Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Üle on üks ZID. Töötab, 1989 aasta. Pigem kogujale, raske kui tina.
Asub Viimsi poolsaarel.5O220I2
               
Vasta

Ega kellegil pole sellist võsakat pakkuda varuosadeks Husqvarna 254 RX!
võin vahetada töötava Stihl 026 kettsae vastu! Võsasaag peaks olema komplektne

Veel pole maha löödud
Vasta

(30-06-2020, 18:34 PM)JaakH Kirjutas:  Ega kellegil pole sellist võsakat pakkuda varuosadeks Husqvarna 254 RX!
võin vahetada töötava Stihl 026 kettsae vastu! Võsasaag peaks olema komplektne
mõtled tõenäoliselt 245 rx?

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(30-06-2020, 18:54 PM)diselist Kirjutas:  
(30-06-2020, 18:34 PM)JaakH Kirjutas:  Ega kellegil pole sellist võsakat pakkuda varuosadeks Husqvarna 254 RX!
võin vahetada töötava Stihl 026 kettsae vastu! Võsasaag peaks olema komplektne
mõtled tõenäoliselt 245 rx?
Jah numbrid läksid sassi!!! Häbenen  Sad

Veel pole maha löödud
Vasta

Mul on hunnik 252rx juppe, tervest asjast on puudu kolb, silinder, starter ja reduktor.
Vasta

Partner 462 mootorsael katkes gaasitross.
Enne kui kaubandusest uut hakkan ostma, küsiks ehk on kellegil selline jupp üle ja sooviks selle mulle postitada, raha eest.
Vasta

Pane pilt milline on,mul midagi leidub ilmselt.

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

Mul ühe 245 jäänused on olemas.
Vasta

Kohalikud saepoed tahtsid trossi eest 18-19 eur.

Hortuluses hinnaks 7eur ja teeb vist kasutatud trossi kasutamise mõttetuks, kui just sümboolse hinna eest + saatmine seda ei müü.

https://hortulus.ee/toode/gaasitross-hus...506014004/
Vasta

Täna sai siis Dolmar esimest korda reaalselt vatti 11-tunnise tööpäevaga korvtõstuki korvis, kuhu ta mul "ettenähtud" on. SIGARAHUL ja paar kraadi mõnu peale ka! 12 puud + arboristika, jämedamad olid 24 cm rinnasdiameetriga kased ja vahtrad, Nõmme ja elekter + valguskaabel segamas. Võtsin 23-meetrise tõstuki ehk kõrgust oli. Ma ei suutnud tervelt kahe päeva jooksul (esimene päev tegin redeliga alt asjad ära) leida mitte ühte viga ega häda isegi TLCs!!! Panin tulitera Makita oma keti ja seda ei pidanud ma kordagi pingutama ehk pole vahet, on 1 või 2 kinnitusmutrit! Lõnapausi viiliga (jälle Makita OEM ja kurat kui head viilid!) lükkamine oli ka pigem sümboolne. 
Peamine: üleval korvi kõõludes ei väsita 5-kilone saagimiskaalus terav saag randmeid ühe käega saagides! Kes said sae 100 rahaga, peavad veel õnnelikumad olema! Mina olen oma 150-rahase investeeringuga rahul, tänaseks on saag ennast kuhjaga "tagasi teeninud"  Smile Nafik 5-6sajased asjad? Ma pole "suutnud" veel mitte ühte viga sel asjal leida...
Vasta

Kui sa ütled, et Makita viilid on head, äkki peaks ka ära proovima. On neil vaid üks läbimõõt või rohkem?
Mis saagidesse puutub, siis sai nüüd paar päeva ühe Stihliga mürgeldatud- võsa maha ja jämedam mant kütteks- ja kuna pole jupp aega teinud, siis algul ikka hakkasid mingid imelikud kohad tunda andma. Siis mõtlesin küll, et sellise töö jaoks võiks mingi kergem asi olla ja tundub, et see Dolmar on ikka väga kerge. Stihli ühe käega ikka ei hoia sabast.
Vasta

(09-07-2020, 23:17 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Ma pole "suutnud" veel mitte ühte viga sel asjal leida...
 
Erinevalt Sinust on ka selliseid tegelasi, kes saavad jagu kõigest. Võid neile anda ükskõik mida, asjad ei kesta. Lagunevad.
Need kes aga midagigi jagavad, oskavad hoida asju ja nende käes kestavad ka räbalad. Hoolsa inimese käes ei juhtu asjadega eriti midagi, järsku liigitud sellesse seltskonda? Big Grin
Vasta

No ma suudan ka kõik asjad ära lõhkuda, aga dolmari võsakast ja saest pole ma veel jagu saanud. Need kestavad Big Grin kuid kõik vähegi kehvema kvaliteediga asjad saavad kiirelt otsa, kuigi on olnud ka üllatajaid ja mõni soodne asi on ka kestnud üle ootuste. 
Dolmari puhul ongi tegu kvaliteetse asjaga mis on soodne tänu sellele, et meie inimesed eelistavad kahte teist marki...
Vasta

Harjud hea asjaga ära, siis laguneb kõik mis on kehvem. Jube halb tunne on kohe kehvema riistaga tööd teha.
Vasta

Hea kogemus Hortulusega, reedel tellisin trossi ära ja laupäeval ehk täna juba pakiautomaadis.
Hinna poolest üle 2x soodsam kui kohalikelt.  
Miinuseks trossi kvaliteet, otsasi pidi veidi viiliga kaasa aitama et ideaalselt sobiks.

Soovitan!
Vasta

Vaher ja kask, kui puu on 2/3 Dolmari lehest, jääb 1,7kW lahjaks ehk tükeldamiseks läks käiku kangem Hecht. 
[Pilt: ACtC-3cTUezLe3qb3BYGql337OKIHzH6z3Ko-qhx...authuser=0]

22cm rinnasläbimõõduga männi tegi lõdvalt tükkideks, sama ka 24 cm vahtra ja 20 cm kasega. 26+ jääb Dolmar lahjaks. Polnud enne näiteks pooppuud saaginud. Hobukastani jätsin aga saagimata, kohati ei saa ma Tallinna asjadest aru. Reaalsel tohtlikke ei lubata maha võtta ja siis mingid täiesti ilusad põneva kujuga ohutud saavad mahavõtuloa? Lõikasin alumised oksad ära ja koos mahavõetud vahtratega sai kordi valgem. Naaber ka rahul.
Vasta

Ega kellegil pole pakkuda ECHO EVL 440 süütesüsteemi?

[Pilt: parts_001_1024x1024.jpg?v=1571437949]
Vasta

Mul peaks olema midagi, homme vaatan üle

Veel pole maha löödud
Vasta

Kellegil töökorras ketiterituspinki pole pakkuda, eelistatult tecomec/Oregon ?
Pakkumised tehke läbi privaatsõnumi.
Vasta

Igasuguseid ägedaid saage müügile tekkinud:

https://www.okidoki.ee/item/mootorsaag-t.../10107540/

Lausa termiline....

https://www.okidoki.ee/item/herzberghg-5.../10097290/

https://www.okidoki.ee/item/champion-ket.../10097072/
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne