Teema on suletud

Kus on küll see LAZ buss toodetud
#61

LAZ-il ulub, sõltuvalt mootori pööretest, jahutusventilaator. Kui vendi rihm maha võtta, muutub mootor ikka vabsee vaikseks. See vendi ulgumine on mullegi meelde jäänud.
Ikarusel ulub tagasild, mootori pööretest ja käigukastist sõltumatult.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
#62

Oli mis oli aga LAZ bussis ei tulnud külmetada.......vähemalt ei mäleta sellest miskit. Ikaruses oli külm nagu hundilaudas......eriti Viljandi linnaliini bussides. No eks häda oli selles ka,et iga nuka peal olid peatused ja uksed koguaeg pärani lahti....Big Grin
Kokkuvõtteks nii-------- jäin rahule!
#63

(14-01-2014, 20:48 PM)Edel Kirjutas:  Ikarusel ulub tagasild, mootori pööretest ja käigukastist sõltumatult.

[Nostalgiahetk]
1970-1973 käisin Räpinast Nõkku keskkooli. Pühapäeva õhtupoolikul läks Tartu poole kiirbuss, millega oli hea sõita, ... kui peale mahtusid. Ikarus Lux sõitis seda liini.
Elasin pool kilti bussijaamast. Kui vaikses pühapäevaõhtuses alevis hakkas kuulda olema lõuna poolt läheneva Ikaruse tagasilla undamist, oli paras aeg bussijaama poole astuma hakata.
[/Nostalgiahetk]
#64

(14-01-2014, 20:48 PM)Edel Kirjutas:  LAZ-il ulub, sõltuvalt mootori pööretest, jahutusventilaator...
...just. Ulgusid ju ka tavalise sillaga LAZid. Ja see pikk rihm ise oli ka müra allikas.
#65

Ja näädsa... Kujuneski arutust lahmimisest/kraaklemisest/ärapanemisest täitsa söödav aruteluteema.
Olgu kiidetud suur looja, kes tõde sedakorda jälle sedapidi laskis paista!Wink
Tsiteerides klassikat: "..tasub siis selle tüha asja pärast teisel lõugu lömmi lüijja..."

loll on loll olla.
#66

(15-01-2014, 01:19 AM)IIIFFFAR Kirjutas:  Tsiteerides klassikat: "..tasub siis selle tüha asja pärast teisel lõugu lömmi lüijja..."

SmileSmileSmile Olen ka noorWink
#67

Üle pika aja foorumi sattudes oli see eelpool lugemine naljanurga vääriline.
Ja kallid " taadid " te ei kujuta ette ka, kui pisikeseks on muutunud tänapäeva keskmise noore silmaring.


Head õhtut soovides,
24a foorumlane. Teab kus on Lvov.

Tekstid ja sisuloome sinu kodulehele, e-poele, blogile!
info.pantertrade@gmail.com
#68

Vanema generatsiooni esindajana tahaks ka siin teemas natuke ülbata . Peab ütlema ,et mind ajavad need LAZ bussid iiveldama ja seda sõna otseses mõttes . Lugu sai alguse kauges lapsepõlves, kuskil kuuekümnendate keskel kui see bussimark oli maaliinidel laialt kasutusel .Reeglina olid need bussid meie peatusse jõudes juba puupüsti täis ,nii et peale saamine oli juba tõsine saavutus . Kuid põhiline oli ikkagi see spetsiifiline hapukas lõhn mis on omane ainult seda marki bussidele ja mida siis minu noor organism välja ei kannatanud. Oleks nagu kuskilt kuulnud ,et asi oli bussi aerodünaamikas ,mis imes kuidagi väljaheitegaase bussi salongi tagasi ja sealt ka see ainulaadne hõng . Samas on Ikarus 55, mis ka vahest meie liini sõitis, jätnud igati helge mäletuse.
No aga eks Lvov üks banderalaste pesa oli ja LAZ buss paras kättemaks murdmatu liidu rahvale.
#69

(16-01-2014, 01:22 AM)Ferry Kirjutas:  Vanema generatsiooni esindajana tahaks ka siin teemas natuke ülbata . Peab ütlema ,et mind ajavad need LAZ bussid iiveldama ja seda sõna otseses mõttes . Lugu sai alguse kauges lapsepõlves, kuskil kuuekümnendate keskel kui see bussimark oli maaliinidel laialt kasutusel .Reeglina olid need bussid meie peatusse jõudes juba puupüsti täis ,nii et peale saamine oli juba tõsine saavutus . Kuid põhiline oli ikkagi see spetsiifiline hapukas lõhn mis on omane ainult seda marki bussidele ja mida siis minu noor organism välja ei kannatanud. Oleks nagu kuskilt kuulnud ,et asi oli bussi aerodünaamikas ,mis imes kuidagi väljaheitegaase bussi salongi tagasi ja sealt ka see ainulaadne hõng . Samas on Ikarus 55, mis ka vahest meie liini sõitis, jätnud igati helge mäletuse.
No aga eks Lvov üks banderalaste pesa oli ja LAZ buss paras kättemaks murdmatu liidu rahvale.

Vot sellest ma ennist rääkisingi. Ma mäletan ka seda lehka. Palaval suvel oli lapsel (minul tol ajal) ikka tegemist, et pikemal sõidul toit sees püsiks.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
#70

Olen olnud reisijaks ühes LAZ-bussis, mis koledasti tossas. Tollel oli tagumiste (klapp/lõõts) uste vahelt tihendid kadunud ja alaserv oli ka ühel uksepoolel auklikuks roostetanud. Kuna buss tossas päris korralikult, siis oli tagumisel pingil istudes visuaalselt näha, kuidas heitgaasid vahepeal sealt tagumise ukse pragudest sisse keerutasid.

...
#71

(16-01-2014, 01:22 AM)Ferry Kirjutas:  No aga eks Lvov üks banderalaste pesa oli ja LAZ buss paras kättemaks murdmatu liidu rahvale.

Seda ka aga põhiliselt tegid LAZ-e vangid. Mida aasta edasi, seda kehvema koostekvaliteediga. Uus buss oli tavaliselt nädal või kaks T-2-s. Tehnohooldus kaks oli muidu kaks päeva aga uuega tuli palju kohti algosadeks võtta ja uuesti koostada. Küll oli laager kuiv või midagi kuvaldaga sisse pekstud.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
#72

(15-01-2014, 23:51 PM)weix1 Kirjutas:  Üle pika aja foorumi sattudes oli see eelpool lugemine naljanurga vääriline.
Ja kallid " taadid " te ei kujuta ette ka, kui pisikeseks on muutunud tänapäeva keskmise noore silmaring.


Head õhtut soovides,
24a foorumlane. Teab kus on Lvov.

Ei ole ta midagi pisike, lihtsalt ma ei tea teie vanu nõukogude asju nii, ma tean uusi asju, teie ei tea jälle sedasi uusi asju.
Samuti ei tea teie jälle oma vanavanemate asju, see ongi loomulik, et teadmised ka vahetuvad ja arenevad, ei olegi vaja kõiki vanu teadmisi.
On tõesti kitsa silmaringiga noori, aga mina see ei ole.
Ega geograafia tund ka kõiki maailma linnu ei õpeta jne.

Ma olen ikka märganud ühtset nimetajate paljudes vanema generatsiooni inimestes, kus nemad peavad loomulikuks, et meie noored peaksime teadma nende nõukogude aja asju.
Nad peavad neid nagu kole tähtsateks, aga uue aja asjad, mida meie noored teame ja teie vanema generatsiooni inimesed ei tea, sellesse suhtute te üleolevalt ja arvate, et see on mingi tühi tähi, seda pole vaja teha.
Tuleks ikka mõistlikum olla, aga sellega olne küll nõus, et paljud tänapäeva noored kuni 24a on tõesti ikka kole kitsaks jäänud neil silmaring.
Mina olen muidugi vanem, kui 24.

50-60ndate uunikumid ruulivadSmile laz 695-d on ka väga tegijad asjadSmile
#73



Ma olen ikka märganud ühtset nimetajate paljudes vanema generatsiooni inimestes, kus nemad peavad loomulikuks, et meie noored peaksime teadma nende nõukogude aja asju.
Nad peavad neid nagu kole tähtsateks, aga uue aja asjad, mida meie noored teame ja teie vanema generatsiooni inimesed ei tea, sellesse suhtute te üleolevalt ja arvate, et see on mingi tühi tähi, seda pole vaja teha.
Tuleks ikka mõistlikum olla, aga sellega olne küll nõus, et paljud tänapäeva noored kuni 24a on tõesti ikka kole kitsaks jäänud neil silmaring.
Mina olen muidugi vanem, kui 24.
[/quote]

Nii ta on. Põlvkonnad on erinevad. Osa inimesi on saanud vanakooli kasvatuse,mõtlen siin nõukaaegset. Osa nõukaaegseid on saanud veel ka vana eestiaegset kasvatust......ja kui võrrelda seda õpetust,mis jagati juba meie uuel ajal,on erinevus tohutu. Kõige häirivam on minule selline asi,et uuem rahvas ehk noored(palun vabandust,mitte kõik) elavad üsna ühele päevale mõeldes ja rahaga ümberkäimine on ka ennasthävitav. See,et noored ei tea vanema põlvkonna asjust miskit,selles on süüdi uus aeg ja uued kombed. Palju on selles süüdi keskkond. Uute asjade propageerimine jne. Kunagi tuleb kuskile ka piir,et hakkab uuesti reaalne elu pihta.....aga see tuleb siis,kui ühiskkond meie ümber muutub......
Ma ei tee aga noorte tegemisi ja mõtteid maha. Sest igal ühel oma huvid. (peale palgapäeva ennast ogaraks ja lolliks joomist ma heaks ei kiida. Ja ennast kaineks maganud selli avastust,et raha on vähe kuu lõpuni elamiseks.......... ) Aga ära nad elavad........Sad
Aga LAZ bussiga tahaks sõita ikka küll!Wink
#74

Mul tekkis üks küsimus lazi teemal ja ei ole vaja sõimama hakata, sest kui ma teaks, siis ei küsiks.
Kas laz 695N -l oli roolivõimendi? Miski 1990a ringis või millal neid toodeti?
Kas jutt, et laz võtab 40 sajal,e vastab tõele?


Ma olen sellega nõus, et paljud noored on väga ülbed, ennast täis ja hukas omadega, aga mina nende sekka ei kuulu.
Samas on ka palju vene aja inimesi ,kes täiega joovad ning on ülbed jne.
Sellega olen ka nõus, et ajalugu tuleb teada, aga on täiesti loomulik, et paljud asjad, mis olid iseenesest mõistetavad vene ajal ja kõik teadsid neid asju, ei ole seda enam nüüd.
Teatud teadmised peavadki vahetuma ja teatud peavad püsima.

Samamoodi, nagu meie ei tea nõukogude aegseid autosid nii hästi, ei tea nõukogude aja inimesed praeguse aja autosid, kuid neid teame meie noored.

Mina olen ennast laias laastus siiski harinud nõukogude autode osas, eks olen ju natuke sel ajal elanud ka, kus kõik olid vene autod, täitsa huvitav aeg oli, 80ndad siis.

50-60ndate uunikumid ruulivadSmile laz 695-d on ka väga tegijad asjadSmile
#75

(16-01-2014, 15:13 PM)al101 Kirjutas:  Ei ole ta midagi pisike, lihtsalt ma ei tea teie vanu nõukogude asju nii, ma tean uusi asju, teie ei tea jälle sedasi uusi asju.

.....................

Samamoodi, nagu meie ei tea nõukogude aegseid autosid nii hästi, ei tea nõukogude aja inimesed praeguse aja autosid, kuid neid teame meie noored.

Väga libe tee.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
#76

(16-01-2014, 15:13 PM)al101 Kirjutas:  Ei ole ta midagi pisike, lihtsalt ma ei tea teie vanu nõukogude asju nii, ma tean uusi asju, teie ei tea jälle sedasi uusi asju.

.....................

Samamoodi, nagu meie ei tea nõukogude aegseid autosid nii hästi, ei tea nõukogude aja inimesed praeguse aja autosid, kuid neid teame meie noored.

Sa ikka ise adud, et praegu küsisid ilusti pasunasse oma väljendusega? Seda Sa ju ometi ei mõelnud.Rolleyes

Või siiski?
#77

Ma olen seda niipalju näinud, kuidas vanem generatsioon paljusid uusi asju ei tea, nii et ma ei eksinud selles osas.

Ja tuleb ka sellest aru saada, et samamoodi ei tea vanem generatsioon endast eelmise generatsiooni asju nii, nagu meie noored ei tea teie asju.
Aga sellest te muidugi ei räägi.

Samuti on loomulik see, et noored teavad selle aja asju, mis ajal nad elanud on.
Lihtsalt liiga palju kohtab seda vanemate inimeste poolt tampimist ja suhtumist, et te noored olete lollid, et ei tea meie nõukaaja asju, mis sest et need noored on võibolla 1990 sündinud.
Mina muidugi enne seda tublisti.
Mistõttu mäletan ka aega, kui zilid ja gazid rohkesti ringi sibasid ja kollased ning punased ikarused ja ka muid värve Smile

50-60ndate uunikumid ruulivadSmile laz 695-d on ka väga tegijad asjadSmile
#78

(16-01-2014, 10:27 AM)al101 Kirjutas:  Ei ole ta midagi pisike, lihtsalt ma ei tea teie vanu nõukogude asju nii, ma tean uusi asju, teie ei tea jälle sedasi uusi asju.
Samuti ei tea teie jälle oma vanavanemate asju, see ongi loomulik, et teadmised ka vahetuvad ja arenevad, ei olegi vaja kõiki vanu teadmisi.
On tõesti kitsa silmaringiga noori, aga mina see ei ole.
Ega geograafia tund ka kõiki maailma linnu ei õpeta jne.

Ma olen ikka märganud ühtset nimetajate paljudes vanema generatsiooni inimestes, kus nemad peavad loomulikuks, et meie noored peaksime teadma nende nõukogude aja asju.
Nad peavad neid nagu kole tähtsateks, aga uue aja asjad, mida meie noored teame ja teie vanema generatsiooni inimesed ei tea, sellesse suhtute te üleolevalt ja arvate, et see on mingi tühi tähi, seda pole vaja teha.
Tuleks ikka mõistlikum olla, aga sellega olne küll nõus, et paljud tänapäeva noored kuni 24a on tõesti ikka kole kitsaks jäänud neil silmaring.
Mina olen muidugi vanem, kui 24.

EMA ANNA PADRUNEID!!!!

Ma olen suht kindel, et sa ei tea geograafiast midagi, sa ei tea nõukaaja asjadest midagi, sa ei tea ka UUTEST asjadest midagi!!!
Viisakusest endast tagemate suhtes ka ka midagi ei tea, korduvalt tõestatud.

Kui veel hakkad lamisema, lähed nädalaks pingile istuma.

Dad.
P.S. Internet on haruldane võimalus oma debiilsuse laialdaseks tsensuurivabaks demonstreerimiseks.
#79

Sa dad tõestad järjekordselt oma ülbust, üleolevust ja sallivust.
Nagu juba kord ütlesin, mul on savi sellest foorumist, kuna nagu näha, siit nagunii infot ei saa.
Küll, aga saab siit ülbamist.

Räägi, mis sa sellest õelutsemisest ja minu solvamisest saad?
On sul mingi probleem endaga?
Tunned ennast parema inimesena, kui saad oma adminni võimu kuritarvitada ja mind enda arvates paika panna mingi mõttetu bänniga, mis mind ei morjenda?
Ega see foorumis käimist ära ei tõkesta, isegi kui tahaks tulla hiljem, saab alati ju tulla teise ip aadressiga.
Aga ilmselt pole sel nagunii mõtet, kuna mida siit ikka on saada info mõttes? Paistab, et ainult sõimu adminni poolt, kes peaks olema teistele eeskujuks.

50-60ndate uunikumid ruulivadSmile laz 695-d on ka väga tegijad asjadSmile
#80

(16-01-2014, 17:12 PM)al101 Kirjutas:  Sa dad tõestad järjekordselt oma ülbust, üleolevust ja sallivust.
Nagu juba kord ütlesin, mul on savi sellest foorumist, kuna nagu näha, siit nagunii infot ei saa.
Küll, aga saab siit ülbamist.

Räägi, mis sa sellest õelutsemisest ja minu solvamisest saad?
On sul mingi probleem endaga?
Tunned ennast parema inimesena, kui saad oma adminni võimu kuritarvitada ja mind enda arvates paika panna mingi mõttetu bänniga, mis mind ei morjenda?
Ega see foorumis käimist ära ei tõkesta, isegi kui tahaks tulla hiljem, saab alati ju tulla teise ip aadressiga.
Aga ilmselt pole sel nagunii mõtet, kuna mida siit ikka on saada info mõttes? Paistab, et ainult sõimu adminni poolt, kes peaks olema teistele eeskujuks.

Jah mul on probleem, ma ei saa tegelda oma hobiga vaid pean debiiliga jagelema. Nädalaks pingile.

IP-dest palun ära tule rääkima ning tõkestamine on võimalik ALATI!

Dad.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne