Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Ei ole sellel tankla bensiinil häda midagi, ei ole mõtet mingit idiootsusi toota.



Meil käis mootorsaag 10 aastat jutti tankla bensiiniga ja lõpuks andis alla oma lohakuse pärast.
Sama teema võsalõikuriga.. Stiga võsakas 15 aastat mõõdukat kasutamist, millest viimased 5 aastat intensiivselt metsas, käib siiamaani nagu kellavärk.




Suhteliselt pohhui kas hingan neid heitgaase linnas kõndides või mootorsaega töödates.
Vasta

Siin kohal nõustun täielikult. Pole sellel 98 häda miskit.
Vasta

(29-03-2019, 15:32 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(29-03-2019, 13:59 PM)Marko Kirjutas:   võimsus pole märgitud
Võimsust pole neil ühelgi ju antud. Õhu pealt pakun, et 36voldised on sinna 700W kanti. Ju siis on piinlik nii pisikest arvu kirja panna, eriti sellise kaalu juures.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

98 ei ole ja ei jää 0% etanooli peale, ei mäleta palju lubatud oli kas 5% või vähem, igatahes Neste 3,53% on lubatud.
Metanooli "põhimõtteliselt 0%" e. kuni 0,8% ei ole sama mis 0. 
Ei ole üldse mõtet enda kogemuse põhjal kiitma hakata, et olen solkbensiini kasutanud juba XX aastat ja midagi pole juhtunud. Mõni võib XX aastat iga päev pimesi üle kõrvalisema maantee ka käia ja pole auto alla jäänud. Tasub natuke oma ninaotsast kaugemale vaadata.  Fakt on see, et enamik remonti jõudvad saed, muruniidukid, trimmerid jms ei oleks sinna sattunud kui bensiin oleks teine. Minge rääkige natuke mõne pädeva remontijaga. Bensiini poolt rikutud simmerid ja karburaatori detailid on igapäevane teema neil. Cool Mulle tundub, et suurem on probleem just odavate pühapäevakasutaja mudelitega. Mootorites kütusega kokku puutuvad kummidetailid ON erinevatel mudelitel erineva kvaliteediga ja keemiakindlusega. Tavabensiin on räige keemia, ainult spetsiaalne kumm peab vastu. Võib prooviks ära mõõta suvalise kummist O-rõnga ja seda päev otsa bensiinis leotada ja siis uuesti üle mõõta, mõõdud on hoopis teised. Kõik mujal maailmas tehtud mootorite tootjad ei arvesta sellega, et meil selline keemia on. Nagu ma oma sae juhendistki lugesin, et metanooli ei TOHI olla, isegi mitte 0,8%. Rolleyes
Vasta

Ju siis on sitad või mitte vastavad detailid aparaadis, mitte bensiin ei pea eriti mõnusa PH'ga  ja lillelõhnaline mahe ökovedelik olema.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Nii ongi. Igasuguse keemia jaoks on vastupidavad materjalid olemas, aga fakt on see, et eriti just odavamate saagide juures selliseid materjale ei kasutata. Ei karburaatoris ega väntvõlli simmerites. Ja kui vastupidav su saag sellele keemiale on, seda enne teada ei saa kui ühel päeval saag (või trimmer või muruniiduk) **** on. Mõnele mõjub kiirelt ja annab tunda paari kuuga, teisel võtab mitu aastat aega. Mul omal kogemus odavamapoolse saega, sai ikka mitu aastat saagida, tõsi küll juba mõnda aega võis midagi märgata. Ehk siis tanklabensiiniga risk on suur. Aspeniga riski pole. Rolleyes Ja lisaks kummidetailie riknemisele esineb tavabensiiniga vaigustumisega ja vananemisega seotud probleeme. Mõnel juhul (oleneb mitmest asjaolust, näiteks kui täis paak on, milline on paagi õhutus...) on nii, et pool aastat tagasi tangitud bensiiniga mootor enam ei tööta, näinud selliseid asju küll. Ja karburaatorist vaiku välja kraapinud ka mitte üks kord. Paned aspeni sisse ja probleemid vaiguga ja bensiini vanenemisega välistatud.
Vasta

Ahh ma ei viitsi selle teemaga enam edasi minna. Puhast iba toodetakse siin faktide pähe.
Vasta

(29-03-2019, 20:18 PM)Xtreme Kirjutas:  Ahh ma ei viitsi selle teemaga enam edasi minna. Puhast iba toodetakse siin faktide pähe.

Kas nüüd päris iba aga vaata meil igal siin oma arvamus ja oma tõde. Jätaks selle bensu teema nüüd tõesti mõneks ajaks rahule sest me siin suurt ise rohkemat ära teha ei saa kui ainult tarbida. Kes võtab ühte ja kes võtab teist,vahet pole. Kellel oma usk see jääb äraproovitud asjade juurde ja nii jääbki. Võite siin ka mõne teise usku pöörata,ei ole ka sellest lugu.
T.
Vasta

Vaba maa. Me peame austama inimese arvamust, õigust ja vabadust kasutada just sellist kütust millist ta tahab, olgu siis selleks kütuseks aspen1, aspen2 või mõni muu aspen.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Xtreme , proovi aspeniga tööd teha mõned päevad, äkki hakkab meeldima. Mina leidsin aspeni tänu foorumile, enne seda ma olin poole kõrvaga küll kuulnud valmissegust, mida poes hirmsa hinna eest müüdi, kuid ma arvasin, et see oli tavaline bensiin , aga lihtsalt ära segatud õliga ja et selle eest siis metsikut hinda taheti. Kuna mul bronhid on tundlikud, siis tavabensiiniga ma tööd üldse ei teeks. Kui on uuem katalüsaatoriga saag, siis võibolla ei ole  heitgaasid ka tavabensiiniga väga hullud, kuid mõni vanem saag ikka haiseb jõhkralt. Ma ennem kirjutasin, kuidas 100m kaugusel saagiva naabrimehe sae lehk jõudis minuni, kui metsast koju jalutasin. Praegu ma võtan sae ja toon oma garaazi ning ma ei tunne mingit sae haisu. Samuti riided ka laotan garaazi laiali ning ka need ei haise sae järgi.
Vasta

(29-03-2019, 22:01 PM)viplala Kirjutas:  Vaba maa. Me peame austama inimese arvamust, õigust ja vabadust kasutada just sellist kütust millist ta tahab, olgu siis selleks kütuseks aspen1, aspen2 või mõni muu aspen.

Kuldsed sõnad.Tõepoolest võiks hakata kütuseteemat kokku võtma.
Vasta

(29-03-2019, 20:18 PM)Xtreme Kirjutas:  Ahh ma ei viitsi selle teemaga enam edasi minna. Puhast iba toodetakse siin faktide pähe.


Fakt on see, et sa pole ühtegi fakti välja käinud. Ma olen reaalselt bensiinist põhjustatud vigadega seadmeid tööga seoses remontinud (ja aegade jooksul olen bensiinist põhjustatuna kahest isiklikust saest lahti saanud, siis kui veel alkülaatbensiinist midagi ei teadnud), sina ka? Rolleyes
Vasta

Agipi õli maasika lõhn on päris hea  Big Grin
Vasta

Ma ei hakka neid fakte välja tooma, kuna ei soovi sind häbistada ning tõesti ei viitsi sellel teemal enam rääkida.
Aga ma ütlen lõpetuseks ,et mina ei laida aspenit. Ma saan aru miks seda kasutatakse ja toodetakse.
Vasta

Uus teema.

Milliseid turvapükse/sääriseid kasutate?
Jagage kogemusi, pikalt olen uurinuid erinevaid aga alati leidnud kellegi kes laidab maha  Sad
Vasta

jahh. Aitab dressides ja kummikutes töötamisest, kuni pole hilja.
Vasta

(29-03-2019, 23:39 PM)Xtreme Kirjutas:  Uus teema.

Milliseid turvapükse/sääriseid kasutate?
Jagage kogemusi, pikalt olen uurinuid erinevaid aga alati leidnud kellegi kes laidab maha  Sad


Sellised sai kunagi soetatud Oregoni omad http://hortulus.ee/index.php?product_id=118&group_id=49&page=120&action=show_product_details . Täna vaatan uusi Husqu omi http://muruniiduk.ee/pood/husqvarna/turv...technical/ . Oregon on veel talveks sobivad, suveks rasked. Seest on karedad ja reieosa materjal ei talu oksi. Suurima vigastuse olen suutnud tekitada seisva sae kuuma summutiga, mis augu sisse kõrvetas. Poeg ostis Husqvarna püksid ja saapad ja tõesti on näha, et aeg ja materjalid on edasi läinud. Seda ka kummikute ja saabaste osas.
Vasta

(30-03-2019, 07:30 AM)pannkook Kirjutas:  jahh. Aitab dressides ja kummikutes töötamisest, kuni pole hilja.

Kummikutel on ka hea omadus, kui saega jalga lased, siis ei lenda veri laiali, jookseb ilusasti kummikusse. Ei jää mingit rõvedat vereloiku-rada maha.


Vasta

Juhin härraste tähelepanu asjale, et härral on xp saag mis arendab tunduvalt suuremat keti kiirust kui sae pükste lubatud klass 1. Xp tähendab klass 3 pükse. Hinnas kena kopikas juurde. Saapad/kummikud sama teema. Klass 1 unustage ära. Isegi mu dolmar kuulub klass 2 turva varustuse alla ja echo klass 3.
Kui tahate, et keha osad jäävad sinna kus on, siis kasutage vastavat varustust. 
Ilmselt ei suuda enam leida, aga kuskil oli video, kus 560husqvarna närib klass 1 püksid ja kummikud läbi nagu oleks dressipüksid ja kummikud jalas...
Klass 1 on hobi saed kuni 40ccm 20m/s, 2 kuni nibin-nabin 60ccm24m/s ja alates 60ccm ja üles on juba klass 3 ja keti kiirus 28m/s
Vasta

väga huvitav. polnud enne kuulnudki neist klassidest.
vaatasin kohe oma sae kasutusjuhendit ja keti kiirusest pole sõnagi.
kust leida andmed?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne