Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Ms 251 on siiski 45 kuubikut mitte 35. Aru ma ei saa miks on antud sael 3/8 lp, antud kw ja kubatuuri juures on .325 ideaalne.

Aga Dolmarist ,et ega vahet ei ole mis marki see saag on, oleks seal mõni Echo olnud, oleks sama moodi kõik ostnud Big Grin
Vasta

"räme sõim", seda ma arvasin ,et sihuke lüke nende poolt tuleb.

''Tere.
 
Oleme Teie tellimuse  kenasti kätte saanud.
Kahjuks peame teatama, et Teie poolt tellitud mootorsaag on otsa lõppenud.
Kas leiate midagi muud sobivat või kanname Teile raha tagasi?''
Vasta

(16-12-2019, 13:50 PM)Romka Kirjutas:  Ai kurja! Mõtlesin just, et lähen ostan veel mõned igaks juhuks tagavaraks... Sad

Igaks juhuks? Tagavaraks? Ära nüüd päris hullu ka mängi. Raha on liigselt käes ja ei oska midagi peale hakata sellega? Rolleyes Saan nendest aru, kellel saagi oli vaja ja omale ühe ostis (võibolla teise kellegile kinkimiseks, on ka arusaadav), aga üldiselt tööriistade igaks juhuks tagavaraks ostmine (ja üldse asjade vajaduseta, lihtsalt seisma ostmine) ei kõla just kõige paremini, saag (loodetavasti ka see) ei ole ju asi mida iga aasta või paari järel välja vahetama peaks.
Vasta

(16-12-2019, 16:14 PM)Xtreme Kirjutas:  Ms 251 on siiski 45 kuubikut mitte 35. Aru ma ei saa miks on antud sael 3/8 lp, antud kw ja kubatuuri juures on .325 ideaalne. ...

mul pea 20 a vana MS 025 ja sel oli ka originaalis 3/8, veotähiku ja lati kuludes vahetasin mõlemad .325 vastu ümber ja lasen rõõmsalt edasi. Dolmar oma 2,8 kW on talle raskemate ülesannete juures asendajaks.
Vasta

Kui keegi neid mitu ostis ja tahab lahti saada, siis võtaks ära.
Vasta

(16-12-2019, 16:26 PM)veix__ Kirjutas:  ...
, aga üldiselt tööriistade igaks juhuks tagavaraks ostmine (ja üldse asjade vajaduseta, lihtsalt seisma ostmine) ei kõla just kõige paremini,
...

Tea midagi olukorras, kus varsti peab pangale raha hoidmise eest peale maksma hakkama. Tehasepakendis saag on üsna hästi säiliv asi.

Krt, jõudsin ka selleks ajaks poodi, kui "ei ole enam" müüdi. Ega mul seda vaja oleks olnud, aga isale paras kergemaks nokkimiseks kinkida.
Vasta

Raha hoiustamise eest üldiselt ikka makstakse vabalt 5 % aastas intressi, hästi otsides isegi ligikaudu 10%. Wink
Vasta

Tsitaat:Aru ma ei saa miks on antud sael 3/8 lp, antud kw ja kubatuuri juures on .325 ideaalne.

3/8 LP on kiirem, kui 0.325, kuigi viimast on vist saadaval ka " narrow kerf" või kuidas seda nimetatakse. Kui stihl-ile " narrow kerf" latt tuleb, siis oma 261-le panen selle peale. Hetkel aga on stihl 241 3/8 lp-ga sama kiire või kiiremgi kui 261, kui mitte arvestada eriti jämedate puude tükeldamist. 

Laupäeval sai dolly Viljandi decorast ära võetud ja tänaseks 2 paaki läbi lastud. Meeldib madal vibratsioon. Echo 362 väriseb kõvasti. Mis puudutab plödinat, siis echo/shindaiwa tõepoolest plödiseb täisgaasil, kuna ilmselt piiraja sekkub üpris madalalt. Igal juhul echol ei ole võimalik täispööretel tahhokaga pöördeid mõõta. Dollyl aga mõõtsin peale paaki pöörded ära ja tuli 13500 välja ja kui pikemalt gaasi põhjas hoida, siis hakkas sealt ka veel ülespoole ronima.
Vasta

(16-12-2019, 16:16 PM)Xtreme Kirjutas:  "räme sõim", seda ma arvasin ,et sihuke lüke nende poolt tuleb.

''Tere.
 
Oleme Teie tellimuse  kenasti kätte saanud.
Kahjuks peame teatama, et Teie poolt tellitud mootorsaag on otsa lõppenud.
Kas leiate midagi muud sobivat või kanname Teile raha tagasi?''

Krt, siis on küll värdjad, kui nii teevad.
Poes oli neid veel sitaks järgi, kui tellimuse tegin.
Poodi oleks järgi ka nagunii läinud.
Mõtlesin, et kui tellimus ion kinnitatud, siis pannakse sulle see ka kõrvale, mitte ei müüda edasi antsudele, kuni kõik otsas ja siis viimases järjekorras antakse esimestele ostjatele teada, et sry, pole enam..... Rolleyes
Vasta

(16-12-2019, 17:40 PM)pannkook Kirjutas:  
(16-12-2019, 16:16 PM)Xtreme Kirjutas:  "räme sõim", seda ma arvasin ,et sihuke lüke nende poolt tuleb.

''Tere.
 
Oleme Teie tellimuse  kenasti kätte saanud.
Kahjuks peame teatama, et Teie poolt tellitud mootorsaag on otsa lõppenud.
Kas leiate midagi muud sobivat või kanname Teile raha tagasi?''

Krt, siis on küll värdjad, kui nii teevad.
Poes oli neid veel sitaks järgi, kui tellimuse tegin.
Poodi oleks järgi ka nagunii läinud.
Mõtlesin, et kui tellimus ion kinnitatud, siis pannakse sulle see ka kõrvale, mitte ei müüda edasi antsudele, kuni kõik otsas ja siis viimases järjekorras antakse esimestele ostjatele teada, et sry, pole enam..... Rolleyes

No täpselt, tellimuse hetkel olid kõik laod neid täis veel.
Oleks see pask decora kuskil siin ligidal olemas siis läheks hea meelega neile külla ja avaldaks neile oma arvamust.
Aru ma ei saa veel sellest ,et kust tuleb jultumus küsida,et 'kas leiate midagi muud''? tõmba nahhui rsk
Vasta

Ütle siis neile et saatku mingi teine samaväärne saag.   Toungue

https://www.decora.ee/uldtingimused

Kood:
5.13. AS Decora jätab endale õiguse tühistada Kliendi tellimus juhul, kui:
- tellitud kaup on tarnija laos otsas ning Klient ei ole nõus AS Decora poolt pakutava asendustootega;
- kui Decora.ee arvelduskontole ei ole laekunud ettemaksu tellimuse täitmiseks.

Ehk siis neil on õigus tühistada ainult juhul kui nad on pakkunud asendustoodet, mis sulle ei sobinud. Millist toodet nad siis pakkusid? Wink


Kahtlustan, et pakutaks seda: https://www.decora.ee/36470-mootorsaag-hpg-ctcs58  Big Grin
Vasta

Ei pakutud midagi. Seda HPG saasta mul ka vaja ei ole Big Grin
Vasta

(16-12-2019, 17:20 PM)veix__ Kirjutas:  Raha hoiustamise eest üldiselt ikka makstakse vabalt 5 % aastas intressi, hästi otsides isegi ligikaudu 10%. Wink

Jah, kui raha panna kiirlaenudesse vms. normaalsele inimesele vastukarva "instrumentidesse", siis võib isegi 12 teenida. Ja raha, nagu teame, ei haise. Haisevad need, kel raha ei ole.
Vasta

(16-12-2019, 17:49 PM)Xtreme Kirjutas:  ...
Oleks see pask decora kuskil siin ligidal olemas siis läheks hea meelega neile külla ja avaldaks neile oma arvamust.
Aru ma ei saa veel sellest ,et kust tuleb jultumus küsida,et 'kas leiate midagi muud''?  tõmba nahhui rsk

https://www.youtube.com/watch?v=UCUet04DB3s
Vasta

(16-12-2019, 18:23 PM)v6sa Kirjutas:  
(16-12-2019, 17:20 PM)veix__ Kirjutas:  Raha hoiustamise eest üldiselt ikka makstakse vabalt 5 % aastas intressi, hästi otsides isegi ligikaudu 10%. Wink

Jah, kui raha panna kiirlaenudesse vms. normaalsele inimesele vastukarva "instrumentidesse", siis võib isegi 12 teenida. Ja raha, nagu teame, ei haise. Haisevad need, kel raha ei ole.

Kui ei taha teenida, ega siis ei peagi. Saan aru, et ükskõik millise investeerimismeetodi abil 12% raha juurde teenides saadud raha ei haise, haisevad need kes jätavad võimalused kasutamata ja ostavad omale midagi tarbetut lihtsalt igaks juhuks seisma? Rolleyes
Vasta

Ärge ajage segi mõisteid "netipood" ja "pood". Need on kaks eri üksust ja nendes kaupade mahud ja tagavarad erinevad  teinekord kardinaalselt. 
Sama esineb nii Krautaga kui Bauhofiga kus saad vastuse,et kaup netipoest otsas aga pärispoes kaupa kui muda.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Pühapäeval õhtupoolikul tegelesin noorendiku hooldusega, ilmavalgus oleks napilt vee üht paagitäit tööd lubanud aga siis meenus see odava Dolmari jutt ning kapitalistlik pisik hakka sees nihelema. Iseendaga arutledes ei leidnud ühtegi head vastuargumenti, miks ma ei peaks tööd jätkama, kui koduleht jätkuvalt näitas sae saadavust poes. 5 minutit enne poe sulgemist oli Võru viimane saag minu oma. Aitäh teemaalgatajale Smile
Vasta

See Dolmari kellegi bra peale huupi rabamine meenutab kas Stocki "hulle päevi"  või musta reedet ,kus kõik lendasid odava peldikupaberi peale. Big Grin
PS.Nagu vanasõna ütleb ,ära osta kunagi asju ,ilma milleta saad kah hakkama .Odavate asjade kohapealt omad vanasõnad....
Vasta

(16-12-2019, 16:27 PM)honkomees Kirjutas:  
(16-12-2019, 16:14 PM)Xtreme Kirjutas:  Ms 251 on siiski 45 kuubikut mitte 35. Aru ma ei saa miks on antud sael 3/8 lp, antud kw ja kubatuuri juures on .325 ideaalne. ...

mul pea 20 a vana MS 025 ja sel oli ka originaalis 3/8, veotähiku ja lati kuludes vahetasin mõlemad .325 vastu ümber ja lasen rõõmsalt edasi. Dolmar oma 2,8 kW on talle raskemate ülesannete juures asendajaks.
Ostsin ms250 aastal 2006, originaalis 3/8 14", aastaga rebis päris mitu ketti puruks. Venis ikka mehiselt, iga päev ikka veerand tiiru, venis kuniks jupid lendasid. Paar ketti venisid nii palju, et pingutaja oli lõpus ja kett lõtv.
Poekarlad väitsid, et valesti teritatud, kuuseis vale, valesti kasutatud jms, kuniks lõpuks peale 4-5t katkist ketti, vahetati tähik ja plaat ,325 vastu (minu kulul muidugi). Väideti, et sael kilovatte liig palju "väikese" keti jaoks. Enam ketid ei veninud ja vahe on ikka tuntav, nii kiiruses kui saepuru koguses. Nüüd samal sael 16" latt ja jõuab lõigata küll.
ps. aastaid hiljem tunnistasid müüjad vaikselt, et oli jah mingi aeg, kus Stihl vahetas mingeid standardeid ja materjale, peale mida jamad algasid...


Vasta

Odavate saagide müügist saavad ka kasu  kallite ja heade saagide müüjad. Kõik kes mitmeid kordi psse kukkunud on, need ostavad lõpuks omale kallima mootorsae. See ei pruugi üldse suurim tõde olla... aga mingi tõetera võib selles olla. Big Grin 

T.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne