Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

ksf maisalup sul on õigus ei ole need hiinakad midagi nii võimasad kui kuulutatakse!!! Isegi mu vana päevinäinud kuid töökorras McCulloch Titan 40 tundub peajagu üle olevat. Sain ühte Hechti proovida seal oli ketikiirusele rõhku pandud mitte jõule

Veel pole maha löödud
Vasta

(16-12-2018, 19:17 PM)maisalup Kirjutas:  Ma võin neile junntükkidele vastaseks tuua ühe korraliku jaapanlase kust tuleb päriselt 4hp välja. Hiinlastel ka kõigil reklaamitakse kui 4hp mootoriga saagi....

Me kõik "võime" üht-teist  Cool Tegelikult tuleb panna mistahes tooted alati HINNA järgi ritta. Dacia Dusterit ei ole mõtet X3'ga võrrelda! 

Leppigem teadmisega, et 100 euro eest ei saa mitte ühte natukenegi nimega saagivat asja! Mingid asjad algavad 170€ juures, aialippide saagimise  elik ehitussaed Echo CS310ES ja Stihl MS170. Alla 200€ hinnaklassis on aga ainus saag, mis mingitki lootust saagimisele annab, Husqvarna 236 oma 1,4kW'ga! Ma ei oska midagi mikro-dolmarist arvata, äkki ka saeb midagigi? Paned neile ette korraliku 60cm läbimõõdus kaika ja need surevad! 
Odava otsa aga natukene nimega asjad on ju =brandname%24McCulloch]McCulloch aga minu senised kogemused nendega midagi erilist küll pole näidanud! Sama on uuenenud Stigaga, mis tegelikult on Alpina ja puhas hiinlane. Lihtsalt hind on nonamest kaks korda kallim. 

Et see tähendab nüüd hoopis seda, et tuleb palju kallemaid saage katsetada. Ma lihtsalt TEAN, et kasvõi minu 99-eurone Hecht käib nendest 100-200 maksvatest kõrge kaarega üle, kui jämedat puud saagida ja aega võtta. Ehk me peaksime minema 200+ hinnaklassi ja selgitama, kas 962 on parem, kui CS50 või üldse SP526. See on ju absurd ja pole ka üldse küsimus ega teema! Meie huvi saab olla, KAS selline 108-eurone absoluutne lambinimeline üldse käima läheb ja kui läheb, siis kas ühe lõike suudab teha? Ja täieliku aususe huvides peab olema võrdluses ka selline asi, mis on suisa kahtlane... Selle viimasega on see küsimus, et kui mitu korda on see mikro-Dolmarist halvem metsalangetussaag?
Vasta

Noo see uus microdolmar on 35ccm ja 1.7kw ehk umbes 2.5hj ja peaks olema sama väljundvõimsusega nagu hiinlased aga 3kg kergem.... kui kasitada 1.1 soonega ketti/plaati siis jaksab päris omajagu lõigata...
Vasta

Ostsin Hecht 44 Boxi, 99€. Igapäevaselt ei kasuta, aga mõnikord ikka saen midagi. Metsakuiva mändi küttepuudeks, kaske ja leppa ka vahele. Profi saagi ei raatsinud osta nende 2-30 ruumi jaoks aastas. Esimese paagitäiega toimis korralikult igatahes. No ei ole nii nobe, kui Hq 254XP, aga ega mul kiiret ka ei ole. Palka mulle selle saagimise eest keegi ei maksa.
Vasta

(17-12-2018, 00:55 AM)PlyVal64 Kirjutas:  ...
Dacia Dusterit ei ole mõtet X3'ga võrrelda! 
...
Paned neile ette korraliku 60cm läbimõõdus kaika ja need surevad! 
...

Sellest hoolimata tahad võrrelda 1,1 Dusteri ja G400 võimekust viia 2 tonni kaaluv haagis St. Moritzisse. Rolleyes

Rusikareegel on siiski see, et sae sobivust võetud ülesandeks näitab lati pikkus - see peab puust läbi ulatuma. Sel on põhjus, miks kolmekümnekuubilisi varustatakse 15-tollise latiga ainult reklaamvideotes. Reaalses elus tähendab säärane asi sae kiiret surma. Mida kinnitab ka hala "kalli rämpsu" üle.

Kunagi ütles üks vana Soome metsamees, et sae latt ei tohi olla pikem, kui cm iga kuupsentimeetri töömahu kohta 3/8 keti korral. 0.325 puhul veel kolmandik maha. Siis on lootust, et ehk kestab ka. Üle selle on sae teadlik lõhkumine. Elu on näidanud, et kuradil oli õigus...

Kuigi pika lati otsaga ON mugav maas olevat rümpa suskida, siis ei tööohutus ega kvaliteet sellest ei võida. Aga kes selle peale täna ikka mõtleb - peaasi, et on odav.
Vasta

(16-12-2018, 20:06 PM)JaakH Kirjutas:  ksf maisalup sul on õigus ei ole need hiinakad midagi nii võimasad kui kuulutatakse!!! Isegi mu vana päevinäinud kuid töökorras McCulloch Titan 40 tundub peajagu üle olevat. Sain ühte Hechti proovida seal oli ketikiirusele rõhku pandud mitte jõule

Ma kevadel pool-naljapärast tellisin timberpro 62cc sae Hiinast. Latt 20tolli, kaks ketti oli kaasas, latt ja saekott, mingit pudi veel saevõti jne. Saekott täiesti saast, peale esimest sae välja võtmist, kärises põhja auk sisse. 
Muidu käima läks kenasti, langetas ja järkas kaske päris kenasti, aga ei ütleks, et paremini kui teine saag MS260 15 tolli latiga, või jonsered cs2152. Isegi võiks öelda, et lahjaks jäi sellele latile(kett0,325), või olid ootused lihtsalt suuremad. 
Tankida tuleb tihti. Seguõli kulub võrreldes teise saega rohkem, päris 1/25 tegin vaid esimese paagiga, kuskil nii 1/35-40 keskeltläbi on normaalne. Kett venis küll alguses väga palju, aga lõikas küll. Asjaarmastajale- suvilaomanikule, kellel vahest harva ka mõni suurem puu vaja maha võtta käib küll, metsas langetada on ka enamvähem, aga laasides tahaks ikka päris sae võtta, millel kaalu pisut vähem ja mis paremini kätte istub.
Vasta

(17-12-2018, 10:12 AM)v6sa Kirjutas:  Sellest hoolimata tahad võrrelda 1,1 Dusteri ja G400 võimekust viia 2 tonni kaaluv haagis St. Moritzisse. Rolleyes

Rusikareegel on siiski see, et sae sobivust võetud ülesandeks näitab lati pikkus - see peab puust läbi ulatuma. Sel on põhjus, miks kolmekümnekuubilisi varustatakse 15-tollise latiga ainult reklaamvideotes. Reaalses elus tähendab säärane asi sae kiiret surma. Mida kinnitab ka hala "kalli rämpsu" üle.

Kunagi ütles üks vana Soome metsamees, et sae latt ei tohi olla pikem, kui cm iga kuupsentimeetri töömahu kohta 3/8 keti korral. 0.325 puhul veel kolmandik maha. Siis on lootust, et ehk kestab ka. Üle selle on sae teadlik lõhkumine. Elu on näidanud, et kuradil oli õigus...

Kuigi pika lati otsaga ON mugav maas olevat rümpa suskida, siis ei tööohutus ega kvaliteet sellest ei võida. Aga kes selle peale täna ikka mõtleb - peaasi, et on odav.
Ei taha, pigem võitlengi selle vastu. Neid pole mõtet võrrelda (aga Duster on aastaid saanud brittide tigumajahullude lemmikveduki tiitli...) Big Grin  

Mis aga lati pikkus ja keti jämedust puudutab, siis see on ju siilile selge füüsika. Kuna mul on mingi kummaline hiinatšehhi lati/ketimõõt 16"/40cm ja 66 hammast tavapärase letikauba 15tolli/64hammast  asemel, tuleks kõvasulamiks ka teine latt osta. 13-tolline Pro-Lite  peale ja siis peaks seda rõõmu veel rohkem olema? Mine tea, äkki ongi. On seda peent pudi ka palju vaja saagida, peent metsakuiva kasvus allajäänud mändi saunapuuks ikka on. Ja maas saagimise vältimiseks ostsin kaks abinõud: odava plekist saepuki peenele pudile ja palgitõstja. Täiesti pädevad töövahendid mõlemad! 
Aga vahe ongi, et 99-eurone suudab ka pika latiga jämedat puud saagida, odav lahja aga peab peene keti ja lühikese latiga piirduma. JA kui nüüd see odava otsa noname viia lisavidinatega samasse hinda lahja ja odava edevmargiga, on lati ja keti valikut mitme töö jagu! 

Siin eespool ksf!id Raudpats ja Huvi5 võrdlevad jälle kord väga heade ja kalliste profisaagidega. Ja tulles tagasi alguse juurde: ma rendin omale Duster vs G400 raha eest St.Moritzis elamise väga pikaks ajaks, rendin kohapeal auto ja raha jääb üle ka mäetipus restos süüa! Ma ei kavatsegi 2-tonnist kuuti sinna vedada...sellesk on transpordifirmad!

Edit: selle suure hiinlasest Amazoni imesae video on küll lahe. Saeb mis sahiseb ja muidugi on kommentaarid video all "tõeline klassika"  Toungue Toungue Toungue
Vasta

Täiesti teemasse: aussi Alex Swan on teinud ülikõva töö videotena ära. Alustas 100AUD'ise  Big Grin  elik Austraalia Dollarilise 62cc hiinlasega Eesti mõistes kolesuurte puude kütteks langetamise ja tükeldamisega ja nüüdseks jõudnud Stihlini. Aga mitte ühte paha sõna selle noname kohta: MTM62SX lõikas selle raha eest ikka sigapalju! 

SIIT hakkab selle odavsae saaga pihta ja kui "vaata veel", on otselingid järgmistele. Latid ja ketid vahetuvad paremate vastu, vahepeal regullitakse paremini käima (mis tuletab meelde, et pean sama asja ette võtma...) jne aga saag laulab ja saeb! Ning puu pole mingi toores lepp... 

Alexi kommentaar aga ühe ausa kõrvutusvideo peale, kus jälle targutama kukuti: The Husky was 4% faster @ 10x the price. Thanks for watching. $109.00 vs. $1395.00... Äkki siit midagi nagu kooruks? 
Vasta

Paides jäi täna silma see mikro-dolmar,hind oli 105 eur.
Vasta

Lihtsalt suure vaimustuse maha surumiseks- minu 4.8kg kaaluv 42ccm dolmar lõikab kuivanud jalakat sama hästi... vibratsiooni plärinat ja vingu tunduvalt vähem. Tõesti ei saa neid 2 võrrelda Big Grin
Rootsis ei leia kohlikku metsmeest kes igpäevaselt veaks lisakaalu 20 tollise lati ja keti näol. Tava mõõt 13 ja sellega tehtakse kõik ära. Mina lasin ka tehases 15 tollise 13 vastu vahetada ja pole ükski puu veel püsti jäänud Wink muidugi 8n mõnus 60ccm echoga suuri puid lõigata, aga seljale ja kätele on mõnus võimalikult kerge aparaat. Ma olen alati kindel, et käivitub. Nüüd on maha võtnud 100 ruumi kütet ja 20 ruumi tükkideks pluss hektar võsast puhtaks teinud ning töötab kui uus saag. Jah ei maksnud 100eur oli 365 aga igat senti väärt. 
Mina ei hakka ilmselt kunagi kasutama selliseid briboore, oma aeg ja närvid maksavad ka. Selle asemel, et aega on küll saagida lähen pigem naisega kohvikusse Big Grin
Aeg on ka tänapäeval raha...
Vasta

Ütle selle kaal keti,lati ja täis paakidega.
Vasta

(17-12-2018, 16:29 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Ja maas saagimise vältimiseks ostsin kaks abinõud: odava plekist saepuki peenele pudile ja palgitõstja.
...

ot.
Kas paistab õigesti, et pildil olev patsient on õunapuu ja teel kütteks?


Vasta

Tekkis huvi "arboristi" saagide vastu. Ehk siis ühekäe saed. 
Kuulaks veidi maad, et Kes mida kasutab ja kuidas rahul olete mõne konkreetse eksemplariga?

Almost Again
Vasta

(18-12-2018, 11:26 AM)hulgus Kirjutas:  
(17-12-2018, 16:29 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Ja maas saagimise vältimiseks ostsin kaks abinõud: odava plekist saepuki peenele pudile ja palgitõstja.
...

ot.
Kas paistab õigesti, et pildil olev patsient on õunapuu ja teel kütteks?

Patsient on tõesti vana õunapuu aga rümp läks heategevuseks Eesti käsitöö arendamisse. Ainult oksad said sutsulihaks... Uuelt puult esimesed 3 õuna ka juba saadud. 
Õunapuu, pirnipuu ja tammepuu ei lähe kindlasti kütteks. Isegi kadakas läheb kütteks viimases hädas, kui tegu on tõesti pehkinud jamaga. Üldse läheb palju materjali sinna taamale vana lambalauda müüridele paremat aega ootama. Ma pidin ühe värske maha võtma ja selle tüvi ka ootab ehitusse jõudmist. Õigemini ladvaosa juba jõudis Sõbrale talusildi postideks. Kohapeale pliidi ning sauna kütteks püüan ikka  metsakuiva lasta ja linna ahju vana sangleppa, mis muidu seest mädanema hakkab. Kuniks seda jagub (kokku on meil  perel metsatagavara tuhandetes tihudes  Cool ) ei pea väärispuuga ahju kütma  Toungue
Vasta

(18-12-2018, 11:59 AM)Necro Kirjutas:  Tekkis huvi "arboristi" saagide vastu. Ehk siis ühekäe saed. 
Kuulaks veidi maad, et Kes mida kasutab ja kuidas rahul olete mõne konkreetse eksemplariga?

Minul on Makita akusaag: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=47011&pid=463114#pid463114
Rahul. Cool

Pidevaks tööks on vaja kahte akut ja kiirlaadijat. Ketiõli paak saab tühjaks kolme akutäiega.

Miinuskraadidel ei tohi lasta akut maha jahtuda, muidu peab tuppa sooja laadima minemaWink Minul on ühe akuga mudel, see ei jaksa ketikaitsekesta vahele roninud vitsa korral käima minna. Kahe akuga isendil ilmselt seda muret ei ole.

Olen viimasel paaril nädalavahetusel pruukinud ja ütlen ausalt - meeldib. Mõtlesin varem Oregoni akusae peale minna, aga praegu plaanin tõsiselt MS170 asemel see võtta:
http://www.makserv.ee/toode/akukettsaag-...03z-akuta/

Makita vaste tiigersaele oleks siis see:
http://www.makserv.ee/toode/akuuniversaa...z-1-akuga/
Vasta

(18-12-2018, 13:11 PM)v6sa Kirjutas:  
(18-12-2018, 11:59 AM)Necro Kirjutas:  Tekkis huvi "arboristi" saagide vastu. Ehk siis ühekäe saed. 
Kuulaks veidi maad, et Kes mida kasutab ja kuidas rahul olete mõne konkreetse eksemplariga?

Minul on Makita akusaag: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=47011&pid=463114#pid463114. Rahul. Cool

Mina armusin ära puude hooldamisel ja üldse kui tööriista akuga tiigersaagi! Lisaboonusena on tiigersaag ülikõva kännujuurimisel jms abrasiivne töö, näiteks kadakajuurte maast kätte saamisel. Makita kuldsed 20cm pikad HCS Super Expressid ja oled rahul! Lisaks kõikmõeldavad muud saeterad, RST jää/lihalõikamisest plokisaeni, metallist plastikuni jne. Miks Makita terad - sest on ennast tõestanud kvaliteedilt ja see pole mitte minu üksikarvamus. 

20-sendine tera on arboristikas piisav, jämedamad oksad kui 10-15 cm on juba tõsise sae töö. Kodus nudinud tamme, pärna, vahtrapuud ja õunapuud ja ei kägisenud  ka 10-sendise tammeoksa peale. Muidu on terad kuni 30 cm, plokisaagimiseks veel suuremad. 
Kui pisikene kettsaag arboristikaks, siis mina mõtleks kõrglõikurile! Miks mitte siis ka akukale. Või odavamas otsas Oregoni tooted. Sel on mingigi muu mõte ka sees.

Proovisin ka mingit sarnast hiinakast noname-ühekäesaagi ja see on suhteliselt mõttetu asi. Muidugi see ei maksa üldse mittemidagi, ja tollel oli kett ka tsipa nüri, aga redeli pealt okste kärpimisel jään tiigersae juurde Big Grin Kiire, efektiivne ja OHUTU!
Vasta

ka ma pooldan akutiigrit, oksi hää ja ohutu viimasel redelipulgal kõikudes lõikuda, lisaks sada muud majapidamises vajalikku asja, ka lihakeha ja konte tükeldada.
Vasta

(09-12-2018, 22:48 PM)veix__ Kirjutas:  
(18-11-2018, 21:38 PM)veix__ Kirjutas:  Oma sae kasutusjuhendist:

Ärge kasutage metüülalkoholi sisaldavat või enam kui 10 % ulatuses etüülalkoholi sisaldavat kütust.

Seda, et bensiin 95 sisaldab kuni 5% etanooli, sellest on vast kõik teadlikud, aga kui ma selle teema kohta õigesti välja lugesin, siis praegusel hetkel meie tanklabensiinis võib olla ka kuni 3% metanooli?  Rolleyes

Ei ole keegi kursis meie tanklate bensiini metanooli sisaldusega?


Nüüd sain Neste sertifikaatidest järgi vaadata, et nii 95 kui 98 beniinides metanooli mahuprotsent on väiksem kui 0,1. Võib vist seda lugeda nii, et ei sisalda metanooli.
Mis aga üllatas, oli etanooli sisaldus 98-s. Kuuldust/loetust oli jäänud mulje, et 98 ei sisalda etanooli, aga sisaldab 3,53 % (95 sisaldab 4,94 %).
Vasta

Ebameeldiv üllatus. Huvitav, miks nad seda lisavad. Liig nadi toorbensiin?
Vasta

(18-12-2018, 16:53 PM)v6sa Kirjutas:  Ebameeldiv üllatus. Huvitav, miks nad seda lisavad. Liig nadi toorbensiin?

Vihje: etanooli oktaanarv ~110
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne