Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

http://www.echotools.com/news/detail/id=9254

Echol on ka oma vastus autotunile ja m-tronicule. 

Tavakasutajale on autotune või m-tronic ikka hulka parem, ei pea karbussi reguleerima.
Vasta

Aga miks te häälestate oma saagisid koguaeg aru ma ei saa Rolleyes Ah jaa, teil ju husqvarnad. Ma oma husqvarna vahetasin echo vaatu selle pärast, et iga kuradi paagitäiega muudkui timmi karbussi. Echo ja dolmariga nagu seda muret pole. Õigel ajal talveklapp lahti ja tuld.
Echo mulle ei sobi kuna kw purskab liiga vähe välja ja no see start-stop lüliti on nagu hiina sael, oleks aeg edasi liikuda nagu husqvarnal või dolmaril on ja no see vibratsioon.
Ma ei tea kas husqvarna uutel ka suretades lüliti start asendisse tõuseb, aga dolmaril on see ikka maru hea. Alati kui nööri tõmbad on lüliti õiges asendis, pole pidevat lüliti kontrollimist...
Vasta

Ma pole elus tegelikult karpat regullinud ja husq 55 töötas niimoodi mitukümmend aastat, ega taga palju muidugi ei lõiganud, oma tarbeks talvepuud aastas. Andsin selle mõned aastad tagasi sõbrale kasutada, nii et ei tea, mist tast alles jäänud on.
Echo 501 annab 4.7 kg juures 2.57 kw pauku välja, see on ju väga hea tulemus. Ainuke ja minu silmis väga suur puudus, et tal vist on tavaline karbuss, muidu iga kell võtaks selle sae stihl 241 asemel. Vibratsiooni kohta ma ei leia andmeid, kuid kui see väga hull on , siis tõesti see on ka suur miinus.

Siin üks vana test, echo 500 mudel vs 545 ja 261.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=216&v=dL7XR7ObYHc

Echo natuke aeglasem, kuid kõige kergem ja kütust rüüpas hoopiski vähe. Husq 545 oli üpriski janune, tea , kas autotüüni pärast.
Vasta

Vot janusust ei oska kommenteerida jah. Olen ka ise vaadanud, et isegi vanem ilma autotüünita husqvarna 359 võttis sama töö juures rohkem kui echo 600. Ja stihl võsakad on koguaeg vähem tarbinud husqvarnast ning mu dolmar võsakas rüüpab ka vähem husqvarna 345 võsakast kuigi töömahud ja võimsus sama. Ei oskagi öelda millest see tuleb. Mõni ütleb naljaga, et teeb rohkem tööd see pärast rüüpab....
See video pole päris üheselt võetav, sest husqvarna vastane 261le on 550xp mitte 545... ja kuna echol 0.3kw vähem siis peabki ökonoomsem stihlist olema, seat loeb kui palju kilowatte töö tegemiseks kulutati. Võideti kütuses kaotati ajas. Sama hästi ma oleks võinud mõne makita akukaga seal vehkida, et näe üldse ei võtnud kütust...
Vasta

mina pikkuse ja jämeduse võistlusse ei sekku.
mul on pisemapoolne echo ja sellega saan ka suured puud maha ja laasitud ja juppideks.
küllap aega läeb rohkem kui riistavõistluse võitjatel.
aga tehtud saab kõik vajalik lõpuks ikka.
vibrast ma ei tea. kännu otsas töötav saag seisab igatahes silma järgi ilma tudisemata paigal.
Vasta

Reguleerimine: Saestuudio Tarmo isiklikult keeras mu P351 aastal 2003 peale esimest sissetöötamise suve  paika ja see sättung on siiani. Paugupill iga ilmaga. 3Xnibupumpa, 3Xtoorega ja siis kas 2. või 3. toorevaba tõmme käib. Täpselt nii on see saag külmkäivitunud 15 tööaastat. 

Bensukulu ei oska sellel fossiilil öelda (vähem ajaühikus kui Hecht aga tootlikkust ka pole) aga kõik testid kiidavad Echo konkurentsitult ökonoomseimaks. Kui kasutada kallist ja ohutumat Aspenit, on seegi oluline. Sama ökonoomsuse tunne oli ka 420't testides sest paaki ma tühjaks ei saanudki, "jeesukese" kast sai aga kuhjaga täis. Numbriliselt on see kulu 0,69 kg/h elik siis ~0,5 või 500ml/h. Paak 410ml ehk jäme 50 minti järjest koormusega tööd. Minu arust võttis vähem, kütet tehes ju koormus väike. Ehk ühe Aspeni kankutäiega peaks saama 10 tundi tööd teha ja seda ei ole üldse vähe! Minu odavsaag võtab selgelt palju rohkem põlevainet ajaühikus.
Husq435 kohta on ka andmed, muidugi igaüks näitab "oma" mõõtühikutes aga 652 g/kWh peaks vastama 750ml/h. Aga see on juba +50% suurem kütusekulu täpselt samade näitajate juures! Kui muidu on need testid täitsa tõesed, siis kütusekulus tuleb ikka järjest saagides paak vähemalt pool-tühjaks lasta. Üks jõhker jäme palk, kus kallal siis järjest "pioneeri" alla 30-sendiseid klotse lõikad. Või teed iga saega ühtsasest palgist 30 sellist pakku ehk 3X3-meetrised kütteks ning siis on kulunud aeg ja kulu. 9 tükki ühesugust kaske pole keeruline leida, kui kolme saagi testida.
Vasta

Ms 500i'le turul reaalselt konkurenti polegi, oma näitajate poolest on ta kõigist peajagu üle.
Paljud küll kardavad seda sisspritset aga ausalt öeldes on sissepritse kordades usaldusväärsem kui karburaator.

Loodan ,et kunagi tuleb ka müügile 50cc masin, iseasi kas rahakott kannataks seda soetada Big Grin
Vasta

(22-03-2019, 14:33 PM)Xtreme Kirjutas:  Ms 500i'le turul reaalselt konkurenti polegi, oma näitajate poolest on ta kõigist peajagu üle.
Paljud küll kardavad seda sisspritset aga ausalt öeldes on sissepritse kordades usaldusväärsem kui karburaator.
Loodan, et kunagi tuleb ka müügile 50cc masin, iseasi kas rahakott kannataks seda soetada Big Grin
Äge masin jah aga täna veel täiesti mõttetu hinnaga ning tüütu käivitada. Too 5-8 korda nibu näppida iga käivituse eel on ikka liig. Isegi soomlased hindasid selle Soome metsade jaoks liiga suureks, kuigi näitajad on head. Ja ka ajuvabalt kalliks sest sama raha eest saab kaks-kolm "tavalist" kanget saagi ja siis on lõpptulemus igal juhul efektiivsem. Mida sa sellisega laasid ja järkad? Muidugi on ju tore sellisega jämedast kuusest küttepuid teha... sest ta saeb ju reaalselt sama puud poole kiiremini aga ikkagi. Too siis rootslaste testi inglishis. Rootslased on rahul aga need testid on ju ikkagi suurtootmise proffe silmas pidades tehtud. Seal brigaadi peale üks "elajas" ei maksa suurt midagi aga võib elu kiiremaks küll teha. 

Kui sissepritse oleks lõputult hea, oleks see AMMU saagidele jõudnud. Lihtsalt on tegu nii vana leiutisega. Lisaks ei näe ma küll mingit seost sissepritsel, kaalul ja võimsusel??? Selline tunne, nagu teiste saagide karpa kaaluks kilo  Big Grin Sissepritse võib kinnituda koos katalüsaatoriga, kui mürkrohelised äkki "avastavad midagi". Õnneks on Aspen ja teised alkülaatbensiinid, kuskohast mürke ei tule, mida pritse-katiga puhastada. 
Aga samas, see 1700-1800 eurot pole ju "mingi raha" hobile kulutada ja endale küttepuude tegemiseks selline osta. Ilma nalja või irooniata: saag on ju vägev ning muu on kõigest raha. Igatsustasu ja muude ajuvabade boonuste eest muidusööjatele võib ju kõike osta. Või autospordi-hobi kontekstis ei saagi nii väikese raha eest suurt midagi. Jooksu rehve heal juhul... Siin saaks asja, mille kohta öelda: mul on Maailma (hetke) Parim Mootorsaag. Ikka "naabrist parem!"  Big Grin 

Edit: selle tegelase testis küll see sissepritse mingi kõva tegija polnud. Seda siis just kiiruste osas. Siit poole peale on ingliskeelne see värk, lõpus jälle saksakeelne. Aga seekord on nott vähemalt saagidele kohane  Rolleyes
Vasta

60cc saag on õige metsamehe saag.
Antud saag on 80cc ja kaalub sama palju kui 60cc.


Ega asi ei olegi selles palju kaalub sissepritse või karburaator, vaid asi on selles võimsuses mida tänu sisspritsele nad sealt välja pigistasid.

Ma arvan ,et iga metsamees oleks ekstaasis, kui saaks sihukese jõudluse nii kerge sae näol.

Ma isiklikult arvan ,et põhi sihtgrupp on ameeriklased.
Vasta

(22-03-2019, 17:36 PM)Xtreme Kirjutas:  Ega asi ei olegi selles palju kaalub sissepritse või karburaator, vaid asi on selles võimsuses mida tänu sisspritsele nad sealt välja pigistasid.
Ma arvan ,et iga metsamees oleks ekstaasis, kui saaks sihukese jõudluse nii kerge sae näol.
Ma isiklikult arvan ,et põhi sihtgrupp on ameeriklased.
Kindlasti on see võim tore. Paneme turbo juurde, saab veel rohkem võimu... V8 koletised ju on. 

Lihtsalt normaalse latipikkuse juures selle sama suurusega ketiga ei anna lisavõim enam mitte midagi juurde! Kui kett jookseb samas puus mingi kindla kiirusega, siis nii on ja aeg saab olla saagimisel üks. Muidugi on see röögatus mikidele mõeldud värk aga seal on ka jämedat puud, mida nüsida. Kuniks veel on... Kindlasti ka venelased, kel veel on palju ülijämedat haaba aga ka seedrit jms. Ja nendele rahvustele on "size matters" ülioluline. 

Euroopas on jämedad vaid pargipuud ja kaitsealused isendid. See juurelt meetrine kuusk meil ja soomes/rootsis ega sarnane mänd pole mingid "erilised jämedikud". Meie oludes on 3kW küll ja enam, seda siis palgatööd tegevate tegelaste käes! Ja needki kasutavad juba võimalikult kergeid saage, kus on "piisavalt" võimu tehtava töö ja keti jaoks. Siis jõuamegi MS 261 juurde... ja sealt Dolmari juurde, kui hakkame hindadest rääkima! Korralik digitaalne kalakaal kaasas paneme saed koos realistlike plaatide/kettidega rippuma ja sinna kõrvale hinnad. Ja vaikselt jõuab Echo juurde, sest siis hakkab iga sent ja gramm aga ka bensukulu rolli mängima. 

Lõppeb asi sellega, et ülestöötajana pead küsima tänu kõrgetele sisenditele kõrget töö hinda aga metsaomanik soovitab odavamad ja ökonoomsemad töövahendid osta. Metsaomaniku jaoks ei ole oluline 20-tollise lati ja 5-kilovatise pea kahetuhandese saega ässamine, sest sama töö teeb teine brigaad sama aja ja vähema raha eest ära kuni 3-kilovatiste 600-euroste 15-tolliste lattidega kergete saagidega. 
Sinna võrrandisse tuleb lisada muidugi vastupidavus, teenindus ja hoolduse/remondi kättesaadavus ning kiirus.
Vasta

Sa unustad ära ühe asja. Kui sul on väike puu ja 5kw siis ei lõika tehaseseades ketiga nagu 3kw puhul vaid viilid kohe paar matsu puru hammast maha ja tootlikus tõuseb tunduvalt. 5kw võimaldab 3kw asemel ligi 50%kiiremini lõigata kui saemehel selleks ajusid on. Isegi mul on 3kw elukale 2 ketti nagis, üks on pehmetele puudele maha viilitud hambaga ja teine pm tehaseseases külmunud ja kõvale puule... Aeg on raha ja raha ei ole kunagi Big Grin
Vasta

Huvitav, mis selle 500i hind siis tuleb ka. 462 maksab 1000 euri ja on 6 kg ja 4.4 kw. Ta ei saa ju ulmeliselt kallim tulla.
Vasta

Eestisse pidi üks võistlustel kasutatud masin tulema hinnaga 1200
Vasta

(22-03-2019, 19:17 PM)maisalup Kirjutas:  Sa unustad ära ühe asja. Kui sul on väike puu ja 5kw siis ei lõika tehaseseades ketiga nagu 3kw puhul vaid viilid kohe paar matsu puru hammast maha ja tootlikus tõuseb tunduvalt. 5kw võimaldab 3kw asemel ligi 50%kiiremini lõigata kui saemehel selleks ajusid on. Isegi mul on 3kw elukale 2 ketti nagis, üks on pehmetele puudele maha viilitud hambaga ja teine pm tehaseseases külmunud ja kõvale puule... Aeg on raha ja raha ei ole kunagi Big Grin
Aga Sa vehid ikkagi 8-kilose tükiga ja peale ühte paagitäit "efektiivset uhmerdamist" on toss väljas. Siis ähid kännupeal, hakkad tohutut hulka hambaid teritama, siis jälle ähid. Selle ajaga on kerge ja "jõuetu" 3-kilovatisega tüüp juba tööga möödas, samal ajal ähkimisega teritas poole vähem hambaid ja juba möllab edasi. 500i taga olev jõutõstja-laadse kehaga 150-kilone  tüüp on kella kaheks nii otsas, et ei suuda saagigi enam tõsta ja vajab tohutut seapraadi oma lihasmassi energiaga varustamiseks... teine 75-kilone pikamaasuusatajast/jooksjast tegelinski 5-kilose saega tõmbab kerge energiabatooni kerre ja uhmerdab veel paar tundi.  

Reaalselt on päeva lõpuks ülioluline IGA detail ja selle kaal saemehe küljes ja käes. See on ikka kolesuur vahe energiakulus, kas saunalavakaalus 100kg tegelane on palgilangetuskaalus 120 või 130kg kood kõigi turvavidinatega! Aga pane seesama kaaluvahe 75-kilose Mehe külge, milline arutu protsent LISAkaalu see 10 kilo teeb??? Lisaks saele on ka Homo Sapiensil olemas võimsus... ja täpselt samamoodi arvutatav läbi kindla raskuse tõstmise kindlale kõrgusele! 
Füüsiline töö on samasugune sport ja profitöö tippsport, kus tegelikult tuleb igale detailile tähelepanu pöörata. Iga liigse saja grammi, kilodest rääkimata, mõttetu liigutamine ongi mõttetu! See lisaks vajatav energiapauk ei lähe tulemusse vaid iseenda püsti hoidmisesse! Tihtipeale on selle nimeks edevus.
Vasta

PlyVal64

2T mootorit on üpris keeruline turbotada.Ägedad vaidlused teil teemal , miks on paljuu erinevaid saage ja milleks need on loodud.
Kes viitsib võib küttepuude hunnikus teha sama testi nagu PlyVal64 tegi, et palju kulub kütust ja aega siis mingi konkreetse koguse näiteks tükeldamiseks.Sama test sama saag aga 13" ja 15" plaat+kett.
PlyVal-ga täitsa nõus.Mida kergem see saag ja lühem see plaat ja kett on seda parem.
Vasta

Oskab keegi öelda mis pood 550'sele Huskule kõige parema hinna teeb? 

[Pilt: 0112022669dad9a.jpg]

[Pilt: 01120226655345b.jpg]

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

saekoja Big Grin
Vasta

550xp mark II on ikka korralik relv. Veab 20 tollist latti kõvas puus lõdva randmega.
Aga hind on küll natuke valus. Naljakas fakt, vanast 550xp'st on järgi sellel seal 5% Big Grin
Vasta

Tere

Otsin saagi jämedate tüvede kütteks jupitamiseks. Mõttes Husqvarna 572XP ja Stihl MS462.

Miks ma sellist saagi tahan - õunapuu okste jms koduaias leiduva jaoks on elektriline Dolmar, millest midagi rääkida polegi. Peenema küttematerjali jaoks olemas Husqvarna 242XP, üle kahekümne aasta juba. Väärt pill ja täna tagasi vaadates ei kahetse kunagist XP klassi masina ostu. Selle aja sees korra mootor suurema remondi saanud ja muidu pisemaid jubinaid vahetatud. Värske ketiga jämeda kase- või saarepaku kallale minnes on paraku nii, et tuleb saagi peale surumise asemel tagasi hoida, muidu kipub jõuetuks jääma. Ei viitsi enam nii, tahaks peal hoida ja võimalikult ruttu puu jupitatud saada. Sestap võiks ka suur saag mõne nimega tootja sortimendist tulla. Kui 20+ aastat väiksemate viperustega vastu peab, on aastakulu ca 50eur, arvestades sae ca 1100eurist ostuhinda. Rendis on 550XP 32eur päev (kui ma ei eksi). Sealt too ja vii teda jne..targem ikka omale osta.
Aga kumba? Head, vead?
Vasta

(25-03-2019, 21:09 PM)ak75 Kirjutas:  Otsin saagi jämedate tüvede kütteks jupitamiseks. Mõttes Husqvarna 572XP ja Stihl MS462...
Peenema küttematerjali jaoks olemas Husqvarna 242XP...
Värske ketiga jämeda kase- või saarepaku kallale minnes on paraku nii, et tuleb saagi peale surumise asemel tagasi hoida, muidu kipub jõuetuks jääma...
Aga kumba? Head, vead?

Eks see paras telefoniposti püksi toppimine ju ole, sest 2,3kW ja 4,4kW vahele jääb väga palju erinevaid saage. Aga hobiks - miks ka mitte? Ning siis on nii näitajatelt kui testitulemustelt Stihl igati parem. Kergem, võimsam ja odavam. Jälle samad Rootsi vennaksed, proffile Husqu-usku tegelasele meeldis Big Grin Samad tegelased 572XP kallal.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne