Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Sai siis maakodus uus saag ära proovitud. Antud videos esimene käivitus minu käes. https://www.youtube.com/watch?v=sXmkBB-2BqQ&t=21s
Päris esimene siiski poes, sest tilk kütet oli sees.
Aga mida öelda - videos nähtav kuusk oli kännu kitsaimast kohast 1m läbimõõduga ja enamus osa 1,2-1,3m. Latt 28". Sellist jurakat jupitada mõnus. Kordagi ei tekkinud tunnet, et jõust puudu jääks. Korra lasin ka kinni, aga kiilusid vahele pekstes sain kenasti kätte. Minu keha sellega laasimiseks ja okste jupitamiseks paraku ei sobi, KW jääb väheks (minul, mitte sael). vana HQ242XP oli peenema osa jupitamisel omal kohal ja suur saag sai vahepeal puhata ja jahtuda.
PS Ärge verbaalselt väga pekske, antud puu seni suurim, mis langetanud olin. Kaamera taga on maja, mistõttu väga julge tunne just tegutseda polnud.
Vasta

See nõrk koht ei olnud mitte see saag vaid operaator.

Siin veel vägevaid trikke tema esituses Big Grin
https://youtu.be/sn6J6bpluVE?t=348
https://youtu.be/GlcOllMCfgw?t=321



Ak75, tubli töö. Mis saega tegemist?
Vasta

Ma pakun, et stihl 462
Vasta

(27-04-2019, 09:58 AM)Xtreme Kirjutas:  Ak75, tubli töö. Mis saega tegemist?

Stihl MS462
Vasta

No nii tuli ära. Euroopa liit keelas ära riiki sisse toomise Aspen 2 ja Aspen 4 bensule kuna need ei sisalda 10% etanooli kuna nende oktaanarv on 95. Müüakse veel riigis olevaid laojääke. Sama kehtib ka Staoili jne.. alküüd bensudele, mille okt. on 95. Seega kiirustage oma varusid täiendama. Ainuke lahendus on saada Aspen+ kütust mille oktaan on 98 ja seda on saada ainult 25 liitrist.
Vasta

(29-04-2019, 10:18 AM)Mart69x Kirjutas:  No nii tuli ära. Euroopa liit keelas ära riiki sisse toomise Aspen 2 ja Aspen 4 bensule kuna need ei sisalda 10% etanooli kuna nende oktaanarv on 95. Müüakse veel riigis olevaid laojääke. Sama kehtib ka Staoili jne.. alküüd bensudele, mille okt. on 95. Seega kiirustage oma varusid täiendama. Ainuke lahendus on saada Aspen+ kütust mille oktaan on 98 ja seda on saada ainult 25 liitrist.

Viidet?
Vasta

(29-04-2019, 10:22 AM)olli Kirjutas:  
(29-04-2019, 10:18 AM)Mart69x Kirjutas:  No nii tuli ära. Euroopa liit keelas ära riiki sisse toomise Aspen 2 ja Aspen 4 bensule kuna need ei sisalda 10% etanooli kuna nende oktaanarv on 95. Müüakse veel riigis olevaid laojääke. Sama kehtib ka Staoili jne.. alküüd bensudele, mille okt. on 95. Seega kiirustage oma varusid täiendama. Ainuke lahendus on saada Aspen+ kütust mille oktaan on 98 ja seda on saada ainult 25 liitrist.

Viidet?

Info otse maaletoojalt seega kindlam kui delfi.ee. Aktsiisi laost ei lasta kaupa väljagi ja asi pidavat muutuma kunagi sügisel mingis suunas kui EU suudab mingi direktiivi vastu võtta, et mis nende spets kütustega saab.
Vasta

Kes Aspeni maaletooja on?

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

(29-04-2019, 10:42 AM)Aspelund Kirjutas:  Kes Aspeni maaletooja on?

A.
Sellest siin varemi räägitud.
http://flexoil.ee/eribensiinid/
Vasta

ma usun, et ainult siin teemas on vähemalt kümme korda maaletoojana flexoili mainitud.
mitmes muus teemas samuti.
kas siis otsing sugugi ei leia?
Vasta

Tänan tähelepanu juhtimast. Loodan, et päev sai parem.

Parimat
A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

oh jah, kohe on häda.
palun vabandust.
kusjuures vahepeal otsisin ise, foorumi kaudu ja koogelmoogeli abiga.
ja ega ei leiagi.
aspen leiab laialt. maaletooja samuti. aga kaks sõna koos vist foorumis otsida ei saagi.
suur vend miskit leidis aga ka kuidagi vildakalt.
seega paistab olevat vajadus foorumisofti täiustamiseks.
Vasta

(27-04-2019, 00:01 AM)ak75 Kirjutas:  Sai siis maakodus uus saag ära proovitud.
...antud puu seni suurim, mis langetanud olin. Kaamera taga on maja, mistõttu väga julge tunne just tegutseda polnud.

Normaalne töö. Cool Aga alumise lõike tegemine enne kaldlõiget võimaldab pideribat kahjustada... Teistpidi tehes on kaldribast kenasti näha, kui hakkab pideribasse sööma. Ei soovita. Nagu ka kaitseriieteta töötamist.

Samas kukkus soovitud suunda ilma wägivallata - mida veel tahta. Cool

Kas sae jõudsid käes tööle panna või pidid maast tõmbama? Soomlastel on ütlemine, et sae maksimaalse mõõdu määrab ära operaatori võimekus seda ohutult põlvede vahel käima tõmmata... Rolleyes Mulle on "kuuekümnene" juba palju.
Vasta

Nii huvi pärast, kas neil suurtel tänapäeval deko klappi pole? Shaindaiwa vanakooli 70ccm-sel igatahes on. Ma ise üsna alamõõduline, aga Shindaiwa käivitamine jalge vahel oli lapsemäng.
Vasta

Oli üks ~40cc Jo Bu... Sellel oli kompressiooni 14Bari jagu. Käivitamine oli äärmiselt raskendatud, sest saag ise oli 7-8kg metallkolakas
Vasta

(27-04-2019, 00:01 AM)ak75 Kirjutas:  PS Ärge verbaalselt väga pekske, antud puu seni suurim, mis langetanud olin. Kaamera taga on maja, mistõttu väga julge tunne just tegutseda polnud.
Kena töö! Ühe asja märgiksin: soovitaks nii jämedate ja/või väga laieneva juurelkaelaga puude puhul teha ka külgedele silumislõiked, et näeks täpselt pideriba. Imeväike ajakulu aga jube mõnus on saagida. Mina oleks selle ümber-ringi "siledaks" saaginud, pikali olles on eriti hästi näha juurekaela laienemine. 
Saag muidugi oli tegija aga puu ise puhas tolm. Sellist eluspuud on juba päris tõsine ettevõtmine langetada. 
Turvavarustust julgen ka soovitada: ei maksa suurt midagi aga tunde teeb täiesti teiseks! Kasvõi kiiver (odavamat enam vist pole): Sa ju ei tea, mis kuivanud "lesestaja" otsustab just sel hetkel ülevalt alla sadada. Kõige-kõige odavama vähegi kaitsevarustuse saab ju kätte 200-250 euroga. Püksid jäme 110 ja kummikud 80 eurot.
Vasta

Turvavarustuse kohapealt nõustun Teiega. Mitmed asjad mul puudu ja enda 1,9+m pikkusest lähtuvalt on vist valikus ainult Husqvarna pikemale inimesel mõeldud püksid hinnasildiga 200+eur. Või teab keegi muud brandi soovitada?
Muu mudruga paraku läks nii, et peale tööpäeva minnes jäid mitmed asjad maha, muuhulgas turvajalatsid. Tuli olla loominguline - reaalne valik olid crocksid ja vanad tossud, valisin viimased. Ei soovita järele teha. Jalad pärast puruks hõõrutud kuna kogu protsess võttis veidi enam kui 20h tööd, (pluss abilise ca 10h) misjärel oli plats puhas. Videos nähtav seitse minutit oli närvikõdi+adrekas, ent kokkuvõttes kõige lihtsam osa.

Sae kohta küsiti eespool - dekompressiooniklapp on, käest tõmban ühe järsu liigutusega käima, käivitub hetkega. Paagis Alexela 98 puhas kuld nimeline aine + seguõli.

Pigem on vana HQ242 külmalt käimasaamine tõsine trenn.
Vasta

Tänapäeval topitakse dekompressiooni klapp isegi 50 kuubikulistele.
Vasta

(29-04-2019, 18:36 PM)ak75 Kirjutas:  Turvavarustuse kohapealt nõustun Teiega. Mitmed asjad mul puudu ja enda 1,9+m pikkusest lähtuvalt on vist valikus ainult Husqvarna pikemale inimesel mõeldud püksid hinnasildiga 200+eur. Või teab keegi muud brandi soovitada?
Muu mudruga paraku läks nii, et peale tööpäeva minnes jäid mitmed asjad maha, muuhulgas turvajalatsid. Tuli olla loominguline - reaalne valik olid crocksid ja vanad tossud, valisin viimased. Ei soovita järele teha. Jalad pärast puruks hõõrutud kuna kogu protsess võttis veidi enam kui 20h tööd, (pluss abilise ca 10h) misjärel oli plats puhas. Videos nähtav seitse minutit oli närvikõdi+adrekas, ent kokkuvõttes kõige lihtsam osa.

Sae kohta küsiti eespool - dekompressiooniklapp on, käest tõmban ühe järsu liigutusega käima, käivitub hetkega. Paagis Alexela 98 puhas kuld nimeline aine + seguõli.

Pigem on vana HQ242 külmalt käimasaamine tõsine trenn.

Alternatiiv on säärised https://www.fortec.ee/tooted/turvavarust...-function/  ja need peaks ka suuremad olema https://www.stokker.ee/turvapuksid-traks...-321033780
Vasta

Kui jutt juba varustuse peale läks, küsiks pükste-jalatsite kombo kohta - kas on sellist varianti, et saepuru jalanõusse ei satuks ja mida keegi kasutab sellisel ajal, nagu hetkel on?
Et kunagi hiljem teemat lugema sattujad aru saaks siis - lund ja pori enam pole, lehti ka veel väga pole, on kuiv, kohati päris soe juba. Talveriie/jalats oleks selgelt liiast.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 25 külali(st)ne