Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Minu autotüün käis Baseilos garantii remondis ja sae kätte saamisel öeldi kohe ,et masin on testitud.
Enne remonti viimist lakkusin ilusti puhtaks, ja kätte saades oli näha ,et saag saepuruga koos Big Grin
Vasta

No jah. Mu masin oli katsetamata, või mehaanikud arvasid et üks saag peabki nii jeeli-jeeli käima ja jõuetu olema
Vasta

(10-04-2019, 00:57 AM)Xtreme Kirjutas:  
(09-04-2019, 22:06 PM)ak75 Kirjutas:  Küsin nõu!
Nädalavahetusel natukest saagimistööd tehes tuletas minu vana 242xp meelde üht viga, mis juba möödunud aastast küljes. Tühikäigul pöörded jäid liiga peale. Täna oli veidi vaba aega, võtsin sae, puhastasin algatuseks üle pika aja ilusti ära, misjärel lasin soojaks käia ning keerasin T kruvi vastupäeva lootes pöördeid maha saada. Midagi ei muutunud. Jätsin sae seisma ning kruttisin L ja H kruvid lõpuni kinni ja kumbagi ühe pöörde tagasi. Seejärel käivitasin sae, ning sain tühikäigu T kruvi kruttides ilusti paika. Ainult, et nüüd ta ei lähe enam pöördesse. Mitte üheski asendis. Manualis oleva õpetuse järgi püüdsin sättida. Gaasi andes sureb välja, ka meelitades. Esialgseid kruviasendeid kahjuks üles ei märkinud.
Milles viga võib olla?


Keera tühikäigu kruvi (T) nii palju ,et kett hakkab vaikselt ringi käima ja jäta see niimoodi.
Nüüd keera L kruvi natuke pikipäeva, kui pöörded langevad siis keera kruvi  vastupäeva nii kaua kuni leiad ülesse koha kus pöörded on maksimumi peal ja siis keera nii kaua vastupäeva kuni pöörded hakkavad langema ja jäta ta niimoodi, nüüd peaks saag sul ilusti pöördesse minema.

Ehk siis põhimõtteliselt otsid ülesse punkti kus pöörded tühikäigul on kõige 'kiiremad' ( saad hääle järgi aru ) ja siis keerad nii kaua vastupäeva kuni kuuled ,et pöörded hakkavad natukene langema.


Ja nüüd kui vaja võid tühikäigu kruvi T keerata vastupäeva, kuni enam kett tühikäigul ringi ei käi.
H kruvi seadistamine käib gaasi põhjas hoides.
Keera see kruvi niimoodi paika nagu manuaalis öeldud. Ma isegi ei hakka sulle seda seletama, sest valesti seadistatud H kruviga võid oma masina ära tappa.
Seda tehakse kas kõrva järgi või siis ideaalis tahhomeetriga. Aga sa pane ta paika nagu manuaalis öeldud, siis ei ole riski.
Tänud!
Sain sae pöördesse minema ja sain aru ka H kruvi seadistamise loogikast. Varem oli tähelepanuta jäänud, et H seadistatakse põhjagaasiga.
Midagi on paraku ikkakgi pekkis (või viga selles tihendis, mis kruvikat opereerib!), sest T kruvi vastupäeva (ka kuni lõpuni) keerates jääb kett ikka ringi käima. Küll mitte nõndapalju kui enne näppimist, aga nii see olla ei tohiks. Küll annab L kruvi rohkema vastupäeva keeramisega saavutada olukord, kus kett tühikäigul seisab ja saag ilusti käib, aga siis ei lähe ta enam pöördesse ja sureb gaasi andes üldse välja
Vasta

Ega mul ka stokkeriga viimasel ajal koguaeg probleeme.
Tellisin saele küünlaid ja ootasin 2 kuud ja siis lõpuks kirjutasin ja siis järgmiseks päevaks oli kohal.
Tellisin karu mõõtu echo turvapüksid ja siis järgmine päev helistati ,et  on otsas ja kui on veel soovi siis maksa 25 eurot peale ja oota 3 nädalat Big GrinBig Grin

Ketid ostan tavaliselt alati stokkerist, jõulude aeg on seal alati olnud viisakas soodukas.
AK75

Olen näinud samu sümptomeid siis kui siduri vedrud on katki läinud või lihtsalt väsinud.
Ega ei leidu sul tahhomeetrit? Kui panna tühikäigu RPM paika ~ 2500-3000rpm vms ja kui ikkagi korrektselt pingutatud kett ringi käib, siis ei ole asi mitte karburaatoris vaid arvatavasti siduris. Nii ,et vaata kõigepealt sidur, eriti vedrud üle.
Vasta

1 vedru puruks läks, siis käis ketipidur peal nagu 4 taktiline Big Grin
Muidu vedas ketti ringi.

Stokkeriga pole nagu probleeme olnud... Ainult, et tarneajad on kole pikad. Ilmselt igasugu lollpead tahavad võimatuid asju tellida. Tellimismeeskond teeb enamus ajast tühja tööd, sest kord inimene tahab, siis järgmine hetk enam ei taha. Tuleb ikka kõik info anda, muidu ei osata teile kaupa müüa.
Vasta

(10-04-2019, 23:04 PM)Mihkus Kirjutas:  ... Stokkeriga pole nagu probleeme olnud... Ainult, et tarneajad on kole pikad. Ilmselt igasugu lollpead tahavad võimatuid asju tellida. Tellimismeeskond teeb enamus ajast tühja tööd, sest kord inimene tahab, siis järgmine hetk enam ei taha. Tuleb ikka kõik info anda, muidu ei osata teile kaupa müüa.
stokkeriga ongi ainult probleemid. Tahtsin kunagi trimmerile juppi, Stokkeris, kes tol ajal oli maaletooja, uuriti ja puuriti katalooge ning nenditi, et seda juppi eraldi ei saa ... läksin siis Saemeistrisse, vana Liivati Harri võttis toru ja tellis ning oligi olemas.
Kui letis istuvad m...nnid, siis ei tule sel firmal midagi välja.
Vasta

Kõvadele kettakaitseta võsaka kasutajatele miskit- https://www.facebook.com/groups/metsandu...471787014/
Vasta

(11-04-2019, 17:19 PM)maisalup Kirjutas:  Kõvadele kettakaitseta võsaka kasutajatele miskit- https://www.facebook.com/groups/metsandu...471787014/

Lihtsurelikud paraku ei näe seda toredust Sad
Ainult sekti liikmetele.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Olles "liige" ,ei näe ikkagi . Sad
Vasta

Nägin ka seda facebooki grupis. Täiesti arusaamatu miks on vaja see kaitse eemaldada.

Kuigi olude sunnil kasutasin ka ise võsalõikurit ilma kaitsmeta aga seda sellepärast ,et kaitse läks katki ja uut ei olnud saada.
Kasutasin kolmnurk tera, peksis mõnuga kaikaid jalgadesse Big Grin
Sai siis soetatud oregoni universaalne kaitse, mis metsas kasutades suhteliselt suur ja kohmakas aga saab hakkama.
Vasta

(28-03-2019, 13:45 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Soomes on natukesekenegi teisedki alkülaadid pildil ja hinnad head! Neste enda oma on ikka igalpool saadaval (tundub seesinane Euro, mida Eestis kohe kuidagi ei leia...) ja hinnad kaugelt alla 4 euro liiter.  Tavaline poehind 16.90€ mis tundub etteantud hind olevat. Motonet, kohalik K-kauta, muud veebi/tavapoed jne on kõik sama hind. 
Soomes veel ka Shelli sama asi ja veel parema hinnaga! Ja siis vaatad Jungenti soovi 22.50... Kõige kallima Soomes leidsin 17,90€.


Täiesti ilma kauplemata ja riiulist näppu võttes on näiteks 5l Shelli benssu 14.99... 

[Pilt: 0112038677ec3c7.jpg]

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Õhtust!

Ega kellegil pole pakkuda Partner mootorsae tabletti? See on vanematel 5000- mudelil kus on süütepool ja tablett eraldi. Mul on olemas tutikas pool aga sinna vaja kõrvale ka uus tablett.  Normaalne tänapäeva inimene viskaks sellise mittetöötava süütepooli kohe üle õla... aga tegelikult asi täitsa uus ja korras,lihtsalt ei teata,et olid ajad kuna ei taibatud vist asju ühte süütepooli kokku panna. Wink
tel.56956013

Üleliigne kraam vahetusteks ja realiseerimiseks...... http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/298633/

Pakkuda erinevaid veneaegseid kiilrihmasid. Uuri asja!

Üleliigsed veljed ja kummid:
http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/407007/
Vasta

(11-04-2019, 17:38 PM)Marko Kirjutas:  
(11-04-2019, 17:19 PM)maisalup Kirjutas:  Kõvadele kettakaitseta võsaka kasutajatele miskit- https://www.facebook.com/groups/metsandu...471787014/

Lihtsurelikud paraku ei näe seda toredust Sad
Ainult sekti liikmetele.

Seal oli pilt kuidas lõi võsaka tagasi ja näris suure varba pooleks kuna polnud ketta kaitset ja teras nina ei päästnud päeva
Vasta

(12-04-2019, 01:40 AM)maisalup Kirjutas:  
(11-04-2019, 17:38 PM)Marko Kirjutas:  
(11-04-2019, 17:19 PM)maisalup Kirjutas:  Kõvadele kettakaitseta võsaka kasutajatele miskit- https://www.facebook.com/groups/metsandu...471787014/

Lihtsurelikud paraku ei näe seda toredust Sad
Ainult sekti liikmetele.

Seal oli pilt kuidas lõi võsaka tagasi ja näris suure varba pooleks kuna polnud ketta kaitset ja teras nina ei päästnud päeva

Lühike võll ja pikad jalad - see oli loteriivõitja enda kommentaar Cool 
Nahksaabas ja saapa sae turvakaitse tegi oma töö ära - suunas ketta talla alla ja suur varvas sai tsipa vaid pihta. Tuli välja, et mõni teinegi võsakaga omale pihta saanud, peamiselt küll lühikse võlliga asjadega.

Täitsa liikuva vanatehnikata kohe...
Vasta

Mõisapargi jalakas leidis oma loogilise lõpu küttepuudena. Ja seda suures osas, nii 85% ulatuses, kahe üliodava Made in PRC noname kettsaagide abil. Echoga käisin vaid korra üleval ja Mõisahärra tükeldas sellega all peenemat pudi. Kõigepealt kiidan aga Echo ära: 14 meetri peal korvis on kaal ikka oluline, Echo on suisa arutult ökonoomne bensiini suhtes ja originaalkett on tipptase. Täitsa selge, kuhupoole parema sae poolelt vaatan, lisaks Sõbra abikaasa töötab sellises müügibutiigis. 

Aga nüüd jalakas, HPG ja HECHT. Puu ise juurelt 1.50 laiemast ja 1.00 peenemast osast, Blumne-Leissiga mõõdetult 24 meetrit koos korrektuuriga (see on lihtsalt üliäge aparaat!!!), vanust 120-130 aastat ehk võib olla veel ka 19.sajandi lõpul tõeliseid Mõisnikke (Ungern-Sternbergid) näinud, kindlasti oli puu fideikomissi ehk eluaegse rendimõisa viimast rentnikku hr.Blum'i näinud. 
Kahjuks aeg oli oma töö teinud, lisaks ka Euroopas möllav saaresurm ja jalaka katk, ning seest tühi ja ladvani 90% ulatuses kuivanud puu oli juba reaalselt ohtlik saunale ja mõisale. 
Tõstukiga üles ja alustame. Pisuta aega hiljem, mõis ja saun on päästetud, jäänud vaid põhitüvi. Siin kohas paari lõike jaoks võtsin ülesse testiks Echo, sinnamaani kõik tolle Talveralli võidusae ja 14-tollise latiga. Tegelikult oli vaja kahte omavahel väändunud-keerdunud pinges tüveosa lahti saagida, sest HPG jäi kinni (korra sain ikka hakkama) ja labidas lahti ei suutnud kangida. 
Siis läks 18-tolline latt ja tutikas Hechti-kirjadega kett odavsaele peale ja pikipuud ning ristipuud saagides tuli tüvi pikali ja läks kaheks. Ja nüüd see 90-eurone saag: lükkad selel pika lati otse sisse, saed tuima näoga jalakat ja et oleks jõust puudu, et kett ei jookseks jne - ei midagi sellist! OK, benssu võtab nagu peetis karpaga dotsramm, aga kuskoahst see jõud mujalt tuleb? Ja see, et jalakas kuivanud on ei tähenda, et see tüvepuit pehme oleks  Big Grin  HPG kestis ilmatu aja ja alles päris lõpus võtsin oma Hechti välja, millega sai ka järgmine päev känd lõpuni maha võetud. Kuigi sai kändu veega pesta, siis see on muidugi kettide surm! 
Odavsaagide puhul on tunda ka tavalisest odavamat saeketti: tipptegijate ketid ei nüri kaugelt nii kiiresti! Kusagilt peab ju see odavus tulema. Aga teistpidi pole kahju kasvõi sedasinast kändu saagida... 

Kokkuvõte: parafraseerides History-channeli saadet "Tules karastunud", siis: "Jah, odavsaag saeb!" Ei ole mingit küsimust, et alla 100 euro ei saaks täiesti pädevalt jämedat puud saagivat kettsaagi. Saab ja suisa hea sae! Kui va tõusin tõstukiga 11.02 esimest korda üles ja 15:41 on kogu puu halgudeks ja talguliste poolt isegi ära viidud, siis ei saa väita, et a'la 500+€ maksva saega oleks seda kiiremini teinud! Seda siis HOBIKS!!! Bensu kulutasime selle ajaga ära 7 liitrit Aspenit ehk riistamarketi hinnaga 31 euro eest. Tõstuki rent 87 raha, pärast saunas sixpäkk nipplit. Lisame 1,5 tundi kännule ja haljastusele ning 2X20kilti tõstuki veo diisel. Jättes turvavarustuse kõrvale, mis maksab jäme 250 raha, siis kui ei oleks mitte  midagi olemas, olnuks puu langetamise kogukulu koos sae ostuga 250€ ja 6 tundi tööd. 

Tulles-alustades oli jalakas:
[Pilt: QMRSRGGiPz8gfpUpUyBEd-i1eQ6ExQhAaZjifBiP...66-h938-no]

Lahkudes jäi meist maha aga selline pilt, haagises on saunapuud "härra kindralile":
[Pilt: WLndSabSX8tpGe3scRYIrKdwLyG6QOT588fJMcIa...50-h937-no]

Täitsa liikuva vanatehnikata kohe...
Vasta

Maamessil siis raievõistluste hooaja esimene etapp, nagu ikka.  Tulge kohale. 

https://maamess.ee/kulastajale/raievoistlused/

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne