Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Pole midagi väga infotühi, viimase poole aastaga pea 10 uut toodet välja lastud...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(14-03-2019, 19:51 PM)mlsluik Kirjutas:  Shindaiwa ja echo on nagu bugatti ja passat...

kumb see siis parem on? Passat?
Vasta

(14-03-2019, 21:07 PM)pannkook Kirjutas:  
(14-03-2019, 19:51 PM)mlsluik Kirjutas:  Shindaiwa ja echo on nagu bugatti ja passat...

kumb see siis parem on? Passat?

Shindaiwa ostis vist Echo kaubamärgi ära või oli vastupidi. Osades osariikides läheb müüki Echo aga naabri juures Shindaiwa sildiga.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(14-03-2019, 18:40 PM)veix__ Kirjutas:  Ei tea mis Shindaiwaga toimunud on, Stokkeris enam ei ole neid.

Täitsa olemas. Meil Tartus poes on tervelt pool alusetäit müügisaalis Big Grin
. Vähemalt õhtul veel olid alles, kui töölt ära tulin. Mudelite koha pealt jään vastuse võlgu, aga paistsid olevat miskised keskklassi võimsusesse apastraadid.

Almost Again
Vasta

(14-03-2019, 06:26 AM)IIIFFFAR Kirjutas:  
(12-03-2019, 23:43 PM)willis Kirjutas:   Isal metskonna aegadest alles ka üks antud mudeli 300 juubeli versioon...
Kas see 1989 õigetpidi käima ka käis….???  (eks nad läind lõppeks muidugi kõik..aga 89* raievõistlused olid küll tolle aasta tutikatele pühendet huumorinurk… )
Antud saag käivitus probleemideta. Kolleeg pidi oma sael (ka 300 juubeli mudel) vähe süüdet näppima alguses, muidu lõi tagasi vahest. Too teine mees sai ka peale metskonna lõppu sae omale ja mõned aastad tagasi vahetas välja  Husqu 550 vastu, võrreldes 254ga ei ole midagi head öelda tal vähemalt. Polnud too aeg võtta seguõligi, kasutati autooli ja kõike muud mida kätte saadi. Küünal käis mitu korda päevas maha ja silindrit vahetati, kuna polnud enam küünlakeeret lõpuks. Nüüd naljakas mõelda sellistele probleemidele.
Vasta

(14-03-2019, 20:46 PM)mlsluik Kirjutas:  Pole midagi väga infotühi, viimase poole aastaga pea 10 uut toodet välja lastud...
Kuskohast Sa seda näed? Yamabiko oma globaalleht on infotühi, kui sama korpi Echo globaalleht infot täis. Isegi Shindaiwa tööstusseadmetega on Euroopas zitasti sest seda nime kasutatakse Venemaal, Ukrainas, Iirimaal jne... 
Ilmekas fakt on USA distributori nimi: ECHO Incorporated. 

(14-03-2019, 22:15 PM)Necro Kirjutas:  Big Grin Big Grin Vähemalt õhtul veel olid alles, kui töölt ära tulin. Mudelite koha pealt jään vastuse võlgu, aga paistsid olevat miskised keskklassi võimsusesse apastraadid.

Vaata, mis on, põnev oleks teada. Ja ikka hinnad ka sest mitte üheltki kodukalt seda inffi ju ei leia. Motonetis olid päris totrad hinnad Shindaiwadel. 
Ma sain tuttavalt pikimootori kohta sellise vastuse: 

Tsitaat:Vaatasin uuesti lao seisu, sealt kust tellime. 361 tarne on alles september 2019a.

Ei ole päris mõistlik? Stokker on ju ametlik esindus ning kui mingi sae tellimine võtab pool aastat siis...? Tõesti nagu Bugattit telliks  Rolleyes
EDIT: tuli meelde, et Motonet ju on Soome firma ja üllatus: Soomes pikimoootorit väga hea hinnaga täitsa saada - Shindaiwa 361WS ja hind 321€! Kuna meil siin ksf!metall73 alias AllanK resideerub pidevalt sealkandis, võiks ju mõnest poest, kus olemas on, asja kiiremini kätte saada, kui septembris Big Grin
Vasta

Ma käisin panin tellimuse sisse echo 362 wes-ile. Juunis pidi kohale saabuma. Hinnaks 320. 
Küsisin oma naabrilt, et kuidas tal  hsq 254 käivitub ja ta ütles, et külmalt pidi hästi minema , kuid soojalt teinekord kaku lolliks. Ehk siis sarnaselt minu kogemusega soojalt ta seda saagi käima ei saa hästi. Ta ütles, et müüks isegi maha selle sae, nii et kui kellelgi on huvi selle sae vastu, siis võib minuga privas ühendust võtta. Hinda ta väga hullu ei küsi, 350 euri.
Vasta

Uus saag tuleb pool aastat, mul echo kolb tuli 3 kuud samas kui dolmari osad olid tehasest 5 päevaga minu ukse taga... ja minu soovide järgi saag saadeti mulle 7 päevaga tehasest....
Dolmaril vist polegi sellist pikki mootoriga aparaati...
Vasta

(15-03-2019, 12:43 PM)raulp Kirjutas:  Ma käisin panin tellimuse sisse echo 362 wes-ile. Juunis pidi kohale saabuma. Hinnaks 320. 

Ma sain sama info, et 362 saaks juunis. Hind on küll hea, 60raha maha ehk ~15 liitrit aspenit ehk hulk tööd.
(15-03-2019, 12:56 PM)maisalup Kirjutas:  Uus saag tuleb pool aastat, mul echo kolb tuli 3 kuud samas kui dolmari osad olid tehasest 5 päevaga minu ukse taga... ja minu soovide järgi saag saadeti mulle 7 päevaga tehasest....
Dolmaril vist polegi sellist pikki mootoriga aparaati...
Dolmari varuosa kiirus on küll äge!
Siin ongi "koer maetud"  et Echo/Shindaiwa ja Stihl on ainsad sellise sae tootjad hetkel. Kitsas ja ülikerge piisavalt võimekas saag, ideaalne laasimiseks ja ka puukujurid armastavad neid. Kusjuures ma ei saa aru, mispärast on just pikimootoriga nii kerged? Tegelikult pole ju mingit loogikat, kaal tuleb ju metalli hulgast mis tuleb mootori mahust. See ongi "ebareaalne" kui kerged ja jõulised need on teistega võrreldes. Eks sealt ka hind kuid pikas perspektiivis käed üleval tehes tasub hinnavahe a'la sellisega (tsipa lahjem ja raskem) ennast äkki isegi ära. 

Raizk, ei raatsi hetkel 550 kahe sae peale kulutada. Õigemini pole ka teist... sest osta saaks kas ühe või teise ja kettsaed on ju tegelikult olemas kuid võsakat enam mitte. Aga Echo kaal tegi hinge haigeks. Arutult lustlikum oli teha, kui paar kilo raskemaga.
Edit: tegin "südame kõvaks" ja tellisin-maksin siis Hechti võsaka ära. Aga ei võtnud seda traktorit vaid tsipa lahjema aga kergema 154 mudeli, mida olevat ostnud ka haljastusfirmad! Kaal ja kütusekulule mõte pani nii tegutsema. Koos võsakettaga siis 234€ ja uuel nädalal saab siis uue mänguasja  Cool
Vasta

Mis tööd te nende 30cc junnidega teete?
Vasta

Need "junnid" on head metsa hooldus töödeks, kraavi puhastuseks ja muudeks töödeks kus puude diameeter napilt üle 10cm kuni 20cm. Seal polegi rohkem kui 1.5...2.0kw. Ja niisama et äge olla pole mõtet lisa kaalu kaasas vedada. 
Ma eelmise aasta algul ootasin dolmar ps352, eesti esindaja aga ütles, et see kuulujutt ja seda saagi ei tule. Nüüd on aga olemas. Mulle meeldis ka selle 4.2kg kaal. Paras toomingaid tükeldada.
Vasta

(16-03-2019, 10:15 AM)maisalup Kirjutas:  ... Paras toomingaid tükeldada.

mu 30-60 cm kännuläbimõõduga toomingad tahavad toekamat saage ja ka ketti.
Vasta

(16-03-2019, 09:59 AM)Xtreme Kirjutas:  Mis tööd te nende 30cc junnidega teete?

Nende "junnidega" saab täiesti LÕDVALT ka selliseid asju pikali ja tükkideks! P251 kõrval on need 35-kuubikulised pikimootorid haard-koor profisaed  Big Grin 
Aga et mida tehakse??? TÖÖD! Peenema puu jaoks ja laasimiseks, puuskulptuurideks, ehitusele jne. On veel lolle küsimusi?
Vasta

(16-03-2019, 09:59 AM)Xtreme Kirjutas:  Mis tööd te nende 30cc junnidega teete?

Ühinen eelkõnelejaga. Meite riigi majandus on kehva, sest tootlikkus on madal. Kehv tulem algab läbimõtlemata protsessist ja valedest tööriistadest. Ka siin teemas aetakse sassi erinevad tööd, elik hobiaednikud ja metsatöö. Ma ise ei kujuta ette, et peaksin kuivakat vähema saega tegema, kui tänane HQ346, isegi see on napilt sobiv oma 2,7 kw-ga. Osta punn lepa laasimiseks puhtalt selle pärast, et võita kilo kaalu ja mõnedsajad tugrikud, no ma ei tea., elu peab olema elamist väärt. Pisemat puude vaheltnoppimiseks on hää akukas.
Vaesus ja lollus ei ole uhkuseasi, kuid nende kandjad ei saa ise sellest aru, kuid nende järgi ei joonduta ja nendega ei vaielda, sest nad tõmbavad sind oma tasandile ja seal nad võidavad.

Mul oma äi selline, et ise tehtud, hästi persses. Ostab odavat jama kokku ja tunneb lapselikku rõõmu. Rõõm kaob, kui külla oma aparaatidega lähen ja ta nendega tööd proovib teha. Siis üks naeratus asendub teisega, elik rõõmuga tööst.
Kuid iga ostuga lähevad tööriistad ka temal kvaliteetsemaks.

Sry OT ja tühja loba pärast, võtsin sõna, sest kahju, kui mõni uue riista ostja satub sellise teema peale ja teebki ostu siit saadud emotsioonide peale, et miski jupstükk ka metsa sobib. Kui küsisin uue võsaka ostmise eel nõu, siis oldi kuss, sest hinnapiir üle valuläve. Läksin poodi ja ei kahetse, hoolimata reduktori nõrkuse juttudest. Mõeldamatu, et läheksin poole nõrgemaga võssa, hoolimata kolmekordsest hinnavahest.
Vasta

(11-03-2019, 19:55 PM)maisalup Kirjutas:  Minu käed seda vibraatorit ei kannataks. Echo paneb ka pika päeva lõigates kätele korraliku põntsu

(11-03-2019, 22:06 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Olen märganud,et kui ikka mingid kindada saagimisel käes, ei käi niipalju see vibra kätele. Palja käega on vahe tuntav. Õnneks ei pea ju iga päev saage peos hoidma vaid siis kui vaja on.

Kindajutt ja kasutajakogemust? Kuna käed on nati  "tuksis"...
Siiani kasutanud tavalist-suvalist-üliodavat peopesaposterdusega töökinnast. Enam-vähem kõlbab merel ka otsa peost hooga läbi lasta, ei ole kahju kui läbi kulub. 
Mõelnud "päris saekinnastele" aga see 20 m/s saekaitse käel küll kuidagi vajalik ei tundu (äkki eksin). Aga see vibrakaitse küll. Teoorias peaks ehk võiks ju neil ka vibrakaitse olemas oelma aga kirjas pole ja kaubamärk on üldse kõige vähem oluline asja juures.  
Nüüd on hind: saekinnas on samamoodi 25-30€ nagu odavam ksf!i poes müüdav vibratsioonikinnas. Tamrex küsib analoogse asja eest ikka koleõudsat raha...lisaks peab mul olema vähemalt 11 suurus, ega mul mingid lapsekäed pole. Becky's on üldse vibratsioonivastaseid rohkem, odavaim 18 raha. Lisaks talvised jms. On keegi reaalselt vibratsioonikindaid muus töös ja  muude vibreerivate vahenditega kasutanud ka? Toimivad? 
Kuna hooaeg on ees ja kohe peaks ka võsasaag saabuma, mille sarved ju ka vibreerivad, võiks mingi pädevama kindapaari ju osta.
Vasta

(16-03-2019, 13:09 PM)PSV Kirjutas:  
(16-03-2019, 09:59 AM)Xtreme Kirjutas:  Mis tööd te nende 30cc junnidega teete?

Ühinen eelkõnelejaga. Meite riigi majandus on kehva, sest tootlikkus on madal. Kehv tulem algab läbimõtlemata protsessist ja valedest tööriistadest. Ka siin teemas aetakse sassi erinevad tööd, elik hobiaednikud ja metsatöö. Ma ise ei kujuta ette, et peaksin kuivakat vähema saega tegema, kui tänane HQ346, isegi see on napilt sobiv oma 2,7 kw-ga. Osta punn lepa laasimiseks puhtalt selle pärast, et võita kilo kaalu ja mõnedsajad tugrikud, no ma ei tea., elu peab olema elamist väärt. 

Ja ISE oled koheselt selle tõese väite musternäide!!! Ainult loll läheb arutult võimsa ja raske saega männinoorendikku alt 2-meetrini laasima... Ainult loll ronib sellisega puu otsa ja püüab sellega arboristikaga tegeleda... Ainult loll... on siis loll, kui tal on võimalus ja suutlikus osta lisaks õigem tööriist, vajadusel palju erinevaid, aga ta jätab selle lihtsalt oma lollusest tegemata. Ja vaesus on ka lolluse üks näitajaid - vaatan peeglisse!

EDIT, tegin kohe ilmestamiseks pildi: kas on kaks haamrit elik vasarat? On. Ehk kaks sama nimega tööriista. Mõlemad isegi samasugused kandilised ja ilma naelasõrata. Ja kummaga ma löön klaasiliistu naelu ja kummaga sarikanaelu??? Ma kilost kanthaamrit ja suurt "kuvaldat" ei viitsinud kuurist lisaks tuua... Ja mis vahet on mootorsaagidel ja haamritel??? Peale soetusmaksumuse vahe. Ühed tööriistad kõik...
PS: selle väikese ostsin spetsiaalselt 1990 Kolh.vahelisse Laevatehasesse tisleriks minnes ja liiste on see ikka sadu meetreid pannud Big Grin  
[Pilt: u8s1uno7Qe3dgQne-x3Q9zQgDcxmRzoQ5uUkbUck...20-h937-no]
Vasta

(16-03-2019, 13:18 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(16-03-2019, 13:09 PM)PSV Kirjutas:  
(16-03-2019, 09:59 AM)Xtreme Kirjutas:  Mis tööd te nende 30cc junnidega teete?

Ühinen eelkõnelejaga. Meite riigi majandus on kehva, sest tootlikkus on madal. Kehv tulem algab läbimõtlemata protsessist ja valedest tööriistadest. Ka siin teemas aetakse sassi erinevad tööd, elik hobiaednikud ja metsatöö. Ma ise ei kujuta ette, et peaksin kuivakat vähema saega tegema, kui tänane HQ346, isegi see on napilt sobiv oma 2,7 kw-ga. Osta punn lepa laasimiseks puhtalt selle pärast, et võita kilo kaalu ja mõnedsajad tugrikud, no ma ei tea., elu peab olema elamist väärt. 

Ja ISE oled koheselt selle tõese väite musternäide!!! Ainult loll läheb arutult võimsa ja raske saega männinoorendikku alt 2-meetrini laasima... Ainult loll ronib sellisega puu otsa ja püüab sellega arboristikaga tegeleda... Ainult loll... on siis loll, kui tal on võimalus ja suutlikus osta lisaks õigem tööriist, vajadusel palju erinevaid, aga ta jätab selle lihtsalt oma lollusest tegemata. Ja vaesus on ka lolluse üks näitajaid - vaatan peeglisse!

Kui jaksu on miks mitte teha 7 kilose  saega 10cm leppa. Kel jaksu vähem ostab kergema sae. 
Ma näiteks lõhun puid 5.5 kilose kirvega ja ühe käega. Ka ilmselge ülepakkumine. Mitte,et väiksemaid kirveid poleks või, et halumasinat osta ei jõuaks. Hetkel  veel auru jagub. Kunagi kindlasti tuleb langetada otsus kergemate ja lihtsamate variantide suhtes.
Sama on saega aga  see ei tähenda, et kõik teised peavad nii tegema. 
 Ja üldse aetakse siin segi profi ja hobi asjaajamised.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(16-03-2019, 13:40 PM)Daff Kirjutas:  Ma näiteks lõhun puid 5.5 kilose kirvega ja ühe käega. Ka ilmselge ülepakkumine. Mitte, et väiksemaid kirveid poleks või, et halumasinat osta ei jõuaks. Hetkel  veel auru jagub. Kunagi kindlasti tuleb langetada otsus kergemate ja lihtsamate variantide suhtes.
Sama on saega aga  see ei tähenda, et kõik teised peavad nii tegema. 
Ja üldse aetakse siin segi profi ja hobi asjaajamised.
Big Grin Teretulemast klubisse  Big Grin Kuna randmed kipuvad väsima, on vaikselt hakanud ka väiksemad kirved tööd saama ja korra tõin isegi sõbra juurest puulõhkujagi koju. Auru jagub... üha lühemaks ja lühemaks vileks. Nüüd peab tark ja kaval olema. 

Prof ja hobi aetakse sassi aga konkreetselt pikimootoriga isendid on profiriistad. Echol pole WES-saed küll X-märgistusega aga tegu on spetsiifiliste töövahenditega ja mõeldud oskajale-teadjale. Nagu ka Stihli kallis riist.  
Ja eks see ole jälle sama asi: enam ei pea Conan-Barbar välja nägema ja raskustega lihast pumpama. Mõtled vähe ökonoomsemalt, kui saab veel proovida ja oma mõtetele tõestuse, seda rohkem vähemale energia kulutamisele mõtled. Aga eks nooremad panevad ikka randmeraskused külge, kui enne veenusklaabi minekut kodus peldikusse pihku lööma lähevad... Rolleyes
Vasta

(16-03-2019, 09:59 AM)Xtreme Kirjutas:  Mis tööd te nende 30cc junnidega teete?

Hobi korras pulk siit, teine sealt. Mõni pulk on meetrine, enamuse kännudiameeter jääb oluliselt alla ühe jala.

Tänaseks on täiesti mõttetu vedada tunde kaasas kasutut ballasti ja joota mittevajalikke hobuseid. Noorena tundus ka äge wõimsa traktoriga vehkida. Nüüd nagu ei taha. Ning paagitäies kestab ikka sama 35 minutit vahelduvat tööd, küsimus on vaid  paagi mahus. Et mitu € sisse valad ühe korraga.

Aga kui raha on, siis miks mitte - andke tuld. Ega reservi peab ju olema.

Olles nüüd omanud pool aastat "täiesti mõttetut kümnetollise latiga akusaagi", siis just see asi on kõige rohkem ketiõli loodusesse pumbanud. Ning kui varem 350 ml "kehtivatele standarditele vastavast mootoribensiinist" segatut ei andnud välja saskakoormat rägastikust kokku lõigatut, siis nüüd on tulnud portelatte pikendada, et kõik läbilõigatu ikka peale mahuks. Rägastik on ikka seesama toomingas-lepp-paju-kuusk.

Üks eelkõneleja väitis end 60 cm diameetriga toomingaid lõikavad. Kas säärasest asjast mingit tõestust ka on? Ma olen seni elanud teadmises, et see rämps sureb enne palgimõõduni jõudmist.
Vasta

~30cc ja 50cc puhul pole kaalu erinevus isegi 1kg..
Mõtetu osta ju üheks otstarbeks väike kökaks, kui on võimalik soetada 50cc universaal saag, mis teeb kõik tööd ära.

Ilmselgelt kui sa saed ainult väikeseid puid, siis jah arusaadav. Aga kui vaja mõni suurem maha võtta, siis peab selleks tööks ka kohe eraldi sae ostma?


Ega ma ei laida midagi, igaüks valib omale relva. Isiklikult kasutan ka alati kergemat masinat aga alla 50 kuubiku nagu ei näe mõtet minna.
Ja kui 50 kuubikut on liiga overkill siis lendan juba võsalõikuriga kallale Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne