Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(06-08-2019, 13:07 PM)Maisalup1 Kirjutas:  Kui jõhviga tahad kogu kasvava läbu ära purustada, siis ei lasegi gaasi maha. Ongi pöörded peal kogu aja... metallteraga jah kaare lõpus lasen korra gaasi maha, aga näiteks kassitappu purustades on tagasi liikudes jõhv poole heina kõrgusel ja edasi liikudes vasta maad ning koguaeg pöörded peal
täpselt nii, sama metoodika ka mul kasutusel, madalama heinaga lihtsalt edasi-tagasi kaarega, tühjalt ei liiguta, kõrgemas-tihedamas ühele poole pooles kõrguses ja teisele poole vastu maad, st et pöörded on kogu aeg peal ja praktiliselt lasen näpu lahti alles paagi tühjaks saades.
Vasta

Ei ole ammu poest ostnud sellist riista ja kuulanud mida soovitatakse, aga kunagi sajandi alguses  soovitati vahepeal pöörded maha lasta kuna otsalaager pidavat liiga kuumaks minema muidu.
Vasta

Just tulin jälle 4 tunniselt võimlemiselt. Kliendil krundil paar kitsast kraavi, kivid, kännud, puud, poolemeetrised traktorirööpad. Ütleme nii 1/3 aega oli trimmer käes, ülejäänud traksidel. Kitsa ca meetri sügavuse kraavi põhja ja pervede puhastamiseks pole muud võimalust kui käes hoida, muidu tuleb mõlemat pidi täiendav niiduvaal teha ja see on puhas ajakadu.
Eks peab hakkama mööda esindusi käima ja proovima kuidas istub, pöördesse läheb, kus raskuskese on jne. Tööriist peab ikka mugav ka olema.
Vasta

Sõltub kui pikalt sa seda käes hoiad, vb peaks vaatama hoopis teist tüüpi käepidemega aparaati?
Oma käes järgi proovimine on parim mõte. Me võime kõike soovitada, aga oluline on kuidas käes/seljas tundub.
Vasta

(07-08-2019, 09:27 AM)Maisalup1 Kirjutas:  Sõltub kui pikalt sa seda käes hoiad, vb peaks vaatama hoopis teist tüüpi käepidemega aparaati?
Oma käes järgi proovimine on parim mõte. Me võime kõike soovitada, aga oluline on kuidas käes/seljas tundub.


Nii on. Sest meie kõigi kehad on erinevad.

Paraku enamusel müügikohtadest puudub paslik polügon: kraavid, kännud, kahemeetrine maltsatihnik...

Siledal murul on kõik riistad head, mis otse haiget ei tee kättevõtmisel.
Vasta

(07-08-2019, 09:27 AM)Maisalup1 Kirjutas:  Sõltub kui pikalt sa seda käes hoiad, vb peaks vaatama hoopis teist tüüpi käepidemega aparaati?
Oma käes järgi proovimine on parim mõte. Me võime kõike soovitada, aga oluline on kuidas käes/seljas tundub.

Just. Lisaks on riputiga trimmerid jms. Sarvedega asi pole kaugelt "parim"  vahend kallakutel ja kõrgustes töötamiseks. Mul on olnud sarnane Partneri seljakott-trimmer (siiani on alles tegelikut aga ei tööta), kuid paindtrossiga asjale ei meeldi üldse äkiline seismajäämine. Trosse ikka läks paar tükki ja see polnud odav. No ja pilliroo ja võsa jaoks on ikkagi rippes jõuline sarvik palju efektiivsem. 
Too uusaretus kõrgsaega ja koos riputusega tundub kraavitöödeks aga asjalik olevat. Äkki käib sinna trimmipea ka külge, siis on küll kraavitöödeks ideaalne asi.  Ja üks on kohe päris kindel: MITU erinevat spetsiifilisemat tööriista on alati õigem kui "üks asi mis sobib kõigeks". Saag on saag ja nagu kettsaagide puhul on elementaarne profil mitu eri võimsuses, kaalus ja suuruses saagi, on sama ka trimmerite/võsasaagidega. Sealhulgas moodne akutehnika!
Ja jälle fakti konstanteering: omaenda vaesuses ehk suutmatuses mitmeid erinevaid ja kahjuks kalleid kaasaegseid töövahendeid soetada oleme ikka ise "süüdi". Reaalselt on see ju "kõigest raha".
Vasta

Muuseas olen ka natuke akutehnika poole vaadanud. Võtsin prooviks Stihli õhuluua(või siis sisseehitatud akuga lehepuhuri). Väga ok aparaat, puhub kõik lahtise ja mittelahtise kuni 2 meetri kauguselt minema, seinaäärte, jalg ja sõiduteede hooldusjärgseks puhastamiseks väga hea. Aga- aku peab vastu ühe objekti, säästlikult (ehk kiirustades ja poolikult) tehes ka kaks, sest tööaega on ca 20 minutit. Trimmerit mille akud alla tunni pidevat tööd kannatavad pole mõtet soetada. Ja kui hakkad akude säästmiseks ülejala tööd tegema leiab klient varsti uue teenusepakkuja...
Vasta

(07-08-2019, 20:07 PM)Meelis2 Kirjutas:  Muuseas olen ka natuke akutehnika poole vaadanud.
...
Trimmerit mille akud alla tunni pidevat tööd kannatavad pole mõtet soetada. Ja kui hakkad akude säästmiseks ülejala tööd tegema leiab klient varsti uue teenusepakkuja...

Oda, millise tootja sisemine akupakk tunni vastu lööb pideval tööl?  Või käis jutt ranitsast?

Meie Makitaga on nii, et kui täie pasaga seljas elada vööni heinas, lööb 1,5 Ah aku vastu kümme minutit. Neljane peab peaaegu pool tundi ja viiene minutit kümme kauem. JA kõik on lõpuks nii kuumad, et laadija hoiatab ja jahutab enne. Aga viiesest venitab veel 10 minutit välja, kui vahepeal kümme minutit lasta jahtuda kusagil (täpselt paras aeg, et üks vahepeal täis laetud 1,5 tühjaks suristada). Aga siis saab meie akukomplekt tühjaks ja tuleb tunnine paus, kuniks neljane täis saab, mille oled peale 1,5se täislaadimist laadijasse susanud.

Aga kui töötada meie majas tavaks olema 25/75 koormusgraafikuga, siis 1,5 Ah kestab üle poole tunni ja viiesega saab paar tundi sutsida.

Tõsi, meie oma ei ole päris tööriist kaWink
Vasta

Seda just pidasingi silmas et akutooted on tegelikult sigahead tiheasustusega alal- ei riku enda ega naabrite närve mootorimüraga. Aga töö tegemiseks on sama teema nagu elektriautoga- küll varsti tulevad ka sellised akud mis peavad vastu terve tööpäeva.
Vasta

(08-08-2019, 09:26 AM)v6sa Kirjutas:  Või käis jutt ranitsast?

MA vaatasin, et Husqul on aku-ranits vaid õhuluuale. Vähemaste ei näita, et seda saaks trimmeriga ka kasutada. Küll on hind kõigel sellel "venekeelne".  Stihlil on seljakott PRO-asjadele vist kõigile aga selline kobedam linna profi rohehooldaja komplekt paari väiksema lisaakuga maksab 3,5K€. Ilma muruniidukita. Tonn sellest on "seljakott". 
Akuasju on teistel ka ja muudkui tuleb juurde, arvata on et need ka jäävad. Suureks mahuks paksus metsas pole bensiinist pääsu aga avastasin iseennastki just äsja suvekodus saepukil kuiva kadakat tükeldades, et see kuradi plärin käib ju läbi klappide ka ajudele Big Grin Proua tõstis pulki ette ja mina ainult saagisin - ideaalne oleks ju saag ja seljakott aga seegi on ju 1,5K€ koos laadijaga. Praegu tegin seda 99-eurose saega...
Vasta

Akusaag ei ole ka hääletu, see saeketi hääl käib ilmselt ilma 2T mootori mürata veelgi rohkem närvidele ja klappidest ikka ei pääse.
Vasta

Kellele käib ja kellele mitte. Aga loota puitu hammastega närivast asjast hääletut pole põhjust.
Vasta

(08-08-2019, 14:44 PM)v6sa Kirjutas:  Kellele käib ja kellele mitte. Aga loota puitu hammastega närivast asjast hääletut pole põhjust.

Kodus käib kogu saetöö Makita elektrisaega juba aastaid, kõrvaklapid on mõnikord vanast harjumusest ikka peas.
Vasta

Echol hetkel "seljakott" hea hinnaga ja infos antud ka tööajad. Õhuluud võtab kümme korda rohekm energiat kui hekilõikur. Seda varem ei teadnuki, et vahe nii suur on.

https://www.stokker.ee/aku-echo-504v-16a...-432980973
Vasta

(08-08-2019, 16:13 PM)Mart69x Kirjutas:  Echol hetkel "seljakott" hea hinnaga ja infos antud ka tööajad. Õhuluud võtab kümme korda rohekm energiat kui hekilõikur. Seda varem ei teadnuki, et vahe nii suur on.

https://www.stokker.ee/aku-echo-504v-16a...-432980973

Hakkab tulema. Arvata et mingi aja, nt 10 aasta pärast on sellised nii hinna kui vastupidavuse poolest igapäevatööriistad. Ainult teades kuidas toimub riigi vereringe-rahandus on kindel et selleks ajaks väänatakse elektrile niipalju aktsiisi otsa et ainuke sääst mis tekib on müra vähenemine.
Vasta

(08-08-2019, 16:13 PM)Mart69x Kirjutas:  Echol hetkel "seljakott" hea hinnaga ja infos antud ka tööajad. Õhuluud võtab kümme korda rohekm energiat kui hekilõikur. Seda varem ei teadnuki, et vahe nii suur on.

https://www.stokker.ee/aku-echo-504v-16a...-432980973
Echo on muidu tore aparaat, aga alates mai algusest on jälle remondis kuna laagrid ja vändatihendid tulevad hobusel kulleriga jaapanist jällegi ning ükski kohalik laager/tihend ei sobi....
Vasta

Vähemalt ei tule hiinast nagu husqvarna või stihli puhul.
Veider, et mõni laager seal üldse otsad annab.

Aga miks ise ei ehita?

Aku: 100tk 18650 akut 300€ + BMS 50€

Mootor ja kontroller 100-150€

Hiina stihl/husq trimmer/võsalõikur 100€

Ja natuke nokitsemist. Ongi 25Ah aku ja kuni 5kW võimsust.
Sae vôi niida kasvõi metsa.
Vasta

No see ei ole 100% kindel et echo täielikult jaapanis tehakse. Teades jaapanlasi siis see saag näeb välja ja lahenduste poolest on nagu 100%hiinlane.
Vasta

(09-08-2019, 08:33 AM)Maisalup1 Kirjutas:  No see ei ole 100% kindel et echo täielikult jaapanis tehakse. Teades jaapanlasi siis see saag näeb välja ja lahenduste poolest on nagu 100%hiinlane.

tahaksid sa sellest rohkem rääkida?
kui ma oma echo-t vaatan, siis on ikka väga jaapanlane võrreldes tulitera stihliga.
viimane jätab põlve otsas kokkupandud mulje.
Vasta

Ei, ma ei taha sellest lähemalt rääkida.
Mu koostöö dolmariga on olnud tunduvalt mugavam ja murevabam kui echoga. Echo oli hea ainult esimesed 2 aastat kui ta väga palju tööd ei saanud. Sealt edasi on olnud ainult üks häda. 
Hoolduse poolest üldse ei räägi. 
Tuhklund masin ei salli, vihma näha ei taha. Muudkui teibi ja hoia et töötaks samal ajal kui teised margid käivad nii paksus lumes kui paduvihmas. 
Algul uuena oli võimsus ja lõikevõimsus vähemalt tasemel, aga nüüd need pidevad hädad on ära tüütanud. See minu silmis on ainult ilusa päikeselise ilmaga metsas käimise saag. 
Samas käies varuosasid küsimas öeldi et mu masin on oma kõigi hädadega esimene Eestis. Kellegil pole veel mootor kinni jooksnud ega vända tihendid/laagrid vahetust vajanud, seega pole ka varuosasid kohalikus laos olemas. 
Juu siis ma ei oska oma masinat kasutada ja olen saamatu. 
Või kasutan oma masinat tunduvalt intensiivsemalt kui teised echo omanikud...
No võta sa kinni kus see viga peitub...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne