Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(19-03-2019, 16:20 PM)Xtreme Kirjutas:   Isegi tellisin sealt husqvarnale varuosi.,2 Kuud olen oodanud Big Grin

Ma tegin viimati tellimuse 12. märts, tänaseks on TNTga jõudnud kaup juba Poola. Vb peaksid kisa lahti ajama ja raha tagasi nõudma. Mul ei ole üle 3 nädala läinud kordagi.
Vasta

(20-03-2019, 09:56 AM)zidmootor Kirjutas:  
(19-03-2019, 16:20 PM)Xtreme Kirjutas:   Isegi tellisin sealt husqvarnale varuosi.,2 Kuud olen oodanud Big Grin

Ma tegin viimati tellimuse 12. märts, tänaseks on TNTga jõudnud kaup juba Poola. Vb peaksid kisa lahti ajama ja raha tagasi nõudma. Mul ei ole üle 3 nädala läinud kordagi.

Eile kirjutasin neile ,et mis teema on. Öeldi ,et arvatavasti shippingu käigus kaduma läinud ja tagastati mulle raha nö crediti naöl ,et saaksin uuesti asjad tellida.
Vasta

Täna oli jälle tore päev - järjekordne "pakist välja"! Nimelt tõi poiss eile Uunikute Talveralli fair play Hansaposti auhinnasae, mille siis täna kokku ja käima panin! Neli saagi peab veel ju Eestimaal uuniklaste käes olema, äkki mõni on metsagi juba jõudnud?

Esimene mulje: eks asi on hinnale vastav! Ja mitte paha pärast. Kastist välja võttes vaatasid vastu samamoodi Hechti kirjadega saeketid ja peale vaadates ei oska midagi paha ka lattide kohta öelda. Plastik on odav ja ebatäpne: kindlasti hakkab töötades probleeme tekitama tööriistata avatav õhufiltile ja küünlale liginemise kaas. Juba videot tehes selle paari minutiga vibreeris lahti. Midagi peab selle kinnitusega mõtlema, jõuga puruks ei saa ju ka keerata. 
Sidur ja ketipidur ikka nagu kõigil odavatel noname-hiinlastel, ei erine kuidagi teistest nähtud ja katsutud isenditest. Keti pingutamine käib eest, sellel sael on kinnitusmutrid ka väikesed ehk 1/2tolli elik 13mm. Palgihammas on pisike ehk "amatöörikas", pisut nüri ikka ka. Selles oli Hecht jälle parem - hammas oli teravam! Aga pole hullu, rellakaga saab ravida. 
Panin peale 14-tollise lati, kett on 3/8 1,3 mm, mitte veebis väidetav 025. 20-tolline latt koos ketiga ise kaalub 1081 grammi ja seda on selgelt liiga palju niisama metsa kaasa tassida, kui just väga jämedat puud langetada pole. 

Nüüd tuleks mingi saagimise proov ka teha aga esmamulje polegi "nii kohutav". Kuna siin Mehed mõtlevad äkki sedasorti ülivõimsate aga üliodavate noname PRC saeraamisaagide soetamisele, siis siiani nähtud sedasorti saed mingit põlgust või eemaletõukuvust küll esile pole kutsunud. Kui vaadata esmakäivitamist, siis läks see saag kiiremini käima, kui enamus kvaliteettootjate kalleid saage samasugusel testil. Kokku 13.tõmme läks kenasti käima, esimese törtsu tegi 6. tõmbega toorega. Järgmine värk oleks digitahhokas ja reguleerimine, mõne kõva saespetsi parima küüneviha ajaks sisse, saaks kindlasti veel paremini käima? 



Vasta

https://youtu.be/sNPS6kNRn7E
Vasta

Ouu maisalup, Sellele dolmarile on husqvarna poolt ka konkurent välja tulnud, vaikselt mõtlen soetada... https://www.husqvarna.com/us/accessories...522771101/   Big Grin Big Grin


Kui videode lisamiseks läks, siis tegin ka täna ühe Big Grin

Põhimõtteliselt eksperimenteerisin natuke teritamisega ja käisin siis metsas proovimas ja kui juba seal olin siis lasin ühe väikse junni ka maha.
https://youtu.be/QTPZ-blSjX8
Vasta

See pigem su husq konkurent, sest juba 10 aastat tagasi andis 50ccm dolmar rohkem pauku välja kui su husq nüüd suudab autotunega saavutada Big Grin
Vasta

Big GrinBig GrinBig Grin 

Aga sa ju tead väga hästi ,et see pauk tuli just selle arvelt, mida sina kõige tähtsamaks pead Big Grin
Vasta

Nüüd oled sa mees midagi lugemata jätnud. Ma ei viitisiks su jõuetu husqga suurte saarte ja haabade kallal jõristada. Selleks on mul 60ccm saag mis on raskem sinu saest oluliselt aga see eest tuleb sellest pika käiguga mootorist ka päris mehiselt pauku välja. 
Mina pean kõige tähtsamaks, et kergeks tööks oleks kerge tööriist ja kui ma langetaks iga päev meetriseid kuuskesid siis ma ostaksin endale 4kw sae mitte ei jõristaks seal mingi punniga.
Tänagi oli põhisaeks see 60ccm aga peenemate puude jaoks oli see dolmar omal kohal,.selliste peenikeste kuuskedega ei näe mingit pointi 3.0kwga ringi vehkida, pisikesega teen sama töö sama ajaga ära...
Vasta

Saage kokku ja närige ühesama noti kallal siis selgub tõde Smile
Vasta

Minul ei jäänud midagi lugematta. Ütlesin seda ,et Dolmari jõud tuleneb kaalu arvelt.

545 ei olegi toodetud ,et ta oleks kõikse kõvema pauguga, selleks on kas 550xp või 545,550xp mark II. Ja ka nende viimaste puhul on suurenenud jõudlus just kaalu arvelt ning kompaktsuse arvelt. Ja selle kõvema paugu eest, tuleb ka kõvem raha välja käia.

99% saen mina kuuske, ja olgu see kuusk suur kui tahes, närib sealt suhteliselt vaevata läbi. Ilmselgelt kui mul oleks metsas meetrised haavad siis oleksin ma soetanud husqvarna 555, loogiline ju.

Aga olgu mis saag sul tahes, teritamise oskus on kõige tahtsam.
Vasta

Heh. 
Mina pole see kes metsas ketti kokku hoiab. 
Ma ei pea jeti teritus nurkasid katsetama, olnen neid juba 17 aastat metsas kännul istudes ja põlve otsas teritanud viiliga. Isegi naela saanud kausse lõikava keti teritan sirgeks uuesti. Kes kiirust taga ajavad proovige stihl terava kandiga ketti. Hoopis magusamalt lõikab kui husq x-cut, aga husq oma püsib kauem terav. Kellele mis oluline on Big Grin
Vasta

(20-03-2019, 19:59 PM)maisalup Kirjutas:  Mina pean kõige tähtsamaks, et kergeks tööks oleks kerge tööriist ja kui ma langetaks iga päev meetriseid kuuskesid siis ma ostaksin endale 4kw sae mitte ei jõristaks seal mingi punniga...selliste peenikeste kuuskedega ei näe mingit pointi 3.0kwga ringi vehkida, pisikesega teen sama töö sama ajaga ära...
Konkreetses videos olnud puu jaoks pole ka 2kW vajalik, selliste jaosk ongi need ultrakerged 1,5-1,8kW tipptegijate saed. Ja siis veel ajakulu töös pole.  
Ise olen elus ühe haava tükeldanud, lihtsalt minu käiguteedel seda puud ei kasva. Tollesama Hechtiga ja selline 50cm läbimõõdus ilus puu oli. Seda saagis küll veel isuga aga kui oleks jämedam, siis on raudselt kangemat vaja. Meetriste haabade jaoks jms, ka pappeli, mida olen palju nüsinud!, jaoks on võimu tarvis. Tamm on teine teema. Ja meetriseid saari, vahtraid ja jalakaid ka iga päev ei saeta, kuigi omal on see tore töö ees  Big Grin See oleks päris koht erinevaid saage testida... mida ma siin korra välja pakkusin. Tõstuk tuleb Uuemõisast igal juhul tuua. 

Meetrised kuused ja männid on ju lihtalt meetrised, seda 15-tollist ketti suudavad sees jooksutada ka tsipa lahjemad kui 3,5-4kW saed. Seal võib tulla mingi pisike ajavahe aga ka vähegi terava ketiga sae puhul mingit ulmevahet ei tule. See käib siis kiirete pöörete ja ketikiirustega saagide kohta. Kui saag on juba eos aeglane või nii lahja, et kett vaevaliselt puus liigub, on asi hoopis teine muidugi.
Vasta

Mul on varsti dream team koos:

35 cm3 echo pikimootoriga saag on tulekul
stihl 241 cem 
stihl 261 cem

Üks ilgem jurakas on ainult puudu veel, mis 5kw kanti pauku välja annaks.
Vasta

(20-03-2019, 21:14 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(20-03-2019, 19:59 PM)maisalup Kirjutas:  Mina pean kõige tähtsamaks, et kergeks tööks oleks kerge tööriist ja kui ma langetaks iga päev meetriseid kuuskesid siis ma ostaksin endale 4kw sae mitte ei jõristaks seal mingi punniga...selliste peenikeste kuuskedega ei näe mingit pointi 3.0kwga ringi vehkida, pisikesega teen sama töö sama ajaga ära...
Konkreetses videos olnud puu jaoks pole ka 2kW vajalik, selliste jaosk ongi need ultrakerged 1,5-1,8kW tipptegijate saed. Ja siis veel ajakulu töös pole.  
Ise olen elus ühe haava tükeldanud, lihtsalt minu käiguteedel seda puud ei kasva. Tollesama Hechtiga ja selline 50cm läbimõõdus ilus puu oli. Seda saagis küll veel isuga aga kui oleks jämedam, siis on raudselt kangemat vaja. Meetriste haabade jaoks jms, ka pappeli, mida olen palju nüsinud!, jaoks on võimu tarvis. Tamm on teine teema. Ja meetriseid saari, vahtraid ja jalakaid ka iga päev ei saeta, kuigi omal on see tore töö ees  Big Grin See oleks päris koht erinevaid saage testida... mida ma siin korra välja pakkusin. Tõstuk tuleb Uuemõisast igal juhul tuua. 

Meetrised kuused ja männid on ju lihtalt meetrised, seda 15-tollist ketti suudavad sees jooksutada ka tsipa lahjemad kui 3,5-4kW saed. Seal võib tulla mingi pisike ajavahe aga ka vähegi terava ketiga sae puhul mingit ulmevahet ei tule. See käib siis kiirete pöörete ja ketikiirustega saagide kohta. Kui saag on juba eos aeglane või nii lahja, et kett vaevaliselt puus liigub, on asi hoopis teine muidugi.
Noo ma proovin oma echol selle vända tihendi vahetuse ära teha. Siis võiks joonele panna küll ja ühe ühis ürituse teha. Mul peaks aprilli kuus jooksma graafik nii, et lõpuks on nädalavahetused vabad.
Samas täitsa nõus, üli kergest 1.8kw-st terava ketiga oleks ka piisanud ilusti.
Vasta

(21-03-2019, 08:00 AM)maisalup Kirjutas:  
(20-03-2019, 21:14 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Ja meetriseid saari, vahtraid ja jalakaid ka iga päev ei saeta, kuigi omal on see tore töö ees  Big Grin See oleks päris koht erinevaid saage testida... mida ma siin korra välja pakkusin. Tõstuk tuleb Uuemõisast igal juhul tuua.
Noo ma proovin oma echol selle vända tihendi vahetuse ära teha. Siis võiks joonele panna küll ja ühe ühis ürituse teha. Mul peaks aprilli kuus jooksma graafik nii, et lõpuks on nädalavahetused vabad.
Ma jätan selle meelde sest ega reaalselt nalja pole: tegu pole just väikese puuga lihtsalt ümber lükatavas keskkonnas! See pilt suvi 2013, tänaseks enamus kuivanud aga maht ja kaal suures piires on ju sama. Ja see kasvab muinsuskaitselise mõisa kõrval Martna kandis Läänemaal (ei ole Suure-Lähtru Cool ) Sellega peab vaatama, on äkki alumisest osast mingi kuju võimalik teha vms. Igal juhul korvtõstuk ja jupikaupa alla. Ja ma kahtlustan, et seekord on hiinakad ja too Sõbra Echo pigem oksasaed... Ja kui juba tõstuk kohal ning aega on, siis oleks üks kuivanud tammeoks ka alla vaja võtta (seal kõlab juba tali järele)... selline 10 meetrit pikk ja 50 cm läbimõõdus silmaga maapinnalt mõõdetuna! See oleks paras testipalk saeraamile  Big Grin
Vasta

Ma ka metsa ja jämmeid puid  lõiganud ja mitte vähe ning igasuguse tehnikaga. 15 tollise Partner 5000 tüvest meetriseid saari maha aetud terve lasu jne. Pole ka HPG-ga hätta jäänud aga nüüd loe ja imesta. MM-ile lähete vist kus sajandikud mängus.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Ühis üritused on vahvad ettevõtmised. Olen käpp kui mu töögraafikuga päev sobib Wink
Vasta

Härrased, ärge ajage asja kosmoseteaduseks. Väikese saega kulub lihtsalt kauem aega saepuru eemaldamiseks puu seest. Suure saega saab  puru lihtsalt kiiremini (ja rohkem, laiema saetee pärast) kätte. No samas on kõigil kogu aeg kiire, mõistetav. Toungue

Kui Priidu viidatud puu reaalselt mahub alla kukkuma, pole mingit tõstukit vaja. Kui ei mahu, siis on iseasi. Siis on ohutum tõstuk ja ülalt alla saagimine pakukaupa.

Muide, tasub puu kõrgus ära hinnata - väiksemad tõstukid lõpevad 13 m kohal ära ja 18meetrist pole sõiduautoga enam ei legaalne ega mugav vedada.
Vasta

(21-03-2019, 11:20 AM)v6sa Kirjutas:  Kui Priidu viidatud puu reaalselt mahub alla kukkuma, pole mingit tõstukit vaja. Kui ei mahu, siis on iseasi. Siis on ohutum tõstuk ja ülalt alla saagimine pakukaupa.

Kui oleks häda käes, siis "ku...ga pooleks" mahuks ümber kukkuma. Aga tuleb ikka ülevalt allapoole hakata tulema. Ühel pool mõis ja seljataga 3 meetri kaugusel saun ja kolmandas suunas teised suured puud. Kukkumiseks oleks 10-kraadine sektor otse Rüütlisaali nurgast mööda... Too 16-meetrine on piisav, sellega saab ülevalt oksad alla võtta. Jälle see koht, kus tõstuki rent on raudselt kordi odavam mistahes võimalikust jamast! Ja kui on tõstuk kohal, saab ka teiste hiidpuude arboristikaga tegeleda sest eks neid oksi ikka kuivab. See 100€ nädalavahetuse eest pole kõneväärt raha ju ja veolegaalne kastikas ning abce-load on ka olemas.
Vasta

Nõus. Cool

Kusjuures viidatu veoks on vaja vaid autot, millele 2115 kg piduritega lubatud. Kuna tegu on eriveosena veetava pukseeritava seadmega, siis E-kati nõuet ei ole. Aga on kiirusepiirang kuni 25 km/h. Ning remargi korras - see pajebenn oskab siis taga märatsedaSad Vähemalt keila rendipunktis ühtegi haagisena registreeritut ei olnud. Kuigi neil on ka numbriga asju - siis on täieõiguslik O2.

Mina panin väiksema tagasiviimisel oma lamavoi peale ja vedasin nii - sai piisavalt palju kiiremini. No ja tagasikoorem oli ka. 16-meetrine enam lamavoile ei mahtunud ei laiusest ega massistSad

Ma registreerun oma akusaega siis ka huvilisena. Kui kuupäev peaks passima.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne