Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

..... ninapidi hange ei tohi muidugi pista....

loll on loll olla.
Vasta

(17-12-2019, 17:11 PM)v6sa Kirjutas:  
(17-12-2019, 16:52 PM)Xtreme Kirjutas:  ...
Ma kipun arvama ,et see oleneb paljuski operaatorist.

Nii väidavad ka soomlased. Et kuum kett ei talu lummesuskamist ja sinnajätmist. Kui termikas on vähegi ülenurga lastud, on pilpad taga.

Mürsukild vms. kõva asi on teine lõhkuja.

Minu vähene kogemus katkevate kettidega (selles mõttes, et mul kulub kette väga vähe) kinnitab seda. Samas on mul eranditult Oergoni tavaketid ka, mitte mingid üüberkiired X, Y või I-cutid.


.Sul käind ka Märjamaa tagant ûsna paha pasarahe...     .... veel polnud  me sünďind..

loll on loll olla.
Vasta

Minul on ainult korra ja külma ilmaga. Saagisin läbikülmenud mädat kuuske ja järsku sael pöörded põhjas. Kett oli teiselpool puud maas...

Venimist pole täheldanud. Elektrisael on väga jõhker vääne aga ükski kett pole ära veninud.
Aaga noh eks mõnel mehel on jõudu rohkem ja lastakse kett siniseks, siis karastatakse lumes ära ja lõpuks on kett nii kõva, et väiksemki venitus teeb ta katki.
Vasta

Mulle helistati täna Decorast ja öeldi, et saed otsas Big Grin
Pakuti miskit Makitat asenduseks, ütlesin et pangu pakkumine meilile. Näis mis see on.
Sain aru, et sama hinnaga annavad...
Vasta

pakkumist ei tulnud. Raha on tagasi kantud.... Sad
Vasta

(17-12-2019, 13:24 PM)diesel Kirjutas:  ma ilmselt õigesti saagida ei oska, kuna mitte ühtegi ketti kunagi pole pooleks läinud.
ega ma selle üle ei kurvasta ka, aga huvi pärast tahaks teada, mida õppind saagijad teisiti teevad,
kui ketid pragunevad ja suisa pooleks läevad?
kas on lihtsalt toores jõud ja kerega peale surumine või mingid peenemad nõksud?

(17-12-2019, 16:05 PM)Romka Kirjutas:  Mul pole ka elus kordagi juhust olnud, kus kett pooleks oleks läinud. Ma ei saa aru, mida te selle saega teete? Kunagi võtsin ühe töömehe metsa, see iga mõne tunni tagant helistas: " kuule tule järgi, kett läks pooleks" või teine põhiasi oli tal "otsatähik lendas!".

(17-12-2019, 16:52 PM)Xtreme Kirjutas:  Ei ole minul ka kunagi kett pooleks läinud. Talvel lõikan ~100 ruumi küttepuid ehk siis langetus, laasimine ja tükeldamine.
Kui 'metsamees' teeb lõike iga 5m tagant siis mina iga 30 või 45 cm tagant. Kasutanud alati Oregon kette aga selleks hooajaks sai võetud Husqvarna X-cut.

Ma kipun arvama ,et see oleneb paljuski operaatorist.

Ju ma siis tol ajal selliseid asju tegin, mida teised normaalsed inimesed ei teinud. Nagu 20cm lepast kütte lõikamine ja ehitus. ps. saag pole kunagi lumehange toetatud.
Nüüd tegelen normaalsete asjadega, ketid ei veni ja kestavad.

           


Vasta

Noh metsaomanikud, palju siis tuulemurdu eilne torm ka tõi? Minul ~5 puud, üks täpselt sihipeal ja maandus naabri istutatud kuuskedele.
Hommikul läksin ja likvideerisin ära, nagu poleks juhtunudki midagi Big Grin
Vasta

Millega likvideerisid, kui saest ilma jäid? Big Grin
Vasta

Peamine saag 50 kuubikuline Husqvarna.  Wink
Dolmar oli plaanis kasutusele võtta võsa lõikamiseks.
Vasta

(19-12-2019, 13:12 PM)Xtreme Kirjutas:  Noh metsaomanikud, palju siis tuulemurdu eilne torm ka tõi? Minul ~5 puud, üks täpselt sihipeal ja maandus naabri istutatud kuuskedele.
Hommikul läksin  ja likvideerisin ära, nagu poleks juhtunudki midagi Big Grin

Mul peale oktoobritormi enam midagi võtta polnud Big Grin , peaaegu. Aga tööle saamiseks tuli hommikul üks puu ära lõigata ja õhtul peale tööd tegin riigitee poolikult teel olevatest kuuskedest vabaks, naine kardab prigudest läbi sõita.
Vasta

Kuusk kukkus maja lähedal elektriliinile - traadid on hiljuti asendatud kaabliga - ja tiris 3 elektriposti viltu ja pooleldi maast välja. Nõukaaegsed betoonpostid.
Elekter on majas alles, vägevad kaablid tänapäeval.
Vasta

Tegelikult peaks kaablil iga mõne aja järel olema nö pistik, mis survele reageerides järele annab. Pistikud on kallid aga kaabel tugev. Vahel olla seetõttu järjest 6-7 posti puruks.
Vasta

No siis läks minul veel hästi Big Grin
Vasta

No nii. Teistele siis kellel peaks olema veel echo cs600 vanem mudel millel on väntvõllilaagrid välismõõduga 38mm ja neid on vaja, siis jalutage stihl mootorsaagidega tegelevasse poodi ja võtke sealt stihl ms391 väntvälli laagrid. 
Stokker ei saanud poole aasta jooksul hakkama varuosa tarnimisega, nüüd ammeerikamaalt googeldasin välja, et sellel stihlil on sama laager ja lisaks plaadile ning veotähikule läheb nüüd ka stihl väntvõllilaagrite peale echo.
Vasta

(03-01-2020, 18:38 PM)Maisalup1 Kirjutas:  No nii. Teistele siis kellel peaks olema veel echo cs600 vanem mudel millel on väntvõllilaagrid välismõõduga 38mm ja neid on vaja, siis jalutage stihl mootorsaagidega tegelevasse poodi ja võtke sealt stihl ms391 väntvälli laagrid. 
Stokker ei saanud poole aasta jooksul hakkama varuosa tarnimisega, nüüd ammeerikamaalt googeldasin välja, et sellel stihlil on sama laager ja lisaks plaadile ning veotähikule läheb nüüd ka stihl väntvõllilaagrite peale echo.
Saag24 oli hädas Stihl MS280C väntvõllilaagrite tellimisel lõpuks kui telliti olid need valed, sain kiiresti ja vähese vaevaga Viljandi Siimalsist tellitud

Veel pole maha löödud
Vasta

Pole seni olnud laagrit mida ma ei leia.
Enamasti on tüüp peal olemas ja muud mõtlemist seal polegi. Kui pole, siis nihik kätte ja esimene internetist leitav tabel ette.

Peaks see tootja olema ikka eriline lollakas, et kasutada mingisugust "imemõõdus" osa.


Neil on stokkeris ilmselt kindlad tarnjad, sp ei leiagi "õiget" ja alternatiivi pole nende jaoks olemas.
Vasta

Uuemal mudelil on jah 6202 ja see saadetigi, aga minu sael on 35 asemel välismõõt 38 ja see suht haruldane mõõt... Vähemalt eestis
Vasta

ÕHTUST!

Olen ma näinud igasugust jama aga seda mida täna nägin...
Stihl 036. Väntvõlli laagrid plekkidega. Plekid pandud sissepoole(loe-jäetud), tihendi poolt lahti. Tulemus- ühel pool õnneks plekk osaliselt ära murdunud ja sealt sai määrimist, teise poole korpus rikutud pisut. Mingi määrimine on ikka olnud aga täielik lollus. Kas siis aeg tõesti nii edasi läinud, et ei teata isegi enam mismoodi mootorsae laagrid määrimist saavad....
Tehke järgi kui oskate. Big Grin
Vasta

(05-01-2020, 00:41 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:  ... Stihl 036. ... Kas siis aeg tõesti nii edasi läinud, et ei teata isegi enam mismoodi mootorsae laagrid määrimist saavad. ...
See ju vana-vana mudel, kas eelmised remondimehed sedasi toimetanud?
Vasta

(05-01-2020, 09:44 AM)honkomees Kirjutas:  
(05-01-2020, 00:41 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:  ... Stihl 036. ... Kas siis aeg tõesti nii edasi läinud, et ei teata isegi enam mismoodi mootorsae laagrid määrimist saavad. ...
See ju vana-vana mudel, kas eelmised remondimehed sedasi toimetanud?
No ei tea kes toimetas aga leidlikkust oli küllaga.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne