Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(16-03-2020, 13:32 PM)mutikas Kirjutas:  Peab mingid lukud laskma alla nikerdada neile,ei mahu muidu saapasääre peale.
Kas edevatel on lukud all?
Edevamad on mõeldud kitsama säärega edevama nahksaapaga tööks Smile Mul odavama otsa Oregoni stretšid aga venivad ka kummarile peale. Napilt... Aga minu arust pole kellegi eriti lukke, äkki mingitel Echo pükstel kusagil poes nägin neid lukke. 

Igastahes, ma tegi katsetuse ja need odavad Dolmarid mahuvad napilt ka Oregoni kummarile peale. Aga mahuvad! Sellised nad siis on, sinised oranži taskuklapiga. 
[Pilt: pIBee0YgaBR9BRMjcNC9lZh9xc9HvM-liZj7jTyP...03-h937-no]
Vasta

Pole mul ei stihl'il, oregon'idel ega ka echo pükstel lukku olnud. Sääred lähevad kõigil kummikute peale tihedalt.
Vasta

Ei suutnud Makservi hinnale vastu panna ja tellisin ikkagi ühe Dolmari ära, äkki seekord jõuab kohale  Big Grin
Vasta

Hei, 
Pakkkuda üks 254xp osadeks, väntvõll kulunud.
Või ehk oskab soovitada , kust korraliku väntvõlli saaks ? 

Kardan, et 245xp aeg hakkab otsa saama kuna väntvõllid  suht defka kaup.
Vasta

(18-03-2020, 17:29 PM)HardiT Kirjutas:  Hei, 
Pakkkuda üks 254xp osadeks, väntvõll kulunud.
Või ehk oskab soovitada , kust korraliku väntvõlli saaks ? 

Kardan, et 245xp aeg hakkab otsa saama kuna väntvõllid  suht defka kaup.
Pidi saama veel tellida aga hind krõbe.
Tegelikult oleks vaja üks väntvõll sae seest välja kakkuda ja näidata seda oma väikestele sõpradele Hiinas. Ja öelda tuleb ka , et meil siin tuhatkond matsi kes tahavad sellist võlli kohe saada ja maru odavalt. Big Grin Tehke ära.
T.
Vasta

(18-03-2020, 17:29 PM)HardiT Kirjutas:  Hei, 
Pakkkuda üks 254xp osadeks, väntvõll kulunud.
Või ehk oskab soovitada , kust korraliku väntvõlli saaks ? 

Kardan, et 245xp aeg hakkab otsa saama kuna väntvõllid  suht defka kaup.
Kui muus osas saag korralik siis saan kasutatud vändaga aidata kui risu siis ilmselt kaotab asi mõtte.
Uue väntvõlli leiaks ka aga sellel hind tõesti...(venekeelsed roppused).
Samas kui ise remontida ei viitsi võid mulle pakkuda.Mingi seltskond peab seda siiani maailma parimaks saeks ja töökorras asja müümisega
probleeme ei teki. Huvi korral võime privas edasi arutleda.
Vasta

254xp väntvõll on jah selline eriline,et sobib ainult sellele mudelile,defitsiitne oli see juba jupp aega tagasi.B osa ei eksisteeri minu teada ning originaalid ilmselt on otsas või otsa saamas ladudest pluss kui leiadki kuskilt siis hind on kindlasti suurem kui terve kasutatud saag korras võlliga Big Grin .Muide kes siin 254xp himustab siis mul on paar tükki pakkuda täitsa töötavad ja mis põhiline-korras vändaga Smile

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

Mul ka neid hulgim , alumisi pooli.Kui keegi annab 2 komplekset pidurikaant koos sangaga saab sae karterid koos vändaga.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

Oh  oo, 
Ma ka üks neist kellele meeldib 254xp , 
Ma ostsin sae järelturult ,  sain vaevu 3 kuud kasutad , kui saag seisma jäi. Mul vaja lisaks uut kolbi ( hiinaks on õhtal ) ja vända simmerlinge , silindrit peaks saama veel kasutada.   Muus osas saag töötas väga hästi, käivitus ja jõu probeleme ei olnud.
Vasta

Saan ka nüüd Maisalupi gängiga liituda yess!!

 20200319-130720
Vasta

Tee siis stardivideo ka kindlasti Big Grin

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

Ahh neid siin tehtud piisavalt Big Grin
Vasta

Ma peaks ise ka selle tellima ja oma gängiga liituma Big Grin hea kujude nikerdamise jaoks ja kergemate palgitööde jaoks
Tehke pilti plaadi kinnitusest ja õlitusaugust. Kas on sama mis mu ps420-l siis tean kas mu carving plaat sellele ka istub
Vasta

Mis selle Dolmari keti andmed on? Viil on 4mm eks. Ostaks mõne keti ja viile. Sai tuttavale ka sokutatud see saag, tahtis juba osta mingisugust suvalist paarisaja eurost, selle Makservi 109 hinna ja tasuta transpordi üle oli lausa üllatunud.
Vasta

Ma nüsisin täna oma Husqvarna 135ga veidi metsas ja mõtlesin, et ega see Dolmar niipalju parem vast ka ikka ei ole...
EhituseABC Dolmari püksid olid muidu jalas küll Cool
Kummiku otsa see säär ei mahu jahh,
Vasta

Jah ilmselgelt 4mm viil.  Ja kett on tal 3/8 Low profile, 1.3mm soon, 52 lüli.
Kettidest sobivad  91PX052E, 91PX52E, 91PX052X,91PX52X, 91P052E, 91P052X, 91P52E, 91P52X, 91P52X, 91VG052E, 991VG052X, 91VG52E, 91VG52X, 91PJ052E, 91PJ052X, 91PJ52E, 91PJ52X, 91VJ052E, 91VJ052X, 91VJ52E, 91VJ52X,91vxl052E
Peaks sobima see kett http://oregon.ee/saeketid/87-lacuch-tnac...gniwa.html
https://www.verkter.ee/saekett-oregon-91...-3-mm.html
https://www.stokker.ee/saekett-38-13-52-...Id=6584638
https://www.stokker.ee/saekett-38-13-52-...-547451252

Husqvarna 135 on suurema kubatuuriga aga vähem KW, vähem pöördeid ning on raskem.
Vasta

Sai kah see Dolmari saag tellitud, huvitav, et kogu hoovastik karburaatori juures plastikust. meeldiv on õhufilter, saab kiiresti puhastada. Vastupidi Stihl  MS170-l on filter  ilge p..sk. Ega ma muidu polekski äkki ostnud. Võsas müttamiseks, peab ikka kerge saag olema. Laasida ka ikka kergem ,kuigi suuremat toetad tüvele rohkem. Pükste suhtes on ikka selline teema, et asi peab mugav olema, kui pee või kintsud ikka õhtuks villis, siis asi jama.
Tööriistamarketist ostsin mingid saemehe saapad ka, poes oli nagu OK!, aga õhtuks olid  saapa ülemised ääred kogu minu jala karvkatte koos nahaga kuhugile jehhat pannud. Viis päeva ravisin ennast. Ei saanud tööd pooleli ka jätta, kuna lank asus kaugel. Mina olen selle 1,3 mm laiuse ketiga rahul, lõige kitsam kui 1,5-l . Stihli väiksemate saagide latid sobivad ka sellele Dolmarile. Panien ikka 4 neediga lati, siis ei lenda asi vähemalt laiali. Stihlil 50 hammast ja latt nati lühem (2 hammast).
Vasta

Alla 40cc saagide seas on tegemist kindla parimaga, nii kvaliteedi kui ka parameetrite poolest. Üldiselt vanemad dolmarid nägid välja nagu munakoored aga see pill on tõesti hästi disainitud, kindlasti üks parimaid disaine ning värvi skeeme.

Ja paari lihtsa modiga saab antud saest põhimõtteliselt 50cc kodukasutajate saagide hävitaja!
Siin üks video mootorsaagide 'tuunijalt'. Masina tegi kliendile, küsisin siis sellelt kliendilt mis täpsemad modid antud masinale tehtud on ja ütles ,et muffler mod ja timing advance.
Põhimõtteliselt siis kaks väga lihtsalt toimingut millega saab igaüks hakkama. Ise plaanin ka peale 5-10 paaki muffler modi teha jne.

Vasta

Nüüd Tartus ka 5+tk Rolleyes
https://www.makserv.ee/toode/ps-352/?fbc...W8a4KFFR3A
Vasta

No mitte ei usu et paari modifikatsiooniga sellest dolmarist 50cc hävitaja saab Big Grin Oman sedasama väikest dolmarit ja palju erinevaid 50 kuubilisi saagisid ja peab ütlema,et töömahu vastu ei saa ikka.

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne