Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(31-03-2019, 15:39 PM)Inri Kirjutas:  
(31-03-2019, 13:57 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Hecht 154 
Sa pidid ju 154'ja ostma? Endal kaks hecht 154'ja mõningasi hädasid on, metsas kultuurihooldus/valgustus kestis ilma remondita 6 kuud, varuosade saadavus loetud päevadega, küttekulu 1-1,5h paagiga.
Näpuviga parandatud. Ikka seesinane 154
Traksid sain lõpuks ka suure surmaga enam-vähem selga aga selge on, et pikemaks tööks "rooniidukina" ja alusvõsa niitmiseks peab korralikud Echo omad ostma. Tüütu on ka originaal riputuskonks ehk tavaline suur keel-seekel võtmehoidija  Sad Kiirvabastus on ja sellega on mugav ära võtta aga sinna tagasi on pita masinat riputada. Paha on see, et ma ei ole suutnud leida võsaketta kaitset ehk seaduskuulekaks profitööks ei kõlba. Rohukaitsega ei saa midagi ju võsas teha... 
Ehk profikasutuses 6 kuud on mul 6 aastat. Pole paha 209 euro eest?
Vasta

Imestan siin oma Walbro karpaga Stihl 026 üle.
Peale ca 10 liitri alkülaatbensiini manustamist on saag väga huvitavalt käituma hakanud.
Nimelt puudub igasugune vajadus käivitusnuppu kõrgendatud pööretele või õhuklapp kinni asendisse viia. Esimene asend ehk suretus maha, silindripeal olev klapp alla ja saag käivitub poolest pöördest. 
Ja seda nii peale nädalast seismist ja miinus viie juures kui peale pikka saagimist minutiks seisma jäetuna. Kummaline tundub... 98-ga pidi peale nädalast seismist ikka pikalt üles keerama...
Küünal kohvipruun, kulus muutusi erilisi ei märka...
Peaks remontima hakkama või laskma masinal rahus töötada?
Vasta

Ikka tuleb timmida Big Grin
Vasta

(31-03-2019, 18:22 PM)maisalup Kirjutas:  Ikka tuleb timmida Big Grin

Timmida siis karpa reguleeringut?
Sealt nagu viga ei leia... 
Korduvalt proovinud peenregulli teha. Ainus muutus on see et elu aeg õige pisut tuimalt tühikäigult pöördesse käinud saag on nüüd uskumatult ergas. 
Kuna endal sae timmimiseks tahhomeetrit pole, siis pole H kruvi julgenud keerata. See on nagu tehase manuaal ütleb üks pööre lahti...
Või mis?
Vasta

(31-03-2019, 21:52 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  Timmida siis karpa reguleeringut?
Sealt nagu viga ei leia... 
Korduvalt proovinud peenregulli teha. Ainus muutus on see et elu aeg õige pisut tuimalt tühikäigult pöördesse käinud saag on nüüd uskumatult ergas. 
Kuna endal sae timmimiseks tahhomeetrit pole, siis pole H kruvi julgenud keerata. See on nagu tehase manuaal ütleb üks pööre lahti...
Või mis?
Mis sa värised?  Kruvikas on julgetele! Smile 
 Aga mingi reegel oli kunagi,et üks ring mõlemaid lahti ja siis just timmida nii edasi,et paras saaks. Pool ringi siis siia-sinnapoole.
Märgid paberi peale ära vanad asendid ja muudkui keera. Pärast saad tagasi vanasse asendisse kui ei sobi.... Kui H keerad koomale siis tuleb pöördeid juurde täie lauluga lastes. Kui maha keerad siis jääb vähemaks. See H on täispöörete reguleerimiseks.
L-lahti keerates võtab tühikäigupöördeid kohe madalamaks ja saab kütet rohkem kätte. Kui koomale keerata siis saab vähem kätte. Nojah ja siis hoovastikust pärast reguleerid tühikäigupöörded paika. No ja kui kõrvakuulmist ka natuke eks siis ju saad aru kas läks paremaks ja kas mootor laulab.



T.
Vasta

(31-03-2019, 22:13 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  
(31-03-2019, 21:52 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  Timmida siis karpa reguleeringut?
Sealt nagu viga ei leia... 
Korduvalt proovinud peenregulli teha. Ainus muutus on see et elu aeg õige pisut tuimalt tühikäigult pöördesse käinud saag on nüüd uskumatult ergas. 
Kuna endal sae timmimiseks tahhomeetrit pole, siis pole H kruvi julgenud keerata. See on nagu tehase manuaal ütleb üks pööre lahti...
Või mis?
Mis sa värised?  Kruvikas on julgetele! Smile 
See H on täispöörete reguleerimiseks.
L-lahti keerates võtab tühikäigupöördeid kohe madalamaks ja saab kütet rohkem kätte. Kui koomale keerata siis saab vähem kätte. Nojah ja siis hoovastikust pärast reguleerid tühikäigupöörded paika. No ja kui kõrvakuulmist ka natuke eks siis ju saad aru kas läks paremaks ja kas mootor laulab.



T.

Laulab väga ilusti. Manuaali järgi peaks ka nagu regull paigas olema. 
Segadusse ajab käivitus, nagu eespool mainitud. Ja see H minu arust käivitusse ei puutu? Või ma eksin? Ei ole sae karpadega meeletult praktiseerinud...
Vasta

(31-03-2019, 22:31 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  Laulab väga ilusti. Manuaali järgi peaks ka nagu regull paigas olema. 
Segadusse ajab käivitus, nagu eespool mainitud. Ja see H minu arust käivitusse ei puutu? Või ma eksin? Ei ole sae karpadega meeletult praktiseerinud...

No nagu ei tohiks aga eks omavahel kõik seotud,tee proovi. Kui muutusi pole,keerad vanasse asendisse tagasi,hullu midagi ei juhtu. Aga kui ise rahul oled siis ei pea üldse krudima.
Vasta

Milleks remontida töötavat asja? Rolleyes
Vasta

tee vahet remondil ja hooldusel Big Grin
Vasta

Karburaatori reguleerimist pigem ei liigitaks ei ühe ega teise alla. Rolleyes
Vasta

Vanasti kutsuti remonti ikka selliseks asjaks kus olemasolev detail ära parandati. Nüüd siis restaureerimiseks või restoreerimiseks. Wink Vana osa väljavahetamist kutsutakse nüüd remondiks....  Big Grin   Viiliga asja silumist kutsutakse praavitamiseks. Karburaatori reguleerimist võiks siis kasvõi järeleaitamiseks kutsuda. Ah,parem kui selle peale üldse ei mõtle,parem on teha kui seletada. Big Grin
Vasta

te muidu ikka märkasite, et lugupeetav kurtis, et koos kütuse vahetamisega on hakanud saag hästi käima.
võib-olla ei pea tingimata kohe remontima ja reguleerima hakkama?
Vasta

(01-04-2019, 21:30 PM)diesel Kirjutas:  te muidu ikka märkasite, et lugupeetav kurtis, et koos kütuse vahetamisega on hakanud saag hästi käima.
võib-olla ei pea tingimata kohe remontima ja reguleerima hakkama?

Kui nüüd korrektne olla siis ise defineeriks enda "kurtmise" imestamise ja hämmingu alla pigem,sest see et saag ilma õhuklappi kasutamatta külmana poolest pöördest käivitub ja samuti ka kuumana ideaalselt käivitub läheb minu arusaamaga lihtsa bensiinimootori segu moodustamisest pehmelt öeldes vastuollu...

Aga jah, proovisin eile hilisõhtul uuesti karpat häälestada... Toimis täiesti normaalselt, kruvi keeramine viimasest seadest pigem muutis saagi tuimemaks. Jätsin siis pisut rikkama segu peale L kruvi. Nüüd tõmbab järsul kiirendamisel õige pisut hinge kinni...
Töölt tulles proovisin. Käivitus jälle kohe ilma õhuklapita. Kas see ongi Aspeni kõrvalnäht või ei ole asi ikka õige?
Vasta

Smile
vanasti hakkasid vähemalt autod hästi liikuma veidi enne lõplikku laiali lendamist.
Vasta

(01-04-2019, 22:04 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  Kas see ongi Aspeni kõrvalnäht või ei ole asi ikka õige?
Kõrvalnäht - ma ise arvan. Omal ka too vanake 251 käivitub Apeniga teistmoodi aga ilma klapita ikkagi mitte. Kõik muud enda ja testisaed on jah väga ideaalselt nii jääkülmana kui tulikuumana käima läinud. Naabripoisi P340 evis tavabenssu ja seda tuli Tema juures kuivanud mändi lastes ikka omajagu katkuda. Lihtsalt tunne on see, et alkülaat on õige mant ja pisimootorikesed saavad sellest tundlikena hästi aru. Ja kui veel seda vedela lõhkeaine lisandiga manti tarbida...  Toungue
Vasta

Selle saega pole enam midagi teha..........rip
Vasta

(03-04-2019, 20:45 PM)Xtreme Kirjutas:  Selle saega pole enam midagi teha..........rip

Mihukese saega?

Minu omad on täitsa elus veel.
Vasta

(04-04-2019, 09:44 AM)v6sa Kirjutas:  
(03-04-2019, 20:45 PM)Xtreme Kirjutas:  Selle saega pole enam midagi teha..........rip

Mihukese saega?

Minu omad on täitsa elus veel.

CorradoG60 poolest pöördest käivituva saega Big Grin
Vasta

(04-04-2019, 10:30 AM)Xtreme Kirjutas:  
(04-04-2019, 09:44 AM)v6sa Kirjutas:  
(03-04-2019, 20:45 PM)Xtreme Kirjutas:  Selle saega pole enam midagi teha..........rip

Mihukese saega?

Minu omad on täitsa elus veel.

CorradoG60 poolest pöördest käivituva saega Big Grin

Ega temaga tõesti muud teha pole kui saagida... Seda teeb veel nagu vanasti. Toungue
Peab pöialt hoidma et see nakkav ei ole.
Samal riiulil 036 ja Oleo-maci 740. 
Sügisel said kõik Aspeni paaki...

Praegu tundub et seal karpas midagi toimub ikkagi. Eile õhtul tõmbas ennast keset saagimist korraga täis ja enam ellu ei ärganud. Peale läbi puhumist ja uut küünalt kuumalt ainult korraks ärkas. Saagisin suurema vennaga lõpuni ja siis proovisin seda uuesti käima ajada. Läks jälle kohe ja väikse katsetamise peale ära ei surnud.
Täna tõin karpale remontkomplekti ja nädalavahetusel läheb see külge.
Vasta

Toores annab rohkem kütet ja vähem õhku. Kuna sul ta käivitub ilma tooreta, siis järelikult voolab sinna karbussi liigselt bensiini.
Membraan liiga 'kõva' või siis nõel ei funktsioneeri korrektselt.

Küll aga ei seleta see seda ,et ainult aspeniga niimoodi käitub.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne