Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

kord-paar aastas jämmut kaske maha lastes ja jupitades on abiks sulle-mulle.
igatpidi mõistlikum ja tervislikum kui selle mõne lõike jaoks eraldi mootorsaagi soetada.
Vasta

(09-12-2016, 23:03 PM)diesel Kirjutas:  kord-paar aastas jämmut kaske maha lastes ja jupitades on abiks sulle-mulle.
igatpidi mõistlikum ja tervislikum kui selle mõne lõike jaoks eraldi mootorsaagi soetada.

Ei tea kaua aega läheb 60 cm jämeduse langetamiseks? Ja järkamiseks, +oksad. Big Grin Eks saagi vaja on ikka kuna eelmine andis otsad. Kui juba osta, siis selline millega nende mõne jämeda kasega ka hakkama saab. Eks ilmselt saab arvestada eelmise sae põhjal, selleks oli Jonsered CS2137: https://www.manualslib.com/manual/80446/...ml?page=15
42 cm3 ja 1,8 kW. Sellega paar jurakat kaske lasin maha, aga tõesti latt oleks võinud pikem olla ja võimsust vedi rohkem. No ilmselt vähemalt 45 cm3 ja 2+ kW võiks olla siis, näiteks: http://tooriistakeskus.ee/product/pid/1312/bid/1312 Kuigi sellega kirjelduse järgi üle 35 cm puid saagida ei saa. Big Grin Hind ei ole odav, aga kui arvestada et 20 m3 puid ostma peaks, siis see sae hind on vähem kui 1 aastaga tasa.
Vasta

Kui üksi metsas käid, siis saage peab kaks olema kaasas. Vajub kinni või sekka jämedat maha võtta- Hsq 254 klassi pika latiga vanake. Lihtsalt autoski, iialgi ei või teada, mis juhtub. Põhitöös ikka kerge lühema latiga Stihl 021 klassi 13 tolli lehega. Selle 13 tolliga võtab 2x 13" diameetrist suuremagi puu maha. Veidi nikerdamist on. Vähemalt mina raske saega laasimisel-nikerdamisel varsti lõplikult võhmal. Langetuslabidas ja koormarihm puule suuna andmiseks ka kaasa, kui elektriliin või maanteenuhtlus samas on.
Vasta

(10-12-2016, 10:40 AM)pen.skar Kirjutas:  Kui üksi metsas käid, siis saage peab kaks olema kaasas.
...

Ühe saega metsa minnes võib tööpoäev kiiresti lõppedaWink

Laetud mobiiltelefon peab ka põuetaskus olema. Ega seda enne ei usu, kui esimest korda kännu kõrval lebad ja mõtled, et kas proovida tõusta või helistada kohe.
Vasta

(10-12-2016, 00:29 AM)veix__ Kirjutas:  No ilmselt vähemalt 45 cm3 ja 2+ kW võiks olla siis, ...

Tõin need numbrid näitena samasest Stihli MS250-st. Isegi terava ja uue ketiga (.325) jääb 14" latiga, täie pikkusega sees olles pisut lahjaks. Lõikab, aga hääle järgi on mootoril kõik kilod ja vatid kasutusel ning pöörded tõmbab maha. Pikema latiga on kindlasti vähe. Kui juba ostmiseks läheb ja plaan jämmemaid lõikuda, siis pane natuke juurde ja vaata üle 50 kuubikulisi. N. 291 on napp 50€ kallim, aga saad pea 10 kuubikut juurde ja 2,8kw. Kõrvale midagi a´la Stihl 170, mida pea uuena liigub 100,- eest ja kõik tehtud.


Vasta

(10-12-2016, 11:44 AM)hulgus Kirjutas:  Tõin need numbrid näitena samasest Stihli MS250-st. Isegi terava ja uue ketiga (.325) jääb 14" latiga, täie pikkusega sees olles pisut lahjaks. Lõikab, aga hääle järgi on mootoril kõik kilod ja vatid kasutusel ning pöörded tõmbab maha.
...

Kõik õige, aga küsimus oli hobisaagija paar korda aastas ette tulev pusimine. Kiirus pole siis vist oluline...

Pool kilo kaaluvahet ei tundu palju, aga kolmanda paagitäie järel haarad ikka kergema järele Big Grin

Muide, praegu on sigasoodsa hinnaga Echo 50-kuubikuline . Soovitan saevahetust plaanival uurima minna. Cool

Kas keegi juba saeb sellega? Kuidas kombikannu lühike täiteosak õlipaagi suule istub? Mahub käepidemest muretult mööda suskama? Üllatavalt paljudel on ketiõli paagi suue ja käepide liiga lähestikku mugavaks toimetamiseks.
Vasta

(10-12-2016, 11:25 AM)v6sa Kirjutas:  
(10-12-2016, 10:40 AM)pen.skar Kirjutas:  Kui üksi metsas käid, siis saage peab kaks olema kaasas.
...

Ühe saega metsa minnes võib tööpoäev kiiresti lõppedaWink

olin aastat poolteist metsamees ja kellegil polnud mitut saagi metsas kaasas ja ega kodus riiuliski polnud varupilli.metsa võetakse varuleht ja kett kaasa,puu vajub tagasi ja saag kinni siis latt maha ja teine peale ja töö jätkus.kui nö brigaadiga oled siis sõber naaber tuleb aitab lükata või lõikab oma saega lahti.
Vasta

(10-12-2016, 14:25 PM)muska71 Kirjutas:  olin aastat poolteist metsamees ja kellegil polnud mitut saagi metsas kaasas ja ega kodus riiuliski polnud varupilli.metsa võetakse varuleht ja kett kaasa,puu vajub tagasi ja saag kinni siis latt maha ja teine peale ja töö jätkus.kui nö brigaadiga oled siis sõber naaber tuleb aitab lükata või lõikab oma saega lahti.

Mitu saagi teil kokku ühes kohas müras? Vaevalt teil kamba peale üks oli.

Jutt käis üksi minekust.
Vasta

ma muidugi mingi metsamees pole, lihtsalt vaja oma 101  Big Grin aastasele majale kütet teha. Oma 15+ aastat on kasutusel Stihl 025 koos 16" latiga, vanasti oli 3/8, nüüd .325 ketiga, vana latt ja kett on varuvariandiks seljakotis. Siiani saanud ka need ülijämmed maha võetud (mul sellised üle meetri läbimõõduga kasvavad), egas seda iga päev tee. Saag siiani elus ja isegi ripub starteri otsas, seega päris kohvi ei ole.
Arvan et ka selle uue 251 stihliga saab oma vajadusteks kõik tehtud. Samas mugavam kahtlemata oleks 2 saagi, sihuke ca 3kW 16-18" langetamiseks ja pisike 1,5kW 12-13" laasimiseks ja vajadusel teise sae päästmiseks. Aga kel koduseks tarbeks niipalju ressursi on?

Ja veel, see 50 kuubikuline Echo on võimsuses sama mis 45 kuubikuline Stihl, on see nüüd hea või halb?
Vasta

No minul on 60ccm 3,0kw saag 18 tollise plaadiga, kõik võtab maha mis kasvab. Aga kas on mõtet nii suurt kaasas vedada? 
Alguses oli ka mõte, et ostan ühe 40ccm juurde, aga no ei viitsi niikui nii 2 saagi metsa vedada ja siiani 10 aasta jooksul ole kordagi veel saag nii kinni jäänud, et kätte e saa. Mul on toomingast või saarest lõigatud kiilud ja paras puust nui millega neid sisse taguda langetades. Ja kui jääb kinni, siis taon need kiilud senna vahele ja tuleb saag välja. 
Nüüd panin müüki selle ja vist läheb vahetusse, kuna keegi soovis omale suuremat just ja pistame vist ümber. 
Minule tuleb arvatavasti dolmar ms-420, 2,0 või 2,2kw ei saagi aru täselt erinevates kohtades on erinev võimsus, arvan ega sellega ei jää ka ükski puu kasvama.
Lust on saagida suure saega, kuid päeva lõpus võib sokid jalast võtta ilma kummardamatta  Big Grin  
Teise valikuna oli ka endal echo 490 või shindaiwa 452s mõttes. aga neil pole seda kõik ühes nuppu mis mulle meeldib. seega jäidki dolmar ja jonsered 2245 valikusse kui uus osta.
Vasta

(10-12-2016, 12:40 PM)v6sa Kirjutas:  
(10-12-2016, 11:44 AM)hulgus Kirjutas:  Tõin need numbrid näitena samasest Stihli MS250-st. Isegi terava ja uue ketiga (.325) jääb 14" latiga, täie pikkusega sees olles pisut lahjaks. Lõikab, aga hääle järgi on mootoril kõik kilod ja vatid kasutusel ning pöörded tõmbab maha.
...

Kõik õige, aga küsimus oli hobisaagija paar korda aastas ette tulev pusimine. Kiirus pole siis vist oluline...

Pool kilo kaaluvahet ei tundu palju, aga kolmanda paagitäie järel haarad ikka kergema järele Big Grin

Sul ka kõik õige, aga vaata.
Poes müüakse 250 kui viimast kodukasutusse saagi, järgmine olla juba "profi" oma. (3/8 kett vs .325).
Õige Eesti mees võrdleb ikka pikkust ja võimsust, hea ju naabrimehele  näidata, et mul on toll pikem kui sul (kuigi 14" ja 15" ketid on samapikad 56hammast). Number sae peal ju ka suurem.
Kaal pole üldse oluline, lased vaikselt vana väikese Jonserediga, kuniks üksi. Naabrimees silmapiiril tõmbad suurele hääle sisse ja teed ühe lõike, paned uhkelt kännule ja võrdled kummal suurem-pikem. Ühtlasi püsib kaubanduslik välimus kauem.
On mõjuvad põhjendused? Big Grin


Vasta

Tsitaat:kõigepealt ksf Dexterile mul siin sada jama olnud kaelas ja vabandama ei hakka. Teen sulle need tähikud kokku 15.-ga, kui saan postiautomaadi juurde. 

Ei ole kiiret kuid millaski võiks nad ju saabuda Smile

Ksf. Tsisterni pakike käes. Ketid olid mitte urali omad vaid ikka kuulsa druzba. Pole hullu lähevad oma aega ootama kui vanaisa sõppra riiulikõlbulikuks tegema hakkan Big Grin  , muu aga nii nagu lubatud, uued ja puha. Löö vaid läikima ja pane riiulisse Toungue  . Tänud.
Vasta

Ilmselt aastas u. 20 tm saagimisel ei ole väga tähtis kas saag kaalub 5 kg või  6 kg, samuti pole mõtet kahte saagi omada. Rolleyes
Vasta

Siiani stihl ms 260ga, 15 latiga kõik puud maha saadud,enne seda saetud kultus saega hq 254ga, ka 15 latiga 
kõik puud maha saadud. Smile 
Seda siis,et paberite järgi 2,2 kw,ei saa küll aru,et jõust puudu oleks.Kett peab lihtsalt terav olema ja puruhammas õige kõrgusega.
Vasta

Puruhammas või sügavushammas/piiraja?
Vasta

(11-12-2016, 06:12 AM)tanel. Kirjutas:  Puruhammas või sügavushammas/piiraja?

Saepuruhammas.
Vasta

Õhtul kilovatid valesti läinu,stihl siiski 2,6 kw,hq suisa2,9 kw.
Minu viga,aa ma rõhusin rohkem lati pikkusele.
Vasta

(06-12-2016, 21:00 PM)Raudpats Kirjutas:  
(04-12-2016, 11:27 AM)Daff Kirjutas:  Sõprus, Uraal ja Taiga, kõigil on originaalist erinevad ketid. Küll aga paigaldati hilisematele Sõprustele Uraali ketid. (nn. koppketid maakeeles)

Ma nüüd küll kihla ei veaks selles küsimuses, aga minu teada peaks olema olemas vana tüübi Družba kett sirgete hammastega ja siis uue tüübi Družba kett nn kopphammastega ja see läheb samade tähikutega,. Ja siis on veel see Urali koppkett, mis on teise sammuga ja vajab teisi tähikuid. Taiga koha pealt ma sõna ei võta, ei ole asjatundja.

Leidsin ka näidised:

   
   
   
Vasta

Partnerile leidsin mõned jupid sahtlipõhjast. Kui äkki on kellelgi vaja, siis võtke ühendust.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

Kes siin Stihli 020AV otsis?

Mul on üks toimiv realiseerimisel.

Töökorras, aga kipub kahte kruvi välja raputama. Need on hetkel ka puuduWink Mis ma vanakesest lõhun...

Nii 40.- eest annaks huvilisele ära. Kaks 1/4 mõõdus ketti kauba peale. Liigub peamisel Saku kandis, aga peaks kappi ka mahtuma.
Või vahetan kahe 16-19" tsikliratta vastu. Ei pea olema sirged, lähevad kaariku alla

Tükeldama ei hakka enne loomuliku lõpu saabumist.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne