Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(26-02-2019, 20:21 PM)JaakH Kirjutas:  
(25-02-2019, 12:19 PM)v6sa Kirjutas:  
(25-02-2019, 00:33 AM)Ants80 Kirjutas:  ...
Ketta kaitse viska sealt üldse miema.
...

Ja gaasitriklikaitse lülita välja ja mõttetu valjaste kiirvabastus keevita ka kinni.

Krt, kaitsevahendid on teie enda kaitseks, mitte Töökaitseinspektori rahuldamiseks. Sad

Pealegi on kaitse vastu toetades hea pundist üksikuid tüvesid säästa. Ole nii kõva tursk, kui tahes, aga 2+ kW mootor keerab kiildumisel sae käest labaselt ära. Ja kiildub AINULT selle tüve juures, mida plaanisid säästa, see on üsna kindel.
ma väikest viisi pusin saagesid teha ja peamine küsimus on see et nahhui seda ketipidurit vaja on või milleks trimmeripea kaitse? Näitan oma enda peal saadud haavu siis tahetakse küll  et ole hea ja tee asi nii kuidas peab

Start stop nupp on täitsa töökorras , käepide ka nagu peab aga see kaitse kadus esimese asjana sae küljest kuna kettaid vahetatakse jooksvalt töö käigus jne jne põhjused.See kate peaks oema seal pigem selleks, et sodi ketta ja reduktori vahele ei läheks aga kisub katte nurga ja ketta vahee seda kõige rohkem ja kui lisasammu teha ei viitsi ehk lisatööd siis hakatakse vale sektoriga lõikama ja tulemus on?Tagasilöök
Vasta

(19-02-2019, 17:14 PM)MeelisV Kirjutas:  teemaks - võsasaag/trimmer/lõikur kes kuidas nimetab
lisaks kasutamine ka trimmerina heina niitmisel jms.

Huvitaks, mis on tulemused? Mis asja ligi võtsid?

Ma hoian hinge kinni, sest on reaalne samasugune plaan ja vajadus võsasae järele. Ja see 163profi aga... 
Visanud pilgu peale ka kasutatud asjadele, mis osad on ka mingitlaadi garantiiga, nagu siinsed asjad, või Saestuudio Tarmo asjad, aga mistahes vähegi tõsisem tööriist on kohe arutus hinnas võrrelduna tulitera garantiiga asjaga. 179-229€ uued asjad on ikkagi kuidagi usaldusväärsemad... No mõistus tõrgub, lisaks vaja mudru juurde osta. Käisin-näppisin ka Mehkas erinevaid - ikkagi mulje jätab 500+€ isend, alla selle hinna on nad kõik ühesugused "sajarahased iinlased" oma visuaalselt võimekuselt. 
163 teeb sellist häält, kui teisemehe tsikkel...  Toungue Aga 229 on juba palju raha lihtsalt pulli teha. Samas too video-madjar on asjaga rahul, aasta otsa möllas ja midagi ei juhtunud.
Vasta

Ma kohe huvi pärast võtsin Poolast seekord 69 raha maksva trimmeri. Süda ei anna rahu enne kui pole proovind.Detsembris tõin 59 rha maksva nn Hechti oli 325 ketiga, lõikab täitsa edukalt. 
Kirves Fiskarsi X27 kirve sain 34 euriga, Stokkeris 85
Vasta

(07-03-2019, 15:22 PM)pat1 Kirjutas:  Ma kohe huvi pärast võtsin Poolast seekord 69 raha maksva trimmeri. Süda ei anna rahu enne kui pole proovind.
Ehk veel üks "samalaadne"  Big Grin Ainus, millega ma olen otseselt "põlenud" 10+aastat tagasi ja julgen soovitada - hoidke eemale - on odavad visuaalseltki juba saastad iina peravurrid. SeaKing, Tohatsu jms ei käi sinna alla... aga soolases vees ei ole ikkagi alternatiive kvaliteettoodetele, nagu Honda, Mercury, Yamaha jms. Ja siin jooksebki juhe kokku, sest kui mereasjad, mis on "Maailma suurima juurdehindlusega" on odavamad samasuurtest kett- ja võsasaagidest, on midagi räigelt valesti! Kui mul maksab 12 kilo 2,3 hobust Honda profikasutuse 57-kubsine 4takti peravurr 700raha ja sama rahaga saad mingi õrnakese 7-8 kilose pool-profi võsaka või siis 5-kilose profi kettsae - on ju kusagil "viga" sees? Noname hind on siis selles võrdluses ju igati paigas!
Ja siis kuulsin jälle 3 päeva Meremessil, kuidas merel käimine on "nii kallis"  Big Grin Tegelikult osteti käest kõik alumiiniumist odava otsa ~10K€ väikesed kalastuskomplektid.
Vasta

(07-03-2019, 15:09 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(19-02-2019, 17:14 PM)MeelisV Kirjutas:  teemaks - võsasaag/trimmer/lõikur kes kuidas nimetab
lisaks kasutamine ka trimmerina heina niitmisel jms.

Huvitaks, mis on tulemused? Mis asja ligi võtsid?

…..


ei ole veel valikut teinud
aga jah keeruline lugu tahaks nagu ühe korra osta aga siis ongi valik 500-600+ eur masinad (stihl, dolmar ...)
samas niipalju nagu maksta ei taha ja siis ongi küsimus kas proovida mingit 200-250 eur masinaid nt. see sama eelmainitud hecht
Vasta

See odav trimmer/saag on ehk loterii. Kellel veab, kellel ei.
Võtsin 4 talve tagasi ligi 52 kuubise HPG 110 eurise  võsasae/trimmeri ja selle raha eest on asja küll ja veel. Harrastajale paras. Suvel saab lastud nii trimmeripeaga kui rohuteraga. Väga jõuline, jõhviga raiub puru ka takjapõõsad. Sügisel ja talvel on võsaketas küljes.  
Üks viga ilmnes miinuskraadidega. Karpas pöördsiibri võll tükib ära hanguma ja ei tule nii kiiresti tagasi kui tross.Sellega lükkab trossi hoidikust välja. Sai traadist stopper peale keeratud ja kombes. Samuti ei karda lumetolmu nagu mõned Stihlid.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(07-03-2019, 17:34 PM)Daff Kirjutas:  See odav trimmer/saag on ehk loterii. Kellel veab, kellel ei.
Võtsin 4 talve tagasi ligi 52 kuubise HPG 110 eurise  võsasae/trimmeri ja selle raha eest on asja küll ja veel. 

Eks kõigi odava otsa toodetega ole sama. Näiteks needsinased mobiiltelefonid! Mul oli kunagi kohe kiirelt vaja, ostsin mõniteist eurot kõnekaardiga nuppudega uiavei - ilgeim saast ja täiesti kõlbmatu kasutajaliidesega. Helistab ja ei maksnud midagi - seda küll. Aga pikale merereisile varutelefoniks veekindlas kotis käras-kärab küll. Ja teda ON mul 2 korda vaja läinud! Üks kord panid poolakad Visbys Sony pihta ja teine kord kukkusin LaCoruna ees laines teise samasuguse lauanurga otsa pooleks... 
Ja võtame siis edasise arengu Huaweil? Hind pole ikka närituõun ega soni alumises otsas kuid tippmudelid on absoluutne reaalne tipp koos vastavate hindadega. Ja seda hiinat on ju lõputult, olematust hinnast alates.

Eks sama ole ka saagide maailmas, sest Stihl toodab oma amatöörisaed kõik täiesti avalikult Hiinas. Ja kuna ma olen selle odava Hechti saega rahul, siis pigem on hetke reaalne "vaimuvõitlus" ksf!Võsa eelpoolse märkuse kütusekulu osas paarikümnes euros ehk 51,7kupsi 2Hj 179€ või 52kupsi 2,6Hj 209€ või 63,3kupsi 3,1Hj 229€. Vahe 50eurot, mis juba midagi on! See 20 raha pole kõneväärt. 1,1-jõulise 4-taktilise ma siiski välistan. 11 kuubikut aga "kõigest" 0,5Hj võib ikka koletum kuluvahe olla??? Lisaks ikkagi ka 2,2 kilo kaaluvahet... 
Kütusekulu asi: kui ikka minna roovälja ehk tuhandeid ruute tegema, siis seda põlevainet kulub ja tuleb ikka tavabensuga ehk siis 98'ga teha. Seal õhk ikka liigub. Samas metsas/võsas lastes, kui ikka tõesti nagu tsikkel imeb, siis Aspeni hind hakkab rolli mängima küll. Kettsael ei mängi, kanku hinna eest teed ikka kuhja puid ka, millel on samamoodi realistlik ostuhinna number olemas! Roosaasta niitmisel ja lõkkematerjalil aga mitte... Lisaks siis kettsael sõna otseses mõttes vastu puud otse näkku paiskuva vingugaasi sissehingamine, võsakal on sumps ju selja taga. 

Arvamus ksf!idelt, mille kahest ma lasen kulleril koju tuua? Või pigem, kui "suur" siis võib see kütusekulu ikkagi olla, see +20€ ei ole ju tegelikult küsimus. Ma selle odavaima ikkagi välistaks, nagu ka 4-taktilise.
Vasta

puhas maitse asi. kui mina peaks ostma, siis võtaks ainult neljataktilise. olgu muud näitajad kuitahes lahjad.
Vasta

Ma ilmselt ostakski selle Hechti kui raha poleks niivõrd palju ülearu... Ehk ostsin asja mida kannatab parandada. Koostekvaliteet+materjalid. Võivad olla head materjalid ja kehv disain- ei kesta.
Võivad olla kehvad materjalid ja hea disain - ei kesta.

Visuaalselt vaadeldes on metallosade kvaliteedi põhiliseks kriteeriumiks värvi puudumine. Kui on värvitud- saast.

Plastik... PA6 30GF, väga levinud materjal. Väga tugev ja paindlik... KUID! Mis tegeliku tugevuse määrab on siiski markeering mis on detaili siseküljele märgitud. On "tensile strenght 1-18 ja "flexibility" 1-18. Nagu ikka, mida suuremale numbrile nool näitab, seda parem.
Painduv ja äärmiselt tugev materjal ei pudene tööd tehes laiali.
Odav trell kukub maha.. tükke lendab! Mis materjalist? Sama mis mu husqvarna sae plastik käepide...


Vanad profisaed ja kasutatavad metallid... Hullumeelselt tugevad magneesiumsulamid... Aga on ka hullumeelselt tugevaid alumiiniumsulameid. Aga vot need hiina saed?
Puudub täielikult igasugune teave materjalide tugevuse, kuuma taluvuse jpm kohta. St ongi võimatu ette ennustada millal see käepide murdub või kolb silindri seinad ära jahvatab... Profiriist tuntud tootjalt on kindlapeale minek ja hiinakas suur risk. Pealegi sa toetad sellega omi inimesi mitte hiinlaseid. Kuigi praeguses maailmas ei tahagi nt sakslasi toetada. USA veel... kuigi 57 miljardit antakse iga aasta maailma sõjakaimale riigile: Iisrael. Rolleyes

Ei tasu end agaraks mõelda, ma ei ole kordki elus ideaalset masinat näinud. Sellist asja pole lihtsalt olemas.
Vasta

(09-03-2019, 00:15 AM)Mihkus Kirjutas:  Ei tasu end agaraks mõelda, ma ei ole kordki elus ideaalset masinat näinud. Sellist asja pole lihtsalt olemas.

Big Grin Big Grin Big Grin
Saagisin täna Sõbra Echo CS-420ES'iga mingid sanglepad ja SIGAKÕVA asi on! Uskumatult hea!
Vasta

(10-03-2019, 04:28 AM)PlyVal64 Kirjutas:  
(09-03-2019, 00:15 AM)Mihkus Kirjutas:  Ei tasu end agaraks mõelda, ma ei ole kordki elus ideaalset masinat näinud. Sellist asja pole lihtsalt olemas.

Big Grin Big Grin Big Grin
Saagisin täna Sõbra Echo CS-420ES'iga mingid sanglepad ja SIGAKÕVA asi on! Uskumatult hea!
Saagisin eile kuivatikuiva tamme (25/55x400mm) paar lõiget, ms170, pea uus kandiga kett ja unistasin sigakõvast asjast. Kuni oksakohani oli veel mis oli, edasi läks venekeelseks. Suurem saag ei oleks kiiremini lõiganud. Värske lepa sees tunduvad kõik saed head. Wink


Vasta

(10-03-2019, 07:56 AM)hulgus Kirjutas:  
(10-03-2019, 04:28 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Big Grin Big Grin Big Grin
Saagisin täna Sõbra Echo CS-420ES'iga mingid sanglepad ja SIGAKÕVA asi on! Uskumatult hea!
Saagisin eile kuivatikuiva tamme (25/55x400mm) paar lõiget, ms170, pea uus kandiga kett ja unistasin sigakõvast asjast. Kuni oksakohani oli veel mis oli, edasi läks venekeelseks. Suurem saag ei oleks kiiremini lõiganud. Värske lepa sees tunduvad kõik saed head. Wink
Sigakõva saage ei tea, aga üks ülikõva asi on pikemat aega kellelgi müügis:
https://www.osta.ee/mootorsaag-ulikova-a...86466.html
Vasta

Plastik käepid2t ei tasu karta. Mul dolmaril ka plastik. Kraavi peal läks lappama, tagusin kiiludega puud pikali a saag oli tükk maad eemal. Aga tüve raisk liikus nii hooga tagasi, et lajatas korraliku paugu vasta sae käepidet. Mu esmane reaktsioon oli ka, et nüüd on pistets aga ei kõik on terve, kõik plastikud täitsa tip-top. Samuti suurel echol plastik käepide ja ma olen seda ikka kinni kiilunud tüve vahelt välja murdnud, häda ei midagist...
Vasta

Raudpats: tõesti ülikõva asi. Mul sadas sellisele kunagi kuusk peale. Tüvest ca 70 cm jämme. Lõi sae sohu turba sisse,maaga tasa. Käis seni seal kuni palk sai pealt ära lõigatud ja langetuslabidaga massin välja kaevatud. Puru oli lenksu vedru ja puks. Kõva asi.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(10-03-2019, 07:56 AM)hulgus Kirjutas:  
(10-03-2019, 04:28 AM)PlyVal64 Kirjutas:  
(09-03-2019, 00:15 AM)Mihkus Kirjutas:  Ei tasu end agaraks mõelda, ma ei ole kordki elus ideaalset masinat näinud. Sellist asja pole lihtsalt olemas.

Big Grin Big Grin Big Grin
Saagisin täna Sõbra Echo CS-420ES'iga mingid sanglepad ja SIGAKÕVA asi on! Uskumatult hea!
Saagisin eile kuivatikuiva tamme (25/55x400mm) paar lõiget, ms170, pea uus kandiga kett ja unistasin sigakõvast asjast. Kuni oksakohani oli veel mis oli, edasi läks venekeelseks. Suurem saag ei oleks kiiremini lõiganud. Värske lepa sees tunduvad kõik saed head. Wink

Üllatas olematu kaal, üldine väiksus, vähe kuubikuid ja kilovatte aga selle juures suure keti jooksutamise võim. Selge, et tamme saagima minnes jääb "lahjaks" aga oli kõva asi küll. Võrreldes paljude teiste samasugustega ehk sellised pool-kodukasutaja saed, millega on ette tulnud tööd teha, siis Echo üllatas ja ületas ootuseid. Täiesti tõsiselt on see japs sakslase pisemast otsast kõvasti parem, isegi 181'st on omajagu parem, kuigi hind on sama. Rääkimata partneritest/kulloksitest, mis ka samasse hinda kisuvad. Selge, et tippotsa võimsad  saed on teine teema aga see oli ka hea. Lausa üllatavalt hea. 
Mul oli enda oma ka kaasas ja kui aus olla, siis ei tahtnud teist autost väljagi võtta...kaalu pärast. +2kilo on päris oluline vahe. Lohutab kolmekordne hinnavahe Toungue Nüüd peaks kohe kõrvale proovima Husqi 435'te, mis on küll pisut peenema keti ja lühema plaadiga aga muus osas ju samaväärne. Ja siis leiaks teise Sõbra juures ka kuiva/surnud saart ja jalakat nüsida sest sangleppa saeb tõesti iga saag  Cool
Vasta

Kellegil tutikat 254 pole pakkuda?

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(10-03-2019, 15:59 PM)mlsluik Kirjutas:  Kellegil tutikat 254 pole pakkuda?

Üks vana pakkus ,500eur tahtis saada..Originaal karbis pidi olema, oli omal ajal metsamajandist kõrvale nihverdanud.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(10-03-2019, 14:42 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(10-03-2019, 07:56 AM)hulgus Kirjutas:  
(10-03-2019, 04:28 AM)PlyVal64 Kirjutas:  
(09-03-2019, 00:15 AM)Mihkus Kirjutas:  Ei tasu end agaraks mõelda, ma ei ole kordki elus ideaalset masinat näinud. Sellist asja pole lihtsalt olemas.

Big Grin Big Grin Big Grin
Saagisin täna Sõbra Echo CS-420ES'iga mingid sanglepad ja SIGAKÕVA asi on! Uskumatult hea!
Saagisin eile kuivatikuiva tamme (25/55x400mm) paar lõiget, ms170, pea uus kandiga kett ja unistasin sigakõvast asjast. Kuni oksakohani oli veel mis oli, edasi läks venekeelseks. Suurem saag ei oleks kiiremini lõiganud. Värske lepa sees tunduvad kõik saed head. Wink

Üllatas olematu kaal, üldine väiksus, vähe kuubikuid ja kilovatte aga selle juures suure keti jooksutamise võim. Selge, et tamme saagima minnes jääb "lahjaks" aga oli kõva asi küll. Võrreldes paljude teiste samasugustega ehk sellised pool-kodukasutaja saed, millega on ette tulnud tööd teha, siis Echo üllatas ja ületas ootuseid. Täiesti tõsiselt on see japs sakslase pisemast otsast kõvasti parem, isegi 181'st on omajagu parem, kuigi hind on sama. Rääkimata partneritest/kulloksitest, mis ka samasse hinda kisuvad. Selge, et tippotsa võimsad  saed on teine teema aga see oli ka hea. Lausa üllatavalt hea. 
Mul oli enda oma ka kaasas ja kui aus olla, siis ei tahtnud teist autost väljagi võtta...kaalu pärast. +2kilo on päris oluline vahe. Lohutab kolmekordne hinnavahe Toungue  Nüüd peaks kohe kõrvale proovima Husqi 435'te, mis on küll pisut peenema keti ja lühema plaadiga aga muus osas ju samaväärne. Ja siis leiaks teise Sõbra juures ka kuiva/surnud saart ja jalakat nüsida sest sangleppa saeb tõesti iga saag  Cool
Ma võin anda dolmarit proovida, sama hinna juures on softstart, +20% võimu(2.2kw) ja katalüsaator, vähem tossu ja madalam vivratsioon võrreldes echoga Big Grin
Vasta

(10-03-2019, 19:35 PM)diselist Kirjutas:  
(10-03-2019, 15:59 PM)mlsluik Kirjutas:  Kellegil tutikat 254 pole pakkuda?

Üks vana pakkus ,500eur tahtis saada..Originaal karbis pidi olema, oli omal ajal metsamajandist kõrvale nihverdanud.

Mäletan ka seda pakkumist kuskil, ei tea kas on müüdud?

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Parim, mida otsing annab

https://www.soov.ee/10386677-uus-mootors...tails.html

Börsis on mõned remonditud ka.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 9 külali(st)ne