Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(22-03-2020, 16:40 PM)Xtreme Kirjutas:  ... edit: Honkomees, mis selle asutuse nimi on?
Kusma
Vasta

(22-03-2020, 17:02 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Ma ise kardan sihukesi ühekordseid projekte kus peale ressursi lõppemist tuleb asi ära visata. Eestlane va  tahab ju kõike parandada. Varemalt käis ju ka meil paremate saagidega nii, et kui läbi sai siis tuli tükk aega juppe vanade küljest oodata ennem kui oma sae jälle korda said. See oli muidugi vanasti. Eks ju asi käib ka samamoodi kui lähed oma katkise saega remonti siis lüüakse selline nummer ette et kellad lähevad kohe põlema. Big Grin Ja öeldakse, et ei tasu enam remontida, odavam uus osta.

Nojaa, aga kui sae hind on 110 euri ja makita julgeb seda oma esindusest välja müüa.. on mingi teatav garantii ka olemas.

Vaevalt see saag on tehtud selleks, et 6 aastat igapäevaselt puid teha. Küll aga selleks, et oma kraavipervelt leppa võtta ja õunaaeda harvendada.. ma arvan, et ei lagune ka kuskile rohkem kui teised, kui kasutada nii, nagu hinnast eeldada võib.
Vasta

Mäletan veel et vabariigi algul käisid lehmapidajad saage ostmas. Võeti ära, hea kerge saag jne. Aastaid hiljem muidugi selgus tõsiasi miks saag lagunes ja vilets oli. Nimelt olla kuskil manuaalis kirjas, et käib tõrgeteta ainult 40 tundi. Big Grin 
Nüüd asjad paranenud ja see Dolmar vast ikka käib kauem.
Vasta

(21-03-2020, 11:09 AM)Daff Kirjutas:  Võrrist ikka tsiklit ei saa. 
Kui oled olnud jalgrattamees on juba ka võrri  peale minek tubli samm edasi.
Läksin ka selle hullusega kaasa ja tegelikult on see teine Dolmar ,täpsemalt küll eelmine oli 25 aastat tagasi Sachs&Dolmar aga sellele kasvasid kasvasid jalad alla aga muidu oli samasugune nunnukas ja toimekas aparaat.
Muretseda ressursi pärast pole ilmselt mõtet kui aastas kulub 4-5 paagitäit.
Igal elualal on hommikust õhtuni käiamiseks ja hobikasutuseks erinevad tööriistad.
Vasta

(22-03-2020, 17:39 PM)roosteuss Kirjutas:  
(21-03-2020, 11:09 AM)Daff Kirjutas:  Võrrist ikka tsiklit ei saa. 
...
Muretseda ressursi pärast pole ilmselt mõtet kui aastas kulub 4-5 paagitäit. ...
Kui 4-5 saepaagitäit aastas, siis pole nagu sael mõtet. Ka kodukasutuses kulub ilma metsa omamatagi 4-5 venes käimise passati paagitäit ...
Vasta

(22-03-2020, 18:52 PM)honkomees Kirjutas:  Kui 4-5 saepaagitäit aastas, siis pole nagu sael mõtet. 
Eks sa siis tule sae mul need õunapuud ära ,ilma rahata muidugi.
Sellepärast ma mainisingi ,et on erinevate kasutus kasutusotstarvetega tööriistad,millel erinev hinnaklass.Samamoodi võin öelda ,et miks inimesed  ostavad 50 eurot maksva värvipüssi kui kasutavad seda kord või kaks elus.Kuna ämma muredest on saanud minu mured siis on neid harvakasutatavaid tööriistu veel mida tuleb mul soetada.
Järgmine asi on trimmer millevalikul ma olen.
Vasta

Saagide SISUS ei ole mitte mingit vahet, on need amatöörika dvõi profikad! Et taksoautol on teine mootor??? 
Vahe on "lisaseadmetes" elik sidur, õhufilter, latt, võib-olla õlipumba mingi ehitus jne. Reaalselt on see, et rahaliselt kestavad odavama otsa paremad asjad kauem, kui üks kallima otsa "profi" riist! See on peaagu et fakt. 10X100-eurone tööriist on kauakestvam, kui 1X1000-eurone. Metsas on küsimus muus. Kaal, lõikekiirus jms. Aga kui Mees sae taga sellest füüsiliselt üle ei käi, pole ka kallil asjal mõtet! Ei sae mitte üks saag ise...
Vasta

(22-03-2020, 20:19 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Saagide SISUS ei ole mitte mingit vahet, on need amatöörika dvõi profikad! ...
Ise pole ju spets aga meistritelt olen kuulnud, et ikka on vahe, materjalides, nende pinnakattes ja -töötluses, laagrid vs puksid siin-seal jne Ka nii öelda remonditavuses, et profikat kannatab remontida, hobikale ei pääse juurde ja pole midagi remontida (noh et kui profikal vahetad puksi siis hobikal on vaid ava korpuses jms). Kunagi 20 tagasi saemeister Harri Liivat seletas pikalt ja soovitas lõpuks kompromissina nö tipphobika Stihl 025, millel olla siis enamik asju nagu profikal, midagi pidi olema ka lahjemat, aga Harri ei pidanud seda oluliseks ja see saag töötab siiani, teeb üle 100 a vanuse hõreda talumaja küttepuud jm. Nüüd juba 2-3 a tal kõrval uuem ja jõulisem kaaslane Dolmar 5105
Vasta

(22-03-2020, 20:35 PM)honkomees Kirjutas:  
(22-03-2020, 20:19 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Saagide SISUS ei ole mitte mingit vahet, on need amatöörika dvõi profikad! ...
Ise pole ju spets aga meistritelt olen kuulnud, et ikka on vahe, materjalides, nende pinnakattes ja -töötluses, laagrid vs puksid siin-seal jne Ka nii öelda remonditavuses, et profikat kannatab remontida, hobikale ei pääse juurde ja pole midagi remontida (noh et kui profikal vahetad puksi siis hobikal on vaid ava korpuses jms). Kunagi 20 tagasi saemeister Harri Liivat seletas pikalt ja soovitas lõpuks kompromissina nö tipphobika Stihl 025, millel olla siis enamik asju nagu profikal, midagi pidi olema ka lahjemat, aga Harri ei pidanud seda oluliseks ja see saag töötab siiani, teeb üle 100 a vanuse hõreda talumaja küttepuud jm. Nüüd juba 2-3 a tal kõrval uuem ja jõulisem kaaslane Dolmar 5105
See "kannatab remontida" on ka selline jutuks heak üll Wink Enamasti on odavam uus osta. 
Kindlasti on ka sisudel vahed aga kõnealune Dolmar ongi selles osas imeasi, et sel on kasutusel kõik moodsaimad tehnilised lahendused. Ja on kestnud ka need "amatöörid". Seega paned ikkagi hinna-(teoreetilise) kvaliteedi skaalale ja PS-352 on täiesti jabura suhtega ostja kasuks! Ma ka eile-täna kasutasin iseenda "kallist" TLC'd ja "ahhujeitasin" kergust, mõnu, kergkäivitust ja kõike muud. Isegi seda keti kiirtrimmi.
Vasta

Ma olen seda Dolmarit seest näinud ja kvaliteedi osas on ta üks parimaid mida ma näinud olen( võrreldes kallite proffi saagidega)  ja väliselt on plastikud kindlalt parima viimistluse ja kokkusobivusega.
Seega sisu pärast ei ole vaja karta ning kestab see saag täpselt sama kaua kui 1000 eurone pill, eeldusel ,et konkreetset isendit kasutatakse mõistlikult.
Ilmselgelt lüheneb väikese kubatuuriga sae eluiga kui sellega mingeid idiootselt suuri puid päevast päeva lõigata.
Vasta

(21-03-2020, 23:53 PM)Xtreme Kirjutas:  
(21-03-2020, 22:35 PM)kuunor Kirjutas:  
(21-03-2020, 22:01 PM)v6sa Kirjutas:  
(21-03-2020, 21:41 PM)kuunor Kirjutas:  Anna siis teada kas peale sissetöötamist jõudu juurde tuli. Praegust videot vaadates küll sellega metsa minna ei tahaks. Õunapuuaeda sobib küll.

Miks peaks keegi vabatahtlikult minema 35-kuubikulisega päris metsa tegema? Küttepuud näksid küll, aga selge on see, et 50+ kuubilised annavad pisemale ju haledalt tappa. Videos näha olevat toomingat näksib ju päris uhkesti, mille üle siin viriseda?
Metsas tegeletakse peale järkamise ka näiteks laasimisega. Omal husku 242 xp hakkab vanaks jääma ja huvitab, kas seda oleks võimalik sellise Dolmari vastu vahetada. Kiirust peaks tal ju tehniliste andmete kohaselt olema. 543 xp on hea (proovitud), aga kuidagi liiga kallis.

543xp ei ole Rootslane vaid Jaapani Zenoah husqvarna värvides. Minu arust kõige mõtetum 'XP' saag mis üldse tehtud.
Ise soovitaks kas Husqvarna 545/Jonsered 2252 või siis Näiteks Makita EA4300, hetkel Makservis 333 eurot.
Jaapanis Zenoah, Euroopas Husqvarna, USA-s Redmax- on seal vahet. Kas oled konkreetse riistaga metsas käinud? Mina olen ja suure tõenäosusega ka ostan kuna alternatiivi ei ole vist väga. Mulle meeldib kui saag lõikab, mitte ei inise. Oman ka Husqvarna 440 ja Stihl 025 ja kumbki ei ole see õige. Olen arvamusel, et 242 XP laasimiseks ja 254 XP langetamiseks ja järkamiseks on parim kombo üldse. Paraku jäi 254 mulle mingil momendil liiga raskeks ja nüüd tahaks kõik ühes saada. Rahalist poolt ei pea kõige olulisemaks kuna hea ja odav ei sobi nagunii ühte lausesse, tahan lihtsalt head tööriista.
Vasta

Tsitaat:Jaapanis Zenoah, Euroopas Husqvarna, USA-s Redmax- on seal vahet. Kas oled konkreetse riistaga metsas käinud? Mina olen ja suure tõenäosusega ka ostan kuna alternatiivi ei ole vist väga. Mulle meeldib kui saag lõikab, mitte ei inise. Oman ka Husqvarna 440 ja Stihl 025 ja kumbki ei ole see õige. Olen arvamusel, et 242 XP laasimiseks ja 254 XP langetamiseks ja järkamiseks on parim kombo üldse. Paraku jäi 254 mulle mingil momendil liiga raskeks ja nüüd tahaks kõik ühes saada. Rahalist poolt ei pea kõige olulisemaks kuna hea ja odav ei sobi nagunii ühte lausesse, tahan lihtsalt head tööriista.

Vaata ka stihl 241. Ise olen väga rahul selle saega. Mõnus õhufiltri lahendus, m-tronic(  ei lämbu, ega puterda, kui õhufilter isegi päris tolmune on), mulle meeldib ka korpusesisene sidur, hea on ketti vahetada.
Vasta

Paistab, et Dolmaril 2 lõõriga karpa, bensuks kasutan 98, kuna aspenit ei jõuaks osta. Ainuüksi võsa lõikamisele läheb tavaliselt 20l aastas. Kuusikus läheb paak ikka jube ruttu tühjaks, ürask on eelmine aasta ikka palju jama tekitanud.
Vasta

Sellel dolmaril on tõesti karburaatoril kaks lõõri,aga alumisest käib ainult õhk läbi,ülemisest küttesegu:[Pilt: 01123585774dc15.jpg]
Kutsutakse sellise süsteemiga mootorit stratoks ja on heitmete vähendamiseks saagidel kasutuses olnud juba päris kaua,konkreetsel sael kasutatakse väga laialt levinud zama c1q karburaatorit millele on lihtsalt stratolõõr lisatud:
[Pilt: 0112358579791e3.jpg]
Mis teeb selle konkreetse mudeli eriliseks on see,et stratolõõri õhk tõmmatakse otse karterisse läbi reed klapi(ühesuunaline klapp)
[Pilt: 011235856989678.jpg]
Pole sellist süsteemi varem ühelgi asjal kohanud,eks näis kuidas need klapid vastu peavad,tundusid küll karbonist olevat aga ikka...

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

Kolm paaki teinud saag seest täitsa ilus,jälgige omapäraseid ülevoole karterist
[Pilt: 01123585652bbad.jpg]
[Pilt: 01123585672e931.jpg]
Laagri separaatorid ka metallist ja puha..
[Pilt: 01123585753e597.jpg]
Muidu päris normaalne asi tundub selle raha eest ikka..Väljast küll plast aga mootori karterid magneesiumsulamist,mis minule isiklikult ei meeldi on see et enamus asju kinnitub hõreda keermega kruviga otse plasti sisse...tore oleks ju et seal oleks nt keermega hülss näiteks aga ega kõike head ka korraga ei saa.

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

Kas mootorsaega (elektriline) suuremas koguses FIBO plokke tükeldada tunduks väga halb mõte? Näiteks kõvasulam ketiga?
Vasta

(27-03-2020, 13:42 PM)olli Kirjutas:  Kas mootorsaega (elektriline) suuremas koguses FIBO plokke tükeldada tunduks väga halb mõte? Näiteks kõvasulam ketiga?


Ei tundu. Ma olen omal kaks korda narva plokke pooleks lõiganud. Bensiinisaega. Olen ka siin teemas põgusalt maininud seda. Paar aastat tagasi ostsin selle jaoks uue HPG. Hommikul võtsin kastist välja ja õhtul viskasin minema. Näiteks HPG  problem see et õhufilter ei ole piisavalt hea sellise peene tolmu jaoks.
Ja teine problem on ketipidur. Korjas selle kaanealuse tolmu täis ja surus vända otsatsimmeri ära. See oli esimene lõikus. 

Teine kord võtsin kaane ära ja pingutasin keti suurte seibidega ära. Siis jättis tsimmeri rahule aga õhupuhasti vahelt kakkus ikka peene tolmu sisse ja õhtuks oli finale karnevale.
Elektrikaga pead vaatama, et seda kivitolmu mootorisse ei tõmba läbi jahutuse. See keeerab sae paugupealt tuksi. Relakaga kogetud mitu korda.

Ja kui lõikama hakkad siis käia puruhammas nulli. Algul kippus nätsutama ja teed otsima  aga kui puruhamba maha võtsin siis läks nagu või sisse.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Kõikide saagide õhufiltrid ei suudagi kinni püüda kinni püüda seda tolmu. Mootorsaed on ette nähtud teistsuguseks kasutuseks...
Vasta

(27-03-2020, 13:42 PM)olli Kirjutas:  Kas mootorsaega (elektriline) suuremas koguses FIBO plokke tükeldada tunduks väga halb mõte? Näiteks kõvasulam ketiga?

Ei tundu, kui moraalselt on kett, latt ja tähik ette maha kantud. Ei, ära need ei pruugi lõppeda, aga mataka saavad korraliku. Kui sae tuulutust riidest filtriga ei kata, sisi ka see. Ning oma kopsu tasuks ka kaitsta lõiketolmu eest.
Vasta

Odavam rentida õige asi. 
https://www.cramo.ee/et/category/tooriis...ockedb4801
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne