Tööriistad puhtaks ja rooste eest peitu
#1

Tere!

Otsin lahendust ja mõtteid käsitööriistade (padrunikomplektid ja muud töövahendid) puhastamiseks ja kaitsmiseks.

Liiga palju jääb silma "rebasega" kaetud tööriistu. Äärmiselt määrdunud tööriistu on ka ebameeldiv kätte võtta. Tööriistade hindu arvestades võiks neid ikka aeg-ajalt hooldada. Aga millega ja mis moodi väga hea saaks?

Ise proovisin Tectyl 506 aerosooli. Tõenäoliselt annab väga hea roostekindluse aga tihtikasutatavate tööriistade hooldamine on keeruline. Vaha ühtlaselt peale kanda on äärmiselt kehv ja kuivab kaua. Vähekene paksem kiht jääb kleepuma jne... Harva kasutatavatele tööriistadele tundub jällegi nagu rusikas silmaauku. (Keermepuurid ja muu selline mida ise harva kasutan)

Ideaalne tunduks mingi vedelik millesse tööriistad ligunema panna. Vajadusel lapi/harjaga üle käia ja kuivama panna. Liigendite, mehhanismide täiendav õlitus pole probleem. Sammuti plastik(kummi) peade täiendav puhastamine igasugusest rasvast ei tudub probleemiks olevat.

Mõtteid, arvamusi?
Vasta
#2

Kasutasin sama otstarbel mingi Würthi ***5000 aerosooli, aga nüüd on purk tühi ja enam ei tea kust juurde saab (sootsalt siis). Jättis küll kerge "nätsa" õlikihi aga see tuleb lapiga ilusti maha, enne järgmist tööhoogu natuke kaltsuga "sisseelamist" ... pärastpoole pole enam vahet, kui juba paraja lahmaka "moosi" oled kätte saanud Wink

Dad.
Vasta
#3

Hodrupa-A
puhastab ja jätab mustust ja roostet tõrjuva kihi peale. Mõeldud spetsiaalselt töökodadesse. Kahjuks saada ainult 10L kanistritega.
Vasta
#4

Õli ja muu pasa vastu töötab hästi Brake
Cleaner.
Vasta
#5

(11-12-2013, 20:10 PM)raivo45 Kirjutas:  Õli ja muu pasa vastu töötab hästi Brake
Cleaner.

Puhastamiseks küll. Aga tee mõni parem võti BCga täiesti puhtaks ja jäta nädalaks praeguste ilmade kätte õue...
Vasta
#6

(12-12-2013, 10:20 AM)v6sa Kirjutas:  
(11-12-2013, 20:10 PM)raivo45 Kirjutas:  Õli ja muu pasa vastu töötab hästi Brake
Cleaner.

Puhastamiseks küll. Aga tee mõni parem võti BCga täiesti puhtaks ja jäta nädalaks praeguste ilmade kätte õue...
Kuidas kuskil, aga tööriista õue jätmine nullib igasuguse tööriista hoolduse Sad. Parem ikka kuhugi kuivemasse kohta tarida.
Kui tööriist on määrdunud (kuid homme jälle vajalik) siis piisab lihtsalt õhtul lapi või paberiga puhastamisest, kui pikemalt seisma jääb siis võib ju kasutada BC (ise seda ei teeks, vaid kasutaks selleks ette nähtud puhastusvahendit mille nimi ei tule praegu kohe meelde kuid on samuti aerosool ) ja peale seda kindlasti mingi (Würdi) mitte määriva aerosoolmäärdega kergelt üle ja seisab pikalt puhas.
Mäletan kuidas vanaisa tegi: kaltsuga puhtaks ja siis kergelt diiselküttega niisutatud lapiga üle. Seisid tööriistad küüni all ei olnud ükski roostes. Enne uuesti kasutust jälle läbi lapi ja töö sai alata.
Vasta
#7

Alustuseks.
Korralik mees ei jäta oma tööriistu vedelema ega õue ega küüni ega miskit.
Tööriistadele on kapp või karp või nö toolbox.
Kui iga oma töötegemise lõpus oma tööriistad ära korrastad ja asetad sinna kus on nende koht siis pole vaja ei määrida ega lahustada ega miskit.

Tööriistade sorteeritus, komplekteeritus ja heaperemehelik ümberkäimine säästab aega, kulu ja närve.
BTW: Omal on käigus juba 10 a üks ja sama VATA padrunikomplekt , paar pisiasja on rotid minema tassinud töökojas aga siiani korras ja ok. Isegi 30 krooni eest ostetud hiina võtmetest( samuti ca 10 a tagasi) on säilinud 90 protsenti.

Eks ta näitabki ära kes ja kuidas. Mina ei salli selliseid töömehi kes oma töö lõpus kõik õliseks ja laokile jätavad ja üldine kord puudub.

.

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#8

(12-12-2013, 13:29 PM)ryblik1 Kirjutas:  Eks ta näitabki ära kes ja kuidas. Mina ei salli selliseid töömehi kes oma töö lõpus kõik õliseks ja laokile jätavad ja üldine kord puudub..

Tõsi ta on. Karpi tagasi pannes käiks ikka hülsid-varred kaltsuga üle, järgmine kord palju toredam võtta... Et uut projekti alates pool entusiasmi õliseid-sitaseid instrumente nähes kaotsi ei läeks. Või pool aega mööda kuuri neid taga otsides...

loll on loll olla.
Vasta
#9

Mina olen osad tööriistad punaseks värvinud, et käest maha panned jälle "kadunud" poleks Toungue - kaitseb ka rooste eest.
Aga üldjuhul pole mul probleeme roostega kuna tööriistad seisavad kuivas garaazhis ning kindla kohapeal. Peale tööd kaltsuga puhtaks ning probleeme pole. Peale õues töötamist, kui asjad ikka kergelt niisked jätan karbid päevaks lahti, et asjad ära kuivavad ning kõik ok.
Pidevas kasutuses tööriist üldjuhul ei roosteta.
Harva kasutatavad asjad peaks seisma kuivas ruumis ning ei tohiks ka miskit juhtuda!
Mul seisab terve tööriistakastitäis veneaegseid tööriistu "EMMI" korvi nn.pagassis ning pole nendega küll mitme aasta jooksul juhtunud midagi - kogu nende hooldus on mõned korrad aastas õliste näppudega kasutamine ning kaltsuga üle pühkimine peale määrivamat tööd(emm ikka tahab vahel ka teepeal natuke hella meistrikättToungue).


(12-12-2013, 15:40 PM)IIIFFFAR Kirjutas:  
(12-12-2013, 13:29 PM)ryblik1 Kirjutas:  Eks ta näitabki ära kes ja kuidas. Mina ei salli selliseid töömehi kes oma töö lõpus kõik õliseks ja laokile jätavad ja üldine kord puudub..

Tõsi ta on. Karpi tagasi pannes käiks ikka hülsid-varred kaltsuga üle, järgmine kord palju toredam võtta... Et uut projekti alates pool entusiasmi õliseid-sitaseid instrumente nähes kaotsi ei läeks. Või pool aega mööda kuuri neid taga otsides...
Vasta
#10

(12-12-2013, 16:52 PM)ats97 Kirjutas:  Mina olen osad tööriistad punaseks värvinud, et käest maha panned jälle "kadunud" poleks Toungue - kaitseb ka rooste eest.

Dementsus on üldse paha taud... Kunagi kui rohkem töökojainime olin, harjutasin enesele kombe osandatava masina kõrvale kasti või ämbri või suure papitüki orgunnida, kuhu siis kõik jubinad laduda. Riistad niisamuti. Kuivõrd meil töökoja kõrval oli ka sikliklubi kõrtsupool ja seltskonda parasjagu, siis polnud harvad juhtumid kui "äsja käes olnud" jupstükki või võtit-keerajat pool tundi mööda maja taga pidi ajama...

loll on loll olla.
Vasta
#11

On paha jah!
Mõtlesin osalt käest maha panemisel ka riiulisse panemist ning laenajaid - punane tööriist hakkab riiulilt hästi silma eriti, kui tegu võõra asjaga. Mul palju spetsiifilisi asju kaduma läinud peale laenamist - värviga oma märk peale ja kindlam omal.
Isa mul kipub selline olema kes topib asju suvalistesse kohtadesse peaasi, et silaalt ja jalust ära oleks - leia siis miskit üles.

(13-12-2013, 13:02 PM)IIIFFFAR Kirjutas:  
(12-12-2013, 16:52 PM)ats97 Kirjutas:  Mina olen osad tööriistad punaseks värvinud, et käest maha panned jälle "kadunud" poleks Toungue - kaitseb ka rooste eest.

Dementsus on üldse paha taud... Kunagi kui rohkem töökojainime olin, harjutasin enesele kombe osandatava masina kõrvale kasti või ämbri või suure papitüki orgunnida, kuhu siis kõik jubinad laduda. Riistad niisamuti. Kuivõrd meil töökoja kõrval oli ka sikliklubi kõrtsupool ja seltskonda parasjagu, siis polnud harvad juhtumid kui "äsja käes olnud" jupstükki või võtit-keerajat pool tundi mööda maja taga pidi ajama...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne