Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

254xp on varuosadeks pakkuda!!!

Veel pole maha löödud
Vasta

(30-03-2020, 10:00 AM)v6sa Kirjutas:  
(30-03-2020, 00:05 AM)giordanobruno Kirjutas:  ...
Seni kuni uut küünalt pole proovinud, oleks tore teada mida targad arvavad.

Küünal on alati kahtlane. Uus NGK või Bosch on kindla peale minek, Championeid jms odavat prahti tuleb kolm võtta. Üks ikka töötabWink

Üldiselt peaks üks saeküünal alati riiulis olema eriti neil kes julgevad tanklakütust pruukida. Pool paaki "standardile vastavat" põlevvedelikku suudab elusa küünla loojakarja saata.

Autoküünal kõrgepingeosa kontrollimsieks kõlbab. Aga kui ikka lillalt ei särtsu korraliku tõmbe peale, siis on asi kahtlane.
Tänan väga. Uue Husqvarna küünlaga töötab nagu uus. Jõudu on ja pöördesse läheb, välja ei sure. Aga nüüd teine jama, viltu saeb. Kett pea uus, üks kord teritatud. Mis kamm?

Do'nt panic
Vasta

Plaat ei ole ju uus... Ega kett üksi kõiges süüdi ei ole Big Grin
Vasta

Võta plaat maha ja vaata vastu päikest , et kas on sirge. Kui ei ole, löö paku peal õigeks. Siis vaata kui laiaks on soon kulunud. Kui on lai siis teinekord aitab käiamine. Näiteks kulub üks külg rohkem kui teine.
Vasta

Sai siii täna vähe asjalikumalt (4 kuud suurest opist möödas ja tervis uskumatult hea lõpuks ometi!) uusi vidinaid testitud. Need on siis Dolmari saag ja püksid + olematu hinnaga Mööblimaja A1000 poest ostetud "metsamehe" jakk. Kuna Parim Sõber ostis talu, mis on röövraietega kostitatud + ürask + tuulemurd, sai vähe müratud. Ja müramist on veel ees seal 10 hektaril omajagu! 

Alustame nendest imeodavatest klass1 saepükstest, mida müüs Ehituse ABC: SIGAmugavad!!! Need on nii mugavad, et sõitsin nendega tagasi koju 50km ja ka siis veel ei tulnud meelde, et peaks puude lõhkumiseks äkki tavalised tööpüksid panema. Sama ka selle 5-eurose jakiga. Komplekt ruulib täiega ja selle hind on ju 35 eurot!!!! Võrreldes Oregoni stretsidega vägapalju mugavamad. Ohutust püüan mitte testida...  Big Grin 

Saag - võtsin testiks ette sellise 40-sendise poolkuivanud kase. See on tegelikult juba liig saele. Jah, ta lõikab aga ikkagi võtsin autost oluliselt võimsama ja suure ketiga Hechti. Kuna tegime "kindralile" elik Vanimeale Sõbrale saunapuid, siis oli ka omajagu üraskikuuse langetamist-tükeldamist ja seal oli kaks saagi täpselt õige!!! See Dolmar teeb täpselt seda, milleks ma ta ostsin - selline kuni 25 senti puude langetamine + laasimine! No oli mõnus!!! Eriti laasimine! Ja Hehct langetab ja tükeldab jämedat suurepäraselt. Nõus, jääb tsipa kiiruses alla u. 6-8KORDA kallimatele aga mind see kül lei morjenda. Haagise täis + pikk/kõrge Sprinter tuli ikkagi poole päevaga "täis". Rääkida tulenb ju lõigete arvust ja see oli kindlasti 100+ tükeldust + laasimine. 
Tuli ka elusaid kuuski altpool laasida, et valgus maja-metsa alla pääseks jne - see 5 kilo reaalne töökaal koos päris hea pöörde ja tundlikkusega vs hinnaklass on päriselt hea!  Cool Cool  

Oli tore metsast pargi tegemise üritus. Ahjah - see 2X2 on tavaeestlased veres! Me tunenme üksteist 42 ja 47 aastat ja "nemad" omavahel ka 41 äkki, on seda va hundijalavett jms saunas-töödtehes jne läbi lastud arutult aga mingil hetkel seisatasime ja mõtlesime, et see jäme 2 meetrit on meil ju "TAVAdistants" Ainult et ei viska "viit pihku" ja samast pudelist ei joo hetkel, muud muutust küll pole. Pole me kuangi üksteist kallistanud, veel vähem musitanud. Ja ei taha Parima ega Vanima Sõbraga ka tihedalt "liibukalt" istuda... 
Olgem siis terved!!!
Vasta

Ka uut ketti on viltu saagoimas nähtud, kui lati soone üks serv on madalamaks kulunud. kas saeb mõlemat pidi sama kaarega? Kui ei, siis on latil viga sees. Kas on pitsitada saanud või viltuse ketiga pressimisest ää ikaldunud. Või on keegi tark relakaga "tasandanud" liiga lõdva käega.

Kindel, et keti teritus on ikka korrektne? Selle tõdemiseks oleks küll teist latti vaja.

Lati soonte võrdkõrgust saab paraku ainult nurgikuga vastu valgust testida, silm on enamusel meist liiga tönts selleks.
Vasta

Hea kuulda, et rahvas rahul dollyga on Big Grin 
Minu dolly läks ära remonti, kuna kiirenduspump ei reageeri. See on selline liikuv viga olnud veidi aega- vahest töötab vahest ei. Nüüd sai viidud kohalikku remonti, las puhastab karburaatori ja vaatab oma terava silmaga üle. Membraan on ka ostmise algusest saati ca 4aastat seal sees ligunenud meie võrratus bensiinis Rolleyes see ka vaja uus panna
Vasta

Paar väikest häda olen sellel Dolmar täheldanud.

  • Ketipidur on liigselt tundlik, vahest kui pidur peale panna ja siis maha tõmmata, lööb piduri uuesti peale.
  • ketiõli vool võiks olla natukene parem
  • Tahab suhteliselt kaua tiksumist/soenemist enne kui võtab pöörded ülesse.

Aga nendest 'vigadest' olin ma enne ostu teadlik ja üldiselt need mind ei häiri.
Vasta

Ma keerasin ketiõlituse kohe max asendisse, muidu pildus vahepeal sädet
Vasta

Mul on ainult üks saag elus ette sattunud millel ketiõli sai poole  paagi peal otsa. Big Grin  Komatsu Zenoah.
Vasta

Õhtust!
Pakun välja Stihl 025 uue kolvikomplekti 42.43mm. Hea meelega vahetaks Stihl 026 oma vastu 44mm. või 44.7mm.
tel. 56 95 60 13
Vasta

(03-04-2020, 21:26 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Õhtust!
Pakun välja Stihl 025 uue kolvikomplekti 42.43mm. Hea meelega vahetaks Stihl 026 oma vastu 44mm. või 44.7mm.
tel. 56 95 60 13
Tekkis üks küsimus, kas 026 on kahe erineva mõõduga, 44mm ja 44, 7?
Mul on üks 026 ja kolb on 44mm.
Varuosa poed pakuvad kõik 44,7mm kolbi.
....Ise tellisin aliexpressist 44mm kolvi, kohale jõudis samuti 42,..mm.
Sul sarnane teema, kahtlustan

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(04-04-2020, 07:23 AM)diselist Kirjutas:  
(03-04-2020, 21:26 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Õhtust!
Pakun välja Stihl 025 uue kolvikomplekti 42.43mm. Hea meelega vahetaks Stihl 026 oma vastu 44mm. või 44.7mm.
tel. 56 95 60 13
Tekkis üks küsimus, kas 026 on kahe erineva mõõduga, 44mm ja 44, 7?
Mul on üks 026 ja kolb on 44mm.
Varuosa poed pakuvad kõik 44,7mm kolbi.
....Ise tellisin aliexpressist 44mm kolvi, kohale jõudis samuti 42,..mm.
Sul sarnane teema, kahtlustan
Just!
Aga minule tuli E- Bayst... Big Grin
026 on jah kahte mõõtu. Mul olemas mõlemat mõõtu silindreid aga kolbi ei ole veel saanud.
Vasta

(30-03-2020, 10:00 AM)v6sa Kirjutas:  
(30-03-2020, 00:05 AM)giordanobruno Kirjutas:  ...
Seni kuni uut küünalt pole proovinud, oleks tore teada mida targad arvavad.

Küünal on alati kahtlane. Uus NGK või Bosch on kindla peale minek, Championeid jms odavat prahti tuleb kolm võtta. Üks ikka töötabWink

Üldiselt peaks üks saeküünal alati riiulis olema eriti neil kes julgevad tanklakütust pruukida. Pool paaki "standardile vastavat" põlevvedelikku suudab elusa küünla loojakarja saata.

Autoküünal kõrgepingeosa kontrollimsieks kõlbab. Aga kui ikka lillalt ei särtsu korraliku tõmbe peale, siis on asi kahtlane.
Aru ei saa mis saed/küünlad mulle sattunud siis on? Eluaeg tanklakütust kasutanud, nüüd 95 asemel küll 98. Ei ole ühtegi küünalt minema visanud. Iga hooaja algul uus peale ja aasta otsa lõikan.
Vasta

(04-04-2020, 13:29 PM)taxopets Kirjutas:  
(30-03-2020, 10:00 AM)v6sa Kirjutas:  Küünal on alati kahtlane. Uus NGK või Bosch on kindla peale minek, Championeid jms odavat prahti tuleb kolm võtta. Üks ikka töötabWink

...
Aru ei saa mis saed/küünlad mulle sattunud siis on?
...
Iga hooaja algul uus peale ja aasta otsa lõikan.

Ma igal hooajal ei raatsi küll ehku peale vahetada. Paar-kolm aastat kestab ära, saagimist ju vähe. Mõnel nädalal ei käivita ühtegi saagi.
Aga mul on võrdluseks alati uus riiulist võtta ka.

Kes kindla peale tahavad minna või igapäevaselt saevad, sel on kindla pearioodie järel vahetamine mõistlik küll.

Enamus hädalisi kasutavad aastaid vanu küünlaid. Sellest ka mu rasvane tekst.
Vasta

Küünla vahetamine aeg ajalt ei tee kindlasti paha.Hiljuti sattus üks Stihl 450 remonti,et mootor kinni või nii.Selgus,et küünlal külgelektrood ära tulnud ja tagajärgi võte ise ette kujutada.Hiljem omanikuga vesteldes selgus,et küünal aastaid peal olnud ja sädevahet järgi koputatud kordi.Kui vend uue silindri ja kolvi hinda kuulis siis võttis hulga aega enne kui normaalselt rääkida sai vandumise vahele.Leppis Hiina komplektiga omal vastutusel kuna vanem masin.Käib kaua käib aga siiamaani pidi käima ja kasutab suht palju.
Talupojale:Võin ka kinnitada,et 026-l on kahte mõõtu kolbe jah.Kui seerianumber võimalik välja lugeda, siis selle järgi saab selgeks teha,juhul muidugi kui seal juba silkut ja kolbi vahetatud pole.
Vasta

ma teen paarkend ruumi aastas.
Saag on 15a vana, pole mina seal küünalt vahetand....
Vasta

(05-04-2020, 10:29 AM)pannkook Kirjutas:  ma teen paarkend ruumi aastas.
Saag on 15a vana, pole mina seal küünalt vahetand....
Küünal on ikka siis läbi, kui juba jupid ära kukuvad, tõesti. Ja kui enam ei kõssa, teeb hääli, paugub ja teeb muid nalju, alles siis löön haamriga portselani katki ja pange!
Siin väike T. Ülikool tund- kui katkine küünal panna kuskile lauale ja sinna unustada siis järgmine kord satub ka mõni teine töötav kõrvale... ja ununeb aja jooksul mis oli ja mis juhtus. Kõige kindlam viis asja lahendada on see kui lööd kohe vigasel küünlal portselani katki. Meie rahval on komme kõikke s. kokku koguda ja hoida. Selles pole midagi paha, aga siiski kulutaks aega millegi parema jaoks. Sellest olen ka ennamalt rääkinud...
T.
Vasta

(05-04-2020, 10:29 AM)pannkook Kirjutas:  ma teen paarkend ruumi aastas.
Saag on 15a vana, pole mina seal küünalt vahetand....
sama siin, teen umbes poole rohkem aastas, saag ostetud 2000 ja originaalküünal, maha pole ka keeranud. Eip, valetan, korra streikivale trimmerile laenasin, ei olnud küünla viga tol.
Vasta

(05-04-2020, 10:40 AM)honkomees Kirjutas:  
(05-04-2020, 10:29 AM)pannkook Kirjutas:  ma teen paarkend ruumi aastas.
Saag on 15a vana, pole mina seal küünalt vahetand....
sama siin, teen umbes poole rohkem aastas, saag ostetud 2000 ja originaalküünal, maha pole ka keeranud. Eip, valetan, korra streikivale trimmerile laenasin, ei olnud küünla viga tol.

Mul ka nii echo-l kui dolmaril on tehase küünlad. Üka hakkab saama 10 aastat ja teine 4. Ei näe põhjust vahetada kui käivitub ja käib ilusti.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne