Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Selle kõige eelneva pärast mul tegelikult polegi vaja 42 kuubikulist 7-9kg kaaluvat saagi metsa. Mu hysqwarna 340 on täiesti debiilselt lollikindel aparaat. Jupid on odavad ja pilukad toodavad sellele mudelile kõike, alates õlikorgist, lõpetades käepideme või suvalise mootori jupiga. Kaalub 5kg siiasinna koos latiga . 15'' latt on ka kuidagi täpselt paras. Kasutatud taoline maksab mingi 100 euri. Ostsin mina enda oma 10 aastat tagasi selle hinnaga, ostan ka järgmise kasutatuna kui see saba annab. Ma ei hoolda saagi, ei hoia seda, ei viitsi isegi puhastada eriti tihti. Kütuse kahetaktilise õli asemel olen paar aastat kasutanud suvalist mootoriõli. See saag lihtsalt käib ja käib ning keeldub maha koolemast.

Pole siiani ühtegi puud ette jäänud millega oleks tarvidus suurema sae või pikema lati järgi. Ja kui tekib selline puu jalgu, küll siis saab kasvõi korra laenatud suurem saag. 
Sae raskus on metsas üsna tähtis asi. 2kg raskemaga leppasid ekseldada on paras katsumus kui oled kergemaga harjunud. 3kg näpu otsas oleks muidugi veelgi meeldivam, kuid kahjuks kaob universaalsus 40 kuubiku juurest. Juhul kui metsa on vaja veel tipatapa astuda, siis kes kurat viitsiks sinna kahte saagi tassida? Tavaliselt on kaasas kott, kankud, siis veel kaks saagi ka...johhaidii. Eriti magus on selle koormaga tagasi tatsata kui pepu õhtal on. 

Loomulikult kui vihtuda päev läbi 60cm läbimõõduga kuuski metsas, tekib kindlasti suurema sae järele vajadus. Aga kui max on 40cm ja enamus 20cm, siis nui nah raskust järgi vedada?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Ma üldse ei vaidle, et 60 kuubise echoga poleks mõnus kuuske laasida. Juba uuel ketil viilin puru hammast maha, kuid 42 kuubine jo8kseb rohkem pöördeid välja. Peenikese kuusega vahet ei tule 100 aastase kuuse puhul või meetrise jämedusega haava puhul on kindel eelis 60 kuubisel. 
Katsetusi võiks ju teha mingite talgute käigus. Aitaks kellelgi metsa teha või mõnd parki korrastada puhastada võsast ja ohtlikkudest puudest? Teeks mingit heategevust ja katsetust koos? Hiljem teeks sauna ja mõne õlle ning arutaks millise masinaga oli töö kõige ehvektiivsem?
Vasta

(21-12-2018, 16:13 PM)viplala Kirjutas:  Selle kõige eelneva pärast mul tegelikult polegi vaja 42 kuubikulist 7-9kg kaaluvat saagi metsa. Mu hysqwarna 340 on täiesti debiilselt lollikindel aparaat. Jupid on odavad ja pilukad toodavad sellele mudelile kõike, alates õlikorgist, lõpetades käepideme või suvalise mootori jupiga. Kaalub 5kg siiasinna koos latiga . 15'' latt on ka kuidagi täpselt paras. Kasutatud taoline maksab mingi 100 euri. Ostsin mina enda oma 10 aastat tagasi selle hinnaga, ostan ka järgmise kasutatuna kui see saba annab. Ma ei hoolda saagi, ei hoia seda, ei viitsi isegi puhastada eriti tihti. Kütuse kahetaktilise õli asemel olen paar aastat kasutanud suvalist mootoriõli. See saag lihtsalt käib ja käib ning keeldub maha koolemast.

Pole siiani ühtegi puud ette jäänud millega oleks tarvidus suurema sae või pikema lati järgi. Ja kui tekib selline puu jalgu, küll siis saab kasvõi korra laenatud suurem saag. 
Sae raskus on metsas üsna tähtis asi. 2kg raskemaga leppasid ekseldada on paras katsumus kui oled kergemaga harjunud. 3kg näpu otsas oleks muidugi veelgi meeldivam, kuid kahjuks kaob universaalsus 40 kuubiku juurest. Juhul kui metsa on vaja veel tipatapa astuda, siis kes kurat viitsiks sinna kahte saagi tassida? Tavaliselt on kaasas kott, kankud, siis veel kaks saagi ka...johhaidii. Eriti magus on selle koormaga tagasi tatsata kui pepu õhtal on. 

Loomulikult kui vihtuda päev läbi 60cm läbimõõduga kuuski metsas, tekib kindlasti suurema sae järele vajadus. Aga kui max on 40cm ja enamus 20cm, siis nui nah raskust järgi vedada?

Kust tuleb sinu arvamine, et su 340 5kg kaalub? See on tehase andmetel sae kaal ilma kütuse ja lõikevarustuseta.... Paned kogu varustuse ja kütte juurde ongi 7.8kg
Vasta

(21-12-2018, 18:13 PM)maisalup Kirjutas:  Kust tuleb sinu arvamine, et su 340 5kg kaalub? See on tehase andmetel sae kaal ilma kütuse ja lõikevarustuseta.... Paned kogu varustuse ja kütte juurde ongi 7.8kg

Paaki ei vaadanud aga sae koos lati ja ketiga viskasin kirjutamise ajal kaalule, näitas 5.1kg. võibolla kaal valetas ka veits, no ütleme 5.3kg. 7.8kg ei saaks sealt parima tahtmise juures ka kätte.


E:

Huvitav, spets näitab 340 vs 350 vastavalt 40,8 ja 51,7 kuubikut aga kaalu vahe on ainult 100g...


                                                                                  340...340e    345e         350 

Engine Cylinder displacement, cu.in/cm3                     2,49/40,8    2,75/45,0    3,15/51,7  

Cylinder bore, inch/mm                                              1,57/40        1,65/42      1,77/45

Chain saw without bar or chain, empty tanks, lb/kg    10,3/4,7..10,6/4,8   10,6/4,8    10,6/4,8

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(21-12-2018, 18:30 PM)viplala Kirjutas:  
(21-12-2018, 18:13 PM)maisalup Kirjutas:  Kust tuleb sinu arvamine, et su 340 5kg kaalub? See on tehase andmetel sae kaal ilma kütuse ja lõikevarustuseta.... Paned kogu varustuse ja kütte juurde ongi 7.8kg

Paaki ei vaadanud aga sae koos lati ja ketiga viskasin kirjutamise ajal kaalule, näitas 5.1kg. võibolla kaal valetas ka veits, no ütleme 5.3kg. 7.8kg ei saaks sealt parima tahtmise juures ka kätte.

Loogiline kaal! Aga 340 on ka kunagine ülikõva profikas oma väikese kaalu ja 2kW'ga! Täna on selle vasteks lahjem 440E Triobrake aga mis on hinnaklass? Vanemast põlvkonnast on veel saadaval viimased 445 II saed, need pidavat ka igavesed olema. Ma oma saagi valides vaatasin kõik aspektid läbi ja... 
Ja isegi mitte  kuubikud ei ole olulised, see 2kW siia-sinna on sael peamine, ku isee reaalselt olemas on. Alla selle ei sae, nagu juba ksf!viplala märkis.
Vasta

ECHO CS-490ES - 4,8kg  /  6,5kg paagid täis 15"kett, latt ketikaitse
ECHO CS-620SX - 6,2kg  /  8,5kg paagid täis 18"kett, latt ketikaitse
Vasta

No tundub neid kaalusid vaadates, et minu kaal paneb villast Big Grin 600sx peaks tühikaal 100g kergem olema 620sx-st
Vasta

Stihl ja echo, mõlemad profisaed....... Stihl on tegelikult hiinakas.
Paagid täis, stihlil 20" duromatic E ja echol 15" sugihara
60.3 ja 38.4cc saed 3,5 ja 1.9kW


[Pilt: Screenshot-20181223-190327-Gallery.jpg] [Pilt: Screenshot-20181223-190341-Gallery.jpg]




Väiksemat kuni 20cm kuuske ja leppa saevad peaaegu sama kiirelt
Vasta

Hecht 45cc 2,1kW, 16-tolli latt, täispaagid ja kaal näitab 15 lbs elik 6,4 kg. Pole paha, P351 oli täpselt samas kaalus. 
[Pilt: zOmKy341byk6ONLXnaGKQELL9kPe1vfqFTnJcltu...68-h938-no]
Vasta

Pane selle 62-se kaal ka.
Vasta

Ostsin huvi pärast mõned teemantpulgad millega saagi teritada. Käivad nende pisikeste kiirfreeside otsa, või kuidas neid nimetatigi...dremel vms. Ulmeliselt head asjad on. Ma enne proovisin mingeid teisi pulki käiakivist, aga need kulusid mõõdust välja ja saehammas muutus pidevalt. Teemantiga ei kulu. Sae viskad kruustangide vahele ja sutsti on terav. Saagi ei pea isegi pöörama nagu viiliga, et käsi õige oleks. Võiks aega võtta kui kiirelt teritamine käib, aga momendil ei viitsi. Igatahes kordi kiiremini kui tavalise viiliga. Mingit vahet pole, kas hammas on naela saanud või mitte. Nühkima ei pea nagu viiliga, võtab nigu võid. Hammas jääb väga, väga terav. Peab ainult jälgima, et hambaid eripikkusesse ei lase, samas peab seda ka viiliga jälgima. Soovitan kindlasti proovida. Mingit latti ega rullikut vaja ei ole, õpite käest laskma, silma järgi. Mõnel tahab alguses natuke harjutamist aga uskuge mind, see tasub end ära.

Momendil on 5tk 1.10 euri, muidu on üle kahe euri, mis ei ole ka teab mis suur summa.

https://www.aliexpress.com/item/5pcs-Dia...05624.html

[Pilt: HTB1wAUwdzgy_uJjSZSgq6zz0XXaq.jpg]

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Nii abi vaja!! Kas keegi teab kus müüakse mootori komplekti Husqvarna 135le. Nägin Viljandis müügis  paar aastat tagasi aga nüüd sellist asja pole.  Oli kohe komplektne mootor müüa

Veel pole maha löödud
Vasta

(27-12-2018, 22:13 PM)JaakH Kirjutas:  Nii abi vaja!! Kas keegi teab kus müüakse mootori komplekti Husqvarna 135le. Nägin Viljandis müügis  paar aastat tagasi aga nüüd sellist asja pole.  Oli kohe komplektne mootor müüa

Kui mujalt ei leia, siis Alis on saadaval kolb ja silinder, süütepool, karpa ja paar vidinat veel. https://www.aliexpress.com/item/41mm-Nik...89962.html

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Mõnikord vaatad pilte mujalt mailmast ja mõtled....... et kuidas?    Big Grin Big Grin Big Grin


[Pilt: 0111907759544f0.jpg]

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

veerama hakanud palgivirn?
Vasta

Kas on kellegil pakkuda HQ 254 väntvõlli või tervet saerapet?
Vasta

Mootorsaag, 2.5kW 58CC, profisae ehitus... Vähem kui 100€ eest koju kätte Cool

https://www.huztl.net/58cc-JonCutter-Gas...20640.html



Huvitav kaua selline vastu peab? Võiks naljapärast tellida ühe
Vasta

100 eurost saad lahti ja saagi ikka pole. Rolleyes
Vasta

(10-01-2019, 19:58 PM)Mihkus Kirjutas:  Mootorsaag, 2.5kW 58CC, profisae ehitus... Vähem kui 100€ eest koju kätte  Cool

Husgu 254XP oli vist 54CC ja 3.0kw  
Aga muidu arvatavasti lõikab nagu iga teineg... mul üks 700svenssoni krooni eest Julast ostetud MEEC ca 10a tagasi käib tänapäevani paremini kui samal ajal ostetud tollased husku profisaed. Raskem ainult raibe ja näeb välja nagu Taiga... Big Grin

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Palja pildi järgi ütleks, et 2.5kw sealt küll välja ei purska. Pigem võrdub 2.0kw lõikevõimsus... ja 58 kuubil tuld kolvil hoida, et 2.0 kätte saada on ikka raiskamine juba?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne