Auto VAZ 2121 "NIVA"
#21

nival on tagavedu. mis te tahate õelda, et kui esisilla kardaan ära võtta siis masin enam ei liigu w?
liigub jah.
see on loll jutt, et keskdifrit sisse lülitamatta veab korra esimene ja korra tagumine sild. kui keskdiffer lukkus pole on ainult tagavedu. aga kogu esisilla kola töötab kaasa. see tähendab seda, et veovõllid ja kardaan ka tiirleb kaasa.

Just eelmine nädal sõitsin sõbra nivaga, millel olin eelnevalt esisilla kardaani alla panematta jätnud.
Vasta
#22

(14-12-2013, 23:16 PM)Tuningman Kirjutas:  ...Just eelmine nädal sõitsin sõbra nivaga, millel olin eelnevalt esisilla kardaani alla panematta jätnud.
Jah, sõbra Nivaga ja korra. Mis mu 80tuhat km siin kõrval ikke maksab.
Kui sõitmisest targemaks ei saa, siis võta raamatud kätte ja tudeeri sealt.
Vasta
#23

Ilma esimese (ja miks mitte ka tagumise) kardaanita saab siis sõita, kui keskdiffer lukus on.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#24

ilma keskdifri lukuta sõitsin jah. omal mul oli ka kunagi niva niiet pole mitte esimene ja ainus kord. ja kutsutakse seda jah kesdifriks , aga difrist on asi kaugel.

ja muideks oli sellel nival veel käigukastil mehhaaniline väljavõte. ja käigukast erines ka minu niva omast.
Vasta
#25

Ega muidu ikka uskuma ei jää, kui pilti kõrval ei ole. Niisiis, mis on karul kõhus, ehk Niva jaotuskastis. Isiklikult olen selle kasti sisuga tutvunud, seega võin kinnitada, et pilt vastab tegelikkusele. Differentsiaal on seal olemas.
   

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#26

HITSAJA-l vast KEMPPI plokk peale tehtud difrile .
Vasta
#27

vat ma ei tea, mis sommidel selle nivaga tehtud on aga see liikus ilma vahekasti lukustamatta ainult tagaveoga ka. kui kast lukku panna siis hakkas armatuuris tuli ka põlema. ise ma lammutasin seda. kastid käisid alt ära kuna keegi eelmine osavnäpp oli siduriketta valet pidi sisse pannud ja üks kate irdus sealt. siis küll ei liikund enam mingitki pidiBig Grin
sellel nival 1600ne karpaga mootor ja tehasest juba väljalaske kolle küljes isegi EGR klapp.
midagi oli seal veel teisiti aga ei tule meelde.

põhja alt siis selline
[Pilt: 49ik.jpg]
Vasta
#28

To ksf Tuningman, võimalik, et tehtud ka mingeid exportkaste, kuid vanad nivad ei liigu ükski ühe kardaaniga ilma lukustamata. Omal tehin vahekasti laiali lendamise korral ühe pika kardaani, mis eeldas lisaks vahekasti eemaldamisele ka vastavat tükki käigukasti otsa, et lada kardaaniga liugnuudile asi ühendada.
Vasta
#29

(15-12-2013, 14:18 PM)Buzzet Kirjutas:  To ksf Tuningman, võimalik, et tehtud ka mingeid exportkaste, kuid vanad nivad ei liigu ükski ühe kardaaniga ilma lukustamata. Omal tehin vahekasti laiali lendamise korral ühe pika kardaani, mis eeldas lisaks vahekasti eemaldamisele ka vastavat tükki käigukasti otsa, et lada kardaaniga liugnuudile asi ühendada.

no mina ei oska nüüd õelda, aga sellel 5ne kast all.
kuigi aasta arvu järgi eeldaks 4st. aga klassiku omast see 5ne kast erineb.
mul omal klassikul nii 4ne kui 5ne kast. aga selle moodi need nüüd küll ei olnud.

Aga olgu selle vahekastiga nagu on, siinkohal ma nüüd vabandaks teema algataja ees, et niimoodi nüüd asja solkimiseks läks
Vasta
#30

(14-12-2013, 12:45 PM)motamees Kirjutas:  
(14-12-2013, 00:46 AM)klaave Kirjutas:  ... Ja nii sai minu masin L.-Virus esimese liimitud katuse...
Ei maksa oma vigu teiste kaela ajada.
Pidev nelikvedu on pidev ja midagi järsku järgi ei tule.
Siduriga ei saa asja üldse võrrelda. Sidur annab momenti edasi, või ei anna ja vahepealsed võimalused. Diffe annab kõik edasi, aga jagab seda erinevatesse suundadesse.
OK Sõnaga sidur panin kõvasti puusse ja vabandan veelkord. Aga Niva keskdiffer ei kanna jõudu võrdselt esi ja tagasilda. Kui õieti mäletan siis oli 60:40 tagasilla kasuks. Ilma gardaanita sõitnud ise ei ole, aga sai teatud tingimusel lasta tagarattad vaikselt pöörlema (peegelsiledal jääl peaaegu tühikäigul) ja esisilda järgi ei haakinud. Pidurid muidugi aitasid esirattaid paigal hoida, aga järelikult puudus jäik ühendus diffris. Peale difri lukustamist kangiga salongist suri mootor samadel tingimustel välja kuna esiratastele ilmus jõud taha ja piduritega esisild oli tühikäiguga mootorile liias. Samas kui difrilukk oli välja lülitatud ja järsult startides haakis ka esirattad taha. Kas ei ole tegemist libiseva difriga
Nüüd igatahes küsisin tuttavalt kellel on olnud mitu Nivat ja tema ütles järgmist: ilma esi kardaanidetta sai kõigiga sõita, tagumise kardaanita sai sõita ainult siis kui difrilukk oli sisse lülitatud. Minu jaoks on asi selge.
Vasta
#31

(15-12-2013, 15:01 PM)klaave Kirjutas:  ... Minu jaoks on asi selge.
Kahjuks ei ole sul asi selge. Sind on eksitanud tuttavad ja ise oled ka paljudest asjadest valesti aru saanud.
Aga eks igal ühel omad iidolid ja arusaamad.
Vasta
#32

Olen ise juba natuke aega omale Nivat otsinud ja eelnevalt ka kõvasti auto kohta uurinud. Auto tagaots on kergem, seetõttu peakski kiilasjääl, enne tagumised rattad ringi käima hakkama.
Vasta
#33

(15-12-2013, 15:01 PM)klaave Kirjutas:  
(14-12-2013, 12:45 PM)motamees Kirjutas:  
(14-12-2013, 00:46 AM)klaave Kirjutas:  ... Ja nii sai minu masin L.-Virus esimese liimitud katuse...
Ei maksa oma vigu teiste kaela ajada.
Pidev nelikvedu on pidev ja midagi järsku järgi ei tule.
Siduriga ei saa asja üldse võrrelda. Sidur annab momenti edasi, või ei anna ja vahepealsed võimalused. Diffe annab kõik edasi, aga jagab seda erinevatesse suundadesse.
OK Sõnaga sidur panin kõvasti puusse ja vabandan veelkord. Aga Niva keskdiffer ei kanna jõudu võrdselt esi ja tagasilda. Kui õieti mäletan siis oli 60:40 tagasilla kasuks. Ilma gardaanita sõitnud ise ei ole, aga sai teatud tingimusel lasta tagarattad vaikselt pöörlema (peegelsiledal jääl peaaegu tühikäigul) ja esisilda järgi ei haakinud. Pidurid muidugi aitasid esirattaid paigal hoida, aga järelikult puudus jäik ühendus diffris. Peale difri lukustamist kangiga salongist suri mootor samadel tingimustel välja kuna esiratastele ilmus jõud taha ja piduritega esisild oli tühikäiguga mootorile liias. Samas kui difrilukk oli välja lülitatud ja järsult startides haakis ka esirattad taha. Kas ei ole tegemist libiseva difriga

Täiesti loogiline ju. Tagumised annavad libisema, sest tagaots on kergem. Ilma lukuta, annabki kogu jõu tagaratastele, sest tagumised ei osuta vastupanu.

Tõmba käsipidur peale, siis käivad samades tingimustes esirattad ringi.

Nival ei ole mingit piiratud libisemist, mingit ebavõrdset jõujaotust ega midagi muud keerulist jõuülekandes. Vahekastis on manuaalselt lukustatav diferentsiaal ja sildadel on avatud diferentsiaalid. Seega ükskõik kumma kardaani puudumisel masin ei liigu ilma keskdiferentsiaali lukustamata kuhugi.
Vasta
#34

(15-12-2013, 20:11 PM)zazik Kirjutas:  Täiesti loogiline ju. Tagumised annavad libisema, sest tagaots on kergem. Ilma lukuta, annabki kogu jõu tagaratastele, sest tagumised ei osuta vastupanu.

Tõmba käsipidur peale, siis käivad samades tingimustes esirattad ringi.

Nival ei ole mingit piiratud libisemist, mingit ebavõrdset jõujaotust ega midagi muud keerulist jõuülekandes. Vahekastis on manuaalselt lukustatav diferentsiaal ja sildadel on avatud diferentsiaalid. Seega ükskõik kumma kardaani puudumisel masin ei liigu ilma keskdiferentsiaali lukustamata kuhugi.

Viimaks ometi võttis keegi teema arusaadavalt kokku ! ! !
Vasta
#35

seega järeldus vaid ühene, sõbral soomes hakkab see niva vahekast brz-e minema. rääkisin oma kogemusest, et vahekast lukku ei pannud ja kesimest kardaani polnud. ja asi liikus.
ega ma muidu niisama sel teemal siin haukuda poleks julgenud.
lõpp hea kõik hea.
Vasta
#36

(16-12-2013, 00:18 AM)Tuningman Kirjutas:  seega järeldus vaid ühene, sõbral soomes hakkab see niva vahekast brz-e minema. rääkisin oma kogemusest, et vahekast lukku ei pannud ja kesimest kardaani polnud. ja asi liikus.
Kui difril on mingi metallitükk vahel, hambad tugevalt vigased või lihtsalt midagi korralikult kinni kiilunud siis on asi täiesti võimalik.Sisuliselt keevislukk difris.
Vasta
#37

Ajame asja segasemaks. Kui ei ole vahekast manuaalselt sisse lülitatud on ühe ratta vedu, kui on sisse lülitatud on kahe ratta vedu ja kui on taga kemppi differ ja vahekast sisse lülitatud on kolme ratta vedu. Lihtne.

Bedford Blitz CF350 Madel(1980), K-750m(1965), GAZ 21(1964), GAZ 66-01(1977)
Vasta
#38

Raulex pidas seda kemppi lukku silmas vahekasti difris, mitte tagasillas.
Siiani on jutt käinud vahekastist siiski. ja nagu ütlesin, et arvatavasti on sõbra niva vahekast per..es, kuna sain sellega ilma esisilla kardaanita sõita, vahekasti lukustamatta. Arvestades seda õlimõllu põhja all, siis üldse ei imesta, kui see vahekast tal varsti päris kokku või laiali lendab.

Kaevasin oma niva vahekasti ka kuurist välja ja kruttisin seda nii ühte kui teistpidi ja pean tunnistama, et Motamehel oli õigus ja tegelikult ei ole jah KORRAS vahekasti ja esisilla kardaani puudumisel puhul võimalik ainult tagasilla veoga sõita ilma vahekasti lukustamatta.
Vasta
#39


Asi ikka tegelikult nii, et 4 ratta vedu on nival. Jõud jõuab kõigi nelja rattani! Iseasi mida haarduvus meie silmale annab.
[/quote]
Mai äss neljaratta vedu. Puhas teooria. Kui difrid lukku ei käi on ühe ratta vedu. Jokk.

(17-12-2013, 19:00 PM)Tuningman Kirjutas:  Raulex pidas seda kemppi lukku silmas vahekasti difris, mitte tagasillas.
Siiani on jutt käinud vahekastist siiski. ja nagu ütlesin, et arvatavasti on sõbra niva vahekast per..es, kuna sain sellega ilma esisilla kardaanita sõita, vahekasti lukustamatta. Arvestades seda õlimõllu põhja all, siis üldse ei imesta, kui see vahekast tal varsti päris kokku või laiali lendab.

Kaevasin oma niva vahekasti ka kuurist välja ja kruttisin seda nii ühte kui teistpidi ja pean tunnistama, et Motamehel oli õigus ja tegelikult ei ole jah KORRAS vahekasti ja esisilla kardaani puudumisel puhul võimalik ainult tagasilla veoga sõita ilma vahekasti lukustamatta.
Sellega võiks juba arvestada, et Motamees umbes ei rapsi ja huupi ei paku. Tema on see mees kes teab mida räägib. Mitte ei räägi mida teab.

Bedford Blitz CF350 Madel(1980), K-750m(1965), GAZ 21(1964), GAZ 66-01(1977)
Vasta
#40

see jutt, et jõud jõuab kõigi nelja rattani on tõsi, aga mitte kõigi neljale rattale korraga. Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne