Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

HPG 57cc mootorsaag, koos kahe lati ja ketiga hetkel 49 eurot Big Grin
https://www.hansapost.ee/et/ale/komisjoni-muuk/tooriistad/komisjonimuuk-kahe-lati-ja-ketiga-bensiinimootoriga-saag-hpg-ctcs58_5dd4d57d/?utm_source=criteo&utm_medium=cpc&utm_campaign=lowerfunnel
Vasta

Sel Hansaposti sael on kena tootekirjeldus, teen väikse koopia  Big Grin

Võimsus: 57,2 cc
2-taktiline bensiinimootor 2,6 kw / 7000RPM
Keti sammupikkus 325 mm
Automaatne ketiõlitus
Tagasilöögipidur
Keti max kiirus 11500 p/min
Kütuse suhe, kütus: 25: 1

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(09-04-2020, 15:01 PM)Xtreme Kirjutas:  HPG 57cc mootorsaag, koos kahe lati ja ketiga hetkel 49 eurot Big Grin
https://www.hansapost.ee/et/ale/komisjoni-muuk/tooriistad/komisjonimuuk-kahe-lati-ja-ketiga-bensiinimootoriga-saag-hpg-ctcs58_5dd4d57d/?utm_source=criteo&utm_medium=cpc&utm_campaign=lowerfunnel
Seal ju kirjas remonditud toode s.t. vahepeal sai seda komplekti uuena 80 euriga.
Ma ühe tellisin ja olen teda piinanud ikka, just nende töödega, kuhu stihli ei taha toimetama (naeladega laudade lõikamine, palk pikuti pooleks, võsas rabistada kett mullas vms).
Toimib v.a. jama oli sellega, et silindri poldid põrusid lahti. Sama pidi aga päris saagedega ka teemaks olema, seega ei oska kurta.
keti õlitus on vähe kahtlane - 1 korra oli vaja puhastada.
Aga 80 euro eest on saage küll seal, sea enam veel 50 euro eest.
normaalne sithli latt + kett on 50 juba vms.
Vasta

(09-04-2020, 18:02 PM)ivo86 Kirjutas:  
(09-04-2020, 15:01 PM)Xtreme Kirjutas:  HPG 57cc mootorsaag, koos kahe lati ja ketiga hetkel 49 eurot Big Grin
https://www.hansapost.ee/et/ale/komisjoni-muuk/tooriistad/komisjonimuuk-kahe-lati-ja-ketiga-bensiinimootoriga-saag-hpg-ctcs58_5dd4d57d/?utm_source=criteo&utm_medium=cpc&utm_campaign=lowerfunnel
Seal ju kirjas remonditud toode s.t. vahepeal sai seda komplekti uuena 80 euriga.
Ma ühe tellisin ja olen teda piinanud ikka, just nende töödega, kuhu stihli ei taha toimetama (naeladega laudade lõikamine, palk pikuti pooleks, võsas rabistada kett mullas vms).
Toimib v.a. jama oli sellega, et silindri poldid põrusid lahti. Sama pidi aga päris saagedega ka teemaks olema, seega ei oska kurta.
keti õlitus on vähe kahtlane - 1 korra oli vaja puhastada.
Aga 80 euro eest on saage küll seal, sea enam veel 50 euro eest.
normaalne sithli latt + kett on 50 juba vms.
Ja kui kellegil peaks selline saag hingusele minema, siis võib mulle käepidet pakkuda ( hansapost seda pole siiani suutnud )
Vasta

Ma selliseid 3 tükki ära mõrvanud. Kaks tükki plokilõikamisega ja viimasele lõin kevadel kogemata oksa küljepealt sisse. Lõi hoorattal ribid maha ja süütemängu küljest minema ning starteri pilbasteks. Vahetasin teise pealt korras jupid asemele. Lasi mõned kuused ära tükeldada ja siis jäi seisma. Midagi hakkas sees kahtlaselt sahisema. Tundub, et läks totaalselt rikki. Peab vist marki vahetama. Kapriisne pill.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Vaata sisse - maru lihtsa ehitusega pillid on, seal palju asju pole, mis katki saaks minna. Ma enda omal lahti põrunud silindri poldid keerasin kinni ja hakkas kohe tööle kenasti. Vahepeal jõudsin juba uue karbussi osta, maksis 3 eurot millegagi. Jupid on väga väga odavad.
Vasta

(09-04-2020, 20:04 PM)Inri Kirjutas:  ...
Ja kui kellegil peaks selline saag hingusele minema, siis võib mulle käepidet pakkuda ( hansapost seda pole siiani suutnud )
Minu käest läbi käinud Hansapostist ostetud sae laadsele tootele sobis 1:1 le mingi Husqu vanema mudeli sang, isegi kruvid  samad.


Vasta

(07-04-2020, 19:48 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(07-04-2020, 19:29 PM)JaakH Kirjutas:  
(07-04-2020, 18:58 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(07-04-2020, 15:24 PM)aavu Kirjutas:  
Tsitaat:Terved puud väljutavad mardikad tavaliselt vaigu tootmisega, kuid sooja ilmaga on paljud puud nõrgendanud ja takistanud neid toota piisavalt oma kaitsevaiku.
Koogel-moogel andis sellise jutu.

Arvan, et kuuse ja männi kasvatamine meie muutuvas kliimavöötmes on möödanik. Tulevik kuulub palmidele ja kõigile neile liikidele, mida oleme näinud populaarsetes puhkekohtadas. No võib ju külmhooneid nende kasvatamiseks ehitada aga see pole jätkusuutlik nagu suusamaratonid kuntstlumel.
Big Grin Big Grin Big Grin

Tuleb lihtsalt "uued männid" kasvama panna. Need, mis soojemat tahavad. Näiteks tõesti sinihall ebatsuuga. Sama ka kuusega, asemele Euroopa lehis aga ka Siberi lehis. Teoorias täiesti mõistlik lähenemine, kui plaanitava kasvukoha mullastik sobib. Järeltulevad põlved saavad juba uutmoodi puid tarbida.  Sekka mõned nulud jõulupuudeks.
Ebatsuuga on väärtusta
Mis mõttes???

Tsitaat:Harilik ebatsuuga on Põhja-Ameerika lääneosa kõige tähtsam majanduslikult kasutatav puu. Rohelise ebatsuuga vanemates metsades ulatub puistute tagavara paremates kasvukohtades 1500–2500 m³/ha, sinihalli ebatsuuga paremates kasvukohtades 850–1500 m³/ha.[5] Hariliku ebatsuuga puit on kergesti töödeldav, ilusa tekstuuriga, horisontaalsete ja vertikaalsete vaigukäikudega, maltspuit on kollakasvalge tooniga, lülipuit on punakaspruun kuni oranžikaspunane. Puitu kasutatakse saematerjalina, majapalkide, postide, vaiade, aedade, väikemajade, raudtee liiprite ja tselluloosi valmistamiseks, silla- ja veealustes konstruktsioonides, kaevanduste toestamiseks, mööblitööstuses ja vineeritööstuses ning küttepuiduna. Peale selle kasvatatakse harilikku ebatsuugat jõulupuude saamiseks, kasutatakse haljastuses ja mäenõlvade kaitseks erosiooni vastu, eelkõige peale metsapõlenguid.[11][12]
Väärtusliku puidu ja suure tootlikkuse tõttu on harilikku ebatsuugat laialdaselt kultiveeritud ka väljaspool tema levikuala, Euroopas ja Uus-Meremaal. Majandatavates metsakultuurides võib hariliku ebatsuuga puistutagavara tootlikkus olla aastas 7 m³/ha kesistes tingimustes ja saavutada kuni 28 m³/ha parimates kasvutingimustes, raievanusega 50–80 aastat.[8]
Tänu üsna kõrgele elueale kasutatakse hariliku ebatsuuga puitu ka dendrokronoloogias.

Tsitaat E.Laasi Dendroloogiast lk.100:
Tsitaat:..., neist parim on Luua vahtkonnas, kus 55-aastase halli ebatsuuga puistu tagavara oli 450 tm/ha ning arvestades juurde veel vahekasutusel raiutud puidu, ulatus üldtook 650 tm/ha.
 Vähe? Paha mädanemiskindel puit? Mis jälle ei sobi???
Edit: äkki ajad nuluga segi. See on tõesti suhteliselt väärtuseta, kõlbabki lihtsamaks sisematerjaliks ja jõulupuuks. Mingit nuluvineeri tehakse jms, välja ja ehitusse ei sobi eriti.
Jutt õige aga mul jäi meelde selline asi et kunagi lennukikandjatele tehti tekid ebatsuugast ja kui lennuk(id) oli startinud polnud ka enam tekki ka! Muidu jah ilusa tekstuuriga

Veel pole maha löödud
Vasta
Video 

https://www.youtube.com/watch?v=aFDDNDUhJUw saab ka nii

Veel pole maha löödud
Vasta

Tere saemehed.
Ketiteritamisküsimus.
Ma pole mingi metsamees, niisama võsa ja prusse ja tuuelmurdu jm maal ettetulevat nüsin vahest. Koolis õppinud midagi pole.
Viilimiseks oli mul selline klamber, mis hamba peale käis ja enamvähem õige nurga ette andis. No see läks mingi aeg kaduma ja lükkasin siis niisama tunde järgi. Polnud nagu viga.
Aga nüüd viimati hakkas saagimisel kakkuma- kui pööre maha läheb, keti kiirus väiksemaks, siis tõmbab mingi hetk nagu kinni.
Kas ma nühkisin äkki puruhamba liiga madalaks? Selle jaoks oli tollel klambril ka eraldi sälk.
Kui nii, siis kuidas asja parandada?
Kett muidu üsna uus.
Vasta

Selle ainus parandamise võimalus on piisavalt võimas saag Big Grin hq3120 ilmselt veaks seda ketti ka ilma puruhambata.
Puruhammast saad vaadata kui asetad sirge eseme hamba tippude peale, siis peaks puruhammas olema ca 0.5...1.0mm madalam tippudest, söltub sae võimsusest ja lõigatava materjali tugevusest
Vasta

Kui liiga palju puruhammast maha käiata siis hakkab tõesti rapsima. Selle vastu aitab ainult okastraat või nael. Võid ka otsa maasse lükata.  Sest siis saad ketti kõvasti teritada ja peale seda läheb paremaks. Big Grin
Vasta

Julmad naljad Sul...

Aga tõsi: iga terituskorraga läheb hammas madalamaks.

Liigmadalat puruhammast saab kompenseerida veidi ka sae kergitamisega. Ja kett võiks pigem pingul olla, mitte lõdvapoolne.
Vasta

Väike ja vihane dolmar Makservis jälle saadaval 109€
Vasta

Tere! Jonsered 2045 Turbo- le on vaja kolbi. Abi võib olla ka doonor saest. Oodatud on ka vihjed, kust sellele saele kolbi küsida.


Terv
Vasta

Alusta hortulus.ee. Mehkast on ka vahel abi olnud.
Vasta

https://hortulus.ee/toode/kolvi-komplekt...503441002/

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

Mida ekspertgrupp arvab mootorsaest Partner 511? Üks selline Itaalias toodetud isend kipub vägisi koju kaasa...

A

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

(27-04-2020, 15:38 PM)Aspelund Kirjutas:  Mida ekspertgrupp arvab mootorsaest Partner 511? Üks selline Itaalias toodetud isend kipub vägisi koju kaasa...

A
Mingi olematu raha eest võib ju kaasa võtta. 49 kuubikut ja 2,3kW/3,1Hj peaks olema, selline 6-kilone kolakas. Jämeda puu tükeldamiseks.
Vasta

[Pilt: Timberpro-62cc-View-2.jpg]
Teeks kaupa, sellise tegumoega saele sooviks pealmist käepidet. Omal viga saanud, ning korduvalt keevitatud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne