Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(12-12-2019, 23:51 PM)Mihkus Kirjutas:  Dolmar 99€: https://www.decora.ee/mootorsaag-dolmar-ps-352-35cc/


Varsti saab toidupoest mootorsae kaasa nagu kilekoti... Pole enam puid mida saagida.

Oi blin, ära sellele PlyVal-ile ütle. See just ostis selle 150ga vist. Tegi filmi isegi sellest kuidas 5 sekundit peale esimest käivitust gaas põhjas kokku ei jookse. Ei jooksnud ka.
Peaks ka paar tükki kähku ostma - äkki läheb varsti defitsiidiks.
Vasta

See on ju tavaline mudel, ilma kergkäivituse ja keti tööriistavaba pingutuseta. Kelle jaoks see oluline on.

Pakkumine on muidugi hea - tavaliselt saab selle raha eest ränkraskeid asju.
Vasta

Easy start on ikka kirjas seal. Keti pingutus on küll teemaks, jah.

Kuigi, nüüd huvipärast lausa googeldasin. Kes oskab küsida, küsib ka:
https://www.ehituseabc.ee/ee/mootorsaag-...2tlc-17-kw#

Täitsa pekkis ikka.
Vasta

(13-12-2019, 01:02 AM)ivo86 Kirjutas:  
(12-12-2019, 23:51 PM)Mihkus Kirjutas:  Dolmar 99€: https://www.decora.ee/mootorsaag-dolmar-ps-352-35cc/


Varsti saab toidupoest mootorsae kaasa nagu kilekoti... Pole enam puid mida saagida.

Oi blin, ära sellele PlyVal-ile ütle. See just ostis selle 150ga vist. Tegi filmi isegi sellest kuidas 5 sekundit peale esimest käivitust gaas põhjas kokku ei jookse. Ei jooksnud ka.
Peaks ka paar tükki kähku ostma - äkki läheb varsti defitsiidiks.
Mina võtaks kohe ligi! Ise ei põe, see 50 raha on juba ära saetud Big Grin On hea saag ja kel vähegi vaja kerget kergkäivitujat, siis andku tuld! 

Mis puudutab sisutut targutamist gaasiandmise teemadel jms - hoia lollused omale! Nagu PÄRISELT, närvidele hakkab seuhke kaader vaikselt käima! Mine õpeta vahepel ka näiteks ksf!DONNi keevitama või üldse Insenerina mõtlema. Näiteks! JA defitsiidiks seek a läheb, sest selgelt keerab MAkita asju oma nime alla ja punane Dolmar kaob turult! Need hinnad on täna juba alla OMAHINNA saed, ainuüksi katalüsaatoris asuvad kallid metallid maksavad enam-vähem selle raha! Tundub, et Dolmar korjatakse kaubamärgina turult ära ja Makital ei oleks probleem ka kõik Eestis ladudes seisvad Dolmarid tasuta laiali jagada - see on isegi siin riigis Makita käibest "sendid". Seesama saag Makita nimega ei ole odavaks lastud! 
Sama oli Euroopas ka Shindaiwa/Echo, kus Yamabiko Co punase teeb USA turule ja oranži Euroopasse. Ma saan Makitast tegelikult aru sest nad teevad "vist", nagu on ka muude nende tööriistadega, oranži profi-Makita.
Vasta

Tänud Mihkus!  

Võtsin ühe ära, eks peamine kasutus saab antud isendil olema võsatöödel.
Ja see ,et seda plastik kiirpingutit ei ole, on minu arust just pluss!
Vasta

(13-12-2019, 17:58 PM)Xtreme Kirjutas:  ... Ja see ,et seda plastik kiirpingutit ei ole, on minu arust just pluss!
100% nõus
P.S. omal justkui vaja pole aga selle hinnaga sügeleb ostma ...
Vasta

(13-12-2019, 21:12 PM)honkomees Kirjutas:  
(13-12-2019, 17:58 PM)Xtreme Kirjutas:  ... Ja see, et seda plastik kiirpingutit ei ole, on minu arust just pluss!
100% nõus
P.S. omal justkui vaja pole aga selle hinnaga sügeleb ostma ...

Plastikut on seal õnneks vähe. Ise ka ei ole väga selle fänn aga tsipa asja sisse süüvides oli tegu piisavalt lollikindla asjaga võrreldes Oregoni iseterituva lahenduse ja teiste näpitud töörisitavabade lahendustega. See oli ka poes päris pika seismise ja kaalumsie peapõhjus! Nõus: klassika on kindlam! Ehk see tava-352 veel parem valik. Aga saag on hea!
Vasta

Päris mitu tundi olen uurinud netist selle sae kohta. Antud saag on päris unikaalne, siit täpsemalt näha https://www.youtube.com/watch?v=hIDAjXKJLqY
Selle raha eest on patt mitte osta Big Grin
Vasta

Ajasite mul  hamba veriseks. Lähen vaatan ka decorasse, kas on veel alles seda saagi seal.
Vasta

Kas teda nüüd vaja oli, PS352-e, kuid kodus ta nüüd on. Kui kommiraha eest antakse, siis võib võtta. Hetkeks hakkavad juba poed tühjaks saama. Sai garaazist karbist kõrvale võetud ka 5105, mida senini pole kasutusse võtnud. Võrreldes suuremat väiksega on järeleandmisi kõikjal. Mis silma paistis, oli küünlajuhe vastu silindrit, küll kevlarist kaitse sees. Kuna suvel sai seetõttu H346 juhet vahetatud, sestap märkasin. Iisistart on miskit müügitrikk, nööri tirides ei tea, kas kusagil midagi kergemaks teeb, ise ei oska tahta ka. Õlitus latile on senikohatutest erinev, pisike hirm, et hakkab lödistama, kanal läheb pikalt, sealt võib õli välja pressida. Kui suurem on fritsude toodang, siis pisivend pilude kokku keeratud. Mis ei meeldi, on veohammaka paiknemine piduri taga.
Vasta

(13-12-2019, 21:12 PM)honkomees Kirjutas:  
(13-12-2019, 17:58 PM)Xtreme Kirjutas:  ... Ja see ,et seda plastik kiirpingutit ei ole, on minu arust just pluss!
100% nõus
P.S. omal justkui vaja pole aga selle hinnaga sügeleb ostma ...
Ma ka kahe käega poolt. 
Ka vaja pole, aga ostsin igaksjuhuks ühe ära siiski Big Grin
Vasta

Ma ise tellisin kodulehelt, loodame ,et ikka jätkub Big Grin
Vasta

(13-12-2019, 23:50 PM)PSV Kirjutas:  Kas teda nüüd vaja oli, PS352-e, kuid kodus ta nüüd on. Kui kommiraha eest antakse, siis võib võtta. Hetkeks hakkavad juba poed tühjaks saama. Sai garaazist karbist kõrvale võetud ka 5105, mida senini pole kasutusse võtnud. Võrreldes suuremat väiksega on järeleandmisi kõikjal. Mis silma paistis, oli küünlajuhe vastu silindrit, küll kevlarist kaitse sees. Kuna suvel sai seetõttu H346 juhet vahetatud, sestap märkasin. Iisistart on miskit müügitrikk, nööri tirides ei tea, kas kusagil midagi kergemaks teeb, ise ei oska tahta ka. Õlitus latile on senikohatutest erinev, pisike hirm, et hakkab lödistama, kanal läheb pikalt, sealt võib õli välja pressida. Kui suurem on fritsude toodang, siis pisivend pilude kokku keeratud. Mis ei meeldi, on veohammaka paiknemine piduri taga.

Iisistart töötab täiesti, -3 kraadi juures testisin maas sujuvat tõmbamist külmkäivitusel; õli kipub tsipa lödistama tõesti aga ei ole vähemalt umbes  Big Grin  ja siduri/veotähiku süsteem "amatöörikas" on pigem tehniline nüanss mis saagimisomadustele ei mõju. Selle raha eest enam paremaks minna ei saa, lihtsalt ei ole võimalik! Decora hinnale makstakse ka juba "peale", et laojääkidest lahti saada. 
Oma esimene katsetus oli kohe üle jõe kopra kukutatud haab ehk laasimine pea kohal! Käed ülespidi töös on kaal A ja O! Täpselt sama ju noores kuusikus harvendus, kus iga puu laasid peakohale ära. 
PS: ksf!svensson võib Decorale selle lõime saata ja reklaamiraha automoto.ee töös hoidmiseks küsida  Big Grin Päris mitu saagi on juba vist müüdud  Toungue
Vasta

Proovisn ka kodulehelt tellida-enam ei saa keegi napsas nina alt veel viimase ära Big Grin pidi poodi minema seal veel leidus.Aga saja eest ma arvan paremat asja ei saa esmamulje on väga hea.

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

ma eile ka netipoest. Aga vastust eio ole veel saanud. Raha läks maha igatahes....
Vasta

Mul on kõik husqvarnad olnud 'välise' siduriga, seega minu jaoks see probleemi ei kujuta. 
Kuna nii paljud selle sae soetasid siis arvan ,et juttu antud konkreetse isendi puhul tuleb veel palju, palju.

Mul ei ole ka mingit reaalset kinnitust tulnud aga lootma peab Big Grin
Vasta

Tundub et ma olen head tööd teinud  Big Grin varsti on dolmari foorum
Vasta

Sai ka neid Dolmareid paar tk ostetud täna, hea jõulukuuse alla panna. 
Lisan video lahtipakkimisest, esimese käivituse video teen varsti.


Oh mis huvitav kahe lõõriga karbuss ja jahutuse suve/talveasend:

Vasta

See kahe lõõriga karbuss tagab mootori puhtamad heitgaasid, parema põlemise ja suurema välja tuleva paugu ilma autotüünita. Dolmar ka ikka arendab oma masinaid ja see pisike 352 on vist oma klassi kergeim selle kilovatiga masin...
Isegi palkmaja ehitajad eestis on kasutusele võtnud makita/dolmar saed. Siin tegu siis ps420 mudeliga
https://www.facebook.com/woodloghouse.ee...971951812/
Vasta

Põltsamaal Decoras 2tk. oli järel.Ostsin teie jutu peale mõlemad ära.Ma küll veel ei tea miks mul neid vaja võiks olla aga hind tõesti hea.
Siiski üks läheb ehk kingituseks ja teine las ootab karbis oma aega kui see peaks tulema. Big Grin
   
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne