Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Ei tee uut teemat, aga küsimus natuke teises suunas. Küll mootorsaega vägagi seotud.
Nimelt räägiks ketiterituspinkidest suud puhtaks. Mõnevõrra siin juttu ka tehtud, aga nipet näpet.
Enda talumetsa majandamisel ei ole teda just tihti vaja, aga kui päev otsa ikka ära lõigata olles vahepeal ka viili kasutanud. Siis järgmiseks päevaks oleks vaja pingiga üle lasta, et hambad võrdselt saaksid ja kuskile poole ei kisuks ega kinni pooks. Lisaks hea puruhamba kõrgust ühtlaselt maha lasta.
Veel igasugu kraavipuhastused ja õue peal toimetamised, kus vaja sageli ketti teritada liiva ja metalli tõttu.
Üks aasta pooleteise jagu oli kasutusel Bauhofi Matrix. Üldiselt sai asi aetud. Täienduseks sai külge pandud teemantketas, kuna saeremondifirmades ka kasutuses ja tulemus pidi parem olema.
               

Mõni aeg tagasi hakkas aga aparaat reaktiivpöördeid üles kiskuma ja mootori laki kärssa levitama. Uurimisel selgus, et mootori jahutus tiivik katki ja võlli küljes lahti.
   

Kuna sel pingil nurga seadistus võimalused piiratud ka, õieti polegi. Ainult lauda saabki keerata vasakule ja paremale, siis...
Küsimus, mis oleks hea ost?
Olen käinud ka kohalikus saeremondi firmas kette teritamas. Seal kasutusel Oregoni hüdrolukuga pink. Sel paistab olevat võimalus kolmest kohast keti nurka sättida Matrixi ühe vastu. Tegelikult on ka vahe tuntav, sealne kett võtab magusamalt ja püsib kauem terav.
Iseenesest selle 3.- keti eest kannatab ära ka. Aga sageli muu töö vahel ja kohe kätte ei saa. Seega jookse edasi tagasi muudkui.
On kellegil Oregoni pink kasutuses ja oskab kiita, laita. Ei ole tahtnud sealt firmast ka uurida. Kuidas sa ikka küsid, et kas normaalne aparaat, ostan endalegi ja siia enam teritama ei tule. Ühesõnaga ei ole kodustatud remondimees.
Lõuna kandis peale nende paarikümne euroste hiinlaste ei ole tõsisemalt võetavaid pinke kuskil müügis ka näinud.
Ainus koht ikka vist see:
http://hortulus.ee/?page=120&group_id=66&sort_by=&sheet=0
Lisaks Oregonile kaks odavamat varianti ka, jutt ilus.
Variant 1:
http://hortulus.ee/index.php?product_id=425&group_id=66&page=120&action=show_product_details
Variant 2:
http://hortulus.ee/index.php?product_id=2759&group_id=66&page=120&action=show_product_details
Oregoni omadest siis käsilukustusega:
http://hortulus.ee/index.php?product_id=420&group_id=66&page=120&action=show_product_details
Hüdrolukustusega:
http://hortulus.ee/index.php?product_id=421&group_id=66&page=120&action=show_product_details
Saan aru, et hüdroga ei ole vaja iga kord kinni kruttida, alla vajutamisel lukustab keti ise? Saeremondifirmas jäi nagu silma.
Vasta

Tundub, et siin kontingendis kõik kindla käega, teritavad kette viilide ja relakatega. Ja terituspinki keegi ei kasuta.
Igatahes enda käed niipalju töntsid, et pärast mitmeid kordi viiliga, tuleb vajadus ikka terituspingi järgi. Kett hakkab ikka puusees muidu suunda otsima, eriti tuntav kettsaeraami puhul.
Valik langes Oregoni pingi kasuks.
   

Käsilukustusega. Hüdro variant oleks 50.- veel juurde olnud. Kõrvale jätsin ta seetõttu, et sai räägitud ühe elupõlise metsamehega, temal see kasutuses. Lühidalt, seda hüdro komplekti on vahetanud kümne aasta jooksul kaks korda. Ei talu eriti külma ja aeg hävitab tihendid. Muidu mugavam tõesti.
Endal aga oma jaoks ei ole see lukustuse kiirus eriti oluline.
Veel soovitas ka teemantketta soetada, vahe pidi tava käiaga võrreldes tuntav olema. Maksab aga pea kolmandiku terituspingi hinna:
http://hortulus.ee/index.php?product_id=454&group_id=66&page=120&action=show_product_details
Vasta

(03-07-2018, 20:40 PM)meli666 Kirjutas:  Tundub, et siin kontingendis kõik kindla käega, teritavad kette viilide ja relakatega. Ja terituspinki keegi ei kasuta.

Kasutan ikka terituspinki kui käsitsi enam ei saa heaks, aga omale pole olnud mõtet osta. On mõttekam tundunud omada mitut ketti ja saab nädalavahetuse üle elatud ning vajadusel nädala sees teritusse viia. Ja korraliku terituspingi raha eest saab ikka väga palju kordi teritamas käia. Kodukasutuse korral ju iga nädal pole ka vaja teritada lasta, pigem isegi mitte iga kuu. Rolleyes
Vasta

Sama siin. Kolm ketti kasutusel ja hobisaagijale täiesti piisav - elab nädalavahetused kenasti üle. Varasemad üritused viiliga olen vahetanud lähima teritusteenuse pakkuja vastu.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(03-07-2018, 23:09 PM)veix__ Kirjutas:  
(03-07-2018, 20:40 PM)meli666 Kirjutas:  Tundub, et siin kontingendis kõik kindla käega, teritavad kette viilide ja relakatega. Ja terituspinki keegi ei kasuta.

Kasutan ikka terituspinki kui käsitsi enam ei saa heaks, aga omale pole olnud mõtet osta. On mõttekam tundunud omada mitut ketti ja saab nädalavahetuse üle elatud ning vajadusel nädala sees teritusse viia. ... Kodukasutuse korral ju iga nädal pole ka vaja teritada lasta, pigem isegi mitte iga kuu. ...

Teritusse viimine tähendab ju linnasõitu ja seda tööpäeval ja tööajal, mis üldiselt võimatu. Noh kui töö juurest nt arsti juurde minekuks võtad pool päeva vabaks, siis ju saad töökotta visata ja pärast arsti ka heal juhul kätte. Ise ei viitsi ketti mitu korda päevas vahetada (üritan ikka kännu nullkõrguseks teha), ikka viilin niikaua kui hambad maha kulunud  (ehk saab paari talve küte maha võetud ja järgatud) ja siis uus kett peale. Eks ta keti eluea lõpuks hakkab jah viltu kiskuma, aga siis juba pooled hambad puudu kah. Ei loe end mingiks eriti kindla käega meheks  Sad
Aga kodukasutajale profipinki soetada tundub liiast ...
Vasta

Kett näpus tulijatel teen pingis,omal rakise ja viiliga.Aga kettkaatri jaks ainult pingis.
Vasta

mul juba teine odav abrasiivkiviga "teritaja".
uuena teeb täitsa kompu keti. aga mingist hetkest hakkab tootma kaarde lõikavat ketti.
võib-olla aitaks ketta teisipidi pööramine või teemandi kasutamine. pole proovind, ei oska kommenteerida.
teist ma ei ost vaid sain külameestelt. sama asi, alul hää aga nüüd teeb kõveralõike kette.
eks peaks kunagi süvenema.
Vasta

Käsitsi viiliga kõik lõpiuni ja ka kõveralt lõikavad ketid viilin sirgeks. Pole ülearust raha ketiteritus pingi jaoks...
Vasta

Kui just kivihunnikus ei sae siis saab viiliga ilusti ketid lõpuni teritatud. Kuigi... Vaatan ka terituspinki, et saaks kõik ketid peale tööd kiirelt teravaks ja sead riiulisse.
Vahest suurem töö käsil, siis ei viitsi viilida.

Teemantketas kulub ju ikka?
Vasta

aastat 19 tagasi olin proff metsamees oma saega ca aasta,kette kulus,aga kõikk teritasime viiliga ja polnud hullu midagi,praegu küll ei meenu mingeid terituspinke maal metsas.isegi metskonnal vist polnud pinki.
Vasta

Kui on hea mets, killuvaba, siis ühe ketiga võiduka lõpuni. Vahepeal keratakse ainult mingi koguse kütuse järel plaati ringi ja kogu moos. Teritus toimub kõik viiliga.

Aquila captas non muscas.
Vasta

On terituspink. Ei maksa sellise asja eest rohkem kui 20-30€. Vaja teda ainult siis, kui kivi või mõne rauajupi üles leian. Teritamiseks piisab üldjuhul viilist. Tuttavatel samuti odavad suva pingid ja kõik saavad oma ketid teritatud.
Vasta

(06-07-2018, 12:36 PM)muska71 Kirjutas:  aastat 19 tagasi olin proff metsamees oma saega ca aasta,kette kulus,aga kõikk teritasime viiliga ja polnud hullu midagi,praegu küll ei meenu mingeid terituspinke maal metsas.isegi metskonnal vist polnud pinki.

Olin minagi metskonnas (Õisu metskonnas) tööl, kokku oma 10a No eelnevalt olin Tarvastu metskonnas. Ja mida ma ära ei õppinud ega oska siiani on lihtsalt viiliga teritamine. Ma kasutan rakiseid, rullikut jne. Üks mu terituspink on ühe ksf-i käes, eks ta ise räägib mis seal mööda oli Big Grin

Veel pole maha löödud
Vasta

Sae juttu ka veidi!!! On Kellegil seda hiinlaste Steeli või ermani jne kokku jooksnuna? Oleks huvitatud ostmisest

Veel pole maha löödud
Vasta

Keegi oskab kiirelt öelda, mis on "jõujõud" mootorsae keti-plaadi mõõdud, mida Handymanis müüakse? Sattus üks laip minu kätte, plaat on, ketti pole.


Täiendus.
Selgus, et tavaline  ´325/1,6mm 16" kett ja latt. Täitsa saagis, küsimus vaid: kaua?
Vasta

(18-07-2018, 10:01 AM)hulgus Kirjutas:  Keegi oskab kiirelt öelda, mis on "jõujõud" mootorsae keti-plaadi mõõdud, mida Handymanis müüakse? Sattus üks laip minu kätte, plaat on, ketti pole.

Kõige lihtsam helistada handyman'i ja küsida. Usun, et aitavad meelsasti (vähemalt mina olen sealt nii erinevatinfot hankinud)
Vasta

Saab ilma keeleoskusetagi aru...

https://youtu.be/B_lt16AYkAE
Vasta

Päris huvitav aparaat. https://www.youtube.com/watch?v=SFjeLr9gsxk


Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Putru tuleb süüa, või siis võimsam saag osta.

https://www.youtube.com/watch?v=RoA-DdDjsgo


Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Seoses saevahetusega, jääb üle 2 saage, Stihl MS280, mõlemad on töökorras, kuid pisivigadega. Üks vajab karburaatorit (ei lähe max pöördesse), saab lõigata, aga võiks parem olla.
Teine on samuti töökorras, kuid mingi siiani saladusliku veaga: käivitub lõikab, aga kui soojalt seisma jätta, siis ei käivitu, jahtub natuke ja kõik ok. Väidetavalt süütepooli viga, ei oska ise kinnitada või vastu vaielda.
Mõlemad on testitud, kompressioon jm näitajad ok.
kahe sae peale on 1 vähekasutatud 18" plaat + 2 ketti ja mingid kulunud 14" plaadid ketid.
hinnasoov a´200,- mõlemad kokku 350,-
Elvas, 50 2B 243

[Pilt: 2530982180f9fa_l.jpg]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 6 külali(st)ne