Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(27-12-2015, 21:23 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ...
Oregoni uus värk: "iseterituvad" Powersharp ketid koos teritajaga
...

Soomlased proovisid metsatöös. Tavaline on odavam pruukida, kiirteritusega jälle mugavam. Kesvuse poolest  võrdsed: kivi/muld/metall ja nüri järjepidevusega terata ketiga puud kärsatades lõpevad võrdselt kiiresti.

Teritamisel peab piiri pidamaWink

Jõudluses oli tavaline grammi parem seni, kuni tera oli eeskujulik. PS hoidis tera metsatöös veidi kauem. Katetajate (metsaprofid) hinnangul olemasolevat tehnikat välja vahetama ei hakata, kuid esimest saagi hankivale (või lõpnut väljavahetavale) on PS kaalumist väärt variant.

Hobitajale on selles mõttes hea, et ei pea muretsema keti teritamise pärast. Selles mõttes, et vaid vähesed viilijad tegelikult teavad, kuidas kett otse lõikama pannakse Toungue  PS puhul pole näpuosavust vaja.

Isiklik kogemus on lühiajaline katsetus. Mulle meeldis, erit see teritamise vaevatus. Big Grin Aga esialgu pruugin oma tavapäraseid edasi. Uue lati soetamisel ilmselt võtan PS.
Vasta

Jätkuvalt otsin uut/kasutuskõlbuliku reduktorit gerondi staatuses võsasaele Husquarna 165r. Jätkuvalt ei kavatse ära visata ja uut osta, kuna jõudu nii palju, et tee või harvendusraiet. 
Vasta

(28-12-2015, 00:14 AM)viplala Kirjutas:  Põhimõtteliselt võib selle teema lukku panna. Ja nüüd, kõik see klounikari siin, lähete ostate endale poest tutikad saed, vajadusel ka puulõhkumismasinad, lumesahad, traktorid ja kõik muu mudru mida poest osta saab. Ausalt, ma ei jõua teid enam õpetada elama kui te selliselt jätkate. On's raske aru saada, et pappi on vaja sittuda kui tahate inimese kombel elada. Ärge evige siin mingit koonri elustiili. Papp lauale ja saate poest uue aparaadi raisk.

Mis Sa ärritud??? KAhjuks, meeldib see meile või mitte, on see paratamatus arengu juures! Rahustuseks loe tänast Postimeest ja sealt papa-Ossinovskit. Ei pruugi ju meeldida aga tegu on ühe Eesti kõige targema, ette vaatavama ja ka RIKKAIMA (äri)Mehega! Tahad olla konkurentsis, tahad saada kasvõi natuke rikkamaks - tuleb pappi välja köhida sest koonerdades raha ei teeni! Ära karda suuri väljaminekuid, karda väikeseid sissetulekuid! 
Ahjah, parim mõte papa-ossil on muidugi see, et need "kuuekümpised" ei kõlba kuhugile ja Temaga samavanad ehk enamus meist siin ,kes me targutame, ka hästi enam ei kõlba... me kardame revolutsioon iteha, kardame uusi asju jne. TÕSI - nagu Sinagi siin ärritud Big Grin 
Muuseas, ma avastasin natuke enne seda artiklit enanst samalt mõttelt: kunagine revolutsioon on praeguseks stagnatsioon. See on Talveralli. Kõik, stagnatsioon tuleb lõpetada... ja lasta noortel revolutsiooni teha. Selle asja nimi on "peeglisse vaatamine".

(28-12-2015, 09:30 AM)v6sa Kirjutas:  Soomlased proovisid metsatöös. Tavaline on odavam pruukida, kiirteritusega jälle mugavam. Kesvuse poolest  võrdsed: kivi/muld/metall ja nüri järjepidevusega terata ketiga puud kärsatades lõpevad võrdselt kiiresti.

Jõudluses oli tavaline grammi parem seni, kuni tera oli eeskujulik. PS hoidis tera metsatöös veidi kauem. Katetajate (metsaprofid) hinnangul olemasolevat tehnikat välja vahetama ei hakata, kuid esimest saagi hankivale (või lõpnut väljavahetavale) on PS kaalumist väärt variant.

M.O.T.T.
Arvan, et lähen teen kohe omale elektrilise jõulukingi. Ongi vaja paar kaigast poolitada ja ma ka ei armasta seda kodus olevat MTD'd. Hiiule 2 kilti... ja tolle punase võin vajajale pärandada. 
Katsetan odavaga ära, siis vaatab edasi. 
Vasta

Seda iseterituvat on proovitud-saast.Vahetati vabanduste saatel uue vastu-ikka saast.
Vasta

Mul kodukasutuseks Makita elktrikas,soodukaga oli 99 rutsi ja bensakale ei viitsi enam segu teha-lihtsam on juhe vedada Big Grin ,kui aga üks oks saagida võtan käsisae Toungue .Sügisel oli Järvel mingite akukate demo ja saagisid küll,aga aku maksis pool saagi,sama akuga käis veel trimmer ja muruniiduk.
Vasta

(28-12-2015, 11:59 AM)jaakjaak Kirjutas:  Seda iseterituvat on proovitud-saast.Vahetati vabanduste saatel uue vastu-ikka saast.
Väga hea - ma pole pika jutu mees, katsetan siis ära Big Grin Hiiu on siinsamas kõrval ja 130 raha eest, mis on just täpselt ühe sarnase Makitaga teenitud, võib uusi asju katsetada. Peamine: kett on originaalis oluliselt teravam, kui mistahes klassikaline kett. Lasen siis mõned kaikad ahju alla, saame teada Wink 

EDIT: video ka siis katsetusest ja saab olla rahul!
 


[Pilt: DSC_0138.JPG]

[Pilt: DSC_0139.JPG]

[Pilt: DSC_0141.JPG]
Vasta

Üllatavalt lärmakas tegelane... Rolleyes

Mootori vabajooks on hea asi.

Hammas naela siis Big Grin
Vasta

(28-12-2015, 13:07 PM)PlyVal64 Kirjutas:  pole pika jutu mees, katsetan siis ära Big Grin

Super,et on sihkseid asjalikke vendi,kes ei karda,ei öelda ega ka näidata,vbl.mõnes mõttes kehva,et bensukas keima ei läind,aga vbl.ka mitte.Nvn.on el.saag kordades ohutum ja töö teeb ära,ise kasutan ka sellist meetodit,et pärast kodu õue peal,toimetan enamuses el.saega.
Vasta

(28-12-2015, 13:01 PM)ahtos Kirjutas:  Mul kodukasutuseks Makita elktrikas,soodukaga oli 99 rutsi ja bensakale ei viitsi enam segu teha-lihtsam on juhe vedada Big Grin ,kui aga üks oks saagida võtan käsisae Toungue .Sügisel oli Järvel mingite akukate demo ja saagisid küll,aga aku maksis pool saagi,sama akuga käis veel trimmer ja muruniiduk.

Mul tuttaval makita oma, tema rahul. Kuna ta tööriista fanatt, siis tal kodus kõik 5,0ah akud ja neid sittakanti, 6tk vähemalt, siis sellise kogusega pidi saama saagida küll, 4tk laevad ja 2tööd, siis saab katkematult uhada, langetas päris suure vahtra ja saare maha ning tükeldas. Kui aga ma oma 3,0kw saega õuele läksin suuremaid puid maha võtma, siis vaatas, et tema saag rohkem nikerdamise masin. Ennem seda arvas, et ikka kõva töömasin.  Big Grin
Aga ehitusel ja koduõuel arvan, et väha pro, pole juhtme tarimist ja bensiini vingu haisu
Vasta

Mul ka Makita elektrisaag. Väga asjalik asi. Üks viga on selle kolme aasta jooksul olnud-õlipump vahepeal streikis. Nimelt kui ketiõli otsa saab,ei hakka pump alati tööle peale õlipaagi täitmist. Selleks tuleb natuke survet õlipaaki lasta kompressoriga,hakkab peal seda jälle tööle. Mulle meeldib selle elektrisaega toapeal toimetada,sest see ei aja bensiini haisu..... ehk siis iga töö jaoks oma riist! Kui tahate kurge püüda siis võtke kirves,kui tahate toapeal või kinnises ruumis toimetada,võtke elektrisaag. Wink
Vasta

einoh kui asi el saagedele läheb siis miks mitte! Elektrimootor ka ju mootor Big Grin Ise pole ammu teemat jälginud ja oli omalgi päris mõnus lugeda arutelusid. 

Veel pole maha löödud
Vasta

Val suure vihaga soetatud sae pilte vaadates tekib üks küsimus - kas terituskivi töötab ka siis kui sinna ruumi on kogunenud harjumuspärane oksakeste ja rohukõrte kultuurikiht. Kui vastus on jaatav siis minu järgmine saag on kindlasti just selle kontseptsiooniga.

EDIT: kivi - terituskivi

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(29-12-2015, 01:03 AM)Marko Kirjutas:  Val suure vihaga soetatud sae pilte vaadates tekib üks küsimus - kas terituskivi töötab ka siis kui sinna ruumi on kogunenud harjumuspärane oksakeste ja rohukõrte kultuurikiht. Kui vastus on jaatav siis minu järgmine saag on kindlasti just selle kontseptsiooniga.

EDIT: kivi - terituskivi

Kindlasti ei toimi hooldamatusest paska täis kattealuses terituskivi liigutamise mehhaanika. Ning -32 kraadi juures murdub liigutamise hoob vist ka ära. Ja otsatähik jookseb kinni, sest suvine saeketiõli ei voola enam pumpa peale. Mis veel - ahjaa, saagija ilmselt takerdub pusas olevasse juhtmesse ja kukub otsmikuga värkelt teritatud ketti... Hea, kui mittepöörlevasse.

Tavalisele saele PS ketti-latti paigaldades tuleb soetada teritusvidin, mis klõpsatakse lati otsa:
https://www.youtube.com/watch?v=THLg6EgLJk8
Vasta

(29-12-2015, 01:03 AM)Marko Kirjutas:  Val suure vihaga soetatud sae pilte vaadates... 
Elektrisae ost bensuka asemel kodutarbimisse oli juba suvel plaanis ja seda justnimelt ksf! Talupoja viidatud põhjustel. Esiteks on kuur ka siseruum ja olles seal varem bensukaga tükeldanud, siis on see päris isegi ohtlik! CO on päris julm ja kiire tegelane. Lisaks vaja ka pööningul üht-teist teha ja mitte vähemtähtis pole naabrite heaolu! Ületee-naaber laseb juba aastaid materjali ahjualla elektrikaga ja see ei sega. Paneb mõni kaugem tegelane bensuka röökima - on vastik tõesti. Ise olen siin samamoodi korduvalt ja pikalt naabreid piinanud. Isegi maal kostab paksust metsast sae ulgumine kaugele. (see on nüüd tegelikult hästi väikeses kirjas: linnas on mõnikord vaja kiirelt ja VAIKSELT ka midagi maha võtta Wink )
Lihtsalt äsjane töö uue Makitaga sõbra elamises 90-aastasesse püstpalkseina sisse ukseaugu lõikamisel ja see teema siin koos leitud uusima lahendusega tegi ostu imelihtsaks Big Grin Selge, et teenid 130 ja siis kohe kulutad 129 ära vajab "meelekindlust" aga kui kohe ei lähe ja osta, siis jäädki seda senti veeretama ning vigaselt toimiva bensukaga ennast vihastama. Ja mistahes tööriista ost on siiski investeering. Lisaks saan nüüd maalt kütteks tuua rahumeeli pikemaid kaikaid ja kodus tükeldada/lõhkuda, ei pea kohapeal aega raiskama töö tegemisele puhkamise (näiteks purjetamise) asemel. Just see arutu müra ja ving linnas "ei läind kohe mitte" siiani. Muruniiduki 4-takti podingi "segavat" linnas tegelasi, meil siin õnneks mitte, aga sae ja ka trimmerite 10-12K pööret koos saeketi või jõhvi häälega on natuke liiast tõesti tiheasustusalal toimetada.

Mis küsimusi puudutab: mul pole plaanis miinus-miljoniga isegi mitte uksest välja minna Big Grin Samas on kaane eemaldamine kiirkinnitusega nii imelihtne, et võid kattealust puhastada kasvõi iga viie minuti tagant. 

Edit: mida ütles Hortuluse mees iseterituva ketiga akusae kohta: neid on ostnud just maamehed oma maasturitesse ja niisama autodesse, sest ei haise ega lägasta aga on peale tormi jälle puud risti ees - võtad pakiruumist sae ja lased ära. Selle neljasotise ehk kangema akuga pidi täitsa kobedaid puidki saagida saama ja kestab kaugelt üle ühe lõike. Ütleme, et 40tuhandeses maasturis 4sotine saag lisavarustusena ei maksa üldse "midagi" Wink
Vasta

Kui kaua see terituskivi enda kantis profiili peab? kulub viltu või kaussi ja hakkab huvitavat tera looma endamisi.
Vasta

(29-12-2015, 14:54 PM)umm Kirjutas:  Kui kaua see terituskivi enda kantis profiili peab? kulub viltu või kaussi ja hakkab huvitavat tera looma endamisi.

Eks saab kasutades teada aga idee peaks olema neil selline, et keti kulumisega vahetatakse välja ka kivi sest need müüakse komplektina. Aga kivi ise ei kulu kuidagi kõveraks, see "pooldub" sest hammas on pealt rõhtne. 
Vasta

Kui vahetatakse koos, siis ühe ketiga ta vast jah viltu ei kulu.
Vasta

Vanasti pandi luisu peale õli, ise pole proovinud ega tea miks nii tehti. Siit järeldus, et saeketi õli ei sega teritamise protseduuri.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(29-12-2015, 19:01 PM)aavu Kirjutas:  Vanasti pandi luisu peale õli, ise pole proovinud ega tea miks nii tehti. Siit järeldus, et saeketi õli ei sega teritamise protseduuri.

No praegugi ju hoonimise juures kasutatakse õli ja vee segu...... ju ikka teeb libedamaks. Wink Ja võtab siis peenemalt.
Vasta

(29-12-2015, 19:01 PM)aavu Kirjutas:  Vanasti pandi luisu peale õli, ise pole proovinud ega tea miks nii tehti. Siit järeldus, et saeketi õli ei sega teritamise protseduuri.
No kust seal heinamaal vanasti vikati luiskamise jaoks õli võeti - ikke larakas tatti läks vahele.  Rolleyes

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne