Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(06-11-2019, 11:41 AM)PlyVal64 Kirjutas:  
(05-11-2019, 20:48 PM)Kivipurustaja Kirjutas:  Ma ei tea kas kohane võrdlus aga kui keegi on jälginud 4*4 reise Venemaa pärapõrgutesse siis vaadake millega nad seal käivad.
Võiks ju võtta esindusest uue länkari... Mugav, vaikne ja keskkonnasõbralik...

Vaata, mis tööriistradega täna juba ka venelased tööd teevad, eelkõige mootorsaed metsameeste käes Big Grin See meie mingite tüüpide vanade länkaritega seiklemine ei ole mingi näitaja! Paris-Peking sõidetakse sada aastat pluss vanade autodega...  
Ahjah - juba on Euroopas linnasid, kuhu nendegi 4X4-Meeste "rögisevate õlipõletajatega" enam südalinnadesse sisse sõita ei tohi. Käidki mööda arengumaid ja sealseid linnasid  Big Grin  
Ehk Maailm areneb ja isegi kui meile teatud arengud isiklikult ei meeldi, ei tähenda et mõistlike arengutega ei peaks kaasas käima. Ja tööriistad on see koht, kus mingi saastaga tegutsemine on idiootsus! Soovitus: täna avati Pirita Näitustel Instrutec 2019, pilet 4 eurot! Käige ära, mina plaanin minna vähemalt silma nuumama ja hingele haiget tegema. 

PS: ma olen hinge kinni hoides kartnud teemades, kus mõni Ksf! tahab uut ja head keevitust, kompressorit, plasmalõikurit või mida iganed töörisita osta, et tuleb siinsete tegelaste käest "soovitus" TEE ISE või osta mingi eelajalooline jubedus!!! Iseenesest võisk ju soovitada ka ise mootorsaag teha, asi see siis ära pole??? USAs ja ka Aussis, suurimatel DIY-maadel, on see suisa tavaline... selliste elukate ise tegemine. Sellega ju paras padrikus kütet lõigata... Võimas ja karpaga ka! 

Siin paistab kõvem andmine käivat.... löön ka siis pisut kaasa ja räägin oma kogemustest mootorsaagidega. Ei ole metsamees ega kasuta saage igapäevaselt aga maakodus on aegade algusest käigus olnud saag  Echo 440 EVL, mis on Soomest kasutatuna toodud aastal 1991, toodetud jumal teab, millal. Teise saena sai paar aastat tagasi soetatud Stihl MS 180. Echol olen aastate jooksul vahetanud tähiku, lati 2tk, kette loomulikult mitu, küünla, küünla juhtme ja käiviti nööri. Lahti on võetud ja puhastatud karbuss ja paar korda on jukerdanud õlipump, mis ka peale puhastamist tööle hakkas. Ja õlipaagi korgi kaotasin ka metsa ära, tuli uus hankida. Töötegemisest Echoga - jõudu jagub, küllaltki lärmakas, kütust võtab küllaltki palju, lollikindel riistapuu, kunagi ei vea alt.
Stihlil läks kohe vahetusse karburaator, peale paaritunnist tööd kadus tühikäik. Kuna oli garantii, siis ise näppima ei hakanud. Paari kuu pärast kadus jälle tühikäik, selgus, et segukruvi kerib ennast ise lahti. pandi keermeliimiga tagasi, siiani kestab. Siis hakkas ketiõli seistes välja jooksma, voolik osutus defektseks. Nii, et kahe aasta jooksul jändamist omajagu. Aga saag töötab vaikselt , vibratsioon on väike ja kitsa ketiga lõigates ka võtab päris hästi. Kütusekulu on hulk maad väiksem, kui Echol.
Vot nii. Jõudu edasivaidlejatele!
Vasta

Mul on ka EVL440 Echo saag riiulis, täitsa töökorras.
Kuidagi erilise häälega, justkui iz'i mootorile oleks sang külge pandud.
Tõsisema töö tegemist sellega ette ei kujuta, kuidagi robustne tundub.
Vasta

(05-11-2019, 13:14 PM)Marko Kirjutas:  
(12-09-2019, 13:11 PM)Marko Kirjutas:  
(12-09-2019, 12:26 PM)PlyVal64 Kirjutas:   Kusjuures ma ei ole veel pidanud puruhammast viilima aga loogika järgi peaks seda ikkagi tegema. 
Küllap see kivi paneb puruhamba ka õigele kõrgusele Smile

Kas iseterituv kumera kiviga süsteem teeb ka puruhamba kõrguse korda? Ehk saaks sellest vastteritatud ketist uue pildi teha? Erinev kaamera, erinevate nurkadega lisavalgus, välgu välja lülitamine jne võivad abiks olla.

Nüüd hakkas ennast ka huvitama kuidas puruhamba lihvimine sellel ketil lahendatud on. Ply (või keegi kellel vastav saekett olemas), saaksid sa lähedalt mõne pildi klõpsida kui kivi vastu ketti istub? Huvitav kas seal on tegemist erineva liini peale pandud ketilülide neetidega, et lati otsa või tähiku peal, tõstetakse puruhammas kõrgemale või on seal mõni muu kavalus mängus.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(10-11-2019, 23:02 PM)viplala Kirjutas:  
(05-11-2019, 13:14 PM)Marko Kirjutas:  
(12-09-2019, 13:11 PM)Marko Kirjutas:  
(12-09-2019, 12:26 PM)PlyVal64 Kirjutas:   Kusjuures ma ei ole veel pidanud puruhammast viilima aga loogika järgi peaks seda ikkagi tegema. 
Küllap see kivi paneb puruhamba ka õigele kõrgusele Smile

Kas iseterituv kumera kiviga süsteem teeb ka puruhamba kõrguse korda? Ehk saaks sellest vastteritatud ketist uue pildi teha? Erinev kaamera, erinevate nurkadega lisavalgus, välgu välja lülitamine jne võivad abiks olla.

Nüüd hakkas ennast ka huvitama kuidas puruhamba lihvimine sellel ketil lahendatud on. Ply (või keegi kellel vastav saekett olemas), saaksid sa lähedalt mõne pildi klõpsida kui kivi vastu ketti istub? Huvitav kas seal on tegemist erineva liini peale pandud ketilülide neetidega, et lati otsa või tähiku peal, tõstetakse puruhammas kõrgemale või on seal mõni muu kavalus mängus.

https://www.youtube.com/watch?v=KlACYDhYh40 Selles videos on 2.01 on näha, kuidas plaadi otsas tähik või miski muu tõstab puruhamba plaadist kõrgemale.
Vasta

No on selline teritaja mul olemas .Ilma süüvimatta teooriasse ,toimetab küll ,ja veel. Big Grin
Vasta

Elektrisael, nagu Priidul, on kivi taga, mitte ees latil. Langesin ka "ohvriks" ja soetasin reklaamitud elektrisae. Muidu sigarahul, aga see "emex"puudes,krt!  Kaks lõiget ja nö. "sahtel tühi". Kolm korda kasutatud terituskivi, hammasteta kett ja kolmandik uue sae hinda maksev kett, selline ongi tarbimisühiskond... Ahjupuid on Rmk 3-stest tehtud  esialgse komplektiga 40 tm, nii tuleb riistavara kulu hetkel 4 eur tm-tükeldades pluss kõik muu. Aga vaikne ja mõnus on- homme tellin aluse puitbriketti, mugav peab samuti olema. Mõiste-odav, on minu jaoks ammu devalveerunud.
Vasta

(11-11-2019, 02:23 AM)Econoline Kirjutas:  Elektrisael, nagu Priidul, on kivi taga, mitte ees latil. Langesin ka "ohvriks" ja soetasin reklaamitud elektrisae. Muidu sigarahul, aga see "emex"puudes,krt!  Kaks lõiget ja nö. "sahtel tühi". Kolm korda kasutatud terituskivi, hammasteta kett ja kolmandik uue sae hinda maksev kett, selline ongi tarbimisühiskond... Ahjupuid on Rmk 3-stest tehtud  esialgse komplektiga 40 tm, nii tuleb riistavara kulu hetkel 4 eur tm-tükeldades pluss kõik muu. Aga vaikne ja mõnus on- homme tellin aluse puitbriketti, mugav peab samuti olema. Mõiste-odav, on minu jaoks ammu devalveerunud.

See pidi ikka julm raud olema, mis hambad maha võttis! Ma ka korduvalt naela saanud vana parketti saagides ja paar tükki on puudu. Aga nüüd ka kett + kivi otsas elik peab Hiiule jalutama ja saab teada, mis uue komplekti hind on. Äkki on 40 raha? Nüüd olen saaginud paraja kuhja pliidile kütet ja ei põe. See tarbimise odavus ei ole vast tõesti ülim aga tarbimismugavus ja vaikus tiheasustuses korvab kulu. Kui sellega tolmu-naelu täis lammutusmaterjali ja vanade karja-aedade okastraadi-kadakaid mitte saagida, siis koduaias vanu õunapuid tükeldada ja puhast leppa lõigata kannatab sellega aastaid. "Ebamõistlikut mugav" saab öelda. 

Ja 4€/tm elik jäme 2 €/ruum on ju olematu kulu tegelikult. Sama võimsusega saab sama rahaga (129€) kas noname-sae või "300-euro pluss" juures juba parema asja. Bensukas saeb kiiremini aga ajavahe muutub nulliks keti teritamise ajaga.  Jääb lärm, bensukulu = elektrikuluga ehk taandame nulliks. Ehk tood/ostad 3-meetrise  materjali koju ja siis kodus naabrite keskel järkad ja lõhud vaiske hüdrolõhkujaga ja laod kohe riita, on asjal jumet. Üksiku/eraldiseisva talu õuele võib ka aga ei ole nii vajalik. Siis juba iseterituva ketiga akusaag. 
Peamine mure elektriasjadel on kaal ja seda on liiga palju, kui saed väljaspool saepukki! Too sabaga isend kaalub 5,7kilo. Sirge seljaga naba kõrgusel pukis küttepuud saagida ideaalne, küürakil maas midagi tükeldada juba liiga raske. 1,5 kilo saab kohe maha bensukaga, siingi keegi ksf! soetas ultrakerge pikimootoriga CS-362WES'i ja see kaalub üldse 3,8kg + siis ostadki Oregoni iseterituva lati/keti juurde, kokku äkki 4,5 kilo saagimiskaal. 440€ on lihtsalt juba päris suur summa küttepuu/laasimissae soetamiseks... 

Huvitav, kuidas reaalne elu selle 362'eg on välja näinud? Näppisin teist poes, oli jube mõnus väike ja kerge küll. Ainult hind ei meeldi kohe üldse sest rootsi-saksa toodete seast leiab sarnase kaalu/võimuga aga omajagu odavamad asjad.
Vasta

Tsitaat:Huvitav, kuidas reaalne elu selle 362'eg on välja näinud? Näppisin teist poes, oli jube mõnus väike ja kerge küll. Ainult hind ei meeldi kohe üldse sest rootsi-saksa toodete seast leiab sarnase kaalu/võimuga aga omajagu odavamad asjad.


Asi on tegelikult selline, et panin müüki 250 euri raha eest. 350 eest panin müüki vähekasutatud sthil 261. Kel soovi, siis andke teada. Põhjus , miks müün , on selles, et võtan nende 2 kombo asemele veel ühe stihl 241. Echot proovisin ka metsas ükspäev. Tegi 40 cm läbimõõduga lepale tuule alla nagu niuhti, aga aega läheb rohkem, kui suurema saega. Kui oleks vaja ainult oma tarbeks lõigata, siis ajaks echo asja ära küll. Peenikesi puid on ideaalne teha.
   
   
   
   
Vasta

Saage osta ei taha aga silma jäi töölaud. Verstaki.com annab Venemaa saidi. Kas need ongi idanaabrite juurest pärit või müüakse selliseid meie maal ka?
Vasta

Tsitaat:Saage osta ei taha aga silma jäi töölaud. Verstaki.com annab Venemaa saidi. Kas need ongi idanaabrite juurest pärit või müüakse selliseid meie maal ka?

Venemaalt lasin tuua. Rõvedalt kalliks läks koos tolli ja transpordiga, aga koha pealt polnud ka midagi võtta, mis oleks meeldinud.
Vasta

(11-11-2019, 21:29 PM)raulp Kirjutas:  
Tsitaat:Saage osta ei taha aga silma jäi töölaud. Verstaki.com annab Venemaa saidi. Kas need ongi idanaabrite juurest pärit või müüakse selliseid meie maal ka?

Venemaalt lasin tuua. Rõvedalt kalliks läks koos tolli ja transpordiga, aga koha pealt polnud ka midagi võtta, mis oleks meeldinud.

Kolisin oma küsimuse kohasemasse teemasse
Vasta

Oleks huvi Husqvarna ,,345,346,350,351,353 või Jonsered 2150,2151,2152,2153.
Võivad olla ka kolbi/silindri rikkega. Kellegil pakkuda siis saadke info privaatsõnumi.
Vasta

Husq 254 on selline viga külge tekkinud. Külmalt käivitub ok. Soojalt seisma jättes enam hästi käima ei lähe. Läheb korraks ja sureb välja. Niimoodi 4-5 korda, siis jääb käima.
Proovisin tühikäiku juurde keerata, aga siis juba ketti veab kaasa.
Bensiinilõhn kipub ka üleval olema. Selline asi veel ka. Soojalt olen käivitamiseks kinga nina käepidemesse niimoodi susanud, et gaasihoob on põhjas. Siis käivitub ka alati esimese korraga.
Teine mure. 
Soovitage pisimootorsaagi 254 kõrvale, millega saaks 70 pluss isa ka hakkama. Olen vaadanud kõrvalt, et külmalt 254 tahab saada käima minemiseks teinekord isegi 5-7 tõmmet. 2-3 tõmbega aga läheb nöörist tirimine ära löta lötaks ja saagi käima ei saagi.
Olemas on küll ka Stihl MS-211. See aga ilma kergkäivituseta ja tahab samuti omajagu külmalt kakkumist saada. Lisaks esinevad imevead, mille tõttu on sest saest villand. Näiteks on 2 aasta jooksul juba kolm korda tulnud vahetada miskit ketiõlitus paagi voolikut. Mis ära sureb ja saag õlist lainetab.
Mida sellest arvata:
https://www.soov.ee/8226405-dolmar-ps-32...tails.html
Küsiks, et kui palju see bensiini pumpamise lutt käivitust parandab?
Vaatasin Echo 352 ka, aga kui siin eespool räägiti kuude pikkusest varuosade tellimisest, siis las seisab poeriiulis edasi.
Husq pisikesi ka nagu ei kiideta. 
Kokkuvõtteks polegi nagu miskit head vist võtta.
Hiina omad jätaks kõrvale, kuna kaal on ka pensionärile väga tähtis teema.
Vasta

https://saemeister.ee/toode/stihl-ms201/

Plussid - m-tronic , kerge kaal ja võimsus 
Miinus - hind
Vasta

(17-11-2019, 22:42 PM)meli666 Kirjutas:  Husq 254 on selline viga külge tekkinud. Külmalt käivitub ok. Soojalt seisma jättes enam hästi käima ei lähe. Läheb korraks ja sureb välja. Niimoodi 4-5 korda, siis jääb käima.
Proovisin tühikäiku juurde keerata, aga siis juba ketti veab kaasa.
Bensiinilõhn kipub ka üleval olema. Selline asi veel ka. Soojalt olen käivitamiseks kinga nina käepidemesse niimoodi susanud, et gaasihoob on põhjas. Siis käivitub ka alati esimese korraga.
Teine mure. 
Soovitage pisimootorsaagi 254 kõrvale, millega saaks 70 pluss isa ka hakkama. Olen vaadanud kõrvalt, et külmalt 254 tahab saada käima minemiseks teinekord isegi 5-7 tõmmet. 2-3 tõmbega aga läheb nöörist tirimine ära löta lötaks ja saagi käima ei saagi.
Olemas on küll ka Stihl MS-211. See aga ilma kergkäivituseta ja tahab samuti omajagu külmalt kakkumist saada. Lisaks esinevad imevead, mille tõttu on sest saest villand. Näiteks on 2 aasta jooksul juba kolm korda tulnud vahetada miskit ketiõlitus paagi voolikut. Mis ära sureb ja saag õlist lainetab.
Mida sellest arvata:
https://www.soov.ee/8226405-dolmar-ps-32...tails.html
Küsiks, et kui palju see bensiini pumpamise lutt käivitust parandab?
Vaatasin Echo 352 ka, aga kui siin eespool räägiti kuude pikkusest varuosade tellimisest, siis las seisab poeriiulis edasi.
Husq pisikesi ka nagu ei kiideta. 
Kokkuvõtteks polegi nagu miskit head vist võtta.
Hiina omad jätaks kõrvale, kuna kaal on ka pensionärile väga tähtis teema.
Mul dolmar ps 420 ja väga rahul. Käivitub ja käib hästi
Vasta

(17-11-2019, 22:42 PM)meli666 Kirjutas:  ...
Soovitage pisimootorsaagi 254 kõrvale, millega saaks 70 pluss isa ka hakkama.
...

Mina kiidan pisikest Stihli MS-170. Väga rahul.

Veel rohkem rahul olen akuMakitaga. Aga see ilmselt ei lenda...

Huskil on ilmselt karbu membraan kutupiilu.
Vasta

(17-11-2019, 22:51 PM)raulp Kirjutas:  https://saemeister.ee/toode/stihl-ms201/

Plussid - m-tronic , kerge kaal ja võimsus 
Miinus - hind

Kergkäivitust sel vist pole?
Viimane on aga oluline. Kui vanainimesel enam seda äkilist tõmmet pole ja löta löta, siis käima ei saagi.
Kes Dolmarit müüb, Makita muidu vist sama asi?
See nagu paistaks ok olevat. Meeldib, et on kergkäivitus ja bensiinilutt:
https://www.makserv.ee/toode/mootorsaag-...5b-1-70kw/
Akusae soovitus ka ehk oleks täitsa mõeldav, Makita 5Ah akusid ka 4tk akutööriistade juures kasutuses ja oleksid olemas. 
Iseasi, kaua akud peavad ja metsas neid ei laadi ka.
See saag kaalult koos akudega nagu rohkem Stihl 211 ei kaalugi:
https://www.makserv.ee/toode/duc302z/
Parem mudel kahekordse pluss ketikiirusega aga juba kaalult kilo Stihlist rohkem:
https://www.makserv.ee/toode/akukettsaag...53z-akuta/
Huvitav, palju sellisega kahe 5Ah akuga ajaliselt laasida kannatab?
Vasta

meli - millega saaks 70+ isa hakkama
metsas ei lae
Kas isa, kes ei saa saagi käima, töötab metsamehena päevast päeva?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Räägi teema rohkem lahti. Kas vana tahab tõsiselt metsa minna või lihtsalt järkab koju toodud materjali. Kui viimane variant, siis kaabliga elektrisaag, on kerge, ohutu, ei plärise ja mis peamine saeb ka. Kunagi oli Husqvarnal ka pisemaid mudeleid, omal on numbriga 120. Kuuaega seisnuna tahab mitu korda sikutamist, pärast läheb poolest pöördest. Tehtud teispool Suurt Lompi ja sööb kõike, viimasel korral enam 95 numbriga asja paaki valanud.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

FB "Vene tehnika Ost-Müük" hakkas silma DRUZBA-4M Elektron, uhiuus, pole kokku pandud. Hinnaks 190 eur, Narvas. Cool
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne