Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(05-04-2019, 00:03 AM)Xtreme Kirjutas:  Toores annab rohkem kütet ja vähem õhku. Kuna sul ta käivitub ilma tooreta, siis järelikult voolab sinna karbussi liigselt bensiini.
Membraan liiga 'kõva' või siis nõel ei funktsioneeri korrektselt.

Küll aga ei seleta see seda ,et ainult aspeniga niimoodi käitub.

Olen seda karburaatorit probleemi algusest saadik kahtlustanud. Lihtsalt väga kummaline tundus et küünal ilus ja varem täis jooksmise sümptomeid ei täheldanud. Mingeid liiga rikka segu sümptomeid töötaval asjal ei olnud. Ainult imeline käivitumine.
Aga see selleks. Peale seda viimast juhtumit olen karpa süüs täiesti kindel.

Käitub praegu aspeniga nii, sest tavabensiini pole mootor sügisest saadik näinud. Cool Viimane tavabensiin põles ära septembri alguses. Ei olegi kodus "värsket" tavabensiini. Ca 14-15 liitrit aspenit läbi põletatud praeguseks selles mootoris. Teistes mootorites kõvasti vähem.
Vasta

Big Grin Big Grin 

[Pilt: cBkC0xk.jpg]
Vasta

Olge ainult selliste saagidega siga ettevaatlikud, ohutus ennekõike.
Vasta

see on nii mannetu, et tagasilööki ei teki Big Grin
Vasta

Kas see on ka plastmassist mootoriga? Mul oli kunagi üks selline pisike trimmer.
Üksvahe ei tahtnud asi käima minna ja avastasin, et plastist mootor käib pooleks ja seda kooshoidvad poldid olid lahti.
Pingutasin need ära ja asi töötas jälle.
Vasta

Kindlasti ei ole mootor plastikust Big GrinBig Grin

Küll aga pidin ta juba enne käivitamist lahti kakkuma, sest starteri nööri ei tõmmanud sisse tagasi.
Ja pärast kruvid mis starteri kaant kinni hoidsid enam hoidma ei jäänud, mingid isepuurivad kruvid.

Aga kolmandast laksust läks käima, tühikäik oli natuke liiga peale keeratud aga muud kruvid olid suhteliselt ideaalselt seadistatud.
Üllatavalt äkiline masin, vajutad siis mingit viivitust pole ja teeb korraliku sae häält.

Ma arvan ,et mootor jms on tip top, eks see suurim miinus neil hiinakatel on plastikud.
Eks selle raha eest on masinat küll. Mõned korrad aastas vaja, aias toimetamiseks või siis ehitustöödel.
Ning varuosad on nii ebayst kui aliexpressist saadaval kopikate eest.
Vasta

Kodus mitte järgi proovida ..


'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(08-04-2019, 13:09 PM)Xtreme Kirjutas:  Üllatavalt äkiline masin, vajutad siis mingit viivitust pole ja teeb korraliku sae häält. Ma arvan, et mootor jms on tip top, eks see suurim miinus neil hiinakatel on plastikud.
Eks selle raha eest on masinat küll. Mõned korrad aastas vaja, aias toimetamiseks või siis ehitustöödel.
Täpselt nii nende moodsa aja hiinlastega ongi. Selle olematu küsitava raha eest üllatavad need kõvasti! Käisin asjapärast just K-Rautas ja siis astusin sealse moorsae leti eest ka läbi, kus mäkkullohid ja makitad rivis + alpinat ja muud hiinlast. Ma ei oska öelda - no ei teki tunnet, et need kuidagi paremad oleks! Samasugused jube rasked junnid aga hind on sõge. Makita/Dolmari puhul on küsitav just see entry level asjad ja nende hinnastamine. HPGst rääkides, siis tõesti see auhinnasaag üllatas. Miks ei peaks siis arboristikas üllatama? Ainuüksi neljaneedi latt on kõva sõna.
Vasta

Kvaliteedi osas makita/dolmar 200 tm puid ja tohhuijaa võsa maha võtnud, 0 probleemi siiani kodukasutaja sael siis.
Aru ma ei saa kust tuleb see viivituse jutt? Mul kõik saed ja võsakad käivad pöödesse nagu autotüün. Nii dolmarid kui echod, vana husqvarna 55 läks ka laksust pöördesse kui üldse käima läks Big Grin Perses seadistusega saed ei lähe pöördesse ja äia espina ka ei läinud pöördesse.
Vasta

(07-04-2019, 20:28 PM)pannkook Kirjutas:  see on nii mannetu, et tagasilööki ei teki Big Grin

Ja kuidas veel lööb, kui piirajat on maha võetud. Isegi minu akuga triikraud oskab kallale tulla.
Vasta

(08-04-2019, 13:09 PM)Xtreme Kirjutas:  ...
Eks selle raha eest on masinat küll. Mõned korrad aastas vaja, aias toimetamiseks või siis ehitustöödel.
Ning varuosad on nii ebayst kui aliexpressist saadaval kopikate eest.

Nii on. Cool

Seiskamislüliti ei kipu kasutamisel ise lülituma?

Mootori güroefekt saagi käest keerata ei taha okste vahel manööverdades? Minu jaoks oli see kõige ebameeldivam bensumootoriga triikraua puhul - päris ettevaatlik peab kontorirott olema, et saag näpu vahelt minekut ei paneks, kui pööretel keerata tahad.
Vasta

(27-03-2019, 14:08 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ...Eestis on NORMAALSE saebensu ostmine keerulisem, kui narkootikumide hankimine! 
...


Nii karm vast ei ole, aga tõepoolest peab Raplas Flexoili kioski leidmiseks sukelduma ajalukku. Mina veel mäletan, kui sealt ladudest millegi kättesaamiseks pidi olema tutvusi. No nüüd pole tutvusi enam vaja - lihtsalt julgust keerata sisse kaunikesti kahtlasest mulgust ja usaldada tähistamata ukse juurde minevat redelit.

Aga punsu Aspenit 15€ eest ja täitsa tarbitavad hinnad ka õige mitmele muule moosile olid igatahes plussiks. Kaardimaksevõimalus ja sõnaaher, kuid sõbralik suhtumine kauba peale.

Ahjaa, aastaringne lahtine ketiõli (mingi suvaline mineraal, ohtlik vee-elustikule Big Grin ) oma taarasse on 7 € viis liitrit. Mul oma taarat ei olnud, võtsin koos kanistriga 9 eest. Näpuga katsudes oli libe ja veniv küll.

Kel sinnapoole asja, soovitan Coopi poe taha kiigata. Cool
Vasta

Maisalup sinu echo vajub ju perseli kui talda vajutada Big Grin, Või said vahepeal korda? 

Suretus nupuga probleeme ei ole. Eks kindlasti tuleb selle saega natuke harjuda.
Pean selle küljekaanele mingid kruvid sebima vms, siis saan paremini testida.

Mina ostsin ketiõli viimati erimellist 10L ~14 eurot, oma taaraga. Ei ole aimu ka mis baasil ta on, võrreldes bauhofi õliga kleepub kõvasti vähem.
Vasta

Ei, see echo laulab hästi, lampi sureb välja, aga pöördesse läheb hästi.
Vasta

Testi simmerid ära, paned sae käima ja  lased eetrit  või muud taolist ainet(WD40, karburaatori puhastusaine) siduri ning hooratta juurde, kui midagi kardinaalselt muutub siis on teada. Tavaliselt kui on mingi jama simmeritega siis suretab sae välja.


Järgmiseks teeks sama trikki karburaatorist silindri poole lõdvikute/tihenditega.

Stokkeris  vaakum ja surve testi ei tehtud?
Vasta

Stokkerist saadeti perses karburaatori membraaniga saag mulle tagasi ja öeldi, et korras. Panin peale remonti suure surmaga käima ja viisin sama targalt sae uuesti remonti tagasi. Vot selline tase on stokkeris Big Grin
Vasta

Kasutad alkülaatbensiini? Ilmselt mitte, karburaatori membraanid sellepärast P-se lähevadki. Simmerid ka.
Vasta

Küsin nõu!
Nädalavahetusel natukest saagimistööd tehes tuletas minu vana 242xp meelde üht viga, mis juba möödunud aastast küljes. Tühikäigul pöörded jäid liiga peale. Täna oli veidi vaba aega, võtsin sae, puhastasin algatuseks üle pika aja ilusti ära, misjärel lasin soojaks käia ning keerasin T kruvi vastupäeva lootes pöördeid maha saada. Midagi ei muutunud. Jätsin sae seisma ning kruttisin L ja H kruvid lõpuni kinni ja kumbagi ühe pöörde tagasi. Seejärel käivitasin sae, ning sain tühikäigu T kruvi kruttides ilusti paika. Ainult, et nüüd ta ei lähe enam pöördesse. Mitte üheski asendis. Manualis oleva õpetuse järgi püüdsin sättida. Gaasi andes sureb välja, ka meelitades. Esialgseid kruviasendeid kahjuks üles ei märkinud.
Milles viga võib olla?
Vasta

(09-04-2019, 19:58 PM)veix__ Kirjutas:  Kasutad alkülaatbensiini? Ilmselt mitte, karburaatori membraanid sellepärast P-se lähevadki. Simmerid ka.

See on üks möga. Ja kui lähevadki kuidas saadetakse remonditud masin kliendile ilma käivitamata?
Vasta

(09-04-2019, 21:06 PM)ak75 Kirjutas:  Küsin nõu!
Nädalavahetusel natukest saagimistööd tehes tuletas minu vana 242xp meelde üht viga, mis juba möödunud aastast küljes. Tühikäigul pöörded jäid liiga peale. Täna oli veidi vaba aega, võtsin sae, puhastasin algatuseks üle pika aja ilusti ära, misjärel lasin soojaks käia ning keerasin T kruvi vastupäeva lootes pöördeid maha saada. Midagi ei muutunud. Jätsin sae seisma ning kruttisin L ja H kruvid lõpuni kinni ja kumbagi ühe pöörde tagasi. Seejärel käivitasin sae, ning sain tühikäigu T kruvi kruttides ilusti paika. Ainult, et nüüd ta ei lähe enam pöördesse. Mitte üheski asendis. Manualis oleva õpetuse järgi püüdsin sättida. Gaasi andes sureb välja, ka meelitades. Esialgseid kruviasendeid kahjuks üles ei märkinud.
Milles viga võib olla?


Keera tühikäigu kruvi (T) nii palju ,et kett hakkab vaikselt ringi käima ja jäta see niimoodi.
Nüüd keera L kruvi natuke pikipäeva, kui pöörded langevad siis keera kruvi  vastupäeva nii kaua kuni leiad ülesse koha kus pöörded on maksimumi peal ja siis keera nii kaua vastupäeva kuni pöörded hakkavad langema ja jäta ta niimoodi, nüüd peaks saag sul ilusti pöördesse minema.

Ehk siis põhimõtteliselt otsid ülesse punkti kus pöörded tühikäigul on kõige 'kiiremad' ( saad hääle järgi aru ) ja siis keerad nii kaua vastupäeva kuni kuuled ,et pöörded hakkavad natukene langema.


Ja nüüd kui vaja võid tühikäigu kruvi T keerata vastupäeva, kuni enam kett tühikäigul ringi ei käi.




H kruvi seadistamine käib gaasi põhjas hoides.
Keera see kruvi niimoodi paika nagu manuaalis öeldud. Ma isegi ei hakka sulle seda seletama, sest valesti seadistatud H kruviga võid oma masina ära tappa.
Seda tehakse kas kõrva järgi või siis ideaalis tahhomeetriga. Aga sa pane ta paika nagu manuaalis öeldud, siis ei ole riski.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 16 külali(st)ne