Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(05-04-2018, 16:19 PM)karel Kirjutas:  Olen tellinud siit:
https://www.huztl.net/
 Tellisin ühele väiksele Husqvarnale silindrikomplekti ja uue korpuse. Visuaalselt tundus silindri kvaliteet väga hea. Igatahes kokku ta läks ja on natuke tööd ka juba teinud. Kolvisõrme stopperrõngad on ainult jamad, aga need võib vana kolvi pealt ka võtta. Korpus oli samuti täiesti OK. Kõik kruviaugud klappisid ja originaal husqu plastid istusid samuti ümber. Raha need jupid suurt midagi ei maksnud, rohkem huvi pärast tellisin ja remontisin.
Kodus tegemiseks telliks igal juhul uuesti.
Ulmeliselt odavad hinnad on.Tellisin ka ära.
Aliexpressis on 2 ja rohkem x kallimad need jupid.Kas oled rohkem ka sealt tellinud? Kaua asjad tulevad?
Tänud infi jagamast.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

Rohkem ei ole tellinud. Kohale tuli nii, nagu Hiinast ikka asjad tulevad. Konkreetselt ei mäleta, aga 3 nädalat või nii kulus kindlasti. 
Ise leidsin selle lehe googeldades, kui otsisin 254xp-le kolbi. On suur www.arboristsite.com foorum. Seal fanatid igast saage putitavad ja tellivad Hiinast terveid varuosade komplekte, et mõni Stihl-i v. Husqu kloon kokku panna.
Vasta

Tahaks ka ühe kokku panna, päris 1:1le vist see Stihl ms360 pole kahjuks, muidu saaks 90ndatest pärit sae korda teha... Palju negatiivset olen lugenud, just väntvõlli laagrid ja kehv silindri pinnatöötlus... 200€ ikkagi päris suur summa kui asi ei kesta... Muidugi need osad, ketid, latid, õhufiltrid jne on ikka ülimalt odavad.
Kunagi proovin ära, youtube ka õpetusi täis, sealt see tung hiinaka järele tuligi
Vasta

(06-04-2018, 11:27 AM)karel Kirjutas:  Rohkem ei ole tellinud. Kohale tuli nii, nagu Hiinast ikka asjad tulevad. 
Milline transa hind on sealt tellides?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Juppide maksumusega võrreldes on transa suht kallis. Transa maksumust näitab kui sealt "Estimate shipping cost" linki vajutad. Igal juhul tuleb hinnale nii 30-50% julgelt juurde arvestada.
Vasta

(08-04-2018, 21:15 PM)karel Kirjutas:  ... Igal juhul tuleb hinnale nii 30-50% julgelt juurde arvestada.

vaatasin, et 6$ jupile oli transa 7,5$.
Vasta

200€ saele oli 60$+toll 1hk jah suht pool võib juurde panna.
Erooplastelt kooritakse ikka korralikult. Nüüd ju hiina kaupadel toll otsa lükatud, vaevalt, et neid hiinlasi hinna suhtes valetama panna saab.
Vasta

(09-04-2018, 07:32 AM)Mihkus Kirjutas:  Nüüd ju hiina kaupadel toll otsa lükatud, vaevalt, et neid hiinlasi hinna suhtes valetama panna saab.

Tahetakse ära kaotada ilma käibekata min osa aga kõik muu jääb täpselt nii nagu oli ja seegi seadus pole veel jõustunud.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Mul on päris tõeliselt ka küsimus ,e tkas see ilgeima vana saasta remontimine ennast KUIDAGIGI ära tasub??? OK, kui on mingi läbihooratud endine profisaag olemas või saad selle tasuta. Siis vaevled mingi hiina jamaga, tellid, piinled, maksad roppu raha ja saad ikkagi läbihooratud "Raamil" hiina juppidega saasta. Sama, kui võtta botoxit ja silikooni täis 50+ vana ja läbiaetud Viru lits naiseks....

Kõige sõgedam on see, kui neid vanu junne müüakse ikka veel ropu raha eest! Ma pikalt tegelesin selle asjaga ja üha hullemaks läks! Oled proff, ostad UUE õige asja - ei ole ju küsimust raha teenimisel. Oled amatöör oma pisikese metsaga, mis vajab hooldust, ostad kas lahjema kõlava margi või üliodava noname võimsama asja. 
Kuiv lõhutud küttepuu hind on kilulinnas jäme 30rutsi. Minu noname saag maksis koos lisakettide ja viilimstarvikutega täpselt 4 ruumi puude raha. Teinud olen sellega juba u.15 ruumi ja ei ole saag "ära väsinud". Ja ma olen saaginud enamuses kõige raskemat materjali, mida leida. Metsakuiv saar, jalakas , mänd jne. Kuivanud tamm (oks on 10m pikk ja 50 cm läbimõõdus Big Grin ) ootab veel ees! Mõtlesin juba ka MultiCut-keti ostule, 1/3 sae hinnast Big Grin Siin mingi lähinädalal lähen lasen hunniku lihtsat, värsket sangleppa jms mõned ruumid. See hooaeg saab sisi POOL garantiiajast läbi...aga ma olen rahaliselt juba "plussis" Wink 

Öelge nüüd - miks peaks Inimene ennast vana saastaga vaevama??? Hobiks õhtuti kodus midagi nokitseda - absoluutselt nõus. Restaureerid kodus vana pisikest metsatehnikat, mootorsaagide "Must number" ja siis kokkutulekul hinnatakse, kel on kõige autentsem. Aga teha nendest tõsimeelselt tööriistad? Keegi ju ei arva ,et Kuusalu Autobaasi Musta Numbriga bussid oleks tänagi pädevad ühistranspordi vahendid? Või restotud T-40AM või T-16M etc oleks kuidagigi kasumlikus suurtalus tööriistad???  
Ma vaatan hetkel täiesti tõsimeelselt ka Hechti võsasaagi. Ma võin ju mõista, et 300 eurot kallim Echo võib olla parem aga ei pruugi, lisaks hind??? Rääkimata siis mingi vana läbihooratud Husky vms ostmisest. 
Ma mötlen nii: kui palju olen ma nõus kulutama oma metsaluse ja rannaniidu hooldamise ja ilu nimel nii, et pere eelarves ei oleks üüratu pikk auk??? 230-250 eurot koos võsaketta ja maskiga olen nõus kulutama küll UUE garantiiga asja eest 2-3 hooaja peale. Kütus juurde, ~100 eurot aastas.
Vasta

Kõigel ei peagi olema põhjendus, nagu miks ostavad inimesed küttepuude veoks 6000 eurose tõstukiga käru.
Sõidavad 50k eurose autoga
Elavad kesklinna 200 tuhandeses korteris.

See ongi see rõõm, et inimesed saavad ja tahavad seda teha.
Mine vaata, mis toimub osta.ee oksjonitel, hullud ostavad üüber hindadega vanu rendi "tiki" kärusid ja muud ära tapetud jama.

Ma tegin eelmine aasta 10 ruumi puid ja ostsin selleks kalli sae. Sest kuradi mõnus on uue korraliku masinaga tööd teha.
Vasta

(09-04-2018, 13:02 PM)Raigo Kirjutas:  Kõigel ei peagi olema põhjendus,
...
Sest kuradi mõnus on uue korraliku masinaga tööd teha.

Aga on ju põhjendus Cool

Kõigel. Vahel me lihtsalt ei julge seda põhipõhjust endale isegi tunnistada mitte.

Vana asja elustamisega kaasneb alati adrekalaks: kas seekord õnnestub lõige lõpuni saagida või keeldub saag kriitilisel hetkel pöördeid võtmast Toungue
Vasta

Miks,miks,miks? 
Miks mina korjan kokku vanemate mootorsaagide käkke ja üritan nendest saagi teha? Ise küsin ja ise vastan. Big Grin 
No teate sõbrad. Ajalugu näitab,et mis asjad kestnud on ja mis mitte.Ma tean,et näiteks vana Partner 5000 millega isegi vene ajal Metsakombinaadid metsa lõikasid... need ei saanud ju kehvad saed olla. Samuti mõned HQ-varnad mis tol ajal ja ka hiljem kasutuses olid. Kui sa seda tead siis võid ka kindel olla,et mistahes seisukorras sae saad ikka ja jälle tööle ja see ka kestab. Ma ei vaidle selle üle,et uued saed on paremad ja olen sellega nõus. Kuna endal pole teab mis suurt metsa taga siis oma asjad saab aetud ja see ongi tähtis. Ja igaljuhul võib mingi odavama otsa saag kenasti mõne jämme saarerondi peal kokku joosta. Kes see jõuab pärast ära nutta. Big Grin 
Eks igaüks peab ise vaatama mis talle kasulik ja armas on. Ma ise üritan ikka kindla peale välja minna.
Ja kuna ma olen elus kõik siiatoodud saed peale ühe käima saanud siis ei valmista see vanade käkkide elustamine eriti raskusi.
Vasta

Täielik debiilsus on osta mingi hiina käkk. See käib kõikide tööriistade kohta.
AGA hiinlased oskavad ka väga häid asju toota, hind on ka vastav.
Ühe korra ostsin nalja pärast hiinaka ja teisel korral ära hooratud mootorsae, mõlemad lendasid lõkkesse.
Tahaks lihtsalt enese arenduseks selle hiina stihli kokku panna, paneks ilusti kõik kleepsud ja värgid peale ja.. See rohkem uhkustamiseks, tööd temaga teha ei julgeks/tahaks... Asi selles, et isegi kui ketipidur töötab ei takista see sind tapmast. See hiinakas mis koos vana käkerdisega lõkkesse lendas, sellel murdus latt koos kinnitusega tagasilöögi tagajärjel korpuse küljest minema. Seepärast neil kõigil ketipidur küljekaanes ongi...
5.7kg ja 1.3kW... See ei ole mootorsaag.
Praegu lammutan echo saagi ja võsalõikurit, mõlemad meeldivad ja on lihtsasti hooldatavad, ei ole vaja ka väljalaskeava kunagi puhastada ja ei aja väga vingu välja, katalüsaatorid sees. Profisaag küll aga Husqvarna/Stihl oleks parem valik neile kellel raha nagu muda. Vana suure stihli tahaks ka korda teha ja selle kõrvale veel suurema hiinaka osta. Muidugi paljud asjad tuleb originaalid osta, sest kehvast materjalist turvaelemendid on surmavalt ohtlikud. Samas paljud asjad vedelevad riiulis, miks siis mitte see saag ehitada, õhtuti hea nokitseda

Pärast on ka hea tunne, et ise tegid ja asi töötab ka...
Vasta

Turvaelement on kahe kõrva vahel. Kellel on, kellel mitte...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(09-04-2018, 15:56 PM)Mihkus Kirjutas:  Muidugi paljud asjad tuleb originaalid osta, sest kehvast materjalist turvaelemendid on surmavalt ohtlikud.

Ma olen täheldanud,et kõik ohtlikud situatsioonid on juhtunud kiirustamisest. Võibolla aitab tempo aeglustamine. Smile 
Põhiline on see,et saest peab ikka kinni hoidma. Kui juba aastaid saega sõber oled,ei ole vaja ka ketipidurit. Kui see muidugi saele ette nähtud siis on teine asi aga tihtilugu pole enam vanematele mudelitele teatud osi poest saada.

T.
Vasta

(09-04-2018, 15:56 PM)Mihkus Kirjutas:  AGA hiinlased oskavad ka väga häid asju toota, hind on ka vastav.

Hiinlased teevad vägagi head tööd, kui neil on Valge Inimese malakas kvaliteedikontrollina kukil! See käib kõige ja kõigi toodete kohta, mootorsaest võistluspurjekani! Ja täpselt nii on tsehhide kontrollitav Hecht ka: hind "hiinlane", kvaliteet "ida-eurooplane". Tõsi ta on, et omalajal Denon-kassett töötas vilinata kauem, kui Agfa või BASF aga halvad polnud viimasedki. Aga kõik oli parem, kui Tiivase-uulitsa Tallinna Helikassetitehase jama Big Grin Ja see suhe on siiani jäänud, kui tõesti puhast "made in Japanit" muudega võrrelda, kuid ka hind on vastavalt kordades kõrgem.
Ma võtsin riski ja olen meeldivalt üllatunud. Äkki võtan ühe riski veel, sest kunagisest kõlavanimelisest Partneri trimmerist ja Husqvarna tavaniidukist on puhas sitamaitse suus. Tatra oli omal ajal ikka täielik unistus sõiduautona ja polnud tsehhide veokad, trollid ja trammidki üldse halvad Big Grin Puhas ajalooline kogemus: tšehhide asjad ei ole kunagi olnud üdini halvad! Ka kristall kõlises paremini, kui Valgevene oma... Tšehhi õlledest parem ärme räägigi Wink
Vasta

(09-04-2018, 13:21 PM)v6sa Kirjutas:  
(09-04-2018, 13:02 PM)Raigo Kirjutas:  Kõigel ei peagi olema põhjendus,
...
Sest kuradi mõnus on uue korraliku masinaga tööd teha.

Aga on ju põhjendus Cool
Kõigel. Vahel me lihtsalt ei julge seda põhipõhjust endale isegi tunnistada mitte.

Lisaks on selle "kalli sae" ja "6000-eurose haagise" ostul põhjendus - ma saan seda omale lubada! See on täiesti adekvaatne põhjendus ja kui mina ei saa, pean peeglisse vaatama Wink 
Aga rääkides mingi vajaliku töö ÄRA TEGEMISEKS tööriista soetamisest, siis on kõige debiilsem põhjendus a'la "ma ei suuda kõige kallimat tööriista osta, seega ei saa üldse tööd ÄRA teha!" Jne. Ja ka siis kalli, vana, garantiita suvajunntüki ostmine on ikka lollus kuubis - ikkagi "profi" tööriist. No mis põhjendus see on??? 

Muuseas, see kogemus on ka olemas: oli eelmisel suvel mul maal ühe vee-ettevõtte "profi" võsakas. Kunagine kõige-kõige Jonsered. Aga laip ja RAIBE, kuigi oli just remondist tulnud! 15 minti jõhviga ja oligi "tehtud". Töö jäigi tegemata... See oli kümne+ (2002 mudel) aastaga ära tapetud kraavide ja pumplate ümbruste niitmisega! Sõber võttis tööjuurest kaasa, sest tema enda üliodava 99-eurose Espina olime me kahe suvega ära tapnud - UUDISMAAD mere äärde tehes! Tapsime roogu, mättaid, heina, vahepeal ka võsa ja seda tuhandetel ruutmeetritel. Vahepeal panimegi minu vanast Partneri starterist sinna "uue" külge koos hoorattaga jne. Sõbra uue maatüki väärtust tõstsime selle 99-eurose tapmisega 9900 euro võrra Big Grin Mitte, et see oluline oleks - ehe näide läbipääsmatust võsast ja roostikust, mis müüdi sellepärast üliodavalt maha. Odavate tööriistadega natuke tööd ja "miljoniline merevaade Voosi kurgule" on olemas.
Vasta

kena küll.
mul on olnud ammustel aegadel partneri saag ja varna  ja oleo-mac ja hitachi ka.
kõiki on saand pruugitud ja saand ka remotud.
kasutada oli kõige mõnusam just itaallane.
a nüid väsis seegi.
ostsin siis esmakordselt eht jaapanlase ehk echo.
mõõõõõõnus.
miks ma varem seda küll ei teind.

no odava hiinlase ja tsehhi hiinlase vastu küll ei saa, aga muidu on ikke väga mõnus.
Vasta

Miks ma ostan kalli sae mitte hiinlase? Nädalavahetusel oli jama dolmari bensiini voolikuga. Äiapapa imestas kui kuulis, et see voolik seal 10 aastat juba vedelenud. Ja lõpp kokkuvõttes, et kuradi hästi on vastu pidanud. Hiinlasi oleks 5x200eur kulunud, dolmarile on kulunud 600 soetus pluss max 200 remont ja mõnus on võimsa ja hästi töötava masinaga. Tahaksin juba proovida dolmari 4taktilist 43ccm võsakat aga vana kuramus veel otsa saama ei hakka.
Vasta

Käsiketassaag on vähe teine teema aga selle puhul ma kindlasti üritaks firma saagi parandada. Pigem katsetaks hiina ankruga Bosch'i, Makita't jne parandada kui ostaks mingi noname juraka. Vähemalt turvalisus osa(ketta kaitse) töötab nagu vaja. Kui see takistab liiast siis varem või hiljem on see elimineeritud.
 Tekib ka küsimus miks ei peaks hiinlased varuosi teha oskama, eriti kui kloonid tulevad (väidetavalt) kenasti välja?

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne