Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(18-12-2020, 08:27 AM)meli666 Kirjutas:   järgmise aasta märtsist lõpetatakse kõigi sisepõlemisega tööriistade tootmine.
 Kas see on tõesti nii? Kogu maailmas või EU-s? Mida täpsemalt see piirang sisaldab?
Vasta

Makita eputab turunduslikul eesmärgil:

https://www.makita.ee/teadaanne-vedelk%C...isest.html

Meil ka üks kiosk siin lõpetas eelmisel aastal tegevuse ja lollitas minusuguseid kergeusklikkeSmile
Vasta

(18-12-2020, 09:53 AM)v6sa Kirjutas:  Makita eputab turunduslikul eesmärgil:

https://www.makita.ee/teadaanne-vedelk%C...isest.html

Meil ka üks kiosk siin lõpetas eelmisel aastal tegevuse ja lollitas minusuguseid kergeusklikkeSmile
Mul tekkis sama  mõte või äkki lähevad kõik bensiiniasjad punaseks ja Dolmariks?
Vasta

Sal on kirjas, et kogu konsern lõpetab tootmise, dolmar on ka konserni osa. Seega lõpetab ka dolmar tootmise. Selle tõttu ongi ilmselt dolmari 2t trimmerid juba valikust väljas ja valik on väga nigelaks jäänud. Ning ilmselt selle tõttu ka need veidrad sooduskampaaniad, et tehakse ladu tühjaks ja kogutakse raha uute asjade välja laskmiseks.
Vasta

(18-12-2020, 15:46 PM)maisalup Kirjutas:  Sal on kirjas, et kogu konsern lõpetab tootmise, dolmar on ka konserni osa. Seega lõpetab ka dolmar tootmise....
Teine võimalus, et Dolmar elik bensukate tootmine müüakse maha või eraldub kontsernist, variante palju.
Vasta

(18-12-2020, 08:56 AM)Raudpats Kirjutas:  
(18-12-2020, 08:27 AM)meli666 Kirjutas:   järgmise aasta märtsist lõpetatakse kõigi sisepõlemisega tööriistade tootmine.
 Kas see on tõesti nii? Kogu maailmas või EU-s? Mida täpsemalt see piirang sisaldab?
Et minu küsimus oli pigem püstitatud kõigi sisepõlemismootoritega tööriistade kohta. Eelnenud teemast ei loe välja, kas jutt on ainult Makitast ja Dolmarist või ka Družbast ja Huidaist. Sisepõlemisega tööriist on minu jaoks ka suvaline veoauto, sõiduautost ja leeklambist rääkimata.
Vasta

Ma julgen arvata, et isand meli ei mõelnud päris kõiki sisepõlemismootoreid, vaid mingit konkreetset tootjat (näiteks viidatud Makitat).
Vasta

Kuidas oleks päikesepaneeliga sae varuaku laadimine? Haagisel kaasa võtta metsa? Sain jaamaehitajatelt eksperimenteerimiseks haigetsaanud paneeli. Kogu pind on nagu koksu saanud karastatud autoklaas- teraline, aga koost ei lagune. Hakkasin päris uskuma päikse võimekusse. Koormasin 24 voldise pirni täistule niidiga- särab. aga läbi ei põle. Tervena peaks see paneel välja andma 340 w. Osta.ee pakub alalispinge stabiliseeritud muundurit 11 euroga. Võimeline kasvõi paarivoldist sisendit tõstma kolmekümneni. Stepid aku laadimispingeni ja ok ? Suvel tuleb värki edasi uurida. Mul selline hull minia (Saaremaalt) et kui igav, läheb lepiku, pisiga vanker ühe käe otsas ja akusaag teises ja nädalalõpus olgu poisil puud koju veetud.
Vasta

Mh, tehti mullegi puid kojuvedamiseksSmile Säärast minit tasub hoida.

Paneel jaksab laadida küll, kui just aasta pimedaimal nädalal seda teha ei ürita (ehk järgmiselWink )

Rahaliselt ei tasu ära, aga mängu ilu maksab ka midagi. Mul oli kevadel mõnda aega saska katusel 20W paneel kabiinis olevat akut laadimas, mille küljes oli inverteriga Makita laadija. Nädalapäevad sai metsas käidud, aku tühjaks ei saanud. Pidevalt oli üks aku laadijas ja teine triikrauas. Kolmas oli ka kaasas, kuna kiirlaadija laadib 5,0 akut jämedalt kolmveerand tundi, aga mingi jämedama toominga kallal saab aku tühjaks paarikümnega. Seda siis laadisid õhtul kodus seinalaadijaga.

Kui tahta otse laadida, tuleb vist uuemate akude elektroonikale ka öelda, et laadida tahetakse. Need akud vist ilma suhtlemata voolu sisse ei võta. Või?
Vasta

(18-12-2020, 23:49 PM)pen.skar Kirjutas:  Tervena peaks see paneel välja andma 340 w. Osta.ee pakub alalispinge stabiliseeritud muundurit 11 euroga. Võimeline kasvõi paarivoldist sisendit tõstma kolmekümneni. Stepid aku laadimispingeni ja ok ?
 Pmtslt peaks nii saama, eriti kui liitium pulga kohta üle 4V ei lähe. Veel parem oleks laadimisel kaitseskeemi nimetusega BMS kasutada, mis peaks laadimise ära katkestama kui mõne elemendi pinge liiga kõrgeks läheb. Siis tekib veel küsimus mida aku enda elektroonika aku iseeneslikust täitumisest arvab. Ning kogu kupatuse vormistamine. Otse aku klemmidelt laadides olen ühe 4,0 A Makita aku ellu äratanud (elemendid olid täiesti 0 v) ja töötab nagu ikka aga ka see elektroonika skeem tuli ära vahetada. (kuigi see läks lukku vast sellest et akut üritati laadida täiesti tühjana)

Aga igatepidi kindlam oleks selle stepupiga laadida hoopis autoakut. Ning siis laadija saaks sealt 220V üle muunduri.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Teoreetiliselt on ka 12 V laadija olemas aga selle hinna eest saab handymannist kaks bensiinimootoriga saage  Big Grin
Vasta

Seda minagi wandusin. Ja kaabeldan aga jälle traktorisse inverterit ja seinalaadijat.
Vasta

Oot-oot mida sa bensiinimootoriga teed kui roheline lekter ülalt pleegib? Objektilesõidul  laadib see riist juba üht akut. Kohapeal klõps paneel tööle ja järgmine. Siis vist laadija voolu ei tarbi kui riistaaku auk tühi?
Vasta

Tahtsin novembris võtta ühe metsatüki juurde Hecht 163 profi, aga lõpuks tuli vastus et otsas on. Ka väiksemad numbrid müügilt kadunud.
Tuleb siis võtta midagi kergemat.
Kas sellest 4-taktilisest Makita/Dolmar võsakast on loota elulooma?
Võsalõikur Makita EM4351UH (4 takti);
Võsalõikur ,1,5kw, 43cm³, 8,6kg 4-TAKTI ,U-käepide ULTRA-LOW VIBRATION SYSTEM
Neljataktilise mootoriga väiksem kütusekulu, puhas kütus, väiksem müra ja väiksemad heitmed. Laagritega tugev terasest veovõll. Sarvkäepidemed. Easy Start: Tänu starteri süsteemile on saagi ülikerge käivitada. Kiirvabastusega käepidemed tagavad lihtsa ladustamise.
Vasta

(21-12-2020, 23:28 PM)Meelis2 Kirjutas:  Tahtsin novembris võtta ühe metsatüki juurde Hecht 163 profi, aga lõpuks tuli vastus et otsas on. Ka väiksemad numbrid müügilt kadunud.
Kahtlane! Ikkagi on kõige aluseks võimsus. Kui metsa ,siis on võimu vaja. Heina ja ka roogu niidab lahjem ka. Saekettaga toimetades on ikka hobuseid vaja!
Vasta

(22-12-2020, 00:24 AM)PlyVal64 Kirjutas:  
(21-12-2020, 23:28 PM)Meelis2 Kirjutas:  Tahtsin novembris võtta ühe metsatüki juurde Hecht 163 profi, aga lõpuks tuli vastus et otsas on. Ka väiksemad numbrid müügilt kadunud.
Kahtlane! Ikkagi on kõige aluseks võimsus. Kui metsa ,siis on võimu vaja. Heina ja ka roogu niidab lahjem ka. Saekettaga toimetades on ikka hobuseid vaja!

Ja palju siis austet multitalendi arvates on metsa miinimum, kui 43 kuupi on vähe?

Hobuseid on siis vaja, kui on kiire. Kui on aega teha (ja ilmselgelt algselt Hechti vaadanul on aega teha), saab kenasti ka väiksemaga hakkama. Ei saa kurta, et 45-kuubine Dolmar  lahja oleks. Töö kiirus jääb ikka mehe taha meil, mitte masina.

Ei tasu unustada, et viidatud Makita on 4-taktimootoriga. Mitte võrr selja taga.
Vasta

Nii ongi, kõik metsatükid kokku annab vaevalt 15 ha välja(aga üle Eesti laiali) aga sanitaarraie läbiteinud aladel hakkab kohe toomingas vohama ja lämmatab kuusetaimed ära. Võtan metsatööd mõnuga, kiiret pole Smile
Vasta

Minu arust on 4 taktiline rohkem muru/heina trimmerdamiseks kui metsa töödeks.
4 taktilisega on hea punn põhjas suurt platsi niita aga metsas, vähemalt minul kulub enamus ajast kuuskede otsimisele ja võsaga maadlemisele.
Vasta

ma olen oma kogemusest aru saanud, et 4-taktilise plussiks on väiksem müra (mesilased ei kiusa kui kõrval niita) ja võimalus kohe töötada madalatel pööretel, ei pea gaasi põhja litsuma, hakkab kohe ampsama
Vasta

Ega 45 kuubine 2t husqvarna või stihl võimsamad pole, kah ikka 1.5kw minu andmetel. Sellise peenema võsa ja kultuurihoolduseks on seda 1.5 kw küll. Kui juba valgustusraieks läheb, siis alla 2.3 vaadata ei tasu aga selliseks tööks on seda küll...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 46 külali(st)ne