Teema on suletud

Kus on küll see LAZ buss toodetud
#81

Oehh... Jälle läks perssesse.Rolleyes

loll on loll olla.
#82

(16-01-2014, 18:23 PM)IIIFFFAR Kirjutas:  Oehh... Jälle läks perssesse.Rolleyes
Tore et ka Sina saad osa sõnavabadusest...Wink
#83

Paar sõna minu poolt teemal, vanad on jobud ja kõiki peab tolereerima.

Kadunud vanaisa(sündinud 1911.a) rääkis mulle,et vanemaid inimesi tuleb austada, isegi kui nad vahest ajavad vastuolulist juttu. Tema õppis seda oma esisadelt. Vanem põlvkond pole mitte rumal ega kamp jobusid,nagu mõni kodanik väidab. Vaid,kui neid kuulata ja õppida kuulama,siis pudeneb ka midagi endale kahe kõrva vahele. Vanematelt inimestelt nõutu rohkem,sest ühiskonna moraalne korraldus nõudis seda, moodne põlvkond on teine teema. Kõik,mis pole keelatud on lubatud ja keegi,millegi eest vastutama ei pea justkui. Millega jõuame siis järgmisse peatükki..

Tolerants? Vaadake Lääne-Euroopat,kus tolereetritakse igasugu värvilisi,kõike ja kõiki. Mis on tulemus?? Pole vaja kaugele vaadata neid näiteid isegi on kodumaa täis.
Ajaloost on hea ja lihtne näide Rooma keisririik!

Lootsin,et teemast saab asja aga minu poolest võib kodanik Dad selle ka nüüdsest sulgeda.


#84

(16-01-2014, 22:11 PM)MAZ Kirjutas:  Kadunud vanaisa(sündinud 1911.a) rääkis mulle,et vanemaid inimesi tuleb austada, isegi kui nad vahest ajavad vastuolulist juttu. Tema õppis seda oma esisadelt. Vanem põlvkond pole mitte rumal ega kamp jobusid,nagu mõni kodanik väidab. Vaid,kui neid kuulata ja õppida kuulama,siis pudeneb ka midagi endale kahe kõrva vahele. Vanematelt inimestelt nõutu rohkem,sest ühiskonna moraalne korraldus nõudis seda,

Seda vanemate inimeste austamist õpetati veel 80 ndate keskel.......aga edasi oli juba täielik demokraatia.......
#85

Teemast saab asja siis, kui õige mees õiget bussi taastama asub.
Halvustavat suhtumist ja eneseõigustamist ei tolereereta ja ei hakkagi tolereeretama. Las poiss istub pingil ja mõtleb natuke. Kui midagi öelda ei ole, hoitakse suu kinni. Minugi poolest võib teema lukku panna.

Mis ei tapa, teeb vigaseks!
#86

Ohhoij-joobari-toobar...
...milline kihvt teemaarendus ühest küsimisest välja sirutus Big Grin. Viis lehekülge!
Ma oma poole aruga avasin selle siin lootuses leida miskit uut vastust Laz-i päritolumaa kohta, aga võta näpust - ikka jukrein ja ikka Lvov - ei muhvigi uut siin Päikese all.

Hea huumorikool ikka, mis sa ütled Big Grin. Kui taluvust pole, siis pole.
Nõuka-ajal, tõepoolest, pandi nolk kiirelt paika, kui vanemaid õpetama kippus. Selgelt meeles need paugud, mis ise välja teenitud sai. Ei kipu enam tulle, ei kipu... Big Grin.
Tänapäeval peab silitama. Sest selline on uus komme, uus ühiskond. Kusen ma selle peale! Sest see ei tööta. Alati mitte. Liigagi suurel protsendimääral mitte.

Ja tegelikult pole sel värvilisel oiroopal ka häda midagi. Kohati vähemalt on see nii. Kui avastad, et sisserännanu on sageli laiema silmaringi, suurema haritustaseme ja -keeleoskusega, kui valge pärismaalane. Kohati. Suur plaan on muidugi teine. Aga ikkagi, iva on mõnikord maitsvam, kui terapäis ise Wink.

Nautige bussisõitu! Smile
#87

üldiselt täiesti väikesest asjast on tehtud üks suur asi, laske nüüd noor inimene niiütlelda karastub ja mehistub, et nüüd küsime misasi see ostrovski raamat on ja kuidas see teras ikkagid karastus? Big Grin AGA
LAZ 695 ja selle derivaadid on jätnud igati kustumatu mulje. omal ajal oli see nii koolibuss, kui maakonna vaheline liin. nii et hommikul minna ja õhtul tulla. tol ajal ei kujutanudki ette, et vaatamata sellele, et ta keskmiselt sõitis 60-70km/h oleks kuhugi kiire olnud, kuigi hommikuti oli selline pikk lõik , kus see buss sai stabiilselt 110-120 Km/h kätte, nii et polnud asigi. soojad olid nad kah. kuna neil on zili mootor, siis nad lärisevad omapäraselt, mille häält oskasin ma tol ajal ideaalselt järgi teha, samuti ikaruse oma, nüüdisajal jääks juba hätta. kes siis küttekulust või millegist mõtles, aga kohalt minnes oli ilmselt keeris paagis. küttekulu hinnatakse kuni 44 liitrit sajale. buss võrreldes tänapäevastega on selles mõttes parem, et mõlemal pool vahekäiku on istepingid ja osadel oli ees vaid üks iste , kus siis äraütlemata hää oli. tagasilla juures oli selline kumer kõrgendik, kus olid siis omakorda kõrgemad istmed. see istmete paigutus võis mõneti erineda. lisaks olid lahedad need voldikuksed mis pika tssss i peale krigisedes ja kolisedes lahti kargasid. (kui kellelgi on pakkuda siis ma kindlasti tahan neid) käikude sisse rammimine oli kah muidugi omaette ooper, aga pikki vahemaid sõites polnud sel väga olulist vahet. üks selline võiks omal täitsa olemas olla, hea poes leva järgi käia. kahju et tol ajal ei olnud ühtegi aparaati millega oleks saanud mõne puhta heliga video et see undamine täpselt nö "plaadile" saada, sest juutuubis seda momenti pole õnnestunud tabada. kui eestis kellelgi on juhuslikult siis võiks kuidagi kopereeruda, et saaks sõitagi.
#88

(17-01-2014, 14:37 PM)Janka Kirjutas:  Ja tegelikult pole sel värvilisel oiroopal ka häda midagi. Kohati vähemalt on see nii. Kui avastad, et sisserännanu on sageli laiema silmaringi, suurema haritustaseme ja -keeleoskusega, kui valge pärismaalane. Kohati. Suur plaan on muidugi teine. Aga ikkagi, iva on mõnikord maitsvam, kui terapäis ise Wink.

Nautige bussisõitu! Smile
Mõelda tuleb hoopis selle peale, miks inimesed ei ole haritud(sõnast hariTus, mitte hariDus!) Miks ei taheta ennast harida iseseisvalt?
Vastus on üsna lihtne: mugavustsoon! Kui mugavam on võta telekapult kätte, vajutada seal punast nuppu ja liikuvat pilti vaadata, selle asemel et raamat kätte võtta või enda kätega midagi ära teha... Pealegi liikuva pildiga aparaadist tulev info üsna pealiskaudne, nii et lihtsalt oma tagaotsa laiaks istumine ja kehakaalu kogumise moment.
Tehke silmad lahti ja vaadake kui palju suudavad ära teha inimesed, kes oma asjadega aktiivselt ja entusiastlikult tegelevad! Pühendumine on märksõna, millest tuleb alustada. Internet on selle suhtes hea, et piisava tahtmise korral saab siin ka ennast harida, kui tahet jätkub muidugi.
#89

(17-01-2014, 21:34 PM)Martti Kirjutas:  Internet on selle suhtes hea, et piisava tahtmise korral saab siin ka ennast harida, kui tahet jätkub muidugi.

Seeda minagi. Oma 64 eluaastaga olen õppinud tundmatuid asju netist otsima. Viimasel ajal on see nett nii lihtsaks läinud, et isegi eestikeelse otsinguga saab võõrkeelsetesse lehtedesse viiteid.
Selle näiteks kaks linki 8-mm filmi digisse võtmise aparatuurist.
http://vimeo.com/20950590
http://mancave.conrad.nl/8mm-film-digita...e-machine/
Kui veab, hakkan midagi kombineerima, kuigi keelest seal eriti aru ei saa ja translate on hädine. Pilt räägib.
Täna on igas koolis arvutiklass ja aru ma ei saa, mida seal õpitakse - FB ja muud miskit?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
#90

(17-01-2014, 21:53 PM)aavu Kirjutas:  
(17-01-2014, 21:34 PM)Martti Kirjutas:  Internet on selle suhtes hea, et piisava tahtmise korral saab siin ka ennast harida, kui tahet jätkub muidugi.

Seeda minagi. Oma 64 eluaastaga olen õppinud tundmatuid asju netist otsima. Viimasel ajal on see nett nii lihtsaks läinud, et isegi eestikeelse otsinguga saab võõrkeelsetesse lehtedesse viiteid.
Selle näiteks kaks linki 8-mm filmi digisse võtmise aparatuurist.
http://vimeo.com/20950590
http://mancave.conrad.nl/8mm-film-digita...e-machine/
Kui veab, hakkan midagi kombineerima, kuigi keelest seal eriti aru ei saa ja translate on hädine. Pilt räägib.
Täna on igas koolis arvutiklass ja aru ma ei saa, mida seal õpitakse - FB ja muud miskit?

Jumala õiget juttu kuulen,kõrv lausa puhkab! No võtke kasvõi mind. Alles 38 aastaselt hakkasin arvutiga tegelema ja tagajärjed on nüüd kõigile näha..... ei saanud mõhkugi ennem aru ja hoidsin tahtlikult kõrvale..... Ja minu eemalehoidmise pani tuksi üks kolme tähega ksf. kes lajatas mu lauale tasuta vana arvuti...... Seega olen nõus väitega,et ennast saab "harida"...Big Grin
#91

Targa inimese parim sõber on raamat! Kui inimesed vaid viitsiks lugeda.
Ülekantud tähenduses sobib siia konteksti ka internet, teatud mööndustega muidugi.
#92

See, et vareste eemalhoidmiseks tuleb üks maha lasta ja korjus õunapuu otsa riputada on vana tõde. Foorumi tulevasele kvaliteedile mõjub käesolev keiss kindlasti hästi. Samas, kas ülesriputatud vares ka kindlasti enne neljaks tuleb tõmmata jääb dadi südametunnistusele.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
#93

No Te ei saa ikka rahu Smile
Noorsugu on hukas. On seda alati olnud, tõenäoliselt.

Ma ei tea kuidas teiega, aga minul näiteks on kodus lapsed ja ma näen, millega nad päevast-päeva oma aega sisustavad. Ei ole mõtet nõuda neilt vastuseid asjadest, mis FB live-feed'ist või Twitterist läbi ei jookse ja seal piisavalt laike ei kogu... No eks me püüame neid tasapisi suunata ja huvi tekitada, sest kunagi ei tea, millal kellelgi klõps ära käib.

Täna oli mul oma teismelisega huvitav dialoog, kui ta teatas rõõmsal ilmel, et pälvis ajaloos "nelja".
"No mida te siis ajaloos võtate", pärisin.
"Hellenism".
"Väga hea! Ja mida see sõna peaks tähendama, millest see sõna pärineb?" küsisin.
??? Mökk-mökk.
"Okei", mõtlesin pisut edasi tõgada. "Võtame midagi lihtsamat - NIKE, tead ju - on selline kuulus spordibränd?
"Muidugi! Kõik ju teavad!"
"No vot - see on ka Kreekaga seotud - Kust tuleb sõna NIKE ja mida sümboliseerib Nike logo?". Mulle kohe meeldib vahel tögada.
??? Mökk-mökk.

Mida me peaksime siis tegema - Naerma? Nutma?
Pealtnäha elementaarsed asjad, kuid täpselt selline see tase on.
Tühja sellest.

Meie teema on LAZ bussist ikka väga kaugel, ja kui keegi järjekordne peaks nüüd viimase postituse nuppu vajutama (vau, uus postitus!)
Tere tulemast - Kallis sõber - me ei räägi siin enam ammu LAZidest Smile.
Aga pange palun see piinlik teema ükskord lukku ja algatage uus, kus on juttu tõelistest LAZidest Smile

Minugipoolest võib algatada ka teise teema - "Noorsugu on harimatu ja hukas".
Ja ka kolmanda - "Tolerants versus nulltolerants". Isiklik arvamus on, et kuigi peakangelasest noorsand jättis endast pehmeltöeldes laisa ja mugava tühikargaja mulje, oli tema bannimine minu arvates liialdus. "Küll ta ükskord karastub", nagu keegi kaasfoorumlastest juba ütles.

================================
Jawa 350-634, Suzuki RGV 250 Gamma, Vespa ET-4 125, MB 280SL (R107)
#94

Mulle jäi mulje, et teema algataja ei tea tegelt siiamaani, kus see LAZ buss siis ikkagi toodetud on. Võhm läks kõik auru peale ära. Big Grin
#95

Aa-ei!
See teema on nii mõnusalt käkki aetud, et lausa lust kohe. Mulle meeldib! Big Grin
Mis interneti ja raamatute võrdlusesse puutub, siis mu arust (ja minu jaoks 100%) ongi internet üks hirmatuma suur ja mugav interaktiivne raamatukogu ning filmide laenutamise saal. Kujutage ette, et peate mõne omas koduses nokitsemises ettejuhtuva probleemi puhul lippama küla või linna "rampsi" nagu vanasti tehti...
...või ootama, millal targem naabrimees õhtul laekub, teadmata veel, kas ja kui adekvaatne ta selgituste jagamises täna just on.
Neti võimalused on kasvanud vaat-et ammendamatuteks, kui ise enam tehnika remontimise või suva-kaks-mis-tegevuse juures toime ei tule. Küsida pole tarviski, küll otsingujumal guugel aitab, Ja aitab! Smile
Vahel muutub mõni nurgake sellest võrgundusest ka loomaaiaks, aga vahelduse mõttes on ka see põnev seik. Nagu just äsjalõppenu, mil üks taltsutamata kutsikas teise tuppa saadeti Big Grin.
Elu läheb ju edasi Wink. Kutsu kasvab, areneb ja saab aru, et igasse liivakasti ei tohi pissida. Eksole?
#96

Kes on googli abil lugenud triumfikaart või meiser ja margarita tõstku käsi või jalg üles, ülejäänutel oleks parem kuss olla....

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
#97

Paotan suud... Big Grin
Lugenud pole kumbagi ei kapsapakina ega ka netist.
Aga kui peaks tahtmine tulema, loen. Eriti siin, kus elan-viibin.
Ja alustuseks selle protsessi juures on - ülla-ülla - guugel!

Step1:
   

Step2:
   

As simple as that Wink
#98

Loe siis.


lugupidamisega
Marko
tüütus kuubis

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
#99

(18-01-2014, 02:11 AM)Janka Kirjutas:  Kujutage ette, et peate mõne omas koduses nokitsemises ettejuhtuva probleemi puhul lippama küla või linna "rampsi" nagu vanasti tehti...

Veel hullem. Igal unetul penskaril on mobla ja 112 number unepealt selge. 04.20 kellad ja maja tühjaks: rannas põleb roog. Pool tunnikest luuret ja mitmekordset helistajaga konsulteerimist avastatakse, et penskarile paistis tänavavalgustuslamp põleva roona.
Vanasti pidi ikka enne kolhoosikontorisse jooksma ja siis alles sai 01-te kõllata, nüüd istud akna all ja teed tühiväljakutseid.
Elu on ettearvamatu kiiruse saavutanud, eriti teabe liikumisel, sealhulgas rämpsteabe.
Laz-ist pole seekord miskit vesta, pole nagu küsitud kah?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.

(18-01-2014, 11:28 AM)aavu Kirjutas:  Laz-ist pole seekord miskit vesta, pole nagu küsitud kah?

Sihukese saagimise pääle vist buss pooleks juba...

loll on loll olla.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne