Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg
#81

(15-03-2014, 22:37 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  ...
hea saag on see mis parasjagu käib.Wink

Nõus. Väga hea saag on see, mis käivitub ka järgmisel korral.

Kas täna üldse on võimalik osta mootorsaagi, mille karburaator otse silindrile kinnitub? Isegi MTD saelaadsel tootel on kummilutt vahel.

Mina ei kiidaks ka igasuguseid pindeid pimesi: kui tehnoloogiast kinni ei peeta (või on lihtsalt insenerid uusi mudeleid välja töötades liiga palju lõviküpsiseid söönud), pole sellest sittagi kasu. Toungue
Vasta
#82

(16-03-2014, 17:53 PM)v6sa Kirjutas:  ...Väga hea saag on see, mis käivitub ka järgmisel korral.
...

Aga millised mudelid käivituvad teistest paremini? Mul 2 vanemat Husqvarnat. Ühte tuleb esimesel käivitusel vähemalt 10x tõmmata, teisest ei tasu üldse rääkida.
Sõber ütles muidugi, et tema Stihl MS260 käivitub teisest või kolmandast tõmbest...
Vasta
#83

(16-03-2014, 18:03 PM)Romka Kirjutas:  ...
Aga millised mudelid käivituvad teistest paremini?
...

Korras saag käivitub teisest-kolmandast tõmbest. Sõltuvalt sellest, palju on karburaatoris kütust.

Või oskab keegi kõiki saage proovinu mõne eriti hästi käivituva esile tõsta?

Ämma MTD laksab kah teisest tõmbest käima.Rolleyes Mis seda kuidagi heaks ei tee...
Vasta
#84

Üldiselt omadest kogemustest parimad käivitujad jah stihl ja dolmar olnud. echo, husqvarna ja jonsered enamvähem ühel pulgal. Pole muidugi uusi autotunesid proovinud, kuid kuskil oli video kus 560xp autotune veeti ennem 15 korraga soojaks kui alles käivituda otsustad. Eks kõik oleneb konkreetse sae koostekvaliteedist kah, vahel tulevad asjad paremini vahest sitemalt välja.
Hästi reguleeritud stihl võsakad suvel külmalt 1. tõmbest käima, dolmar võsakas tavaliselt 1-3 tõmmet eks oleneb kaua vahepeal seisnud
Pole minu kätte veel jõudnud ühtegi kummilutiga masinat kus ennem käivitust saaks kütte üles pumbata. uutel husqdel on neid ikka näha küljepeal olevat
Vasta
#85

Võimalikult kerget laasimis saagi soovitage.
Puu jalalt maha, saan Husqvarna 345ga, mis tahab külmast peast 10x tõmbamist. Seda uuest saadik.
Vasta
#86

(16-03-2014, 18:03 PM)Romka Kirjutas:  
(16-03-2014, 17:53 PM)v6sa Kirjutas:  ...Väga hea saag on see, mis käivitub ka järgmisel korral.
Aga millised mudelid käivituvad teistest paremini?
Elektrikas lajatab kohe kui nuppu vajutad! Wink

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#87

Ma kasutan laasimiseks Stihl Ms 170. Kuna mul endal selg haige ei saa suurematega eriti mässata metsas. See on hea pisike ja kerge. Plaat küll 12"
aga kui vaja saab suure puugi maha. Kavatsen tuua teise 170 lisaks.

Veel pole maha löödud
Vasta
#88

mul oligi mõte, kas see 170 või mingi echo, mis 200 eest kätte saab.Rolleyes
Vasta
#89

(16-03-2014, 21:32 PM)pannkook Kirjutas:  mul oligi mõte, kas see 170 või mingi echo, mis 200 eest kätte saab.Rolleyes

Hääl MS171le. Muide, sellele saab ka pikema lati kombineerida, kui peaks meeste põhihäda vaevama (et jääb lühikeseksToungue).
Vasta
#90

(17-03-2014, 09:34 AM)v6sa Kirjutas:  
(16-03-2014, 21:32 PM)pannkook Kirjutas:  mul oligi mõte, kas see 170 või mingi echo, mis 200 eest kätte saab.Rolleyes

Hääl MS171le. Muide, sellele saab ka pikema lati kombineerida, kui peaks meeste põhihäda vaevama (et jääb lühikeseksToungue).

tekis just küsimus miks 170 ja mitte 171
Vasta
#91

no see on põhimõtteliselt üks ja sama vist.
Viimane ehk uuem mudel?
Ei ole neid mudeleid pähe õppinud, lihtsalt üldistasin 17* seeria.
Vasta
#92

(17-03-2014, 13:45 PM)pannkook Kirjutas:  ...
Ei ole neid mudeleid pähe õppinud, lihtsalt üldistasin 17* seeria.

Pole 170 t enam letil silmanud.. Aga pidasin silmas tõesti seda plastmassist 17x seeriat. Mis on üllatavalt vastupidav väärkohtlemisele.
Vasta
#93

(17-03-2014, 09:34 AM)v6sa Kirjutas:  
(16-03-2014, 21:32 PM)pannkook Kirjutas:  mul oligi mõte, kas see 170 või mingi echo, mis 200 eest kätte saab.Rolleyes

Hääl MS171le. Muide, sellele saab ka pikema lati kombineerida, kui peaks meeste põhihäda vaevama (et jääb lühikeseksToungue).

Mis pikemat latti sa sellele paned kui see saast ei jõua tavalise latigagi lõigata.
Vasta
#94

Stihl MS 180 eRGOSTART hea käivitusega ja samas ka 14 tollise latiga
Vasta
#95

(17-03-2014, 09:40 AM)MeelisV Kirjutas:  tekis just küsimus miks 170 ja mitte 171

Googeldades ma ei leia ühtegi 171. On vaid 170 silma jäänudCool
Vasta
#96

Mina olen sõber Husqvarna 137 eco-ga. Või oli ta 237... aga vahet pole, tal on iseloom. Käima läheb külmalt, pärast, ütleme, pikemat seismist, neljandat tõmmet. Aga siis käivitub hiljem alati esimesest. Kummilutti ei ole. Tühja kah, teenib selletagi väga ausalt oma majapidamises. Ostes oli 15 tolli, hiljuti varusin 13-se komplekti lisaks, on kergem ja parem ka nikerdada.
Aga see "oma riista" kiitmine ei old mul plaanis. Hiljuti andis sõber mu kätte ühe natuke minu saega suht sarnase Husqvarna. Et varuosadeks või nii. Sel isendil käis kolb sees ainult veerand tiiru ja kiilus kinni. Mina tahtsin säält külgest ainult karbussi, sest minu sael oli tõbi küljes. No harutasin siis selle
toodud sae natuke...lahti... Ja avastasin, et hooratta ribide vahel ilutses kenasti üks polt. No võtsin selle poldi sealt välja kui liigse...ja sae mootor hakkas ringi käima nigu kell! Nu ladusin siis sae kokku tagasi, "jooksin" ta käima ja volia! Töötab! Mul hää meel ja sõber kah õnnelik!
Aga minu saag käis paar korda Tartu remondimeeste juures, sest ei taht tühikäigul põksuda, kippus ikke seisma jääma. Ei saand mehed Tartus asjale pihta, reguleerisid ikka eest ja tagant ning vahepeal ka külje pealt. Siis võttis üks tegelane mu sae ning viis Põlvasse miskisesse saekontoorasse. Sealne mees ütles pärast käivitamist ja mudimist, et tule poole tunni pärast järgi. Põhjuseks mingi kummilutu kuskil karbussi ligidal, oli vist ära venind või midagi, laskis lisaõhku sisse. Nüüd mu saag tiksub jällegi nagu uus Smile . Hmm, mina olen rahul - saab langetada ja tükeldada ja laasida kah! Lisaks saab ökullit teha! Naisevend ikke naerab, et sinu saega metsa teha on sama, mis teelusikaga tiiki tühjendada, metsa minnes on ikke mehist riista tarvis...ja on aastatega oma "traktoriga" (oli vist kah 245 või 345) põristades päris kõvaste leiba teenind.


Vasta
#97

(17-03-2014, 19:48 PM)autojuht Kirjutas:  ...
Mis pikemat latti sa sellele paned kui see saast ei jõua tavalise latigagi lõigata.

Jutt käis laasimisest, mitte järkamisest. Tummist tüve laasides võib kergesti tekkida olukord, kus 11" latt ei ulatu palgi vastaspoolelt oksa maha võtma. 14" latiga ulatab just need vajalikud mõned sentimeetrid kaugemale.

Pisiasi, kuid vahel õige tülikas.

(17-03-2014, 21:25 PM)sivulev Kirjutas:  Stihl MS 180 eRGOSTART hea käivitusega ja samas ka 14 tollise latiga

Njah, paraku ka 100€ kõrgema hinnaga. Kas lisavõimsus on seda kulu väärt?
http://aiataht.ee/tooted/saeme-ja-loikame/mootorsaed

Paraku ei kuulu kumbki universaalsaagide alla, jäädes paratamatult kerge töö riistadeks.

Huski väikesaed on saanud Soome testides kiita, kui märkamatult oma tööd tegevad riistad: ei head, ei halvad. Kedagi närvi ei aja, sihuke tavaline pesupulber.

(17-03-2014, 22:44 PM)Tift Kirjutas:  ...
Naisevend ikke naerab, et sinu saega metsa teha on sama, mis teelusikaga tiiki tühjendada, metsa minnes on ikke mehist riista tarvis...ja on aastatega oma "traktoriga" (oli vist kah 245 või 345) põristades päris kõvaste leiba teenind.

Leiva teenimiseks need tõsised riistad ongi.Cool Või oma rammu ja jõukuse eksponeerimiseks.Toungue Minusugused ajavad ka vähemaga läbi, kui mõni kodustatud metsamees tutvusringkonnas on, kellet vajadusel tõsisemat riista laenata. Tõsi, selle eelduseks on väljateenitud usaldus...Cool
Vasta
#98

(17-03-2014, 21:41 PM)pannkook Kirjutas:  
(17-03-2014, 09:40 AM)MeelisV Kirjutas:  tekis just küsimus miks 170 ja mitte 171

Googeldades ma ei leia ühtegi 171. On vaid 170 silma jäänudCool

Ma ei tea mul vist teine googel see väidab ka 171 olemas olevat
Vasta
#99

olemas jahh, aga mitte saadaval.
Vasta

(18-03-2014, 17:28 PM)pannkook Kirjutas:  olemas jahh, aga mitte saadaval.

Saadavus on jah meite maal nadi
ühe lehe leidsin kus pakuti otse24.ee
aga mujal on see rohkem levinud
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne