Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(04-12-2019, 07:52 AM)Mahno Kirjutas:  Aga tahaks ühe elektrika küttepuude saagimiseks juurde osta - vähem plärinat, vähem tossu. Juhtmega olen varem ka saaginud ja mind see juhe oluliselt ei sega.

Kas autoriteetidel on soovitusi-arvamusi?

Kilovatt on kilovatt. Echo 2,4kW lubab ka muretumat saagimist. Omal samavõimas Oregon sabaga, saeb. Lihtsalt on raskem.
Vasta

Pikimootoriga on mugavam aerutada. Ristimootoriga pole nurkülekannet.

Makita keti kiirpingutus on ebamugav, kuidas Echo oma kasutada on?
Vasta

ma pole autoriteet ja kilode ning vattide teemal ka vaielda ei julge.
aga oma kunagise juhtmeelektriga makita kogemuse najal ütleks, et
pilli puhub pigem keti kiirus. minu makita jaksab jämedat puru teha küll
aga kõik käib aegluubis.
no ja lärmi pärast ma ta soetasin ja peab mainima, et ega särtsusaag nüüd
vaikne küll ei ole. mingi vahe muidugi on, aga palju väiksem kui tahaks arvata.
Vasta

(03-12-2019, 23:04 PM)mutikas Kirjutas:  
(29-11-2019, 07:51 AM)honkomees Kirjutas:  
(28-11-2019, 21:19 PM)mutikas Kirjutas:  Vaatasin järgi et 5105 sai külge Versacut Alumiinium core latt ja kulpkett 21BPX064E .
Mul oligi kalamehe väike grammkaal kaasas kui hortuluses käisin Smile

Tänud! Kas mudelinime lõpp oli K095? Mu soov on just pikka latti (18-20'') soetada jämedate puude (känd üle 1 m, enamasti ca 1,5-1,8 m) juures toimetamiseks, igapäevaselt saaks olemasolevate lattide-saagidega hakkama.

Mõtled sae oma?on see kirjas kus?

Lati mudel, K095 on see saba kood (kinnitus saele), VXLG VersaCuti tüübi kood, ma riskisin ja tellisin ära Versacuti lati 208VXLGK095, arvel imelikul kombel kirjas nii see markeering kauba koodina kui ka kauba nimetuses "Juhtplaat 20" ,325" 1,5 Oregon 208SLGK095", mis on pro-lite lati markeering Rolleyes .
Vasta

Seal võib ka see vahe olla, et makital on kirjas kui palju kilowatti keti sisse jõuab, echol aga kui palju kilowatti see mootor elektrit tarbib. Asjad on tehtud keeruliseks ja otseselt ei ole kilowatt enam näitaja.... mina eelistaks makitat, või kui punase soov on, siis dolmari nime all müüdavat punast makitat Big Grin Pikki mootoriga mugavam toimetada kui ka puutööd ja ehitust ette tuleb...
Panen Dolmari koduka ka kust saab mudeleid kaeda ja müügiga ning hoolduse ja remondiga tegelevad Makita esindused/edasimüüjad. Küsi kindlasti hinnapakkumist, kuna vahest sama toode teise nime ja värviga võib kohati soodsam olla kuna pole nii tuntud tegija...
https://www.dolmar.de/produkte/kettensae...index.html
Dolmari kodukal justkui kirjas, et 2000w ongi reaalne pauk mis ketis on mitte mootori elekri tarbimis võimsus...
Vasta

Soovitan pigem makita pikimootoriga saagi. Panin suurema veotähiku ja saeb ikka kõvasti kiiremini. Minu arust parem kui husqvarna oma.
Vasta

(04-12-2019, 10:06 AM)diesel Kirjutas:  ...
no ja lärmi pärast ma ta soetasin ja peab mainima, et ega särtsusaag nüüd
vaikne küll ei ole. mingi vahe muidugi on, aga palju väiksem kui tahaks arvata.

Märkus õige. Ämmamammale sai soetatud aastat kümmekond tagasi Partneri nime kandev elukas. Pikimootoriga ja igati asine näriline, aga reduktor oskab winguda ja eks puu närimine käib ka pideva tagumise saatel.

Bensusael matab mootori lärm saehammaste tagumise vastu puitu enda alla.
Vasta

Minu viis kopikat läheb pikimootoriga Makitale. Natuke ajaloost. 14 aastat tagasi tuli mu juurde pikimootoriga Husqu. See oli pool aega remondis, garantiile ja tagasiostule ei sobinud erinevate juriidiliste nüansside pärast. Lõpuks oli ta mulle maksma läinud ca 6000 krooni, seda paari aastaga. Järgmine kord lasi juba võlusuitsu välja, viskasin raipe minema. 
Järgmiseks tuli Makita, see lihtsalt töötab Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Mul mingi musta värvi 100 eurine pikimootoriga 2,3kW elektrikas. Hagebaust sooduka ajal ostetud. On näinud nii päikest kui vihma ja hommikust kastet. Töötab. Vaikne ta küll pole kuigi mitte nii lärmakas kui benziinisaag. 14 tolli plaat ja 3,25 samm. 
Sai just selleks ostetud, et kinnistes ruumides lõigata. Seal on tast nagu tulu ja eelis tuleb välja. 
Mürast veel. Selle elektrisaega olid kampaania korras kaasas KÕRVAKLAPID. Mis väiksest mürast me räägime.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Vaese mehe elektrisaag rellaka otsa.


   


Hiinlased on valmis treinud ka Power-Sharp teritaja ja vahetatavad luisud. Ketti veel saada pole, eks selle kopeerimine võtab natuke rohkem aega aga lootust vast on kui juba teritaja olemas.


   

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

No nii palju on ikka vaiksem, et kahe saagimise vahel ei lärise.
Vasta

Tsitaat:Ei ole lahja. Profikad jooksevadki 14000 kuni 14500. Mul vana husqvarna 55 käis ka 14000 pöördega. Gramm panin õli rohkem ja polnud probleemi

Viskasin täna uuesti tahhoka peale ja jookseb 14500-14600 jne, tunne on selline, et jookseb lõhki . H kruvist ei saa ka aru, keerasin selle täiesti kinni, kuid mitte midagi ei muutunud.  Ilmselt mingi piiraja siis peal , mis tuleks  eemaldada, et saaks karburaatorit reguleerida. Ideaalis krutiks kuskil 13800-14000. Üle selle tundub küll juba liiga lahja minu jaoks.   
Echo  timmisin paika lõiget tehes. Kõigepealt keerasin segu rikkaks, nii et saagides oli kuulda, et viskas 4 taktilist heli sisse ja siis hakkasin 45 kraadi kaupa lahjemaks keerama, kuni 4 taktilist enam sisse ei visanud. Siis keerasin 22,5 kraadi tagasi, et pigem olgu rikkam, kui lahjem . Tühikäigu pööret kontrollisin ka vahepeal ja timmisin natuke. Tühikäik on tegelikult üpris ujuv, mingit kindlat raudpolt väärtus ei saagi kätte.  Lõpuks sai vist enam vähem, saag ei lämbu enam, nagu viimati metsas. Suvel mingit lämbumist ei olnud, kuid nüüd talvel hakkas. Eks väiksemal sael on karburaatori reguleerimine olulisem kui suuremal ja võimsamal sael.
Vasta

(04-12-2019, 10:18 AM)Maisalup1 Kirjutas:  Seal võib ka see vahe olla, et makital on kirjas kui palju kilowatti keti sisse jõuab, echol aga kui palju kilowatti see mootor elektrit tarbib. Asjad on tehtud keeruliseks ja otseselt ei ole kilowatt enam näitaja.... mina eelistaks makitat, või kui punase soov on, siis dolmari nime all müüdavat punast makitat Big Grin Pikki mootoriga mugavam toimetada kui ka puutööd ja ehitust ette tuleb...
Panen Dolmari koduka ka kust saab mudeleid kaeda ja müügiga ning hoolduse ja remondiga tegelevad Makita esindused/edasimüüjad. Küsi kindlasti hinnapakkumist, kuna vahest sama toode teise nime ja värviga võib kohati soodsam olla kuna pole nii tuntud tegija...
https://www.dolmar.de/produkte/kettensae...index.html
Dolmari kodukal justkui kirjas, et 2000w ongi reaalne pauk mis ketis on mitte mootori elekri tarbimis võimsus...

Või Husku kirjadega Makitat Smile
Vasta

Vaja sellist asja jons 2050.Keermed üle keeratud taastada ei ole midagi.Mingitel Husgudel ja Partneritel sama.
Võib tervet rapet ka pakkuda.
   
Vasta

Sama jubin peaks olema Jonsered 2041,2045,2050 -  Husqvarna 40,45,49
Mul peaks ka vedelama aga ei viitsi otsida Big Grin
Vasta

Tänud Talupojale.Jupp olemas.
Vasta

Kellegil siit ehk husqvarna 545/550xp osadeks?Huvitaks ennekõige summuti.Samuti võib mulle pakkuda vanu husqvarnsid mis seisma jäänud.

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

Originaal summuti maksab neil ikka jubedalt. Hiinast saad alla 10 euro ja tasuta saatmine.
Vasta

Jah tean et hiinast saab aga see hiinakas midagi head endast ei kujuta-hädaga käib vast mõtlesingi et keegi pakub originaalasja äkki.

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

Dolmar 99€: https://www.decora.ee/mootorsaag-dolmar-ps-352-35cc/


Varsti saab toidupoest mootorsae kaasa nagu kilekoti... Pole enam puid mida saagida.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne