Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(19-06-2023, 21:57 PM)Daff Kirjutas:  
(19-06-2023, 21:14 PM)Tegelane5 Kirjutas:   


Saage ometi mehed aru, et igal asjal on oma otstarve. Need ju arboristi tööriistad millega te tahate metsa langetada.

Enamus saabki aru, Ply ainukesena tormab koos müürirammiga läbi lahtise ukse sisse taaskord. 
Siililegi selge, et pihukirves ja halumasin pole päris täpselt samaks tööks mõeldud.
Big Grin Big Grin Big Grin
Panin 3 irvikut arusaadavuse mõttes...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Kus on probleem - siin 9Ah tulemuses. Ehk olematus koguses lõigetes mille peale peab kõndima kilomeetri ja kulutama tunni passimisele! Kusjuures oli tegu 100% arboristikalaadse tegevusega, kus üldiselt tuleb ka jäägid ära koristada. Pudi tükeldamine! Kolmanda akutäiega tükeldasin jaanilõkke materjali lühemaks. Tegu oli siis talvise lumevaalamise okste ja mõne murdunud ladvaga. Lepp oli ka maas, see oli proov kui jämedat saeks! Aga mul olid ka 25sendised oksad murdunud....  DUC254 on puhtalt kuni 5cm okstele, juba randmejämedune on elektrikulu poolelt liiast! Ma laadisin täis ja tegin veel loomkatsetusi. Homme teen katsetuse aga murdunud peaaegu kuiva toomingaga, mis on tavasaega ilgeim tüütus laasida. Aga kõva kui kurat! 

Ja lõpuks on ka nende supersaagidega sama et töö jääb seisma sest akud on tühjad. Ainult et hind on ka ajuvaba. Samamoodi saab ka elektriauto tühjaks ja vähegi otstarbekohasemal kasutusel on elektrikulu üüratu. See on akuasjade paratamatus, puhas füüsika. Selleks, et laadida akusid, olen täna käinud üle 2 kildi ja kulutanud üle 2 tunni. Suvekodus puhates pole ju vahet, peaks aga raha teenima sellega? 

Positiivne praeguse ilmaga on aga kuuma sumbuti puudumine. Väiksema kaugele kostuva müra kõrval suurim pluss. Sama miks linna sai juhtmega saag ja muruniiduk. Saeb ju suurepäraselt aga kuradi vähe...isegi arboristikaks!

 https://photos.app.goo.gl/ndhZer5NxskEK64K8
Vasta

(19-06-2023, 21:57 PM)Daff Kirjutas:  
(19-06-2023, 21:14 PM)Tegelane5 Kirjutas:   Gt26 on selle kõrval nalja number, kuigi väiksuse tõttu käepärane. Samas, usun et on pensionäre või muid pühapäeva kasutajaid kellele see väga tubli abimees õunapuu või muude okste lõikusel jne.


Saage ometi mehed aru, et igal asjal on oma otstarve. Need ju arboristi tööriistad millega te tahate metsa langetada.

Õhtust, kettsae p... huvilised!
See ei ole nii lihtne! Näiteks minul oli juhus, et sain vanaks ja tüdruksõbra sugulased jms eestimaarahvas tõi mulle peale maitsva ja reibastava joogipoolise ka mitmesuguseid (3 - suguseid) mitte sissevõetavaid kingitusi. Ja nende hulgas oli Makita misiganes akutrell ja misiganes hekilõikaja. Ja konsumeerisin mina kõik normaalsed kingitused läbi seedetrakti ja hakkasin siis uurima, mis on need 400 + Makita akutööriista (no korrektne oleks 398 Makita akutööriista), mida minul veel ei ole. Ja muidugi koogeldasin mina ca 1000 joutube videot ja muidu otsinguga välja tulevat viidet ja mitte fekaal.agi targemaks ei saanud, st jäin keskmise A-M foorumi (nõmme nimekaimu) tasemele.
No ja siis oli meil see suursündmus - "räme sõim" Lillelaat ja läksin mina reede ommiku varakult (enne 10.00, kui veel veidi sulli alles oli) sinna laadale ja pobisesin ühele asjalikumale antvärgile, et kuule, ma tahaks õudselt Makita akukettsaagi saadaaaaaaa...
Ja nagu oligi arvata, antvärk hakkas kohe pidurit tõmbama - a la mida sa jobu ikkagi tahaks üldse selle saega peale hakata ja kas sul üldse on seda saagi vaja ja üldse sa paistad selline ebaadekvaatne tüüp olevat, et vb lähed pärastpoole Näljaküla konsumisse ja pärast seda kohe A -M foorumisse... no selline tüüpiline müügimehe jutt, no mitte ei tahaks oma head kaupa mingile degraendile (st kohalikule kassile) saiaraha eest ära anda...
No kass (st mina ) muidugi ka ei olnud mingi eilane, vaid laskus kohe arutellu ning esitas vastuargumendi, et mida türit ma pean seda saagi veel kasutama ka hakkama, läheb veel katki või teen  endale või kellelegi A -M voorumi liikmele  (P -V ?) viga, on seda jama vaja...
Lühidalt, jaurasime me selle müügimehega seal veidi, aga kui ta nägi, et mul on ca 300 rbl portmonee vahel olemas, siis tal kadusid igasugused moraalsed pidurid ja silmade ees hakkasid ilmselt need tollarite märgid keerlema ja lõpptulemusena ma soetasin vist endale Makita akukettsae DUC306, muidugi Z, st ilma akudeta ja ilma millegita , kuna muud normaalset neil lihtsat polnud müüa. Ja mis on.... uue ketiga (no see 2 akuga) lõikab nagu seepi, ca 50 min nagu juutubis kirjaski, selge on see, et kes läheb lõikama, see võtab sõbra ksf! magister Illi 123 akukomplekti ka kaasa jne ja kes võtab naabrinaise 1 akuga sea (või sae) ja hakkab siia sisu trükkima, see on kas grafomaan või Luua kõrgemas arboristkakoolis cum laude lõpetanu!
No ja nagu on, igaks juhuks - palun mitte kusta, mul on projekt kaaaaaaa ...... vist!
Vasta

Türi kassidele laik! 
Aga ma ei saa mitte "ropuks minemata" märkida, et vanasti "meie nooruses" loeti 50-minutilist saagimisaega millekski muuks, mitte TÖÖ TEGEMISEKS!!! Töö mõiste algas ikka tundidest ja veel varem 25+5 aastates... Selle muu asja rahvakeelne nimetus oli "tillerniks" vms erinevates Eesti nurkades. Uued ajad ja uued kombed? Peale Družbat on selline akusaag kui Prada käekott habemega moodsa naise käevangus.... Vähemalt neandertaal minus tunneb nii.
Vasta

Kaheakulise (2x6 Ah akudega) Makitaga sai tuulemurru hobukastanist kerghaagisetäis täpselt parajaid notte selga nikastamata +laasimine.
Tegevus toimus pühapäeval  asulas, kus bentsusaest ei tahetud midagi kuulda.
Pakun tera soolaga, et kahe akukomplektiga (4x6Ah) toob kerghaagisetäie mistahes puust notte igast metsast ära.
Vasta

2018 aastal ostsin endale maja Jõhvi linna ning puukuurist leidsin kondimootor-sulle-mulle sae.
Üle 5 minuti sellega tööd teha ei kannatanud.
Võibolla ma ei oska saagida!
Selline asi kõlbabki ainult puukuuri seinale kaunistuseks või mõnele habetunud ökomehele seljakotti.

Ehk kannatab sellega isegi bändi teha kuid laulda ma ei oska.

Big Grin

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(20-06-2023, 09:33 AM)tõnn Kirjutas:  2018 aastal ostsin endale maja Jõhvi linna ning puukuurist leidsin kondimootor-sulle-mulle sae.
Üle 5 minuti sellega tööd teha ei kannatanud.
Võibolla ma ei oska saagida!
Selline asi kõlbabki ainult puukuuri seinale kaunistuseks või mõnele habetunud ökomehele seljakotti.

Ehk kannatab sellega isegi bändi teha kuid laulda ma ei oska.

Big Grin

Sulle-Mulle eeldab head meeskonnatööd, head teritust ja räsamist. Kärutäie (ca 2rm) kütteks järkamine on tõsine päevatöö.
Tegelikult isegi 2p. sest ilma treeninguta on järgmine päev sunnitud puhkepäev.


Vasta

(20-06-2023, 09:33 AM)tõnn Kirjutas:  2018 aastal ostsin endale maja Jõhvi linna ning puukuurist leidsin kondimootor-sulle-mulle sae.
Reostan teemat, aga FB-s nähtud kuulutus, kus sullemulle nimetatud "kahe persooni saeks". Teisalt jälle kuulsin ütlemist: viina pudel käis nagu kahemehe saag.
Vasta

Loomkatsed iseenda kuumataluvuse ja ka akusaega jätkuvad   Cool  Poolkuiva toomingaga saagis kärutäie 2,5Ah'ga, siis hakkas kuumuskaitse segama. Jämedamat kui pool latist ei kannata saagida. Mõne lõike veel, pikalt mitte. +27 näitab aga tuul liigutab õhku. 

Aga huvi testida midagi võimekuse ja hinna teisest otsast akusaagi tekkis küll. Kui selline on kaalult mõistlik ja suudab näiteks 2 tundi järjest metsatööd teha ka jämeda materjaliga, võib neil elulootust vanemate inimeste juures isegi olla. Kusagilt maalt üle 2 tunni järjest füüsilist metsatööd enam ei tee nii või teisiti. Aga ma kahtlustan et just kaaluga jääb jänni, hinnast rääkimata. Sest ka see odav mänguasi on kõvasti parem kui käsisaag või kiin ja see on tõesti ka kerge! 

Ja saen praegu seda, mida vanasti mitte kunagi ei tarbinud vaid otse lõkkesse läks. See on osa sügisel alustatud loomkatsest pärnaokse tiigersaagimisest ja ka multšimisest. Mitte et metsa puudust oleks aga kuidagi vaatad et äkki on otstarbekas vähe rohkem kui vaid jäme tüvi ahju ajada. Talvine tohutu lumevaalamise häving andis selleks lisapõhjust. Pliit ja saunaahi pole ju vahet mida lisada, peenem annabki valusama tule. Ja ümmargune oks kuivab ja põleb samamoodi. Naabrimees  Ksf!Margus61 aga saab sama saega samu oksi oksendamiseni saagida  Rolleyes mul saavad vaikselt otsa, jäänud on poolikud tüved. Mu väravast vaadateski on Tal 10+akutäit ootamas. 
Aga nüüd järgmine kärutäis!


 https://photos.app.goo.gl/3TPRK8wFGs9R9VrJ9
Kiire kärutäis, ka see on oks. Selleks tööks ideaalne saag, ei vaidle. 2 kärutäit ja 7Ah.
https://photos.app.goo.gl/4fEHUSsDHYGq4uwq5
Vasta

(20-06-2023, 16:42 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ...
Aga huvi testida midagi võimekuse ja hinna teisest otsast akusaagi tekkis küll. Kui selline on kaalult mõistlik ja suudab näiteks 2 tundi järjest metsatööd teha ka jämeda materjaliga, ...

Testi kõigepealt kaheakulist isendit või 40-voldist. Usu, vahe võimekuses on üüratu.

Võid ju alati minult DUC353 võtta, aga see on tegelikult samast klassist. Luigel oli siin päris äkiline Milwi...
Vasta

On vaja remont komplekti karburaatorile CARTER MODEL ND ( USA). Düüse ei ole vaja, ainult membraane ja tihendeid. Kas suudab keegi leida?
Vasta

mul oli kaheakuline 353, ei sündind see millekski. No ok, hernekeppe teha ikka saaks Big Grin
Üheakulisega ei saa midagi olla teha Rolleyes
Vasta

(20-06-2023, 16:59 PM)v6sa Kirjutas:  
(20-06-2023, 16:42 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ...
Aga huvi testida midagi võimekuse ja hinna teisest otsast akusaagi tekkis küll. Kui selline on kaalult mõistlik ja suudab näiteks 2 tundi järjest metsatööd teha ka jämeda materjaliga, ...

Testi kõigepealt kaheakulist isendit või 40-voldist. Usu, vahe võimekuses on üüratu.

Võid ju alati minult DUC353 võtta, aga see on tegelikult samast klassist. Luigel oli siin päris äkiline Milwi...
Ja Luik ootab hr Peaspetsialisti juba aastaid raudhobu ja dumperit katsetama...
Vasta

(20-06-2023, 17:06 PM)Raudpats Kirjutas:  On vaja remont komplekti karburaatorile CARTER MODEL ND ( USA). Düüse ei ole vaja, ainult membraane ja tihendeid. Kas suudab keegi leida?
Tundub, et pakkumisi sellele komplektile ei tule. Lõikasin siis ajutise lahendusena õlikindlast kummikindast membraanid välja, ajutiselt käib küll. Siin teemas muidugi ei kõlba sellisest saest eriti midagi rääkida, hipsterid on oma särtsuvärkidega teema üle võtnud. Aga mina ikka tahan, et bensiiniving oleks üleval, kui saagimine käib. Sai siis järjekordne vanake kogemata käima aetud, ei olnud eriti lootustki, aga käima ta läks. Saag vedeles eelmisel peremehel mitu aastat õues ja oleks ilmselt läinud prügimäele, aga sai ära päästetud. Mark ja mudel on Clinton D55 , aastaarvu ei tea. Kontaktidega magneeto ja süütepool. Süütemäng oli seest nii puhas, nagu oleks eile tehasest peale pandud. Kondekas sai vahetatud ja kontakte igaks petteks korra ka viilitud. Karburaatoris olid sipelgad pesa teinud, mune kõik kohad täis. Red valve oli ka männiokkaid ja sipelgamune täis, arvasin küll, et sellest asja ei saa, aga valesti arvasin. Ega tööd selle jurakaga ju keegi tegema ei hakka, aga käima läheb ja kett käib ringi ka. 27 naela on raske, see on siis umbes 12,25kg. https://youtu.be/VeS-A2RWMc0
Vasta

(20-06-2023, 17:06 PM)Raudpats Kirjutas:  On vaja remont komplekti karburaatorile CARTER MODEL ND ( USA). Düüse ei ole vaja, ainult membraane ja tihendeid. Kas suudab keegi leida?
Guugel küll leiab. Isegi hind oleks talutav, aga kuidas transpordiga saab ja kui kalliks ja pikaajaliseks kogu tehing läheb, ei oska arvatagi. Näiteks see , või see. Selles, et ksf! oskab ka ise guugeldada, olin niigi kindel, pigem oli postituse mõte soovis kiita sellise ägeda sae päästmise eest.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

(20-06-2023, 22:51 PM)Wiki432 Kirjutas:  Guugel küll leiab. Isegi hind oleks talutav, aga kuidas transpordiga saab ja kui kalliks ja pikaajaliseks kogu tehing läheb, ei oska arvatagi. Näiteks see , või see. Selles, et ksf! oskab ka ise guugeldada, olin niigi kindel, pigem oli postituse mõte soovis kiita sellise ägeda sae päästmise eest.
Doktor Guugel aitab küll, aga vaatasin ma siin erinevaid pakkumisi ja ei olnud sugugi kindel, kas need tihendid ja membraanid mulle sobivad. Seda papist tihendit, mis mul kõige rohkem katki oli, ei ole kummaski Sinu poolt pakutud komplektis päris õigel kujul - minu omal on pikad veerandringis kanalid, aga pakutavatel kanalid puuduvad ja on üksnes augud. Ja ka plekitükiga membraan on minul natuke teistsuguse kujuga. Mõnikord ei ole üldkuju niiväga tähtis, olulisem on õigete aukude olemasolu. Ameerikamaalt jah midagi nagu ju saaks. Praegu sain käepäraste vahenditega sitast saia valmis tehtud, tööle selle saega ju keegi ei hakka, vist ei viitsi nende kauge maa remondikomplektidega katsetama hakata.
Vasta

Ekstra Priidule: kui tahad "hechti triikrauda" enne ostmist katsetada, tule Tabasallu. Annan sae, aspeni ja metsa...eri liikidega ca 3 ha jagu.
Vasta

(20-06-2023, 16:42 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Loomkatsed iseenda kuumataluvuse ja ka akusaega jätkuvad...

https://photos.app.goo.gl/3TPRK8wFGs9R9VrJ9
Kiire kärutäis, ka see on oks. Selleks tööks ideaalne saag, ei vaidle. 2 kärutäit ja 7Ah.
https://photos.app.goo.gl/4fEHUSsDHYGq4uwq5
Tahad jämedamat lasta sellega ja rohkem ketikiirust, hoia sael sisselülitusnuppu kuniks rohelise asemel lilla tuli põlema hakkab. Saeb küll aga aku tühjeneb samuti koletu hooga.
Kett peab alati üliterav olema.
Üldiselt on selline 5-6cm läbimõõduga puit tema jaoks optimaalne.
Vasta

(20-06-2023, 17:13 PM)pannkook Kirjutas:  mul oli kaheakuline 353, ei sündind see millekski. No ok, hernekeppe teha ikka saaks Big Grin
Üheakulisega ei saa midagi olla teha Rolleyes

Järjekordne Peaspetsialists, kellele vaid meetrise latiga sajakuubikuline millekski kõlbab.

Isikliku hinnangu järgi on parjatud Makita DUC353 üsna võrdne Stihli MS170, kui viimasele pool paaki kütust panna.

EDIT: võimalik solvang kustutatud.
Vasta

Ma tean, milleks ja kelle poolt see konkreetne saag osteti ja hapra Naise Enby küla pargilaasema rannametsa hooldamiseks peas. Jämedama teevad Mehed ära. Õigemini on juba teinud Smile

Mina võtsin selle katsetada 200 meetrit kõrval vähe tumisema peal ja just kuuma-sädeme pärast. Proovisin juba varem suurte bensukatega tehtud ja lõkkesse vedamist ootavatest oksakinnikutrst veel kütet saagida. Ehk mis suure saega tüütu, siis ühekäesaega lihtne! GTA26 andis selle mõtte proovida. Aga jõudsin mulle omaselt hinna-omaduste võrdlemisele! Viimane kord leidsin Ksf!Jansa suvila kuurist pooltühja akuga GTA26 ja saagisin sellega peaaegu samasugused hulga kui DUC254ga ühe 5Ah akuga. Lõbuks. 2 aku ja hoidikuga isend on oluliselt odavam kui Makita. Kusjuures närib ka pisike isend oma latipikkusest 2korda jämedama läbi! 

Ma olen Ryobisid ja Oregoni akuga kettsaage ka kasutanud ja ainult suurte spetsakidega asjad saavad päriselt hakkama. Ryobi 36V töötab ka meie külad Sõbral, kel on krundil 10 puud ja sai hakkama kännust 45 senti männiga lõdvalt...3 akutäiega Smile  Videogi olemas palgi pikipoolitamisest! Iseterituvaga akuOregon saeb pidevalt tööl  aluseid kütteks ja 1500 ruuduses koduaias õunapuid. Selle lühikese aja töötavad suurepäraselt! Aga  tööaeg on kole lühike ja laadimine jube pikk. 



Kuna teine Vanaisa oli just omale Milwaukee sae Luige suvilas toimetamiseks soetanud, siis palun Tal see jaanil kaasa võtta. Testides on see alati viimaseks jäänud...seda just hinna pärast. Mul on neid poolelt murdunud tüvesid veel püsti, siis tööd sel jaguks. Las Tema grillib, mina saen hea meelega  Big Grin Üle ühe aku tööd ju teha ei saa... laadida ei saa! Ja ma olen kindel, et aku saab enne tühjaks kui grillimine valmis! 



Järgmine tase olekski Echo ja Stihli ja äkki ka Husqu profile mõeldud akusaed. Hinnaklass 1000+€ töötegemist võimaldava komplektina. Eelkõige muidugi MSA 300 C-O PRO mis võiks andmetelt tõesti vananeva saemehe füüsilise võimekuse piires lõdvalt töötegemist kesta.

Edit: kuna kõik väidavad 40V täitsa teise maailma olevat, siis sellist prooviks küll. Siis on täiesti teisele akuplatformile minek ja selline komplekt ei ole kaugelt tuhat+ absurdsus.  https://mehka.ee/ee/product/makita-uc003...ruc003gzmr

Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 7 külali(st)ne