Teema on suletud

Kus on küll see LAZ buss toodetud
#41

(04-01-2014, 00:45 AM)robi Kirjutas:  
(03-01-2014, 21:15 PM)dad Kirjutas:  Nii ... on see nüüd täiemõsitusega ja normaalse arengutasemega inimese jutt??? EI ole ju! Pigem sinna Uuspõllu/Põldroosi rullnokside tasemel ... "Äge ...väää" ..."Ööö ... laheee" teibiga kuklasse tõmmatud nina puudub vaid ...

Seega liiga ei tehtud, isegi ära ei bännitud (veel), küll aga ei kavatse sellist edaspidi tolereerida (kes võõrsõnade leksikoni vajab on lammas) PUNKT

Dad.

Sellisel juhul võibolla tõesti on teil esimeste triibuliste jagamisega õigus. Minule jäi seda poolitatud teemat lugedes lihtsalt teine mulje.

Sellisel juhul võibolla tõesti on teil esimeste triibuliste jagamisega õigus. Minule jäi seda poolitatud teemat lugedes lihtsalt teine mulje.
[/quote]

Kasutaja "tausta" on kõige lihtsam uurida läbi kasutjaa enda profiili, hüppad profiili ja klõpsad "Leia kõik postitused", esimese viie läbilugemisest reeglina piisab "pildi" loomiseks.

Dad.
#42

Ojjah, kui tõredad ja kibestunud võivad siin mõned inimesed olla.
Põhimõte paistab siin mõnedel olevat, et saaks aga ainult ära panna, saaks ainult õelutseda.

Ma ütlen ausalt, siin foorumis on mõnede inimestega ikka väga raske läbi saada.
Põhimõtteliselt pole siia abi otsima mõtet tulla, kukutakse sõimama teemal a la, sa oled loll, miks sa küsid.
Ehk, siis kaob ära foorumi mõte, kui siit nagu infot ei taheta anda, vaid sõimatakse ainult?


Rullnoksidega pole mul midagi pistmist.
Nagu ma olen ennegi öelnud, vanema generatsiooni inimesed on tihti ülbemad ja rohkem ennast täis, kui noored.
Tihti kipub neil olema suhtumine, et ma olen elukogenud, sina 20-25 aastane tattnokk ära seleta siin midagi ja tema juttu üldse ei süvenetagi, kukutakse kohe lahmima.
Poetaksegi kogu aeg oma elukogemuste taha, nagu elukogemused tagaks, et sul alati õigus on, isegi siis kui tegelikult ei ole.

Samuti olen märganud, et vanema generatsiooni inimesed peavad oma aja teadmisi justkui kõige õigemaks ja loomulikuks.
Arvatakse, et need on ainuõiged teadmised ja neid peaks noored ka teadma ning kui ei tea siis on nad lollid kohe.
Just see sama värk, et kus laz buss tehtud on ja igasugu vene aja värgid, mida selle aja inimesed teavad, aga noored ei tea.
Mina olen vene ajal ka elanud natuke ja olen huvi tundnud ja ühteist tean, aga muidugi ei tea ma niipalju, sest olen enamuse elanud praeguse Eesti Vabariigi ajal.
Meil noortel on aga oma aja teadmised, mida teie ei tea.

Tekib ka küsimus, miks ma tervemõistuslik ei ole?
Vähemalt ütlen ausalt välja, et minust pole taastajat, mitte ei hakka siin kõvatama.
See, et minul on teistsugune kirjastiil, kui vanema generatsiooni inimeste, on täiesti loomulik.
Igal generatsioonil on erinev kirjastiil ja kõnepruuk, see ongi täiesti loomulik.
Kuid ma ei ole mingi rullnok, kellel käib suguelund iga sõna ette, kui räägib.

Minu poolest võite mu bännida ka, ega siit nagunii midagi asjalikku pole saada, ainult sõimu saab.
Kui keegi ka midagi asjalikku üritab öelda, siis vastav adminn surub kohe ka tema maha.
Tundub olema üks ärapanemise koht siin ainult, et ikka teisest eestlasest enda arvates parem olla, oh sain ära panna jälle, olen tegija.
Eks adminnidel on muidugi hea oma võimu näidata ja kõik ära bännida, kelle jutt ei meeldi, lihtsalt ei meeldi.
Ühtegi mõjuvat põhjendust, tegelikult ei ole.
Aa tegelikult üks põhjendus siiski leitakse, see kuulus adminnidele vastu rääkimine, kui üritatakse ennast kaitsta.

Kolm sõna ütleks selle peale, mida oleks rohkem vaja siia foorumisse, empaatia, hoolivus ja mõistvus.

50-60ndate uunikumid ruulivadSmile laz 695-d on ka väga tegijad asjadSmile
#43

Päris kena trollimine minu meelest Big Grin
#44

Pole mõtet nii tühise asja pärast endast välja minna, kui asi huvitab siis tegelikult on kõik ok. Ei tasu loota et teised Sinu eest töö ära peaks tegema aga kui kenasti küsida siis abiks on ikka.
Kui LAZ´i ajalugu selge siis tasuks ühendust võtta paari kaasfoorumlasega kes suure tõenöosusega sulle elusuuruses LAZ bussi võivad tutvustada ja sinna juurde palju huvitavat infot jagada.

Isand DAD võib olla vahest karm kuid õiglane, siiski on tunda et mõnikord on ka tal kehvemaid päevi mil ei jää muud üle kui foorumis end välja elada...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
#45

Küll aeg asjad paika loksutab, nõnda on see juba inimkonna koidikust peale olnud.


#46

Ma olen laziga omal ajal ikka natuke sõita saanud, kaasreisijana siis loomulikult.
Viimati nägin elusuuruss lazi sõitmas või seismas ei mäletagi, mingi 8 aasta tagasi võibolla.
Pull oleks küll mõne laziga jälle sõita saada.

Kunagi teises klassis sai viimati laziga sõidetud, klassi ekskursioonil siis.

50-60ndate uunikumid ruulivadSmile laz 695-d on ka väga tegijad asjadSmile
#47

LAZ oli selline omapärase häälega liikur, üldiselt võis vilunud kõrv öelda,et kas kaugelt tuli Ikarus,LAZ,PAZ või mõni muu huvitav liikur.
Ma ei tea,kuidas teistega on aga minu kõrvad tundsid selle erinevuse kohe ära.


#48

no minu arvates peaks nooremal generatsioonil olema elementaarne oskus klõbistada guuglisse müstiline sõnapaar "LAZ bus" ja that's it... ilma igasuguse geograafia või vene keeleta saab pidi ette.
Lvov (õigemini Lviv) on muide miljonilinn, millel on rikkalik ajalugu Austria-Ungari impeeriumi päevilt ning kahe maailmasõja vahel kuulus Poolale. Tinglikult öeldes on Lviv täna Lääne-Ukraina pealinn... võiks natukenegi respekti välja näidata Smile

LAZ bussidega on muidugi lahe sõita. Lapsepõlves oli minu lemmikistekoht vanades LAZides vasakul poolel tagumise rattakoopa peal olev iste, mis oli teistest kõrgemal ja hüppas ägedalt... LAZil oli mõnus pehme vedrustus (väikemehe rõõmud). samuti oli meeldejääv see suur kumer õhukoguja katuselt tahaotsa ning mingi jahutusturbiin vist undas seal. Katuseservades olid eest taha helesinised kumerad aknad. Väga stiilne buss.
[Pilt: laz-695e_2.jpg]

================================
Jawa 350-634, Suzuki RGV 250 Gamma, Vespa ET-4 125, MB 280SL (R107)
#49

(13-01-2014, 19:42 PM)MAZ Kirjutas:  LAZ oli selline omapärase häälega liikur, üldiselt võis vilunud kõrv öelda,et kas kaugelt tuli Ikarus,LAZ,PAZ või mõni muu huvitav liikur.
Ma ei tea,kuidas teistega on aga minu kõrvad tundsid selle erinevuse kohe ära.

Tundide viisi pimedas pakases metsa tagant häält oodates..... hakkavad kõrvad igasugu asju tundma...Big Grin

loll on loll olla.
#50

(13-01-2014, 19:42 PM)MAZ Kirjutas:  LAZ oli selline omapärase häälega liikur, üldiselt võis vilunud kõrv öelda,et kas kaugelt tuli Ikarus,LAZ,PAZ või mõni muu huvitav liikur.
Ma ei tea,kuidas teistega on aga minu kõrvad tundsid selle erinevuse kohe ära.

Vähe edumeelsemad panid Ikaruse silla alla, nii et siis kadus ulgumine ära.

Dad.
#51

(13-01-2014, 20:53 PM)IIIFFFAR Kirjutas:  Tundide viisi pimedas pakases metsa tagant häält oodates..... hakkavad kõrvad igasugu asju tundma...Big Grin
Seda ei oska kommenteerida,kas tundide pikkune ootamine just hallutsinatsioone esile kutsub.Big Grin

Kuna bussi liiklus kulges üsna kodu juurest ja teepealt oli alati näha,kuna mis asi liikus.Siis polnud nende ära tundmine hääle alusel enam,mingi kunst.


#52

(13-01-2014, 20:58 PM)dad Kirjutas:  
(13-01-2014, 19:42 PM)MAZ Kirjutas:  LAZ oli selline omapärase häälega liikur, üldiselt võis vilunud kõrv öelda,et kas kaugelt tuli Ikarus,LAZ,PAZ või mõni muu huvitav liikur.
Ma ei tea,kuidas teistega on aga minu kõrvad tundsid selle erinevuse kohe ära.

Vähe edumeelsemad panid Ikaruse silla alla, nii et siis kadus ulgumine ära.

Dad.

Vaat, nüid pajatan loo.
Sest Ikaruse tagasillast.
Nii, paarkümmend aastat tagasi kulges Pärnu-Haapsalu liinil ilus kollane buss, Ikarus nimeks, millega mina toredas eliitkoolis käisin. Miski linnalähiversioon, mil rohkem pinke aga samapruunid-kõvad siiski. Kolmetunniseks istumiseks olid ikka piisavalt kõvad.... Bussijuht, onu Mitja, vist Haapsalu mees, sihke vahva vanakooli sohver, kel sõidukiiruse üle kuuekümne tõustes näpp automaatselt ninasse kaevus. Reis käis Pärnu-Vigala-Teenuse-Kullamaa-Risti-Haapsalu.
Kord, ühel reisul teatas ta meile keset MITTESITTAGIT!!!!! ehk siis, Rapla ja Läänemaa vahepeal, Teenuse ja Kullamaa vahel, et täna me edasi ei sõida, kuna tagasild jooksnd kokku. See juhtus 1991 või 1992a. novembrikuus,.
Järgnes hulk põnevaid jalgsikilomeetreid paari tollase Pullapää tuttava jäägri seltsis läbi põlvini hangede. Kullamaa bussipeatuses loobusin emme nädalaks kaasa pandud koogist, mille lasteperedele söötsime ja purgitäiest moosist, mis tundus ainuke sobiv materjal sõjameestel kaasasolnud piiritusele peale võtta...
Ühesõnaga, peale tugevat marssi ja muid meelelahutusi läbi Kullamaa, Risti, Haapsalu---Noarootsi, jõudsin kohale järgmisel hommikul. Ühikasse jalutades kohatud klassijuhatajale ütlesin:" Hääd und!" Oli täitsa mõistev, oli juba kuulnd....

loll on loll olla.
#53

(13-01-2014, 20:58 PM)dad Kirjutas:  
(13-01-2014, 19:42 PM)MAZ Kirjutas:  LAZ oli selline omapärase häälega liikur, üldiselt võis vilunud kõrv öelda,et kas kaugelt tuli Ikarus,LAZ,PAZ või mõni muu huvitav liikur.
Ma ei tea,kuidas teistega on aga minu kõrvad tundsid selle erinevuse kohe ära.

Vähe edumeelsemad panid Ikaruse silla alla, nii et siis kadus ulgumine ära.

Dad.

Pigem undasid Ikaruse sillad ja hääle järgi(auaauaauaaua.....)oli kohe aru saada,et saame veidi jahedamas bussis sõita.......Ikarus tuli...
Ja eks ka LAZ-i hääled olid kuulda juba kaugelt. Busside hääled olid ikka kõigist teiste autode häältest eristatavad.
#54

Mina olen tehnikakauge inimene ning seetõttu ei oska omalt poolt pakkuda, kas selle omapärase heli bussis tekitasid sillad, tunnelid või viaduktid Rolleyes , küll aga meenub, et Tallinn-Viljandi liinil kaunis tihti sõites tundsin kurba meelt, kui Laz'id asendusid enam ja enam Ikarustega (olgugi, et need olid moodsamad-ja-mis-kõik-puha) – selle üleminekuga kadus mulle kuidagi koduse ja turvalise tunde tekitanud igatsevalt uluv taustahääl nendel reisidel...
#55

Seda õiget undamist tegid Ikarus Lux-id. Küsimus oli laagrites, kas rull,- koonusrull- või kuullaager, mina enam ei mäleta. Need 60-ndate Ikarused. Hiljem olid juba vaiksemad.
Esimestel LAZ-idel olid oma sillad, otseveoga poolassid (tagavara pidi kaasas olema, et tee peal vahetada), hiljem pandi RABA sillad, millel planetaarid võtsid koormuse vähemaks.
Keegi mainis siin heast küljest LAZ-i vedrustust, lisan, et lisaks väga heale kruusatee ja aukliku või treppis tee taluvusele oli LAZ-il kalduvus kurvis (eriti kui reisijate arv salongis lähenes sajale) sügavalt küljele kalduda. Umbes nagu paadike tormis.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
#56

Mulle nende bussidega midagi head küll ei meenu. Enamus ajas jubedat haisu salongi nii, et parem oli ees pool istuda, kui taga. Ainus hea hetk oli see, kui ta lõpuks tuli ja peale said.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
#57

Olen kaheksakümnendate algul 3 aastat LAZ - bussi roolis töötanud ja seetõttu otsustasin ka selles teemas sõna sekka poetada.
Buss, mille paarimehega kahepeale saime oli ainult napilt aastavanune, kuid selle ajaga juba üsna kilisevaks-kolisevaks muutunud.Seetõttu võtsime kõigepealt ette salongi põhjaliku ümberehituse: istmed välja, alumiiniumist pragunenud põhjaplekid minema ja selgus, et raamsõrestik selle all oli päris paljudest kohtadest keevitusest lahti või lausa katki.kolm pikka päeva kulus raamistiku remondiks ja tugevdamiseks.Seejärel uus põrand 2 mm terasplekist, millele katteks sentimeetri paksused kummimatid ja istmed tagasi.Mootori alustalad sai ka mingi relsiga tugevdatud, sest olime kuulnud, et mõnel LAZ-l oli mootor trepilistel kruusateedel kere küljest eraldunud.Mootoriruum sai käepäraste materjalidega tihendatud.
Lõpptulemus oli parem, kui mõni kandiline linnalähiliini Ikarus: vaikne, tolmukindel ja soe isegi -30 juures.Sõitsime sellega 350 000 km põhiliselt Lõuna-Eesti kruusateedel, misjärel mingi kolhoos ta ära ostis ja meile anti uus kollane kahe uksega Ikarus.See buss aga oli üks häda ja viletsus, mis on juba hoopis teine teema.
Kokkuvõtvalt võin julgelt väita, et Laz oli nii reisijate kui juhi jaoks üks mõnus buss tingimusel, et tehase toorik tuli ümber teha.
#58

LAZ bussi kodukat vaadates paistab et teevad ka päris tänapäevase väljanägemisega busse. On kellegil au ka sellisega sõita olnud? või jäävad need bussid rohkem EL välja kuna ei vasta euro5 (või mis iganes) nõuetele
#59

Lazi tugevat omapärast ulgumist sõidul, mäletan minagi, mis muutus siis vastavalt aeglustamisele või kiirendamisele.
Ikarus undas ka, aga see oli teistmoodi ja selline vaiksem.
Huvitaval kombel, mina ei mäleta, et laz oleks vingu sisse ajanud, aga tollal ei olnud ma selliste asjade suhtes nii tundlik ka ja võibolla sattusid, siis head lazid või lihtsalt ei mäleta, ei tea.

50-60ndate uunikumid ruulivadSmile laz 695-d on ka väga tegijad asjadSmile
#60

Selle ulgumise tekitasid tagasilla külgplanetaarreduktorid.Nii Ikarusel kui ka Lazil olid RABA tagasillad.Vahe oli ainult peaülekandes.Ka Lazidel oli kahesuguse ülekandearvuga reduduktoreid.Näiteks Turistil oli kiirem tagasild.Meiegi saime oma bussile mahakantud Turisti reduktori, mille tulemusena jäi ulgumine tunduvalt vaiksemaks.Lisaks paigaldasime mootorile Tshaika neljalõõrise karburaatori.Minek oli selle tulemusena tunduvalt nobedam, mootori pöörded sealjuures madalamad ja kütuse kokkuhoid märkimisväärne.
Mis vingu sisseajamisse puutub, siis midagi sellist polnud, kui väljalasketorustik ning summuti pütt terve ja tihe oli.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne