Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Mul sama ''probleem'' - nii nagu saag/trimmer hooaja sügisel lõpetab nii ta kuurinurka jääb, tühja või pooltühja paagiga. Kevadel paak täis, paar korda nööri ja töö jätkub. Paar aastat tagasi selline "suhtumine" ei leidnud eriti populaarsust siin kuna teemaks oli kuidas tehnika pidevalt laguneb selle jubeda kütuse pärast. 
Vaatame kuidas nüüd läheb..

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

biovärk võeti ju 1 aasta tagasi juba välja ära, seoses onu voova spetsiaalse operatsiooniga
Vasta

(24-05-2023, 12:35 PM)v6sa Kirjutas:  
(24-05-2023, 12:23 PM)sugraM Kirjutas:  ...
Aspen eeldab vist ka karburaatori reguleerimist, kui ise katsetasin, siis saed hakkasid tühikäigul välja surema ja trimmer keeldus käivitamast. 98-saga probleemid kadusid.

Märkus võiamliku reguleerimisvajaduse kohta on õige, ka mul on üks vana Stihl, mille L-reguleering erineb 1/6 pööret Aspeni ja tanklabensiini vahel. ...
Reguleerimise vajadust kinnitan. lp.AM kasutaja remonditud Stihl oli 17a kasutuses 95-ga, Kuna ise ka Aspeni usulahku pööranud, siis see enam ei sobinud, tühikäigul ei käinud ja käimajäämine oli probleemne. Meister reguleeris katsetas ja reguleeris, kuniks tulemus sai hea.

ps. Usus peitub jõud. Panin ka vanale autole 98-st bensiini ja enesetunne paranes oluliselt, kallis asi ju hea asi., või...?
Sisuliselt aga tegu sama asjaga, millel vaid lisandi kogust  suurendades oktaanarvu, ehk detonatsiooni kindlust tõstetud. Mis meil see mootorsae (või muruniiduki) surveaste oligi...?


Vasta

Annan 50€ eest ära muidu töötava aga vahepeal mitte käivituva Partner Formula 400, töötanud umbes 20 paagitäit
Asub Harjumaal Saue kandis. PS või margusz@hotmail.com


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       

Do'nt panic
Vasta

Endiselt olen Partner 410 karteri otsingul, kui kellelgi sobivat pakkuda, kirjuta. Sobib ka jonsered või husqvarna oma. Sael, mida taastan, oli sumbutaja ja keti juurest ära sulanud.
Vasta

(31-05-2023, 23:19 PM)Redefine Kirjutas:  Endiselt olen Partner 410 karteri otsingul, kui kellelgi sobivat pakkuda, kirjuta. Sobib ka jonsered või husqvarna oma. Sael, mida taastan, oli sumbutaja ja keti juurest ära sulanud.

Mul üks isegi vist on, aga satun valgamaale jaanide paiku.
Vasta

Annan varuosadeks või remondihuvilisele ära Husqvarna 340 bensusae - ca 15-20 a vana, hädadeks kehv käivitumine, mingi jama oli viimati ka ketipiduri lindiga (ketikaas ei läinud enam korralikult peale - minu mõõt sai siis täis). Asub Harjumaal - Ääsmäe-Laagri suunal. Vastutasuks võib tuua Aspeni 2T kankutäie.

EDIT: bronnitud ksf!-le
Vasta

Nii, tegin jälle loomkatse, seekord lihtsa Makita akusaega. DUC254. Saeb. Keti kiirus hea. 5Ah aku saab kiirelt tühjaks. Laadimine võtab aega. Vaikne...on nii ja naa. Ühekäesaena okstele sobib. Metsatöödeks? Ei sobi. Laen naabri juures 500 meetrit metsast  Homseks võtan lisaks kaasa 2x4Ah. 
See on naabriNaise saag, arhitektriproua saab oma oksad tehtud. See pidev nupule vajutamine ajab ka hulluks. Palavaks ajaks vaikselt midagi teha täitsa asjaks aga tööriistana pole küll väärt. Kaal on muidugi hea.  Eks peab mõne suurema ka ära katsetama aga ei paista sealt ikka suurt midagi. Bensiini vastu ei saa, kui tahta tööd teha.
https://photos.app.goo.gl/5NGwqvcViHeWAt8c8
https://photos.app.goo.gl/8ZU2ka7FsoPo5His6

Pr..se see mobiilne värk on jälk aga metsas muud pole....
Vasta

2 akuga mudel on oluliselt parem.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(19-06-2023, 00:37 AM)tõnn Kirjutas:  2 akuga mudel on oluliselt parem.

Väga nõus, aga eeldab pikemaid sõrmi.
Teise aku jagu raskem ja laiem ka.

"Triikrauaga" ei tasu minna palki lõikama, vaid võsa tükeldada võimsama eest. Kui nii palju oidu ei ole (võsa ikka on), siis tasub frustratsiooni vältimiseks ikka bensusae juurde jääda.

Saagimise helis enamuse moodustab keti larin ja laastu rebimise kolksatused.

4 Ah akuga saad töötada kümmekond minutit. Kolmesega mõne lõike teha.

Akusaag on VÄGA TUNDLIK keti nürinemisele: nüri kett sööb akut palju kiiremini.
Vasta

Akusaag sobib pigem kalamehele või seiklejale kaasa.
On alati stardivalmis, ei lõhna bensiini järgi, võib säilitada ükskõik mis asendis.

Aga,

Kui kellegil on üleliigne silinder ja kolb Partner 351 saele siis ostaks selle ära.

[Pilt: G81111-640x480.jpg]

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Mul see DUC254 juba poolteist aastat. Võsa raadamiseks ja tüve laasimiseks ning lõkkepikkuseks jupitamisteks on suurepärane riist. Kuni käsivarre jämeduse kaikani saunapuuks jupitamiseks ka täitsa hea oma kitsa ketiga, aga sellisega saab aku tühjaks üsna kiiresti. Mis ei tähenda, et peaks 2 akut korraga käes hoidma.
Seda ka täheldanud, et 6Ah akuga on jõudlus märgatavalt suurem (vs 5, rääkimata 3sest) enne kui mingi ülekoormuskaitse rakendub. Metsas laadimiseks on 12V laadija, aga sellega on laadimisaeg ca 2x pikem. Suuri autoakusid (mõnel päike ka taga) on käepärast ja saan 3+5+6 Ah akudega ilusti toimetatud ilma võrguta. Üks 6ne kuluks lisaks, aga senini pole tööd takistavat vajadust ostmiseks veel tekkinud. Alguses 5-ne tühjaks ja laadima on taktika.
Ainult jube ettevaatlik peab olema ühekäeriistaga. Too toitenupp on tüütu jah, kuna lülitub välja, kui pidemest veidigi lõdvemaks lasta.
Igat tööd tehakse ikkagi selleks tööks sobiva riistaga oleks tõdemus...
Vasta

Nii ongi et igaks tööks oma. Elektri olemasolul maja juures pistikust jalutuskäigu kaugusele ja tuppa ehitusele ülihea. Pole nii kallis ka. Oksahunnikust veel juurde pliidipuid tegema ka hea. AGA nüüd on koht, kus Stihli GTA26 oli veel parem!!! See oli parem korvis kõrgustes oksa lõigata, ühekäesaena oksa maapinnal tükeldada jne. Ja mul on tunne et ühe aku lõigete arv võib ka sama olla. Reaalsuses nõuab see kiire kett ikkagi oma osa. Ehk üllatavalt hea saag aga jube elektri õgard. Ja päris metsa ei sobi. Tegelikult läks ka üllatavalt kuumaks kui pool akut järjest tegid. Kui saeb, on see vägev. Täna tuleb katsetus 15sendise halli lepaga grillipuuks, vaatab mitu klotsi saab Smile
Vasta

(19-06-2023, 11:59 AM)PlyVal64 Kirjutas:  ...Stihli GTA26 oli veel parem!!! See oli parem korvis kõrgustes oksa lõigata, ühekäesaena oksa maapinnal tükeldada ...

Suurema käega ilmselt nii on, aga minu nr9 kinnast tarvitavasse pihku on Stihli käepide ebameeldivalt paks.

Ning ilmselt on minu oskamatus, aga "triikrauaga" on lihtsam ketti juhtida, kui "bumerangi". Vähemalt mul ei tekkinud päevaga seda enesekindlust, mida pealthoitavaga.

Latt on ka lühem (mis pole tegelikult üldse halb mootori jaksitust arvestades. Ka DUC254 oleks 8" latiga ilmselt tüki ahnem.
Vasta

5+4+4 tühjaks tehtud ning paak õli kulutatud. Otsus: mänguasi! Peenikest oksa saeb, 10sendise lepaga jäi juba hätta ja miski kaitse muudkui rakendub https://photos.app.goo.gl/HWRCD8Utjwsh5FvB6 
Kui sellega peaks maja kütet tegema jääks külma. Ahja, 4 või 5 Ah vahet küll pole. Lõkke kõrvale väljaveetut tükeldama jah, naisterahvale oma parkmetsa oksi tükeldama ja kuivanud kadakate nüsima ka. Selleks ostetigi. Kadakat saagis hästi. Muud omadused täpselt need mida akuasjalt oodata oli. Üllatada võivad kanged asjad aga seal on igasugune hind ajuvaba. Ega ma ka praegu võrdlesin bensuga arboristika saega ja mingit eelist ei leidnud. Tegelikult jäi ju töö pooleli ja tuleb suure saega minna tüvesid tükeldama. Arvata on et pigem peab omale hoopis pisikese pealthoitava Hechti ostma. Ryobi ketiga oksasaagi on veel vähem usku, tiiger saag on ju olemas. Või Stihl.
Vasta

Enne kui seda pisikest pealthoitavat Hecti ostma lähed, uuri kas varuosana on saadaval karbussi ja silindri vaheline kummist üleminek.
Pidi teine ära lagunema ja tellida ei saa.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(19-06-2023, 15:28 PM)PlyVal64 Kirjutas:  5+4+4 tühjaks tehtud ning paak õli kulutatud. ...

Said pooletunnise tööga 140 ml ketiõlipaagi tühjaks? Mismoodi? Kork kukkus ära või?

Sellega olen nõus, et 18 V "triikraud" on abisaag. Bensumootoriga ekvivalenti vist ei toodetagi, kõigil on kordades suurema võimsusega mootorid.
Vasta

(19-06-2023, 15:59 PM)v6sa Kirjutas:  
(19-06-2023, 15:28 PM)PlyVal64 Kirjutas:  5+4+4 tühjaks tehtud ning paak õli kulutatud. ...

Said pooletunnise tööga 140 ml ketiõlipaagi tühjaks? Mismoodi? Kork kukkus ära või?

Sellega olen nõus, et 18 V "triikraud" on abisaag. Bensumootoriga ekvivalenti vist ei toodetagi, kõigil on kordades suurema võimsusega mootorid.
Soe on  Smile Ei hakanud pealevoolu kruvima, õigemini polnud kruvikat metsas kaasas. 
Tegelikult on äge saag kindlaks otstarbeks ja kohaks. Ketikiirus oli suurim üllatus. Kui juba on Makita muud asjad olemas siis miks mitte. Aga eraldi soetada, akud, laadija, saag, on mänguasi. Ja siis juba jälle selgelt liiga kallis. GTA26 koos lisaaku ja kabuuriga on oluliselt odavam. Ja sellelt ei ootagi jämedama saagimisvõimekust. Ehk ma olen DUC254 ergonoomikas ja võimekuses pigem pettunud ja Stihli pealtnäha mänguasi üllatas tõsiselt. Metsa minnes tööriistavööle see masinake juurde panna ei teeks enam elu raskemaks  Cool Mis veel, võtsin püksitaskus teise Makita aku kaasa ja see kandiline häiris töötegemist! Stihli ümarate vormidega aku taskus ei häiriks, selle kannatab ka rinnataskusse panna. Jälle lõpuks samas kohas - kaal ja ergonoomika! A'la paarsada meetrit metsas või kõrgel korvis.
Vasta

Olen Makita duc353e(OK kaheakuga kõige kiirem ja võimsam akukas) ja Stihli Gt26t kõrvuti näinud ning kammoon Big Grin Ainuke akusaag mis bensukate kõrval eluõigust omab on see väike nikats Big Grin 
Ehk siis mina olen risti vastupidisel arvamusel: too 353 näitas et akusaag tõesti võiks asendada tavakasutajale bensusaagi. Gt26 on selle kõrval nalja number, kuigi väiksuse tõttu käepärane. Samas, usun et on pensionäre või muid pühapäeva kasutajaid kellele see väga tubli abimees õunapuu või muude okste lõikusel jne.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

(19-06-2023, 21:14 PM)Tegelane5 Kirjutas:   Gt26 on selle kõrval nalja number, kuigi väiksuse tõttu käepärane. Samas, usun et on pensionäre või muid pühapäeva kasutajaid kellele see väga tubli abimees õunapuu või muude okste lõikusel jne.


Saage ometi mehed aru, et igal asjal on oma otstarve. Need ju arboristi tööriistad millega te tahate metsa langetada.

Aquila captas non muscas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne