Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(19-10-2022, 10:43 AM)Xtreme Kirjutas:  Minu teada .325'le ei ole pikipuu ketti saada.
Kas ma ütlen inetult või väga inetult?
Vasta

(19-10-2022, 12:43 PM)tõnn Kirjutas:  Kas see tähendab, et välja peab vahetama lati, keti ja tähiku?
Ära kuula tarku. Pikipuu kett on tavaline kett teritatud 10kraadise nurga alla.
Vasta

https://forestplus.ee/koik-tooted/mootor...32ctlc-14/

Sellise huvitava pakkumise leidsin, siin foorumis dolmari fänne hulgim.
Vasta

(19-10-2022, 12:52 PM)Inri Kirjutas:  
(19-10-2022, 10:43 AM)Xtreme Kirjutas:  Minu teada .325'le ei ole pikipuu ketti saada.
Kas ma ütlen inetult või väga inetult?
Ütle vastavalt oma arengutasemele.
Vasta

(22-10-2022, 17:10 PM)Xtreme Kirjutas:  
(19-10-2022, 12:52 PM)Inri Kirjutas:  
(19-10-2022, 10:43 AM)Xtreme Kirjutas:  Minu teada .325'le ei ole pikipuu ketti saada.
Kas ma ütlen inetult või väga inetult?
Ütle vastavalt oma arengutasemele.
Kas Delfi kommentaarium on suletud? See mõttevahetus sobiks sinna oluliselt paremini....

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Kuna pikipuu ketti väidetavalt pole mõtet küsidagi siis võtsime ühe 18" Husqvarna keti ja lasime selle päripuu ketiks teritada.

Lõikab hästi, 15 aialippi tuli sirge seljaga.

https://youtube.com/shorts/8g47Gs4aApQ?feature=share

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Väike kettide võrdlus pikipuu saagimiseks https://youtu.be/7t1Q7nJ5a-Q

Pähkliajude hirm
Vasta

Kettide võrdlus on huvitav, paraku tiba arusaamatu. Sae järelt siledust otsida? Võib muidugi, aga milleks höövel on?
Kui Alaska raamiga asjatasin, siis pöörasin tähelepanu ainult töökiirusele ja lükkamisele kuluvale jõule. Nii muutus raske raha eest teha lastud pikipuuketi teritusnurk üsna ruttu 30-35kraadiseks algse 5 või 10 asemel. Kiirus kasvas märgatavalt. Sama asi on plaadi ja liikumistelje omavahelise nurgaga. Videos (videotes) nähtud levinud 90 kraadi on korralik energiaröövel. Keerad plaadi 3-40 kraadi vastukarva läheb palju lõbusamalt edasi. Tõnn on selle ilmselt ära tabanud ja laseb ka nurga all. Siini peal pole nii hästi ilmselt tunda, Alaska on täiesti nö näpu otsas ja annab ise juhiseid operaatorile.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(23-10-2022, 00:36 AM)Marko Kirjutas:  Kettide võrdlus on huvitav, paraku tiba arusaamatu. Sae järelt siledust otsida? Võib muidugi, aga milleks höövel on?
Kui Alaska raamiga asjatasin, siis pöörasin tähelepanu ainult töökiirusele ja lükkamisele kuluvale jõule. Nii muutus raske raha eest teha lastud pikipuuketi teritusnurk üsna ruttu 30-35kraadiseks algse 5 või 10 asemel. Kiirus kasvas märgatavalt. Sama asi on plaadi ja liikumistelje omavahelise nurgaga. Videos (videotes) nähtud levinud 90 kraadi on korralik energiaröövel. Keerad plaadi 3-40 kraadi vastukarva läheb palju lõbusamalt edasi. Tõnn on selle ilmselt ära tabanud ja laseb ka nurga all. Siini peal pole nii hästi ilmselt tunda, Alaska on täiesti nö näpu otsas ja annab ise juhiseid operaatorile.
 Videos on ju juttu ka lõikekiirusest ja teravuse püsimisest.

Pähkliajude hirm
Vasta

(23-10-2022, 00:36 AM)Marko Kirjutas:  Kettide võrdlus on huvitav, paraku tiba arusaamatu. Sae järelt siledust otsida? Võib muidugi, aga milleks höövel on?
...
pisku ot.
Suhtusin siiani umbusklikult "mootorsaekaatrisse".Aga... see, et kompaktne saekaater mahub sõiduautosse, hind kokku kordi odavam, kui odava otsa lindil, kettaga ei hakka võrdlemagi. Esialgne mulje oli, et puhas raiskamine, aga saetee paar mm laiem kui lindil, lõige sirge, ei laineta kõvema oksa peale ja pinna kvaliteet isegi parem kui s---l lindil. Ja see et saab suurema vaevata lõigata ka d:1m+ tüvesid (muidugi eeldab õige varustuse olemasolu) on asendamatu.

ps. 3/8 40" latile pikipuu kett on meite pisikeses saepoes letikaup, rullist muidugi.´325 ei oska kommentaarida.


Vasta

3/8 tehaseketti on jah igal pool poodides  olemas, .325 ei tehtavat pikipuule - loogika olemas, laiem tee, rohkem saepuru ja materjalikulu, energiavajadus (sae võimsus) ka suurem. Samas aeg-ajalt erimõõdus paari prussi lõikamiseks ei näe mõtet soetada teist komplekti: veotähikut, latti ja ketti.
Vasta

Pikkipuu keti hammas juba algselt lühem ristipuu omast,vähemalt 5-6 terituse võrra.Nii et ikka risti ja rullist ketti ja õli ei maksa kokkuhoida.Ühekäe mürgipritsist saab hea õlitaja,elektriklapp ja pisike poolepöörde kraan reguleerimaks õli hulka.Saeleht ikka nurga alla ka,vastupäeva.
Vasta

ailarsa-le tänud info eest.
Vasta

(23-10-2022, 16:36 PM)vanaain Kirjutas:  Saeleht ikka nurga alla ka,vastupäeva.

Mul omatehtud raamil on 90 kraadi palgi suhtes. Peaks ka nurga alla tegema, aga sest vastupäeva asjast läbi ei hammusta.
Veel üks asi, millele olen lõigates mõelnud. Saab ju teistpidi ka lõigata, ehk siis saepuru niiöelda tähikust eemale. Üldiselt ikka vist lõigatakse selle latipoolega, mis tähiku poole saepuru toob.
Vasta

(23-10-2022, 21:22 PM)meli666 Kirjutas:  ....
Veel üks asi, millele olen lõigates mõelnud. Saab ju teistpidi ka lõigata, ehk siis saepuru niiöelda tähikust eemale. Üldiselt ikka vist lõigatakse selle latipoolega, mis tähiku poole saepuru toob.
Kiirendab tähiku lõppu, tõenäoliselt ka kett jalatt.
Kõnnib tšuktsi ja veab ketti enda järel. Rahvas küsib, et mis sest ketist järgi vead? Teate eile proovisin ees lükata, no mitte kuidagi ei õnnestunud...

muudetud: lühemaks.


Vasta

(23-10-2022, 21:40 PM)hulgus Kirjutas:  
(23-10-2022, 21:22 PM)meli666 Kirjutas:  
(23-10-2022, 16:36 PM)vanaain Kirjutas:  Saeleht ikka nurga alla ka,vastupäeva.

Mul omatehtud raamil on 90 kraadi palgi suhtes. Peaks ka nurga alla tegema, aga sest vastupäeva asjast läbi ei hammusta.
Veel üks asi, millele olen lõigates mõelnud. Saab ju teistpidi ka lõigata, ehk siis saepuru niiöelda tähikust eemale. Üldiselt ikka vist lõigatakse selle latipoolega, mis tähiku poole saepuru toob.
Kiirendab tähiku lõppu, tõenäoliselt ka kett jalatt.
Kõnnib tšuktsi ja veab ketti enda järel. Rahvas küsib, et mis sest ketist järgi vead? Teate eile proovisin ees lükata, no mitte kuidagi ei õnnestunud...
seleta nüüd inimkeeli, misasi kiirendab tähiku etc lõppu???
Võiks ikka tsitaadist õige jupi välja võtta ja sellele vastata kui muidu ei viitsi ...
Vasta

Saagimine ikka õigetpidi ja lati otsatähik pööratud ettepoole,see tagab  ka sujuva sisenemise puitu.
Vasta

(23-10-2022, 23:13 PM)vanaain Kirjutas:  Saagimine ikka õigetpidi ja lati otsatähik pööratud ettepoole,see tagab  ka sujuva sisenemise puitu.

Nüüd asi selge, tänan. Aga palju umbes kraadides see olla võiks?
Vasta

Täna on mõisted sassis nagu körtpärtli särk  Sad
Vaadake Tõnni videot, nii on hea ja kiire, seega ka koormused väiksemad. Pinna siledus on eraldi teema.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Minu agregaat erineb veidi alaska saest, ma ei lõika korraga läbi nagu alaska saega, vaid võtan niiöelda kihiti, umbes 5cm korraga.

Sellest ka liikumise kiirus.

See jällegi tekitab kehvema lõikepinna.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 10 külali(st)ne