Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(24-04-2018, 21:56 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Mingit juhikut pole vaja,silma järgi tuleb lükata. Kui hammas poole peale jõuab siis peenema viiliga lastes saab hamba kuju olema samasugune nagu uuel ketil.

Ma olen ka ammu juba igasugused juhikud minema visanud ja lasen puhtalt viiliga silma järgi. Aga seda pisemat viili peaks küll proovima keti lõpu poole. Päris hea mõte Smile

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(24-04-2018, 21:55 PM)mutikas Kirjutas:  Kõvasulamile piisab ka kuusekuivakast.Viimane katsetus oli selline et väga hoolikalt sai jälgida et ei läheks maasse,ikka ca 5 tihu kuivakat ja viiel hambaotsad läinud.Lisaks selle teritus,ühes kohas pole õiget pinki,teises õiget ketast.
Enam sellist jama ei osta.

Mitu tihu kuiva kuuske oleks tavalise ketiga ilma teritamata teinud? Kui asukoht on selline, et normaalset terituskohta marsruudile ei jää, siis jama muidugi.
Vasta

No proovige ära jah,kaotada pole midagi. 
Juhikut vast on vaja algajal,et asi käppa saada,hiljem juba silm ja käsi harjub. Tegelikult võiks algajal kapis uus kett olla tagavaraks ja vahetevahel võiks vaatamas käia,et mismoodi see kett ka välja näeb ja kuidas seda teritatud on. Big Grin
No ketihammastel on ka ju jutt peale käiatud ja õige nurk ette antud. Ma ei või väita,et nüüd kõikidel aga viimasel ajal näpuvahelt läbi käinud kettidel on nii olnud.

T.
Vasta

(24-04-2018, 18:40 PM)v6sa Kirjutas:  
(13-04-2018, 12:31 PM)Daff Kirjutas:  Elu on näidanud, et nii head teritust kui viil teeb ei tee ükski terituspink.
...

Jama jutt.

Aga õige on sedapidi, et logiseval pingil hooletult teritatud ketti suudab hea käega kogenud ja terava viiliga mees paremaks kohandada küll. Huvitav, mitu säärast meil peale isand Daffi võiks siin foorumis olla? Toungue

Kõvasulamkett on hea seni, kuniks hambad mataka saavad. Siis on nalja nabani. Ning selleks piisab sobivalt kõvaksmädanenud naelast.

..tea kas nüüd jama kohe...

Ise olen proovinud paar korda masinteritatud ketiga lõigata ja mina küll ei leidnud seal midagi fantastilist. Ütleks et minu arust viik. terituspingi eelis on see, et kett saab ennem otsa kui viiliga lükates.

Vanasti kui nõuka ajal sai oldud ameti poolest metsavaht siis oli minu ülesanne Družba ja Urali ketid järgmiseks päevaks meestele
 terituspingist läbi lasta. Terituspink oli muidugi ka vene toode. 

Siis kui majandisse tuli esimene Taiga siis selle ketid teritas meie esiraidur vana proff ise ja viiliga. Oli juba liikvel 6mm ketiteritus viile. Ütles, et ega kett raisata pole. Pingis ju igale hambale personaalselt ei lähene. Kõik saavad ühe vitsaga.
Sai ka Urali ketti proovitud viiliga ja oh imet, hulka parem tundus. 
Isegi praegu kui on vahel Urali abi vaja siis lükkan ikka viiliga. 
Harjumuse jõud on suur, samuti ebausk kõige uue vastu.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(25-04-2018, 11:41 AM)Daff Kirjutas:  Ise olen proovinud paar korda masinteritatud ketiga lõigata ja mina küll ei leidnud seal midagi fantastilist.
...
Siis kui majandisse tuli esimene Taiga siis selle ketid teritas meie esiraidur vana proff ise ja viiliga. Oli juba liikvel 6mm ketiteritus viile. Ütles, et ega kett raisata pole. Pingis ju igale hambale personaalselt ei lähene.
...

Viili puhul loeb kohutavalt palju operaator. Loomulikult on kindla käe ja hea silmaga viilija ketisäästlikum, kui juhm automaat. Minusugune hobiviilija ei saa ilmselt paremat tulemust, kui pingis mingi valemiga. samas, kuna minu pink on labane käiakallutusraam, siis ma ikka silma ja tunde järgi lasen, mitte millimeetri pealt.

Tõenäoliselt ma pole õiget käsiteritusketti siis saanud, kui ei oska winguda. Toungue
Vasta

(24-04-2018, 21:56 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Mingit juhikut pole vaja,silma järgi tuleb lükata. Kui hammas poole peale jõuab siis peenema viiliga lastes saab hamba kuju olema samasugune nagu uuel ketil.
...

Jajah, õige viiliga õige suunaga ja õige survega teritades saab hea. Ja kuidas peaks algaja need kolm õiget paika saama?
Vasta

(25-04-2018, 12:11 PM)v6sa Kirjutas:  
(24-04-2018, 21:56 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Mingit juhikut pole vaja,silma järgi tuleb lükata. Kui hammas poole peale jõuab siis peenema viiliga lastes saab hamba kuju olema samasugune nagu uuel ketil.
...

Jajah, õige viiliga õige suunaga ja õige survega teritades saab hea. Ja kuidas peaks algaja need kolm õiget paika saama?

No algajal on ka pea ja käed otsas. Silmanägemine ka hea. Kõik nutisõbrad näevad peenikest kirja oma pisikeses telefonis ja kindlasti näevad ka nad mootorsaagi ja ketti selle peal. Big Grin 
Kuidas? No võtavad viili kätte,kasutavad oma käpakesi ja peale mõningat harjutamist vast enamus saab hakkama. Ma vähemalt loodan et asjad nii on.
Kindlasti on abiks,kui keegi kes asja tunneb ja kõrval näpunäiteid jagab. Ja lõppude-lõpuks peavad nad ennast ikka liigutama hakkama,sest muidu jäävad nälga ja külma. Big Grin Ja kes tõesti hakkama ei saa,see ostab oma ahjupuud. Kõike saab ju poest. Big Grin 

T.
Vasta

(24-04-2018, 22:40 PM)viplala Kirjutas:  
(24-04-2018, 21:56 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Mingit juhikut pole vaja,silma järgi tuleb lükata. Kui hammas poole peale jõuab siis peenema viiliga lastes saab hamba kuju olema samasugune nagu uuel ketil.

Ma olen ka ammu juba igasugused juhikud minema visanud ja lasen puhtalt viiliga silma järgi. Aga seda pisemat viili peaks küll proovima keti lõpu poole. Päris hea mõte Smile

Mingi mul oleva sae manuaalis oligi selline kahe viili juhend, ise pole viitsinud vahetada, ikka ühega ja läheb jah lõpupoole "küünis" käest ära.
Vasta

(25-04-2018, 12:11 PM)v6sa Kirjutas:  
(24-04-2018, 21:56 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Mingit juhikut pole vaja,silma järgi tuleb lükata. Kui hammas poole peale jõuab siis peenema viiliga lastes saab hamba kuju olema samasugune nagu uuel ketil.
...

Jajah, õige viiliga õige suunaga ja õige survega teritades saab hea. Ja kuidas peaks algaja need kolm õiget paika saama?

Eks kogemus aitab paljutki, aga lohutuseks tuleb öelda, et ega see teritus nii ullult täpne ei pea ka olema. Mõni kraad siia-sinna ei loe midagi. Ja ega viiliga metsas teritades see nii lähebki. Oluline on hamba enamvähem õige kuju ja see, et lõikeserv terav. Ots ei tohi nüri ega lõikeservas sälkusid sees olla. 

Seda peenema viili trikki võiks täitsa katsetada. Muidu vaikselt hakanud seda meelt minema, et varsti pärast poolt hammast võib keti tagavaraks naelatosa tõsta ja järgmise lisandudes utiilipangi visata. Uus kett lõikab lihtsalt nii palju paremini kui viimseni viilitud konksud. Ka siis, kui vana keti puruhammast on piisavalt järgi aidatud.
Vasta

(26-04-2018, 16:20 PM)Envir Kirjutas:  Eks kogemus aitab paljutki, aga lohutuseks tuleb öelda, et ega see teritus nii ullult täpne ei pea ka olema. Mõni kraad siia-sinna ei loe midagi.
...
Kussatohid!

Kohe tulevad prohvid ja ütlevad, et peab olema putsukarva pealt õige, muidu on maailm hukas.
Vasta

Kussatohid jah.  Mulle kunagi tehti selgeks mis kõik mõjutavad lõikust ja lõpptulemust. Isegi keti samm on tähtis ja minu 14" kett ei sobi kohe mitte. 
Mina vana tainas muidugi ei õpi ei enda ega teiste vigadest ja lõikan ikka paljude meelehärmiks edasi hiina sae ja 0.38" sammu ketiga.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Lauale jõudis ECHO 440EVL saag.
Kompressioon on olemas, käivitada pole püüdnud, tõenäoliselt vajab hooldust või remonti.

Ehk on kellegil soov see ära osta.
Paku hind.
Vasta

Uueks saeks osutus Shindaiwa 50 cm3. Vara veel midagi öelda (peale selle, et saeb küll), sest kasutanud alles u. tund aega. Varem oli 33 cm3 ja enne seda 42 cm3. Viimane oli ikka selgelt liiga lahja kuna vahel vaja ka jämedamat materjali (sh. kaske) saagida.
Vasta

(27-04-2018, 23:43 PM)veix__ Kirjutas:  Uueks saeks osutus Shindaiwa 50 cm3. Vara veel midagi öelda (peale selle, et saeb küll), sest kasutanud alles u. tund aega. Varem oli 33 cm3 ja enne seda 42 cm3.  Viimane oli ikka selgelt liiga lahja kuna vahel vaja ka jämedamat materjali (sh. kaske) saagida.

Mis neist kuubikutest, kilovatid ja pöörded saevad Big Grin Koostöös ketimõõduga. Mark on vist küll üks ausamaid, mis olla saab.  
Tuleb vist kade olla Wink 
Nagu ka Echo ostu peale - aga ei ole!
Vasta

Mõni päev tagasi lasin ühe kahtlaselt ohtliku vahtra maha. Paar aastat tagasi murdus ülevalt suur oks ära ja juba eelmine aasta vaatasin,et asi mulle ei meeldi. Puu viltu just sinnapoole,kus marjapõõsad ja kui keegi peaks tuulise ilmaga seal kooberdama ja see hiiglane sinna peale matsatab.... parem karta kui kahetseda. Üldiselt vahtrad on kõik seest mädad. Ja alla selle Partner 5000 ei tasu sellise puu kallale minna. 

[Pilt: 25218485a7d130_l.jpg]

[Pilt: 25218487b10acc_l.jpg]

[Pilt: 25218489665cf0_l.jpg]

[Pilt: 25218483541234_l.jpg]

Neli paaki lasin jutti ära,hiljem teise HQ-444-ga lasin oksi paar paaki ja veel tüvele läks kaks paaki lisaks suure saega. Oksad lasin kodus kreissaega mõõtu. Neli sassu kuhjaga koormat ja jäi veel maha ka midagi. Kui riidad täis laotud siis saab teada palju välja andis. Mõned jämmemad pakud jätsin siin alles,panen lillepeenrasse ja ka suure alasi alla. Pakud pole päris head aga käib jälle mõned aastad edasi.....
Saagimise ajal ajas mul selle puust vati põlema ja vaatasin,et läheb kulu ka järgi.... tuul kõva ja helistasin koju...tooge vett,tuli lahti. Saapaga kustutasin ära aga muudkui hõõgus sinder. Hea tulealustusmaterjal.
T.
Vasta

(28-04-2018, 16:45 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(27-04-2018, 23:43 PM)veix__ Kirjutas:  Uueks saeks osutus Shindaiwa 50 cm3. Vara veel midagi öelda (peale selle, et saeb küll), sest kasutanud alles u. tund aega. Varem oli 33 cm3 ja enne seda 42 cm3.  Viimane oli ikka selgelt liiga lahja kuna vahel vaja ka jämedamat materjali (sh. kaske) saagida.

Mis neist kuubikutest, kilovatid ja pöörded saevad Big Grin Koostöös ketimõõduga. Mark on vist küll üks ausamaid, mis olla saab.  
Tuleb vist kade olla Wink 
Nagu ka Echo ostu peale - aga ei ole!

2,14 kw on andmete järgi.
Väidetavalt Echo ja Shindaiwa on samad asjad, ainult korpuse värv on teine. Ja tõesti: leia kasvõi 1 erinevus peale värvi (ja selle, et ühel on andmetes "ES-Start kergkäivitus" ja teisel "Soft-Start kergkäivitus"):
https://www.stokker.ee/mootorsaag-shinda...-338678063
https://www.stokker.ee/mootorsaag-echo-c...-947010643
Rolleyes
Vasta

(28-04-2018, 19:30 PM)veix__ Kirjutas:  Väidetavalt Echo ja Shindaiwa on samad asjad, ainult korpuse värv on teine.
ühe korporatsiooni raames kasutatakse vist palju ühesugust ... tehased ka ühes kohas.

Tsitaat:The Yamabiko Group has three strong brands: Kioritz, Shindaiwa and ECHO. 
http://www.yamabiko-corp.co.jp/english/products/brand/
Vasta

Ja lisaks Jaapani tehastele on ka tehas Hiinas, nagu paljudel suurfirmadel.
Vasta

(28-04-2018, 22:10 PM)veix__ Kirjutas:  Ja lisaks Jaapani tehastele on ka tehas Hiinas, nagu paljudel suurfirmadel.

ning tehas USAs, Lake Zurich. Ja meile vaevalt jaapani või usa toodang tuleb.
Vasta

Ma arvan seda,et vahet pole kus see saag tehakse,pea-asi on see,et asi on töökindel ja materjalid sellised,et oleks vastupidavust. Mõni saag on kehva algusest saati ja teha pole seal midagi. On nigu on ja paremaks ei tee seda.
T.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne