Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Saemeistri Musta Reede soodusmüügis MS211 245 eur. https://saemeister.ee/toode/stihl-ms211/
Ise ostsin sama sae 5 aastat tagasi 299€ eest. Nii et tundub mõistlik pakkumine. Ja probleeme pole ka selle aja jooksul nagu eriti olnud.
Vasta

Ostsin jälle ühe kasutatud katkise Echo, seekord 50.4cc CS500ES-i karburaator oli valget sodi täis ja väga jäiga membraaniga.
Õnneks juba pikemat aega üks sobiv karburaator riiulis vedelemas ja nvsel keeran külge. Ehks siis jälle üks saag juures...
Vasta

(28-11-2019, 08:34 AM)honkomees Kirjutas:  
(27-11-2019, 23:05 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Mis kett? ...
tehasest oli küljes 13 tolline latt 1,5 mm soonega, .325 sammuga tähik. Hortuluse leht näitab mitut K095 lõpuga toodet ja telefonitsi oldi ka optimistlikud, et on olemas.
Ma selle vahetatava tähikuga Power Mach'i elik PowerCut lati võtakski. Otsatähik ise 25 raha. Teised proffi-latid on veel VersaCut ja ControlCut. Oregoni laminaatidest on olnud kuulda, et lähevad laiali aga alti võib see olal kasutaja viga! Sestap on raskem solid bar vahetatava tähikuga kindlapeale minek. Pro-Lite on laminaat. 
See tähik on ju esimene kuluja, latti saab kaua käiata enne, kui hammas soone põhja ulatub. 

Variant 2: lähed kohale, lased kõik sobivad latid letile kanda, ma vaataks siis juba ka 20 tolli, võtad sujuva liigutusega kotist köögikaalu ja kaalud reaalselt ära! Veebist leitu põhjal võib kaaluvahe kolmandikugi olla. Samas pikem-raskem latt võib jälel sae paremasse tasakaalu panna ja see lisa 2-300grammi ei pruugi määrav olla.  
Miks on kange Stihl Eestis hea - vähemalt pakutakse ka seest kergendatud profilatte. Huskyl ka midagi on aga... väga piiratud valik. Echol iseendale midagi olmas aga ka vähe. Dolmar/Makita - käega lüüa. Kõik muu on puhas tühjus, kui tahaks millegi hea peale raha kulutada, mitte ühte teist marki latti pole!  Sakslasega on vähemalt kohapeal võimalik mingi "maksimaalselt kerge jõhkard" kokku panna. 
Oregon ei ole ju halb, ikka vana tipptegija, aga "tahaks muud ka"  Toungue Vähemalt on omajagu odavam kahest kõlavast saetootjast.
Vasta

(28-11-2019, 14:35 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ... Teised proffi-latid on veel VersaCut ja ControlCut. ...
Variant 2: lähed kohale, lased kõik sobivad latid letile kanda, ma vaataks siis juba ka 20 tolli, võtad sujuva liigutusega kotist köögikaalu ja kaalud reaalselt ära! Veebist leitu põhjal võib kaaluvahe kolmandikugi olla. Samas pikem-raskem latt võib jälel sae paremasse tasakaalu panna ja see lisa 2-300grammi ei pruugi määrav olla.  ...
Oregon ei ole ju halb, ikka vana tipptegija,... Vähemalt on omajagu odavam kahest kõlavast saetootjast.
ise kaldun vist VersaCuti poole, niipalju kui olen lugeda suutnud.
Variant 2: ei lähe mette! See tähendab 2x300km otsa ja seiklusi tundmatus linnas. Tartu, Pihkva ja Riia on viimane ots, kuhu raatsib poodlema minna. 
A selle 20 tollisega on mingi tsombe, Hortuluse lehel on VersaCuti tekst aga Pro-Lite pilt, oregon.ee lehel annab aga vaid 20'' alt Pro-Lite sama hinnaga. Iseenesest pole ka paha mõte, mul need üle 1 m kännuläbimõõduga puud, neid oleks lihtsam võtta. Lepavõsa võtmiseks käib 13'' latt ka ja vahepealsete jaoks on Stihl oma 16'' latiga haarata.
Vasta

Poulan 2150 saega on keegi kokkupuutunud? Juppe saab vaid Hiinast, kui tarvis? Jäi selline kohvriga koos ette aga tundub ilgelt vana toode olema...
Vasta

(28-11-2019, 18:06 PM)honkomees Kirjutas:  
(28-11-2019, 14:35 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ... Teised proffi-latid on veel VersaCut ja ControlCut. ...
Variant 2: lähed kohale, lased kõik sobivad latid letile kanda, ma vaataks siis juba ka 20 tolli, võtad sujuva liigutusega kotist köögikaalu ja kaalud reaalselt ära! Veebist leitu põhjal võib kaaluvahe kolmandikugi olla. Samas pikem-raskem latt võib jälel sae paremasse tasakaalu panna ja see lisa 2-300grammi ei pruugi määrav olla.  ...
Oregon ei ole ju halb, ikka vana tipptegija,... Vähemalt on omajagu odavam kahest kõlavast saetootjast.
ise kaldun vist VersaCuti poole, niipalju kui olen lugeda suutnud.
Variant 2: ei lähe mette! See tähendab 2x300km otsa ja seiklusi tundmatus linnas. Tartu, Pihkva ja Riia on viimane ots, kuhu raatsib poodlema minna. 
A selle 20 tollisega on mingi tsombe, Hortuluse lehel on VersaCuti tekst aga Pro-Lite pilt, oregon.ee lehel annab aga vaid 20'' alt Pro-Lite sama hinnaga. Iseenesest pole ka paha mõte, mul need üle 1 m kännuläbimõõduga puud, neid oleks lihtsam võtta. Lepavõsa võtmiseks käib 13'' latt ka ja vahepealsete jaoks on Stihl oma 16'' latiga haarata.

Kui homme väga hull ilm pole, ma võin ju selle 2 kilti jalutada  Big Grin Päris põnev oleks, kuidas Pärnaka/Puu risti värkstoa tegelased suhtuks, kui ma köögikaalu lauale paneks ja et tooge kõik 18 ja 20 tolli suure sabaga latid lagedale.

Edit: Oregoni tehaselehelt sai ka LBS-kaalud kätte, need küll koos pakendiga aga igalt poolt läheb ühepalju maha, palju see papp ikka kaalub. LBS sai teisendatud ka arusaadavaks.
18-tolli PowerCut 1031 grammi, VersaCut 805 grammi. PowerCut kett 308 grammi. 
20-tolli PowerCut 1190 grammi, VersaCut 875 grammi. PowerCut kett 330 grammi. 
Täitsa vahed? Kas 1,1 kilo või 1,5 kilo!  Sad
Vasta

Tahhomeeter jõudis kohale ja huvi oli muidugi suur seda kohe katsetada. Niisiis lasin sae soojaks ja hakkasin mõõtma. Tühikäiku näitas ilusasti, kuid pöörded põhjas näit hüppas üles alla ja midagi aru ei saanud. Selge, eks pöörete piiraja tekitab sellist jama. Ehk siis suhteliselt mõttetu vidin on tahhomeeter pöörete piirajaga sae häälestamisel. Kruttisin kruve ka ja ilma pöörete piiraja sekkumiseta sain kuskil 12000-12200 pööret , kuhugi sinna vahemikku , enam vähem sättida. Lubatud on kuni 13500 pööret. Ilmselt on nüüd saag häälest ära ja ega hetkel muud teha olegi, kui sättida kõrva järgi lõiget tehes enam vähem õigeks. Peab uurima, ehk on saadaval ka ilma pöörete piirajata mähis, mõne vanema mudeli oma, mis sobib. Viskasin huvi pärast tahhoka ka tavakarpaga 261 peale ja see jooksis üle 14000 pöörde natuke. Tundub justkui liiga palju, ilmselt keeran natuke rikkamaks.
Vasta

Vaatasin järgi et 5105 sai külge Versacut Alumiinium core latt ja kulpkett 21BPX064E .
Mul oligi kalamehe väike grammkaal kaasas kui hortuluses käisin Smile
Vasta

(28-11-2019, 20:27 PM)raulp Kirjutas:  Tahhomeeter jõudis kohale ja huvi oli muidugi suur seda kohe katsetada. Niisiis lasin sae soojaks ja hakkasin mõõtma. Tühikäiku näitas ilusasti, kuid pöörded põhjas näit hüppas üles alla ja midagi aru ei saanud. Selge, eks pöörete piiraja tekitab sellist jama. Ehk siis suhteliselt mõttetu vidin on tahhomeeter pöörete piirajaga sae häälestamisel. Kruttisin kruve ka ja ilma pöörete piiraja sekkumiseta sain kuskil 12000-12200 pööret , kuhugi sinna vahemikku , enam vähem sättida. Lubatud on kuni 13500 pööret. Ilmselt on nüüd saag häälest ära ja ega hetkel muud teha olegi, kui sättida kõrva järgi lõiget tehes enam vähem õigeks. Peab uurima, ehk on saadaval ka ilma pöörete piirajata mähis, mõne vanema mudeli oma, mis sobib. Viskasin huvi pärast tahhoka ka tavakarpaga 261 peale ja see jooksis üle 14000 pöörde natuke. Tundub justkui liiga palju, ilmselt keeran natuke rikkamaks.

Ei ole lahja. Profikad jooksevadki 14000 kuni 14500. Mul vana husqvarna 55 käis ka 14000 pöördega. Gramm panin õli rohkem ja polnud probleemi
Vasta

Keegi Taiga-214 elustamisega soovib tegeleda? Üks eksemplar üleliia.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

(28-11-2019, 18:09 PM)gruppen Kirjutas:  Poulan 2150 saega on keegi kokkupuutunud? Juppe saab vaid Hiinast, kui tarvis? Jäi selline kohvriga koos ette aga tundub ilgelt vana toode olema...

Suur Electrolux on omanik kaubamärkidele Husqvarna, Partner, McCulloch, Poulan ja Jonsered. Kulude kokkuhoidmiseks ehitatakse moodsad autod ühel põhjale, samuti tehakse ka saagidega. Korporatsiooni siseselt toodetakse sama asja mitme kaubamärgi all, vahetades tavaliselt vaid plastiku värvi. Vahel harva ka ühe detaili kuju. Seega võiks vajadusel vaadata sõsarsaagisid juppide ostmise ajal. Poulan 2150 on näiteks ka Partner 351. Tõenäoliselt on ta veel ka miski muu, aga ise nad seda infot rõõmsameelselt ei jaga ja otsimine mööda netti võtab aega. Mul oli kuskil mingi tabel kunagi või järjehoidja brauseris vms. aga see on kahjuks arvutite vahetusel millegi tõttu kaotsi läinud ja isegi olen hädas ja nördinud. Kui keegi omab mingit infot või vihjeid,kust taolist infot saab, andke palun teada.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

Kõige mugavam mootorsaag käele on ikkagi jonsered. Ei tea, kas sellel nostalgilisel põhjusel et see oli mul esimene saag või mingi muu kiiks.. Kahjuks seda eriti lõuna-eestis ei müüda minu teada.
Vaadates tuttavate uusi mootorsaagesid olen rahul enda 3 robustse dolmariga, mille ühe neist tutikana ostsin. Õige segubensiin, rutiine puhastus, terav kett ja peab vastu igat röövlit.
Vasta

(28-11-2019, 21:19 PM)mutikas Kirjutas:  Vaatasin järgi et 5105 sai külge Versacut Alumiinium core latt ja kulpkett 21BPX064E .
Mul oligi kalamehe väike grammkaal kaasas kui hortuluses käisin Smile

Tänud! Kas mudelinime lõpp oli K095? Mu soov on just pikka latti (18-20'') soetada jämedate puude (känd üle 1 m, enamasti ca 1,5-1,8 m) juures toimetamiseks, igapäevaselt saaks olemasolevate lattide-saagidega hakkama.
Vasta

Käisin enne paarikuulist sunnitud pausi ja testisin ikkagi uue Dolmari ka ära. Oli üks kopra poolt langetatud haab üle jõe - vesi madal, ilm super, enam paremat metsatöö ja saekatsetuse ilma pole! Paras oli eelmise õhtu 60.juubel välja higistada  Cool

See haab oli nüüd täpselt viimane piir, kus see 1,7kW veel jõudis ja oli hea. Kuna puu oli ju kõrgel ja kaldad järsud, tuli ka peakohalt teha ja see 5 kilo on täpselt mõnus. Seesinane 14 tolli latipikkuses haab on piir, pool sellest mõõt on supermõnus teha. Et palju on ootamas 20-25 cm pulkasid, siis selleks ta ongi mõeldud. Nüüd olen lõplikult rahul 149-eurose ekspromt-ostuga! 

Ahjah, sama koht ja puu suvel ja siis talvel oleks nagu kaks eri kohta  Big Grin 

[Pilt: yqLta0n3ym2ttp5wtRBmxObG2yrnel5RwwIUFll2...50-h937-no]
Vasta

(29-11-2019, 00:16 AM)hillar2 Kirjutas:  Kõige mugavam mootorsaag käele on ikkagi jonsered. Ei tea, kas sellel nostalgilisel põhjusel et see oli mul esimene saag või mingi muu kiiks.. Kahjuks seda eriti lõuna-eestis ei müüda minu teada.
Vaadates tuttavate uusi mootorsaagesid olen rahul enda 3 robustse dolmariga, mille ühe neist tutikana ostsin. Õige segubensiin, rutiine puhastus, terav kett ja peab vastu igat röövlit.

Jonserede müüakse Viljandis Luht äris Paalalinnas

Veel pole maha löödud
Vasta

Võibolla istub Jonsu sulle sellepärast ,et erinevalt Husqvarnast on Jonseredi käepide 90 kraadise nurga all, mootori suhtes. 
Enam Jonseredi nime all saage ei toodeta, nüüd tulevad RedMax nime all ja vist ainult kodukasutaja/odavamad saed  Sad
Viimati oli Rakvere Baseilos ka neid hulganisti.
Vasta

https://www.redmax.com/us/products/chainsaws/
Redmax saagide koduleht. Ei ole ainult kodukasutaja saed. Lähevad päris suureks ära...
Vasta

(29-11-2019, 07:51 AM)honkomees Kirjutas:  
(28-11-2019, 21:19 PM)mutikas Kirjutas:  Vaatasin järgi et 5105 sai külge Versacut Alumiinium core latt ja kulpkett 21BPX064E .
Mul oligi kalamehe väike grammkaal kaasas kui hortuluses käisin Smile

Tänud! Kas mudelinime lõpp oli K095? Mu soov on just pikka latti (18-20'') soetada jämedate puude (känd üle 1 m, enamasti ca 1,5-1,8 m) juures toimetamiseks, igapäevaselt saaks olemasolevate lattide-saagidega hakkama.

Mõtled sae oma?on see kirjas kus?
Vasta

Siin käib kogu teema küll bensusaagide ümber, aga bensu-echo on olemas ja sellega olen ma rahul. Aga tahaks ühe elektrika küttepuude saagimiseks juurde osta - vähem plärinat, vähem tossu. Juhtmega olen varem ka saaginud ja mind see juhe oluliselt ei sega. Akusaage ei vaata (veel), kuna korraliku komplekti hinnajärk on ühelt poolt hoopis teine, kui sabaga sael ja teiselt poolt autonoomseks saagimiseks on bensukas juba nagunii olemas.


Silma jäid:

Uuesti ehco cs-2400
https://www.stokker.ee/elektriline-ketts...1942767895

või Makita UC2551a
https://www.makita.ee/product/uc3551a.html

Kas autoriteetidel on soovitusi-arvamusi?
Vasta

Mul on otseveoga Makita.
Sadu ruume õuel tükeldanud. Igati rahul.
Seda reduktoriga ja kallimat, igaks juhuks ei võtaks.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne