Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Mõrtsukas.. Sad
Vasta

Tra ostke veel omale echo-sid. Nüüdseks siis 6 kuud remondis saag, kuna ei suuda ei esindus ega edasimüüjad õigeid väntvõllilaagreid organiseerida. Telliti seerianumbri järgi kataloogist ära ja no ei sobi. Remondimees laiutab käsi Sad
Vasta

(21-10-2019, 22:37 PM)Maisalup1 Kirjutas:  Tra ostke veel omale echo-sid. Nüüdseks siis 6 kuud remondis saag, kuna ei suuda ei esindus ega edasimüüjad õigeid väntvõllilaagreid organiseerida. Telliti seerianumbri järgi kataloogist ära ja no ei sobi. Remondimees laiutab käsi Sad

Karm... Samas hea teada. Kui ikka seuhke jama on, siis pole ju mõtet natuke vähem kulutada. Sakslase ja rootslasega seda jama vist pole.
Vasta

(21-10-2019, 22:37 PM)Maisalup1 Kirjutas:  Tra ostke veel omale echo-sid. Nüüdseks siis 6 kuud remondis saag, kuna ei suuda ei esindus ega edasimüüjad õigeid väntvõllilaagreid organiseerida. Telliti seerianumbri järgi kataloogist ära ja no ei sobi. Remondimees laiutab käsi Sad

Kui kaua see saag tööd tegi, enne kui vända laagrid ära surid? Tänapäeval üldiselt peaks saag ise enne surnud olema. Mingi profi seeria Echo ?
Vasta

Echot mina nt kiidan, täiega rahul!!!

Veel pole maha löödud
Vasta

5 aastat tegi tööd. Mootor(silinder kolb) uued ja kapremonditud. 
Prohvimudel cs600ga on tegu.
Kuna pöörded kõikusid vähe sai ette võetud vända tihendite vahetus, ja kuna laagri hind selle töö juures on väike, siis oli plaan panna ka uued laagrid kohe, et saaks järgmised 5 aastat sellele tuld anda muretult.
Plaan oli ka see ära müüa ja ei taha nahka üle kõrvade kellegil tõmmata seega teen sae täitsa korda.
Oma käed lihtsalt ei talu seda vibratsiooni. Peale päeva tööd meeletult valutavad, vaja on leebema vibratsiooniga saagi.
Asemeöe tuleb ilmselt dolmar 6100 või stihl 462 manuaalse karpaga.
Kuna on kavas hakata tulevikus käsitöö palkmaju ehitama, siis ilmselt võimsam aparaat kulub ära palkide poolitamisel ja igapäevase kasutamise korral on vibratsioon minu jaoks oluline näitaja
Vasta

Maisalup1  aga võta Stihl ms 261cm või Husqvarna 550xp mark II, neil mõlemal 3KW nagu su 60 kuubikulisel echol aga tunduvalt kergemad.
Kuigi jah palkide poolitamiseks võiks olla 70cc läheduses.
Vasta

Njuuton on oluline, 550xp mark 2 ei tee pussugi võrreldes selle echoga. Vahe on sees kas 50 ccm või 60ccm sama kw juures on see viimane siiski suurema lõikevõimsusega. 
Ning jah, palgi poolitamise osas oleks 462 paras oma 4.4kw juures. Sellega kannatab häda pärast ka mõne jämedama saare või muu puu plankudeks viilutada.
Vasta

(22-10-2019, 19:11 PM)Maisalup1 Kirjutas:  5 aastat tegi tööd. Mootor(silinder kolb) uued ja kapremonditud. 
Prohvimudel cs600ga on tegu.

Ma ei ole küll eriline asjatundja, aga mõne sae olen elu jooksul remontinud.  Ja minu praktika ütleb seda, et kui saag on 5 aastat tööd teinud , siis on ressurss ammendunud ja remondil ei ole mõtet. Ja teiseks ütleb minu kogemus seda, et kui juba kolb ja silinder läheb vahetusse, siis vända laagrid ja simmerid otseloomulikult olen koos kolvi ja silindriga vahetanud. Suure tõenäosusega järgmisena vahetad vända või siis äärmisel juhul kepsu alumise laagri. Minu tagasihoidlik arvamus.
Vasta

Ta ei ole igapäevast valu palgatööl saanud. Kolb ja silinder läksid garantii korras vahetusse. Sael on resurssi veel küll ja veel
Vasta

Stihl ms 400c-m tundub ka väärt masin olema, alumiiniumi asemel on kolb valmistatud magneesiumist. 66cm3 / 4Kw / 4.1 Nm
Aga millal see siia kanti jõuab, ei oska kahjuks öelda.


Lõpuks sain siis Husqvarna x-cuti keti ära testida. Nii kui kett kohale jõudis, läksin võtsin ühe toominga maha ,et näha kui hea kett on otse karbist.
Tegemist siis Sp33g ketiga, 'kulp' ehk siis semi-chiesel hammas. Suhteliselt kiire ning sujuv kett, midagi halba öelda ei oska.
Parema hinnangu saan anda siis kui kuuski lähen langetama.  
Tegin ka väikse video.
Vasta

Ilmselt jätsid kännu kõrgeks tagamõttega et välja juurida

Veel pole maha löödud
Vasta

Pigem tagamõttega uut ketti ja viisakat latti mitte rikkuda KST, millega toominga seest.

Või vähemalt nii olen mina hakanud tegema. Kännupaku jaoks ongi "kännufrees" elik vana saerisu logiseva lati ja pea hambutu ketiga. Sellest pole kahju, kui puussekasvanud koba või klaaspudeli leiad.
Vasta

(22-10-2019, 21:41 PM)Raudpats Kirjutas:  
(22-10-2019, 19:11 PM)Maisalup1 Kirjutas:  5 aastat tegi tööd. Mootor(silinder kolb) uued ja kapremonditud. 
Prohvimudel cs600ga on tegu.

Ma ei ole küll eriline asjatundja, aga mõne sae olen elu jooksul remontinud.  Ja minu praktika ütleb seda, et kui saag on 5 aastat tööd teinud , siis on ressurss ammendunud ja remondil ei ole mõtet. Ja teiseks ütleb minu kogemus seda, et kui juba kolb ja silinder läheb vahetusse, siis vända laagrid ja simmerid otseloomulikult olen koos kolvi ja silindriga vahetanud. Suure tõenäosusega järgmisena vahetad vända või siis äärmisel juhul kepsu alumise laagri. Minu tagasihoidlik arvamus.
Ostsin oma esimese sae 1997a, husqvarna 254, 1986a toodetud , soomest toodud, juba siis nägi raibe välja, see sama saag on praeguseni kasutuses,
Algus aastatel sai ikka vatti, viimased aastad on rahulikumad olnud.Ta on elanud üle palju uusi saage.Tollel ajal olid metallisegud arvestatud max. kestvuseks ja hiinlaste sitta polnud üldse.Ja kui varuosasi lähebki vaja , tuleb osta üks samasugune vanake kõrvale ja sealt vôtta.Hetkel kaubanduses enamik müüdavad varuosad on lihtsalt ilusad läikivad
mänguasjad , mis lähevad katki juba siis , kui karbist asja välja võtad....Kui 5 a igapäev tappa anda , siis annab muidugi järgi ka kõvem tööriist.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

Kännu jätsin kõrge kuna suutsin selle sama puu juurest leida nii kive, suure traadi rulli kui ka klaasi, ning jah osaliselt ka selle pärast ,et välja juurida.
Belarus on välja juurimiseks olemas, küll aga ei tea mis tross/kaabel selleks kõige sobilikum oleks.
Aias olen muidu õunapuid saaginud nii madalalt kui võimalik ning siis vana ketiga 'freesinud' maapinnaga tasa, et kannataks muru niita. Kahjuks kunagi sai üks uus muruniiduk persse keeratud, kuna üks tark oli kirsipuu kännu jätnud.
Vasta

(24-10-2019, 23:20 PM)Xtreme Kirjutas:  ...
Belarus on välja juurimiseks olemas, küll aga ei tea mis tross/kaabel selleks kõige sobilikum oleks.
...

Kui sellel Belarussil koppa pole, siis pole ühestki trossist piisavalt. Labidas, kirves ja venekeelne leksika aitavad ehk.
Kevadel proovisin VW T4-ga kuivanud ploomipuud kätte saada, d: 4-5cm maapinnalt, puksiirköis läks kui niit, lõppeks oli ikka labidas+kirves.


Vasta

Üks mu tuttav jättis vanasti nii 1,5 m kännud ja siis teehöövli esiteraga lükkas välja, jõuõlg noh.
Vasta

Tross on libe. Neljakandilise lüliga kett kaks ringi ümber kännu, vast peab. 5 mm lüli, keevitatud.

Aga kõik tõmbamised on ohtlikud ja probleemsed, võrreldes mootorlabidaga. Ehk kopaga välja ja sama kopaga auk kohe tasaseks ka. 30 cm diameetriga kändu kaevad käsitsi tunni ja tasandad teise... Kopaga on veerand tunniga ajalugu.
Vasta

just ühes teemas õpetati mutte lendama Big Grin
miks mitte kände Cool
Vasta

Parema variandina saaksin russile taha saha panna ja sellega neid kände nügida  Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne