Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(23-10-2021, 22:18 PM)ounou Kirjutas:  
(23-10-2021, 21:32 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(23-10-2021, 20:41 PM)ounou Kirjutas:  390€ on 45cc 2,3 kw tutikas echo saag, ma valiks pigem selle
Olen seda käes hoidnud ja ütlen päris tõsiselt:ma jääks kordi odavama Hecht'i juurde... See konkreetne ei jätnud küll mingit muljet, samasugune vananenud tehnoloogiaga raske junntükk! Milleks maksta rohkem???  2-4 korda rohkem maksta tasub vaid üliselge numbrilise eelise eest. Kaal, võimsus, imegarantii vms! Tegelikult kõikide eelduste kombo kokku peab olema piisavalt hea!
Üks on kvaliteetsetest materjalidest jaapanlane ja teine suva odav hiinakas. Kvaliteet maksab, mitte number. Kui eesmärk on saag osta riiulisse seisma, siis kõlbab ka hecht.
Kui ainult numbrid loeks, siis oleks Stihl ja Husqvarna ammu pankrotis.

Tead- EI OLE Hecht odavatest materjalidst selles klassikalises madeinPRC-mõistes! HPG on, paljud muud nonamed on ja kindlasti on ka sel tootel hiinlaste endi seest kloone aga tegu on tšehhide kontrollitava tootmisega, kus tõesti pannakse kvaliteedile ka rõhku. Selge, et HIND räägib ju oma keelt ja magneesiumkarterit ega muud eksootikat sealt ei leia. Aga üldises plaanis on asi väga tummine! Muidugi on ka neil hädasid aga siis on häda samamoodi KORDADES odavam! Ja jutt oli ju konkreetsest Echo mudelist, mis ongi toodetud vanakooli tehnoloogiaga amatöörkasutusse ja on täpselt sama zitt või hea, kui mu Hecht 45 Box, mis kaalub reaalses töökaalus 6,4kg!!!  Lihtsalt 4 korda kallim minu punasest tšehhist,  (edit) kes töötab probleemideta juba aastaid, ja nende "kvaliteet"pillide puhul kiputakse näitama kerekaalu, kus lõikeorganit ega vedelikke sees pole!!! Aga kui ma peaks igapäevaselt tegema saemehe tööd ja selelga teenima, siis ostaks hoopis midagi muud selleks! Ja kas see oleks 3+kW saagide juures odavaim aga raskeim CS-621? Siis ma ajaks lisaks muudele näitajatele eelkõige reaalset töökaalu taga!
Vasta

Kui keegi võtab hiina mootori lahti, siis kvaliteedi saate kohe ise ära hinnata. Kui sae väntvõllil on kaelad tapiga kokku keevitatud, siis ei ole asi kvaliteetne.
Mul ei jäänud ka muud üle, pidin samamoodi peale kepsulaagri vahetust kinni suristama.... haamriga õigeks kolkima jne. Poest sai ostetud jaapani laager ja sai siin üks õppevahend tehtud. Praktiliselt uus asi, värviline ja puha. Kahjuks pealt üks kaan puudu, muidu oleks andnud juba hagu ja teinud igasuguseid katseid. Tahaks näha, kas suudan selle kokku ajada, või miskitmoodi tümaks teha.  Mingi mõte oli -see saag isegi välja laenutada, kui ise jagu ei peaks saama..... Big Grin
Vasta

ega viilitud kett seda asja kuidagi raskemaks tee, pigem ikka vastupidi
Vasta

Valituks osutus Mootorsaag ECHO CS-420ES ,pill käes ja esimesed 2 tuulemurru puud tükeldatud ja mina olen saega rahul.Ei jää jõu poolest 254 pillile suurt midagi alla.Kuna olen endine metsamees siis olen elus saanud proovida erinevaid saage,enda oma oli 254 ja mingil põhjusel oli vaja natuke sõbra mingi "mängukanniga" saagida,no ei olnud mingit jõudu sellel ja suisa piin oli see mängukann...
Vasta

(26-10-2021, 09:51 AM)lennumoto Kirjutas:  ega viilitud kett seda asja kuidagi raskemaks tee, pigem ikka vastupidi
Õige! 
Pikem latt ja kett aga küll.
Mul sõber- suur metsamees, tema kiidab ikka ja jälle pikka latti.
Saed on 45 - 70 kuubikuni.
Vasta

(26-10-2021, 09:51 AM)lennumoto Kirjutas:  ega viilitud kett seda asja kuidagi raskemaks tee, pigem ikka vastupidi
No kui sügavushambad on suvaliselt viilitud, siis võib ka viilimise viga olla.

Pähkliajude hirm
Vasta

(26-10-2021, 13:28 PM)muska71 Kirjutas:  Valituks osutus Mootorsaag ECHO CS-420ES ,pill käes ja esimesed 2 tuulemurru puud tükeldatud ja mina olen saega rahul.Ei jää jõu poolest 254 pillile suurt midagi alla.Kuna olen endine metsamees siis olen elus saanud proovida erinevaid saage,enda oma oli 254 ja mingil põhjusel oli vaja natuke sõbra mingi "mängukanniga" saagida,no ei olnud mingit jõudu sellel ja suisa piin oli see mängukann...
No kui see väike echo jõu poolest 254 alla ei jää siis pole Sa lihtsalt korralikku pilli proovida saanud!

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

See konkreetne Echo on arvatavasti aeglasem lõikaja kui 100€ mini Dolmar aga kui ise rahul, siis on tore Big Grin
Mina oleks võtnud samade parameetritega aga ligi pool kilo kergema Husqvarna 435-e.
Vasta

(26-10-2021, 18:37 PM)Xtreme Kirjutas:  See konkreetne Echo on arvatavasti aeglasem lõikaja kui 100€ mini Dolmar aga kui ise rahul, siis on tore Big Grin
Mina oleks võtnud samade parameetritega aga ligi pool kilo kergema Husqvarna 435-e.
Hsgv 445- hea kerge ja kerge käivitus...!

Per..e kakutud kätega vanameestel nüid Partner 7000 ja 421 - üle..!
Lisaks veel 58 kuubine HPG- Jõuluvana tõi. Big Grin
Vasta

(26-10-2021, 16:25 PM)peeter11 Kirjutas:  
(26-10-2021, 13:28 PM)muska71 Kirjutas:  Valituks osutus Mootorsaag ECHO CS-420ES ,pill käes ja esimesed 2 tuulemurru puud tükeldatud ja mina olen saega rahul.Ei jää jõu poolest 254 pillile suurt midagi alla.Kuna olen endine metsamees siis olen elus saanud proovida erinevaid saage,enda oma oli 254 ja mingil põhjusel oli vaja natuke sõbra mingi "mängukanniga" saagida,no ei olnud mingit jõudu sellel ja suisa piin oli see mängukann...
No kui see väike echo jõu poolest 254 alla ei jää siis pole Sa lihtsalt korralikku pilli proovida saanud!
Tähendab, et pole kõnealust Echot proovinud! Ma JUST saagisin JÄLLE sellega, Parim Sõber juba ammu soetas ja muidugi "sattusin" talle külla sauna ja pisemale "võtule" vahetult peale tormi, et hommikul vähe abiks ka olla võtuvaeva väljahigistamiseks Big Grin No kurat ON HEA saag!!! Numbrid ei näita kaugelt tegelikkust. Tegelikult on seal majas veel ammusemast ajast ka see "kuulus" äia 254 ja see on paras ikaldus tänu kaalule! Jah, jõudu ju on aga kilone kaaluvahe tuleb koleruttu selgeks. Jah, LANGETAMISEL ja jämeda tükeldamisel on võimsust vaja aga 420 ongi ses suhtes imelik saag, et võimsust pabrites pole, latt on pikk ja kett on jäme aga kõige selle juures SUUDAB see reaalselt ka saagida! Ei saa ju mõõta aga tunde järgi ei ole seal küll 1,6kW! Saagide dünopinki teadaolevalt pole. 
Mul oma saagidega samasugused vahed nii võimus kui kaalus ja kui VÄHEGi kannatab, siis saen Dolmariga. Raskema  aga võimsama tõmban käima vaid vajaduse põhiselt.
Vasta

kus neid plaate muidu osta saaks, mis neil üldse max pikkus on ja kas keti parameetrid jäävad iga pikkusega ka samaks või muutub seal miskit?
Vasta

- asjalikumad võiks nõu anda...!
Alles mõniaeg tagasi oli keti/lati teema arutusel siin foorumis.
https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=47011&page=227
Vasta

(27-10-2021, 13:11 PM)lennumoto Kirjutas:  kus neid plaate muidu osta saaks, mis neil üldse max pikkus on ja kas keti parameetrid jäävad iga pikkusega ka samaks või muutub seal miskit?
Mina olen viimasel ajal kampaania korras soetanud Hortulusest saeplaadi ja keti combosi aga eraldi kette ostan Stokkerist, üldiselt jõulude paiku saab sealt päris hea hinnaga neid. Saeplaate saab igast aia/metsatehnika poest ning ka ehituspoodidest.
Kui paned pikema lati siis on vaja ka pikemat ketti ja vastupidi Big Grin  Muutub seal lülide ning hammaste arv.
nt:  (.325) 13'' latil käib 56 lüliga kett, 15'' latil 64 lüli jne.

Üldiselt on latil kõik vajalik info kirjas mille järgi uus kett soetada.
Vasta

(27-10-2021, 13:11 PM)lennumoto Kirjutas:  kus neid plaate muidu osta saaks, mis neil üldse max pikkus on ja kas keti parameetrid jäävad iga pikkusega ka samaks või muutub seal miskit?
Max pikkus oleneb saest, lahja saag ei jaksa pika latiga saagida. Husq ja Stihl plaadid on erinevad ehk plaadi kinnitus peab ka õige olema

Pähkliajude hirm
Vasta

(27-10-2021, 15:58 PM)ounou Kirjutas:  
(27-10-2021, 13:11 PM)lennumoto Kirjutas:  kus neid plaate muidu osta saaks, mis neil üldse max pikkus on ja kas keti parameetrid jäävad iga pikkusega ka samaks või muutub seal miskit?
Max pikkus oleneb saest, lahja saag ei jaksa pika latiga saagida. Husq ja Stihl plaadid on erinevad ehk plaadi kinnitus peab ka õige olema
Lahja saag herne kepi järab pika latiga kindlasti läbi,aga suurt puud ja eriti kõva ei jaksa jah.
Vasta

Kuna küttepuude hind on vahepeal kenaks läinud, siis saatuse tahtel sai sõbra pakkumine vastu võetud, et puud saan tasuta, kui ise ära vean. Etteruttavalt ütlen, et keegi neid ei tahtnud, ei hakkemehed ega kohalikud jõmmid. Pärit ühe Läänemaa mõisa pargist, kus tuul neid järjest ümber lükkab. 

Kokkuhoidliku mehe loogika ütleb, et 20 ruumi puid x 50 eur ruum = 1000 euri ühe talvega!. Ja siis selle eest saa ju puude transpordi ja uue sae kauba peale ja saag jääb ju alles. Nii siis esimene täishaake koorem õues, mitmeid hetki juba nendega raalitud. Ja sae ostsin siis ka loogikaga, et seda saaks hiljem kasutada saeraami peal (Logosoli saeraam olemas, mis mootorsae külge käib, sealt saab juba edasi aretada). Aga kuna mõne tüve läbimõõt meeter, siis läksin sellise sae teed - https://farron.ee/mootorsaag-ms-391-logosol.html
Sõber Eestiülene müügimees Stihlil ja sain väheke hinnast alla ka. 65 kuubikut ja 3,3kw. Kohe alguses panin sellega pange, et sellise saega antakse ju pikisaekett ka kaasa, ma üldse ei vaadanud. Saagis risti ka täiesti, kuid no piki saagis kuidagi oluliselt paremini ja hakkasin mõtlema. Ja siis ka läks valesti sest lisaks saehamba nurga muutmisele, mida tegin, oleks pidanud ka saepuruhambad maha viilima. Et vaid hamba nurga muutmine ikkagi ei aita. Nüüd võtsin lühema lati ja õige keti ja hea raske saag lausa kukub nendest paplitest läbi. 

Ahjaa, seenesoust on tasuta kauba peale. Kuid puud seest väga kenad ja ei ole tühjad. Kokku ca. 60-70 ruumi peaks ära saama. Lõhkumise lõbu on alles ees.
[Pilt: 51632345342_d430bfb418_b.jpg]puu by Arvo Aljaste, on Flickr
Vasta

(27-10-2021, 13:11 PM)lennumoto Kirjutas:  kus neid plaate muidu osta saaks, mis neil üldse max pikkus on ja kas keti parameetrid jäävad iga pikkusega ka samaks või muutub seal miskit?
Kift- lahe..!

Aga , 15 tolli Oregen´i latt ja Stihl´i kett oleks selle saele hea küll....!
Vasta

(28-10-2021, 16:12 PM)volvotar Kirjutas:  
(27-10-2021, 13:11 PM)lennumoto Kirjutas:  kus neid plaate muidu osta saaks, mis neil üldse max pikkus on ja kas keti parameetrid jäävad iga pikkusega ka samaks või muutub seal miskit?
Kift- lahe..!

Aga , 15 tolli Oregen´i latt ja Stihl´i kett oleks selle saele hea küll....!
Kui küsimus on echo cs-501sx kohta, siis 50 cm on maksimum. See siis kasutusjuhendi (internetis) info.

Pähkliajude hirm
Vasta

Kui mõistust pruukida, siis kannatab ka pikemaga saagidaWink

Husq 353 on nominaalis 15", soovituslik max 18". Mul on naela otsas 20" komplekt, millega on hea jämedamat manti menetleda. Kuigi - 15" hammustab paremini küll.

Saag ei tea, mitu hammast seal korraga lõikab, aga iga hammas eeldab mingit kogust tõmbejõudu ja pisemast mootorist pole seda väga võtta.
Vasta

kas piki palki sobiks pikem kui 50cm ka ja mitu kraadi sellisel juhul hammas võiks olla?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne