiga kahekesti koos pikkade otstega läbi sõidetud ~3000 km ja saamegi meie pere aastaseks "keskmiseks" läbisõiduks 18-20 tuhat km.

Tegelikult oleks see päris põnev ja hariv, et kuidas ja kuskohas elades inimesed need metsikud läbisõidud saavad? Et millega inimesed siis tegelevad, kus ja miks käivad, et aastas palju kümneid tuhandeid (40-60 ja rohmekgi) läbi sõita. Selge et ku isa elad kaugel töökohast või üldse metsas, siis ainult tööl käimine, laste vedamine ja söögi hankimine kulutab metsiku hulga aega ja raha, mis kajastub ju läbisõidus. Kuid siiski elab absoluutne enamus Eesti elanikke linnades, eriti veel väikese mõõtkavaga linnades ja puhtalt loogika põhjalt ei saa selliseid läbisõite suurel enamusel tulla. 8-9 tundi 5 päeva nädalas ollakse tööl, mingi aeg tuleb ju magada, niisama kodus olla ja kodutöid teha, oma hobidega tegeleda jne. Viimane võib olla loogiline, kui hobiks on suve/maakodu ja seda põhielukohast suhteliselt kaugemat paika tarbitakse aktiivselt. Aga: ka meil on see hobi, mida lumest-lumeni püüame 250 km kaupa maksimaalselt kasutada ja siis lumega/pimedal ajal lisame sinna teise hobi Talveralli. Käime 20 nädalavahetust suvekodus, milelst mõned on pikad puhkused, koos 40 kildi kaugusel suures poes/linnas käimisega saame 6000 km kokku. Keskmine Talveralli võib lisada 3-4 tuhat ja 6-7 nädalavahetust, mingid nädalavahetused tuleb ju ka ämma/ema juures käia (ja seal kohapeal surnuaiad, sugulased jne, nagu ikka maaelu), lisame veel 10X~200=2000 km juurde. 52 nädalavahetust on üldse kokku, seal on ju ka puhkused sees...

Ja siis kõige lõpuks arvutad kokku rahanumbri, mis tuleb ju ka teenida ja mida siis saab mootorist läbi lasta. Ja siit võivad tullagi suurimad vahed: kes sõidab OMA autoga OMA raha eest, see ikkagi mõtleb ka ülimalt ökopunniga sõites asju ette läbi. Peaagu mitte ühegi autoga ei saa tegelikuks keskmiseks aasta lõikes 5 toopi sajale, väga ökoautodegagi jääb see 6/sajale kanti ja võtame liitrihinnaks bensule 1,25 ja diislile 1,3 eurot. Sõites läbi aastas 20 000 km, ostad sa 1200 liitrit kütust 1500 euro eest. Ühe hea netokuupalga lased lihtsalt taevasse. Sõidad 40K, on summa 3000 ja 60K puhul 4500 euri aga seda siis üliökonoomse autoga mis ka päris ilma rahata saadaval pole!!! Uus maksab palju või viib lisaks välja liisingmaksete ja kindlustuste raha, vana, odav ja kasutatu vajab aga ka mingit hooldst ja remonti. Pean jälle ütlema, et Sitikast odavamate ülalpidamiskuludega autokest peaaegu pole olemas (see pole lihtsalt füüsiliselt võimalik samasuguse kasutuse juures, isegi need imediislid 3/sajale a'la Lupo, Jebiitsa etc ei saa sellega suure tõenäosusega hakkama kuna diisel ise osta ja pidada on kallim ning keskmine 12 kuu peale selline ikkagi ei tule mitte kuidagi!) aga ikkagi tuleks julge 300 aastas juurde panna. See teeb minimaalselt 1800 eur aastas. Ja see on juba suur raha...

Ehk kas Te olete mõelnud ja arvutanud, kuhu ja kuidas Te läbi mõtetu autodega siiberdamise raha hukkate??? Raisatud ajast ma parem ei räägigi sest aeg elada on meil kahjuks väga kindel suurus antud! Kõike muud saab juurde, aega ei saa.
Vasta
#40

Ei jaga tolle 1,1 l 206 vaimustust, vähemalt mitte nö kilomeetri õgardina. Naabrimees ostis tolle 1000 euroga ja tollel tuli pihusti välja vahetada, kuna kontaktid olid ära oksüdeerunud (neid lihtsalt polnud) Big Grin Pihusti ise oli 60 euri vist ja palju veaotsing läks ei tea.
Samas, lühikesteks otsadeks, teiseks autoks võib vähesõitnuna päris OK olla.
Ise, kui üldse, võtaks 206 tolle 1,9 se 51 kW diisliga, või siis 1,9 TD 306 või Xsara, mis pere ainsaks autoks palju paremad kui 206. Too lege torsioontagusild neil kõigil.
Küttekulud:
206
http://www.spritmonitor.de/en/overview/3...&gearing=1
Xsara
http://www.spritmonitor.de/en/overview/1...&gearing=1

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne