Auto VAZ 2121 "NIVA"
#41

(17-12-2013, 19:21 PM)hellrix Kirjutas:  Mai äss neljaratta vedu. Puhas teooria. Kui difrid lukku ei käi on ühe ratta vedu. Jokk.

Nelja ratta vedu seda tähendabki, et kõik neli veavad igas olukorras võrdse jõuga, ka siis kui üks neist libiseb, veavad teised kolm sama jõuga, mida tekitab libiseva ratta all hõõrdetegur.
Lihtsamalt: esivasak käib ringi jäisel lumel ja tekitab edasiliikumiseks jõudu nt. 3kg, siis kõik ülejäänud kolm ratast veavad ka jõuga 3kg. Kogu edasiviiv jõud on 4X3=12kg. Arvestamata jäid hõõrdekaod laagrites, kardaaniristides ja hambumistes.
Sama kehtib kaherattaveo korral. Kui üks käib ringi, siis pole vaja arvata, et seisev ratas mingit edasiviivat jõudu ei oma. Täpselt võrdset ringikäiva rattaga.
Hoopis ise asi on igasugused lukustused ja neliveo väljalülitamine. Sellest ma ei räägi.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#42

Huvitav, et seda lihtsat asja nii palju seletama peab.
Vasta
#43

(17-12-2013, 19:43 PM)aavu Kirjutas:  Kui üks käib ringi, siis pole vaja arvata, et seisev ratas mingit edasiviivat jõudu ei oma.

Juma savi palju seisev ratas jõudu omab. kasu tast sittagi ju ei ole kui see ringi ei käi ja välja lükkama peab minema. siis teeb lükkaja ka tööd ja paneb oma jõu mängu. mitu kg jõudu lükkaja rakendab?Big Grin
Vasta
#44

Kui keegi tõelist üherattavedu proovida soovib, siis võtku mõnel romuautol difri sateliidid välja ja keevitagu ÜKS pooltelg difri külge kinni.Kui reduktor käib sillast tervikuna välja, siis on vaja jätta alles üks pooltelje nuudiga sateliit ja keevitada see kinni.Garanteerin ääretult "huvitava" sõiduelamuse.Vähegi libedama pinna puhul ei liigu auto enam kuhugi ja kummivilinat saab ülilihtsalt.Tõeline rullnoka unistus.
Vasta
#45

väääga huvitavaks läheb. tean väga hästi kuidas lahtine differ töötab aga mulle isiklikult meeldib,
kui kõik 4 ratast või neist vähemalt 3 korraga kratsivad. ega ma niisama oma uazi ja isuzu silda
poole põõruga lukku ei teinud.
Las 1 ja 2wd jäävad parem maanteele.Wink
Vasta
#46

Puht teoreetiline küsimus. Kas ja kuidas oleks võimalik neljakohaline Niva, ilma tagumiste turvavöödeta, saada viiekohaliseks?
Vasta
#47

Miks ta üldse neljakohaline on? Tehasest peaks ju viiekohaline olema.

Teoreetiliselt ei tohiks probleemi olla, lähed sinna arki angaari, kus nt. värvivahetust fikseeritakse ja arvelevõtueelset ülevaatust tehakse. Kurdad mure ära, saad paberi ja lähed teed uue passi. Riigilõiv peaks sama olema, mis omanikuvahetusel.
Vasta
#48

(17-12-2013, 21:01 PM)v126 Kirjutas:  Huvitav, et seda lihtsat asja nii palju seletama peab.
Ei saa mina ka aru, mida siin jaurata on. Panin 4x4 foorumi lingi ka üles, et lugege mehed! Sttagi! Antakse kaigastega edasi! Ju siis lõbus on. Meil siin hea lahe õllese peaga jaurata. Juba mainitud 4x4 foorumis piisab ühest valest sõnast või väitest, et IC-sse lennata.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#49

Kõik Nivad mis minul käest läbi käinud(1982, 1990 ja 1996 aasta väljalasked), olid neljakohalised kuigi toodeti nii nelja kui ka viie kohalisi(http://www.ladaklubi.ee/leht/images/stor...ndmed.html) . Samas ei tekkinud küll kunagi seadusesilmadega probleeme...ju see neil ka kahe silma vahele jäi, tea kas politsei on tähelepanelikum täna?
Vasta
#50

Minu nival (83a) passis 5 istekohta, kuigi turvavöösid 4 Big Grin
Vasta
#51

ka minu 88 aasta niva passis 5 kohta, ma isegi ei teadnud, et neljakohalisi eksisteerib
Vasta
#52

Need viiekohalised on ARK-i ignorantide looming, tehasest on neli.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#53

(24-12-2013, 01:29 AM)DevilDeVille Kirjutas:  Need viiekohalised on ARK-i ignorantide looming, tehasest on neli.
mäletan kui ca 2000-2002 ümber regasin,siis uuriti hulk aega igasugu tehase tehnilisi andmeid ja muudeti vana passi andmeid ära (nt käru kaal) aga 5 kohta jäi, st ei usu et ignorantide looming, ikka väga hoolega lähtuti tehaseandmetest
Vasta
#54

Kui keegi nüüd korraks sellele tagaistmele otsa vaatab, siis saab ka ilma tehnilise passita aru, et üle kahe inimese pole sinna kunagi planeeritud mahtuma. Tehasest on tulnud ka viiekohalisi erimeid aga need pole enam 2121 vaid 2121x vms. Pikendatud teljevahe ja teine tagaiste on märksõnadeks.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#55

kui nüüd nendest haagise massidest rääkida, siis mul nival on lubatud vedada ilma piduriteta ainult 300kg haagist ja piduritega 600kg.Sad
Kas see on kõigil nii w?
Vasta
#56

(24-12-2013, 13:05 PM)Tuningman Kirjutas:  ... mul nival on lubatud vedada ilma piduriteta ainult 300kg haagist ja piduritega 600kg.Sad
Kas see on kõigil nii w?
mul just see parandati kümmekond aastat tagasi ära, jäi 300 ja 300 Sad
Vasta
#57

(24-12-2013, 13:20 PM)honkomees Kirjutas:  
(24-12-2013, 13:05 PM)Tuningman Kirjutas:  ... mul nival on lubatud vedada ilma piduriteta ainult 300kg haagist ja piduritega 600kg.Sad
Kas see on kõigil nii w?
mul just see parandati kümmekond aastat tagasi ära, jäi 300 ja 300 Sad


21213, 4kohta ning 300 ja 600

MB S205 C220 d 4Matic 2016
KAWASAKI Z900 2020
[Pilt: 953317_5.png]
NIVA 21213 # SAURER BERNA 2DM 2VM # МУМС 11 БАРС # RS-09(D21) # T-25A1 # MTZ80LKUN # МТZ82L
Vasta
#58

Haagise kaal 300/600 on taga- ja neliveolisele standard, mida vana passi uute vastu vahetades usinalt parandatakse. Kui uue passi saab muude näitajatega, siis on tegu ARKi poolse lohakusega.

ps. kui nüüd heita korra pilk Zubrjonoki, kui Lada/mosse jaoks loodud järelhaagise tehnilisse passi ja teha kiire arvutus, võib vaid kibedalt ohata et üle keskmise pesumasina või tsemendikoti ei tohi kärru seaduse järgi panna Big Grin

VAZ 2102
Hobitehnikaga mitte sõitmine kartuses et see tema turuväärtust vähendab on sama kui jätta oma naisega magamata, et järgmine mees "väiksemat läbisõitu" nautida saaks
Vasta
#59

no jah, mul on 1,5 tonni rauda ka olnud.Big Grin
Vasta
#60

Küsimus 2006a Niva 1,7 klapivahe reguleerimise kohta, nimelt võtsin mootori lahti ja avastasin, et poldiga reguleerimine on asendatud hüdrotõukuritega(ei oska muud moodi nimetada), nn hüdrotõukurid on keermega oma pesades aga ei olnud kinni keeratud(näpuga sai need välja keerata), kas need tõukurid peaks ikka pesasse kinni keerama võtmega ?

Mootori võtsin lahti kuna keps läks pooleks.
Kui kellelgi on 82mm kolbe pakkuda palun ühendust võtta.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne