Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Maisalupil peaks olema sihuke masin.
Vasta

Kiil maha viilida ja silmajärgi paika täristada Cool
Vasta

(25-07-2019, 10:31 AM)Mihkus Kirjutas:  Kiil maha viilida ja silmajärgi paika täristada  Cool

Tänud. Nojah,see kõige viimane variant. Seda varianti pakuti juba ksf. Kivipurustaja poolt. Ma nagu väga ise selline tervete asjade lõhkuja pole,katsun ikka katkiseid asju parandada. Aga mõtted liiguvad sinnapoole,et ega see vale hooraratas pole järsku mingi teise sae pealt või trimmer? On sellist kuulda olnud?
T.
Vasta

Selline väike kodune riistapuu nagu Stihl 170ms. Ajapikku tekkis probleem et jäi pööret peal hoidma ja viimasel ajal oli keti liikumist kuulda juba kui kõrvaklapid peas. Kõrvaklapid peas alati! Võtsin kätte ja puhastasin karburaatori, küünlavahe korralik pool millimeetrit ja vast 30 tundi tööd teinud! Õhu ja küttefilter uued. Sädemepüüdur tundus minusilmis puhas, katalüsaatoriga variant. Kuidagi kahtlaselt kuumaks läheb see saag või on normaalne peale 10 minutilist valu et summuti plõksub? Seda õnneks harva juhtunud aga kas viga on saes või sae otsas olevas Jussis? Sel karburaatoril teadavalt ainus keeratav kruvi tühikäik, selle kruttisin tagasi kuniks saag normaalselt paigal põrises ja ketti enam kaasa ei vedanud! Kas käitusin õigesti või on veel mõni sõlm mida jälgida? Hea mugav ja kerge saag ning ei tahaks töötavat asja kohe prügikasti kirjutada!
Vasta

Trimmeril uus rõngas sees ja käib jälle,silindrit ei leidnudki,kolbe oli mitut varianti,aga jäi vana.
Vasta

(26-07-2019, 02:20 AM)indrek001 Kirjutas:  Selline väike kodune riistapuu nagu Stihl 170ms.

, katalüsaatoriga variant. Kuidagi kahtlaselt kuumaks läheb see saag või on normaalne peale 10 minutilist valu et summuti plõksub? Seda õnneks harva juhtunud aga kas viga on saes või sa e otsas olevas Jussis?
...
Kuskil siin on minu kogemus selle katalüsaatoriga. Suvel läheb ikka väga tuliseks. Minu oma siiani elus ja töötab, aga suvel palava ilmaga ei hakka katsetama, kui kuumaks läheb. Erandkorras paar lõiget olen teinud ja siis ka tunned vasaku käega kuidas tulist õhkub mootorist.
Vaata isolatsioon üle, mis eraldab korpusel summutit õlipaagist. Ma juba teist korda vahetan.


Vasta

See õlipaagi ja summuti vaheline haavalehega võrdne plekkollus? Kuis ma kirjeldan paremini, kui ma kolmemeetrist pinnupakki järan mingi 5 minutit siis peale seda läheb asi kuumaks, kätevahel seda ei tunne, saag seisma siis saab aru et asi on soe! Samas on selliste ilmadega nagu hetkel ka mu diiselauto peale sõitu plõksimas summutiga! Saag ainult koduses kasutuses talvepuude lõikamiseks, kett alati terav ja vedelikud vastavalt kuidas peab!
Vasta

(27-07-2019, 01:46 AM)indrek001 Kirjutas:  See õlipaagi ja summuti vaheline haavalehega võrdne plekkollus? Kuis ma kirjeldan paremini, kui ma kolmemeetrist pinnupakki järan mingi 5 minutit siis peale seda läheb asi kuumaks, kätevahel seda ei tunne, saag seisma siis saab aru et asi on soe! Samas on selliste ilmadega nagu hetkel ka mu diiselauto peale sõitu plõksimas summutiga! Saag ainult koduses kasutuses talvepuude lõikamiseks, kett alati terav ja vedelikud vastavalt kuidas peab!
See haavaleht peaks olema 2x foolium ja midagi veel, summuti poolne isolatsioon ei kesta.
Kogemuste põhjal ütleks, et alamõõdulise saega suuremaid-pikemaid lõikamisi kuuma ilmaga ei soovita, stihli 250+16" latt ja pidev täiskoormus lõppesid hävitavalt. Kolb-rõngad olid vahetatud, st oligi juba vana...


Vasta

(27-07-2019, 10:20 AM)hulgus Kirjutas:  ... stihli 250+16" latt ja pidev täiskoormus lõppesid hävitavalt. Kolb-rõngad olid vahetatud, st oligi juba vana...
kus ta vana sai olla, see juu uuem mudelitähis, mul veel vana Stihl 025, 16 tolli 1,6 mm latt ja 325 sammuga kandilise hambaga kett ning saja-aastase suure talumaja-logu küttepuude tegemise ja muu kodukasutuse on pea 20 aastat kestnud.
Vasta

Vahet pole mis saed Teil põlvestpõlve kestavad! Minu väike aparaat võiks koduses majapidamises puulõikumiseks olla või ei?
Vasta

(27-07-2019, 16:40 PM)indrek001 Kirjutas:  Vahet pole mis saed Teil põlvestpõlve kestavad! Minu väike aparaat võiks koduses majapidamises puulõikumiseks olla või ei?

No igal juhul võib olla ja kui saag su omaks on tunnistanud siis jõuate koos hulga tööd ära teha. Smile
Vasta

(27-07-2019, 16:40 PM)indrek001 Kirjutas:  Vahet pole mis saed Teil põlvestpõlve kestavad! Minu väike aparaat võiks koduses majapidamises puulõikumiseks olla või ei?

Mul ka Stihl 023C juba 1995 aastast kodumajapidamises käigus, algne 12 tolline latt sai ostes 14 tollise vastu vahetatud ja kestab siiamaani. Kui otsa lõppeb panen aukohale töökoja seinale pensipõlve pidama ja meenutama et kunagi tehti ka nn hobitööriistad proffide poolt...
Põhiline et kerge ja väike, saab võimelda nii metsas kui ehitusel.
Vasta

Vaja soetada uus rohulõikur. Seni olnud ca 5 aastat kasutuses McCulloch B28B mis viimane kaks aastat on tööga ka raha teeninud. Enam-vähem OK aga natuke lahjaks jäi mõnikord.
Valikusse jäi kaks masinat- Võsalõikur Stihl FS 94 C-E ;Töömaht (cm3) 24,1
Mootori seeria 2-MIX
Võimsus (kW) 0,9
Kaal (kg) 4,9
või HUSQVARNA 525RX; Mootori töömaht
25,4 cm³
Võimsus
1 kW
Kaal (ilma lõikevarustuseta)
4,9 kg

Mõlemad tunduvad enam-vähem võrdsed, kaal ka optimaalne, kuigi Husqvarna paberite järgi natuke võimsam. Põhikriteeriumiks vastupidavus kvaliteetsete tarbevedelikega. Remontida ei viitsi.
Kui kellegil on kogemusi, soovitusi olen tänulik.
Vasta

Lisaks siia valikusse ka makita/dolmari masinad....
Vasta

(05-08-2019, 13:33 PM)Meelis2 Kirjutas:  ... aga natuke lahjaks jäi mõnikord.
Valikusse jäi kaks masinat- Võsalõikur Stihl  FS 94 C-E ;Töömaht (cm3) 24,1
Mootori seeria 2-MIX
Võimsus (kW) 0,9
...
Mul see vanem mudel 4-Mix mootoriga. samad 0,9 kW jäävad ikka kohati lahjaks, just rohu puhul, võsakettaga on ok, rohuteraga ka enam-vähem aga jõhviga jääb jõudu väheks tihedas heinas, soovitaks ikka tsutt võimsamat.
Vasta

...
[/quote]
Mul see vanem mudel 4-Mix mootoriga. samad 0,9 kW jäävad ikka kohati lahjaks, just rohu puhul, võsakettaga on ok, rohuteraga ka enam-vähem aga jõhviga jääb jõudu väheks tihedas heinas, soovitaks ikka tsutt võimsamat.
[/quote]

Kuna enamasti niidan väikese trimmeriga aedu, parke, õuesid, lillepeenraid, kiviaedu, kraavipervi jms kaldpindasid siis on kaal oluline kuna päris palju aega kasutad trimmerit käeshoitavana mitte traksile toetuvana. Ja kui tunnen et jõud ei käi enam üle läheb jõhvi asemele kolmurktera. Heinamaa, pilliroo jms sellise jaoks on teine masin.
Makita/Dolmariga igasugune kogemus puudub. Huvitab just kestvus kuna sageli saab ca 4 tundi põhjagaasiga lastud, pausid ainult tankimiseks.
Vasta

(06-08-2019, 08:37 AM)Meelis2 Kirjutas:  ...
Mul see vanem mudel 4-Mix mootoriga. samad 0,9 kW jäävad ikka kohati lahjaks, just rohu puhul, võsakettaga on ok, rohuteraga ka enam-vähem aga jõhviga jääb jõudu väheks tihedas heinas, soovitaks ikka tsutt võimsamat.
[/quote]

Kuna enamasti niidan väikese trimmeriga aedu, parke, õuesid, lillepeenraid, kiviaedu, kraavipervi jms kaldpindasid siis on kaal oluline kuna päris palju aega kasutad trimmerit käeshoitavana mitte traksile toetuvana. Ja kui tunnen et jõud ei käi enam üle läheb jõhvi asemele kolmurktera. Heinamaa, pilliroo jms sellise jaoks on teine masin....
[/quote]Mul oma koduõu ca 0,6+ ha samuti selline maastik, vahel veered ise pervest alla jne, käes hoides ma küll praktiliselt midagi ei tee, ikka traksidel. Teraga niitmisel jääb hein vaalu, purustamata, seda ju aias ei taha. Ja jõuprobleem ei ole nö heinaga, kõrrelistega vaid hoopis tiheda lopsaka ülekasvanud muruga, no sihuke 15 cm kõrgune roheline mass. Sel aastal selle vähese aga tiheda vihmaga just selline rõõmsalt kasvas.
Tera kasutan vaid "rohi kasvand rinnuni" puhul.
Aga töökindluses kannatab küll terve päeva täisgaasiga lasta.
Vasta

(06-08-2019, 08:37 AM)Meelis2 Kirjutas:  ...
Mul see vanem mudel 4-Mix mootoriga. samad 0,9 kW jäävad ikka kohati lahjaks, just rohu puhul, võsakettaga on ok, rohuteraga ka enam-vähem aga jõhviga jääb jõudu väheks tihedas heinas, soovitaks ikka tsutt võimsamat.
[/quote]

Kuna enamasti niidan väikese trimmeriga aedu, parke, õuesid, lillepeenraid, kiviaedu, kraavipervi jms kaldpindasid siis on kaal oluline kuna päris palju aega kasutad trimmerit käeshoitavana mitte traksile toetuvana. Ja kui tunnen et jõud ei käi enam üle läheb jõhvi asemele kolmurktera. Heinamaa, pilliroo jms sellise jaoks on teine masin.
Makita/Dolmariga igasugune kogemus puudub. Huvitab just kestvus kuna sageli saab ca 4 tundi põhjagaasiga lastud, pausid ainult tankimiseks.
[/quote]

Mul kõige võimsam dolmari mudelivalikust juba 12 aastat ja kestab siiani. Lasen ka ise vahest 3...4 paaki täisgaasiga ilma puhkepausideta, paak täis ja jälle tuld. Siiani kestab ilusti. Hindasid vaadates, saab stihl hinna eest enamvähem juba 35 kuubise dolmari/makita. Makita esinduse kaudu varuosad liiguvad kiirelt kui kohapeal ei ole. 
Julgen täitsa soovitada...
Hea masin, ilma asjata rahvas kardab kasutada. Eriti mugavad on dolmari 4 taktilised mootorid, paaki läheb puhas bensiin ja karteris on õli. Pole seguga mässamist. Muruniiduki/traktori kankust otse trimmeri paaki... pole vaja objektile mitut kankut kaasa tarida...
4taktilised on kallimad ja just vaatasin, et eestis 2 taktiliste makita/dolmar valik üpris fekaal, aga kui saksast kodulehelt välja valida ja soovist teada anda, siis makserv oü või mõni muu lähedal asuv makita esindus tellib ja tehasest tuleb umbes nädal.
Kui 25ccm mootor tsipa lahjaks jääb, siis ma soovitaks seda- https://www.dolmar.de/produkte/sensen_tr...index.html
See nüüd 2 taktiline kõige pisem profi variant. Kütusepaak võimalikult raskuskeskmes mitte taga nagu teistel ja muud pisiasjad, mis teevad tööd mugavamaks.
Vasta

Uudishimust küsin, mis teie jaoks see täisgaasiga laskmine tähendab trimmerdamisel/niitmisel? Kas seda, et niitmis liigutuse ajal on vahetpidamata gaas põhjas või iga nö kaare lõpus lasete pöörde alla ja uue liigutuse eel uuesti pööre peale?
Vasta

Kui jõhviga tahad kogu kasvava läbu ära purustada, siis ei lasegi gaasi maha. Ongi pöörded peal kogu aja... metallteraga jah kaare lõpus lasen korra gaasi maha, aga näiteks kassitappu purustades on tagasi liikudes jõhv poole heina kõrgusel ja edasi liikudes vasta maad ning koguaeg pöörded peal
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne