Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Kas te ikka aeg ajalt plaadil teist külge keerate?

Aquila captas non muscas.
Vasta

Keerame,keerame. Isegi on meelega üks külg madalamaks käiatud,et pead hakkama otse saagima põrsas! Kui kett ja plaat ei taha koostööd teha siis võib käiata,peksta ja teha kõike trikke. Aga selles võitluses jääte alla nagunii. Big Grin

T.
Vasta

Latt ja kett on ju kalli sae puhul täiesti "olematu" hinnaga kuluosa. Odava puhul on asja "mõttekus" küsimus  Toungue Ma pean ütlema, et kaks eripikkust latti hakkas täitsa meeldima aga sisi peaks saag lati taga ka omajagu kergem olema, et efekt veel ägedam oleks.  Aga mingi 27-eurose moodsa ja hea uue lati pärast ma kül lei viitsiks vana-kõverat latti viilida ja väänata... MA eelmine suvi nüsisin, ja viilisin ja ei saanud enam kette tavaviiliga korda (mul ju elektrit pole): "odavam" oli istuda autosse, sõita esimese saetöökojani (õnneks Noarootsis on poolsaare peal Mees olemas), lasta pingis ketid mõnede eurode eest korda teha ja siis NAUTIDA metsatööd. Mingi nüride kettide ja kõverate lattidega enda piinamine on ju lauslollus. Ise vihane, töö ei edene, nafik? 

See pilt 2007 Vepskii'lt Venemaalt: väsinud latid ja ketid on lihtsalt mahajäetult putka seinal. Üks on silmaga ka näha palgi alla jäänud, teised olid ka oma teekonna lõpus. 12 aastat tagasi "vaesel" maal ka ei mõeldud ega koonerdatud, kui on vaja ikka tööd teha. 
[Pilt: DerpqjfqCcB48jO4Iz1-fnWtcRonNpm3wuKNuMVe...50-h937-no]
Vasta

Pidin juba Tatikate teemasse panema aga....

Mäletan veel seda aega kui põhikoolis tuli nüri viiliga tööd teha. Nüüd on asi lahedam,võta poest millist viili tahad. No aga laiskus... tüdinesin ära kruvika metsa vedamisest ja tegin kohe ratsi- lasin saeviili otsa käia peal kruvikaks. Tuleb ju vahetevahel ka karbussi krudida ja sinna juba jämeda kruvikaga ligi ei saa. 

[Pilt: 1]

Mis puutub aga nende kõverate ja kulunud plaatidega jändamisse siis see on rohkem maitse asi. Vaata kui lihtne on uue plaadi soetamine... aga sa katsu mõni käkk otse saagima saada,vaat see on juba midagi... Big Grin

T.
Vasta

Egas kellelgi vedele fs-250 reduktorit? Hiinlased küsivad 30 raha. Huvitav kaua need kestavad?
Vasta

Mis puhkimine nende plaatide remondi üle siin käib? Soonde läheb plekitükk tagumise ajaks, nagu juba mainiti, siis läbi klotsi on tõesti õigem ja ohutum lüüa, saab ühtlasem. Seejärel kand lauale ja ketaslõikuriga ketta küljega serv 90kraadiseks. Kõik kokku alla 10 minuti. Selle ajaga ei jõua poe lähedalegi...
Loomulikult sõltub ka pöialde arvust ja nende paiknemisest käelabal Big GrinBig Grin
Plaat on prügi siis kui tähik loksub või hambad soone põhja puutuvad.
Talupoeg on vist neid ka üritanud elustada, et vaja viltu käiata kiskumisele vastu. Usu, need enam ei tööta! Või ehk saaks soont kuidagi sügavamaks teha? Wink

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(10-05-2019, 00:01 AM)Marko Kirjutas:  Talupoeg on vist neid ka üritanud elustada, et vaja viltu käiata kiskumisele vastu. Usu, need enam ei tööta! Või ehk saaks soont kuidagi sügavamaks teha? Wink

Tead need plaadid on kolmest osast kokku punktitud. Oleks ühest tükist siis annaks ka uut soont teha juurde aga mul sihukese asja vastu usku pole eriti. Kunagi kinkisin ühe täismetallist Partneri plaadi kellegile ära. Tollel oli veel vahetatav otsatähik.
Olen ka peksnud laialivalgunud plaati aga kahjuks toimib lühiajaliselt. Nojah,mis läbi see läbi.
T.
Vasta

Vene ajal oli metsamajandis olemas frees millega Sõpruse ja Urali plaatidel soont sai freesida sügavamaks ja pealt uuesti 90 kraadi alla lasta. Družbaga oli jamamist rohkem. Uraal nii kapriisne polnud kuna oli õlitus. Aga oli üks kindel kontingent kelle kettide ja plaatidega oli pidev häda. Teine seltskond kandis sae maha nii et kordagi polnud juttu et plaat veab viltu või kett ei lõika. Kuidas osad said?

Aquila captas non muscas.
Vasta

Olen kah muidu ikka viiliga silma järgi plaadid ära hooldanud, aga see talv olin hädas ühe oregoni väikse keti plaadiga. Ajasin soone tihedaks ja kontrollisin sügavust ning käiasin rakise abil pealt võrdseks ja kõik nipid, aga mitte ei hakanud otse saagima. Proovisin erinevaid kette ja kõike. Lõpuks ostsin uue plaadi ja probleem lahenes. 
Aga tuttaval oli ükskord juhus, kus jauras ka plaadiga, ostis uue komplekti ja ikka banaan! Lõpuks tuli välja, veotähik oli nõnda kulunud, et vedas ainult ühte keti külge ja sellepärast vedas keti kaldu peal. Ehk kõik on võimalik.
Vasta

Ostan mootorsae Druzba.
Võib pakkuda ka eraldi komplektset  mootorit.

Pärnu
kiiresti2@hot.ee
Vasta

(11-05-2019, 15:06 PM)kiiresti2 Kirjutas:  Ostan mootorsae Druzba.
Võib pakkuda ka eraldi komplektset  mootorit.

Pärnu
kiiresti2@hot.ee
Olemas
Vasta

(08-05-2019, 07:58 AM)Daff Kirjutas:  Kas te ikka aeg ajalt plaadil teist külge keerate?

Ikka keerame, plaadi teisel küljel oli huvitav muusikaline vahepala 90ndate keskelt...


'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Kusagilt jäi silma uudisnupuke, et Aspen´i maaletoomine keelati ära kuna ei sisalda loodussõbralike komponente nagu alcohol ja mud surrogaadid? !?!
Mis nüüd saama?

Aquila captas non muscas.
Vasta

(17-05-2019, 07:14 AM)Daff Kirjutas:  Kusagilt jäi silma uudisnupuke, et Aspen´i maaletoomine keelati ära kuna ei sisalda loodussõbralike komponente nagu alcohol ja mud surrogaadid? !?!
Mis nüüd saama?

(16-05-2019, 07:34 AM)hulgus Kirjutas:  Hea lugeda, et oleme jälle sammukese Euroopast ees.
https://tartu.postimees.ee/6684266/koige...keelu-alla



Bensiini teemas, vastused järgnevates postitustes olemas.


Vasta

Mässan ühe 2010. aasta saega Partner P4-20XT. On väga vähe töötanud, kuna probleemide ilmnemisel jäi seisma. Ma pole mootorsaagi kunagi remontinud, kuid tööriistad püsivad käes. Sael on kolm probleemi. Esiteks ei käi hästi, kui tühikäigul veel käib, siis gaasi andes poob kinni ja sureb välja. Teiseks lekib bensubaagi kork keskelt tuulutusavast ja kolmandaks on probleemid kütuse kätte saamisega. Kui alles on pool paaki kütust, siis enam käima ei jää ja näha on, et karburaatorisse tulevad kütusevoolikust õhumullid.

Hangin kütusepaagile uue korgi ja järgmiseks võtan ette kütuse probleemi, viimaseks jätan käimise probleemi. Küsingi kütuse probleemi kohta: vaatasin, et kütusefiltri "junn" on ilusti paagi põhjas. Mis asi võiks põhjustada anomaaliat, et poole paagiga hakkab õhk vahele tulema?

Pähkliajude hirm
Vasta

Voolik mõrane äkki?

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

Vaata kas õhuklappi sulgedes läheb paremini pöördesse - kui jah siis saab mootor kuskilt lisaõhku, esimese asjana äkki vända zimmerid?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Mu seisab  üks partner millel täpselt samad sümptomid.

Arvatavasti saab lisaõhku kuskilt paagi kaudu (nt:kork). Kui paak täis, siis kütus 'katab' selle augu kinni ja poole paagi pealt enam kütus sinna auguni ei ulata ja hakkab sealt õhku imema.
See ,et ta sul pöördesse ei lähe on seotud karburaatori L kruviga.
Vasta

Selliseid Partnereid on mul hulgi samade "haigusnähtudega" Otsatihendid ehk zimmerid on süüdlased ja lisaks annab järele ka silikoon karteri ja silindri vahel. Otsatihendid maksavad koos laagritega ca 36 euri paar. Ja vaadates odava otsa hiinakaid millel on garantii 2 aastat, siis valin ise hiinaka. Pettuma  pole veel pidanud täpselt kaks aastat ja suts peale kestab

Veel pole maha löödud
Vasta

Kiiresti vaja leida HQ244rx võsalõikajale reduktori korpus. Kas kellelgi vedeleb? Vahetuseks võin vajadusel pakkuda sama teduktori kasutatud sisu, isegi mitu komplekti. Või äkki keegi pakub sinna tervikuna mõnda muud sobivat reduktorit?  Uut ei jaksa osta, ei reduktorit ega ka võsakat. 
raudpats1@hotpunktee
5567o5oo
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne