Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Ei tea kuidas Lätis Aspeni (või muu nimega alkülaatbensiini) hinnad on?
Vasta

(13-02-2019, 20:24 PM)diesel Kirjutas:  maaletooja juures 14.50 koos käibega on viie liitrine kann inimesele tänavalt.
küllap kaubanduslikud kogused on soodsamad.

Kes maaletooja on ja kus asub. See hind juba hakkab looma.
Vasta

(14-02-2019, 21:19 PM)veix__ Kirjutas:  Ei tea kuidas Lätis Aspeni (või muu nimega alkülaatbensiini) hinnad on?
Tunneks ise ka huvi, kui keegi ütleks, mis nime all ja kes Lätis müüb? Mul igatahes oma "kodulinnas" Aluksnes ei õnnestunud leida, kõik kehitasid õlgu ... tundmatu asi.
Vasta

flexoil    




.
Vasta

(14-02-2019, 22:35 PM)diesel Kirjutas:  flexoil    

Viimati oli 5 l 17 eur



.
Vasta

teemaks - võsasaag/trimmer/lõikur kes kuidas nimetab
mida vaadata kui kodukasutuses stiilis "nädalavahetusel jöristan natuke" on huvi eemaldada võsa
võsa = lehtpuu sodi aga ka ehk mõni kuusk kuni 5cm võib sekka sattuda

2 takti? 4 takti?
kilowatt kaks või kolm ?
milline ketas?
…..?

lisaks kasutamine ka trimmerina heina niitmisel jms.

on midagi pakkuda soovitada

rendi hinad on stiilis 20..40eur päev või kuni 1000.-kuu mille eest saab juba uue profika
Vasta

Omalt poolt saan vaid öelda, et ~25 cm3 ja 0,9 kw jääb lahjaks. Toungue Sõrmejämeduse lepavõsaga saab normaalselt hakkama, aga jämedama/kõvema kallale ei tasu minna.
Vasta

(19-02-2019, 17:14 PM)MeelisV Kirjutas:  teemaks - võsasaag/trimmer/lõikur kes kuidas nimetab
mida vaadata kui kodukasutuses stiilis "nädalavahetusel jöristan natuke" on huvi eemaldada võsa
võsa = lehtpuu sodi aga ka ehk mõni kuusk kuni 5cm võib sekka sattuda
...
lisaks kasutamine ka trimmerina heina niitmisel jms.

on midagi pakkuda soovitada
...
Jube libe tee. Sad
<30 kuubi on prügi, mida kannatabv mööndustega peenraäärte limpsimieks kasutada. Pigem võta juba akukas. Üle 40 kuubi on rasked ja janused (kuigi wõimsad).

Sinna vahesse kõlbavad kõik. Mina olen Stihliusku, mõni teine huskiusku ja keegi kolmas vannub üldse HPG suunas. Viimasel on ilmselt parim hinna-töötunni suhe. Rolleyes Aga mo arust ei kõlba nende traksid kuhugi ja vähemalt minu pisikestesse kätudesse on nende kahvad suured.

Võsa kannatab nende kõigiga võtta, aga lahjemal peab olema pisem ja võimalikult terav ketas. Muidu läheb väsitamiseks ära...
Vasta

sain oma kultuuri hoolduse tehtud Echo srm-220es-ga käib teine edukalt juba 4 aastat. Niitmist kolmnurgaga on aastas ca hektar aga trimmerdamist küllaga. Pole see pirivirin mõeldud tegelikult suurtele pindadele aga mulle see meeldib ja kui hooldus on korralikult tehtud siis ikke kestab

Veel pole maha löödud
Vasta

Kui juba võsa peale jutt läks, kas keegi seokest ketast kiita ehk kiruda teab? Ise põle proovind. Soomes saemüüja seletas, et pidada võsas ja heinas või heinases võsas ja roostikus ühtviisi häste toimetama….


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

loll on loll olla.
Vasta

Ostsin. Ei kiida, ei laida. Võtsin selleks, et proovida, kas saab lasta tüükale/põõsale pähe. Ei saa. Mis ei meeldi on see, et loobib üsna suuri tükke. 
Teist ei ostaks. Müüjad räägivad kuulukaid, ise pole nad sellega tööd teinud.
Vasta

(19-02-2019, 19:58 PM)v6sa Kirjutas:  
(19-02-2019, 17:14 PM)MeelisV Kirjutas:  teemaks - võsasaag/trimmer/lõikur kes kuidas nimetab
mida vaadata kui kodukasutuses stiilis "nädalavahetusel jöristan natuke" on huvi eemaldada võsa
võsa = lehtpuu sodi aga ka ehk mõni kuusk kuni 5cm võib sekka sattuda
Jube libe tee. Sad
...
Võsa kannatab nende kõigiga võtta, aga lahjemal peab olema pisem ja võimalikult terav ketas. Muidu läheb väsitamiseks ära...

On libe Big Grin 
Selge, et jämedam võll ja rohkem võimu on VÕSA ja siis ka noorendike hooldamise jaoks õigem. Sõltumata, teed kolmnurgaga või saekettaga. Ehk siis on entry level hinna poolelt selline hetkel soodukaga Echo-japs. Kõik teised on juba palju kallimad täis-professionaalsed ja/või lahjemad.  
Verivärske kogemus üliodav omaenda hiinlane vs kallis profi, siis palgatööna ja jämedate asjade jaoks on kallis õigem aga hobiks hinnavahe ära õigustamiseks on ikka kümneid ja kümneid mahuühikuid ja palju töötunde tarvis. Jah, see asi ikka saeb ja ulmeheaste aga... Pean enda omale lühema lati ja mingi kalli keti panema, saaks asi ausam. Aga eks ta ikka lahjem on, kuid ei jäänud ükski puu püsti või sortiment saagimata. Õpetaja profi-huskuga läks 2,5-tihuse männi tegu (langetuseks tuli "südame-lõige" 13-tollisega teha) muidugi vähe lõbusamalt aga tihti sellist oma lõbuks teha saab? 
Ja sai võsakatest ka räägitud (miskipärast pole võsakaga töö riikliku eksami sees) ning uued kõik "jamad" - reduktorid kinnised ja määrdeniplita, pead ise augu tegema, nipli panema, pidevalt määrima jne, et kestaks. See siis profikasutajate jutt ja käis tuhandeste+ riistade kohta... 

Seega: vaatad rahakotti ja otsustad Big Grin  Mul endal ikka selle plaan - jälle on puhtalt rahast kahju. Pigem saen 10-sendiseid kaikaid võsas kettsaega. Ehk pigem niidad kettaga peenikest. Aga kui tahad võsakaga küttepuid teha, pole tuhandesest kulust pääsu.
Vasta

(19-02-2019, 21:32 PM)PSV Kirjutas:  Ostsin. Ei kiida, ei laida. Võtsin selleks, et proovida, kas saab lasta tüükale/põõsale pähe. Ei saa. Mis ei meeldi on see, et loobib üsna suuri tükke. 
Teist ei ostaks. Müüjad räägivad kuulukaid, ise pole nad sellega tööd teinud.

Mul selline ongi võsakettaks. Muud ei ole saanud ja see tundub hea olevat küll..... Rolleyes
Vasta

(19-02-2019, 17:14 PM)MeelisV Kirjutas:  teemaks - võsasaag/trimmer/lõikur kes kuidas nimetab
mida vaadata kui kodukasutuses stiilis "nädalavahetusel jöristan natuke" on huvi eemaldada võsa
võsa = lehtpuu sodi aga ka ehk mõni kuusk kuni 5cm võib sekka sattuda

2 takti? 4 takti?
kilowatt kaks või kolm ?
milline ketas?
…..?

lisaks kasutamine ka trimmerina heina niitmisel jms.

4 takti ja 44kw täiesti piisab selleks tööks...


'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Toda hambulist sai proovitud - minu arust ei ole ei liha ega kala. Puudes raputab, heinas ummistub. Ei ole oma hinda väärt.

Usust rääkides, siis see meeldis:
https://www.farron.ee/vosaloikur-fs-131-4-mix.html

Hind ei meeldinud.

Priidu viimsena viidatu on räme traktor. Sellega heina minna on maailmajandusele mokkamööda - nefti kulub. Aga hektarit muidugi tuleb ka. Kui meest seal taga ikka jätkub. Toungue
Vasta

(19-02-2019, 22:13 PM)v6sa Kirjutas:  ...
Usust rääkides, siis see meeldis:
https://www.farron.ee/vosaloikur-fs-131-4-mix.html

Hind ei meeldinud.
...

mul mingi sedasorti 4-mix vanem mudel, hea on, vaikne, ei ärrita tarude ümber niites mesilasi, tsipa võiks ju jõudu rohkem olla, võsa saab ka terava kettaga võtta kuni 5-7 cm aga kapriisne on see 4-t võrreldes 2-t stihli saega, ei meeldi talle see ega teine kütus jne ...
Vasta

(19-02-2019, 22:13 PM)v6sa Kirjutas:  Usust rääkides, siis see meeldis. Hind ei meeldinud.
Priidu viimsena viidatu on räme traktor. Sellega heina minna on maailmajandusele mokkamööda - nefti kulub. Aga hektarit muidugi tuleb ka. Kui meest seal taga ikka jätkub. 

Sa mõtled kuubikuid? Ja kaalu? Raudselt tarbib põlevainet mõnuga aga seda teevad kõik. Jõud saab tulla vaid bensiinist ja viidatud 261 imes ka paagi ikka päris nobedalt tühjaks sest too 3kW vajab märjukest. 
Kuna sinna võsa-iinlasesse on kaaluliselt natuke rauda ka pandud, võiks kesta. Kaaluvahe kallistega polegi teab-mis-suur. 

Aga eks nende headega mõlemate saagide vallas ongi see, et hind ei meeldi kohe üldse. Kuna ON olemas alternatiivid ja hinnavahed on ju kordades. 
Vaatasin täna seda saemehe tehtud lanki, kuhu me ise ka juurde langetasime, ja üha selgem oli "iseendale tehes" mikroroomiku pädevus. Ka hind ei meeldi aga alternatiivi pole. Või on alternatiiv veel kallim aga muidugi ka siis palju parem.
Vasta

Kui võsa ka soovid jõristada, siis mina olen dolmari usku. Oman kõige võimsamat 45ccm 2.3kw võsakat ja kõik saeb maha kui ketas vähegi läbi ulatab lõikama. 
Järgmisena ostaks aga dolmari 4taktilise 43ccm võsaka. Karterisse paned õli ja paaki puhas bensiin. Kütust tarbib tunduvalt vähem kui 2 taktilised lisaks vaiksem vähem vibra ja vingu.
Vasta

http://www.makserv.ee/toode/vosaloikur-m...h-4-takti/
Seda mõtlen siis
Siin küll makita nime all, aga kui puna e meeldib küsi sama asja dolmar nimega saad punase
Vasta

minul on muldvana oleomac 740. vaatsi just koogelmoogelist, et 37 kuupi ja 1,3 kw olnud uuena.
minevast sajandist juba vist.
mina teda hooldand ega remontind pole. svammist õhufiltrit vist üksaasta proovisin pesta.
tänapäe seukest ilmselt ei müüda.
aga mainiks seda, et võimust tegelikult piisab küll. võib-olla võiks võll sutsukese jämmum olla. randmejämedusi väga ei raatsi hooga raiuda, asi paindub ikka lüües selgelt läbi. ilmselt õige oleks lasta pehmelt pihta ja saagida, aga kes siis ketast teritada viitsib.

samas kui ükskord oli vaja kiiruga padrikust lambaaia laienduse "trass" läbi lõigata, siis võtsin semu käest laenuks mingi varna profika. nojah, see oli mõnus. gaasi sai meeldivalt vähe peal hoida ja lõikas jõudsalt. (oleomaci poolegaasi asend on lahjema heina jaoks palju ja võseriku jaoks igatpidi liiga vähe. näpuga aga miskit muud peale põhjagaasi väga ei saa hoitud.) traksid varnal olid väga uhked ja mõnusad ka. arusaamatu teema oli varna lühike võll. "kännud" jäävad püstised ja terava otsaga. põkaga seal otsas sõita ei tahaks. kuigi jah, ilmselt on kergem lõigata. kervega ju ka läeb poolviltu lihtsamalt kui risti puuga.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne