Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

https://www.youtube.com/watch?v=nLIEYvHMS8U

palju häid nippe kui puud vaja langetada
Vasta

Uut omanikku otsib saetoorik Partner 370.

Käib ringi, töövõime kohta info puudub

Puudu latt ja kütusepaagi kork.

15.-. Asukoht: Viljandi

A.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=137611501
https://www.soov.ee/16146430-husqvarna-40/details.html

Paar saagi müügis, ehk on huvilisi.
Vasta

Õhtust!

Panin töökorras Partneri müüki.

https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=137430999

T.
Vasta

2 nädalat karantiini saadud, kus kulubki osa toodust ära. Rootsis hind muutumatu 71€, seekord tõin kaks kankut sest vahepeal on ju saage juurde tekkinud! Cool  Muuseas, täpselt aasta möödas eelmisest  Big Grin 

OT: Rohelisega saime Rohukülas Sõbralt diislit - ei lubata eriti kondama ja Sõrul saadeti üldse "kuupeale". Rootsis seevastu pole keeldu vaid soovitused ja KÕIK VALGED järgivad neid! Ma pole nii tühjade teedega Rootsit enne näinud, lisaks võtsime Stockis kebabi - olime kahekesti sees, kolmas papi tuli ka aga neljas pööras ukselt tagasi! Meid oleks olnud söömas liiga palju - vaat see on vanade demokraatiate erilisus! Postsovjeete peab keelama-käskima ja ärid sulgema koos majanduse hävitamisega, kungare alamale esitatakse palve olla "kombekas" uute kirjutamata reeglite järgi... Ja kes tuleb sellest jamast Võitjana välja Riigina ja majandusena??? PS: meid aitas kohapealne eestlane ja see vastavat tõele, et surevad somaalid ja soomlased. Esimesed tatistavad, lakuvad ja söövad kabmas kätega ning teised on 60-70te majanduspagulased, kes teinud rasket tööd ja on nüüd läbi tervistega vanadekodudes. 

[Pilt: oH4-Jy6suMHIwHiKphu7yBB3NrY2NiEDHaXrE9ci...50-h937-no]
Vasta

Sai eelmine nädal koolis käidud ja õnnestus suuremat dolmarit ps5105 näppida ja võrrelda siis stihl ms261-ga 
Palju on dolmarit maha tehtud, et on suur ja kobakas ning kaal on ca 500grammi suurem kui stihlil või huskvarna 550 sael.
Kaalu kaasas ei olnid, kuid käe otsas mõlemat kaaludes oli dolmar kergem kui stihl ja mõõtmetelt väiksem...
Kuna siia ei hakka pildisuurustega oma ajusid peenestama siis üks pildike ka-
http://nagi.ee/photos/maisalup/25524533/
Ei vasta ükski argument tõele mis väidetakse ja see tehase kaal on selline imelik asi millest ma aru ei saa, kuidas saab raskem asi reaalselt kergem olla. Võibolla siis kett ja plaat dollyl kergemad kui teistel brändidel Big Grin
Vasta

Kas seda võimalust pole, et paberi peal väikeste numbrite saamiseks antakse kaal ilma lati ja ketita või kõige lühema lati ja ketiga, mida teha sinna peale lubab?

Sae puhul kahtlane, aga mõne muu tööriista juures mõjutab "käekaalu" ka tööriista tasakaal.
Vasta

Ma ei ole siiani aru saanud veel, et miks ei kasutata lennukitööstuses jne. kasutatavaid kergmetalle saagide valmistamisel. Kas siis tõesti ei ole võimalik teha suurema kubatuuriga profisaage mis kaaluksid näiteks kolm või vähem kilo. Turgu ju oleks. Muidugi on lihtsam teha igasugusest purast ja plastikust käkke mis ikkagi suure kaaluga ja kehvad. Ja kas keegi oskaks öelda mis hetkel nende kergmetallide kilohinnad ka on. Ma saan aru küll, et meilt on raha vaja kätte saada aga ikkagi... Big Grin
T.
Vasta

(01-06-2020, 12:38 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Ma ei ole siiani aru saanud veel, et miks ei kasutata lennukitööstuses jne. kasutatavaid kergmetalle saagide valmistamisel. Kas siis tõesti ei ole võimalik teha suurema kubatuuriga profisaage mis kaaluksid näiteks kolm või vähem kilo. Turgu ju oleks.
...

Pole seda turgu. Kõik saevad senti ja ostavad purast valat käkke, selmet soetada normaalse tootja normaalsest materjalist saag. Ka prohvid...

Ma olen alati imetlenud jörme mehi, kes kümneid gramme suudavad näpu vahel eristada.... Big Grin
Vasta

(01-06-2020, 12:27 PM)Mahno Kirjutas:  Kas seda võimalust pole, et paberi peal väikeste numbrite saamiseks antakse kaal ilma lati ja ketita või kõige lühema lati ja ketiga, mida teha sinna peale lubab?
...

Mitte ainult vähima, vaid ka õhkkerge Unobtaniumlatiga ning Hüper-Giga-madalaprofiilse turvaketiga varustatud on sae reklaampildid. Eriti Stihl harrastas vahepeal reklaame, kus oli kolemarupisike kaalunumber tärniga ja siis oli all pisipisikeses kirjas, et kaal on antud kerge spetslati ja ketiga. Mida siinsed kirjutajad (tihti õigusega) kasutult lühiealiseks prahiks on neednud. Aga kaaluvahe raskelttapetava Oregoniga on 15" komplekti puhul pea pool kilo. Asi seegi vaesel ajal.
Vasta

(01-06-2020, 12:38 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Ma ei ole siiani aru saanud veel, et miks ei kasutata lennukitööstuses jne. kasutatavaid kergmetalle saagide valmistamisel. 
Huvitav mis see saag maksaks kui ta oleks lennukitööstuse materjalidest tehtud? Ilmselt surmaotsus tootjale kui olematu hinnaga hiina käkid saevad ju kah... mingi aeg.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(01-06-2020, 12:45 PM)v6sa Kirjutas:  
(01-06-2020, 12:38 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Ma ei ole siiani aru saanud veel, et miks ei kasutata lennukitööstuses jne. kasutatavaid kergmetalle saagide valmistamisel. Kas siis tõesti ei ole võimalik teha suurema kubatuuriga profisaage mis kaaluksid näiteks kolm või vähem kilo. Turgu ju oleks.
...

Pole seda turgu. Kõik saevad senti ja ostavad purast valat käkke, selmet soetada normaalse tootja normaalsest materjalist saag. Ka prohvid...

Ma olen alati imetlenud jörme mehi, kes kümneid gramme suudavad näpu vahel eristada.... Big Grin
Ma olen ikka teadlikku teed läinud - köögikaal Big Grin See reklaamjutt on koerazitt, nagu öeldakse. Bens ja õli sees, reaalne töötegemise latt/kett küöljes, see on ainus tegelik näitaja! Latt + kett ise on näiteks juba kilo+, see on küll 20-tolline latt ja kett. See on vaat et veerand saekere enda kaalust.  Selle P352 OEM latt+kett on 640 grammi. Töövalmis saag kokku 4884 grammi ja vaid ning ainult selline digikaalumine on mingi tõestus. 
Mis puudutab kaalu: magneesiumsulamid, süsinik jne on tulnud profiriistadele et jääda. Aga ega sealt 5-kilosest reaalsest töökaalust palju alla tulla pole enam võimalik. Õigemini on aga siis läheb hind kosmosse koos kosmosematerjalidega Big Grin Samas see 5 kilo vs vanasti 6-7-8 kilo on meeletu vahe täispikka tööpäeva teha. Hecht mul 6,5 kilo, on küll võimsam ja suure ketiga ehk jämedat on parem saagida aga selle poolteist kilo tunned hetkega ära! Selle 100 raha eest aastaid saaginud asjal on hind/kaal paigas. Aga 500+ euri eest ma nii rasket küll ei ostaks! OK, siis olgu tegu juba 65+ cm3 20+ tolli latiga sekvoialõikuriga.

edit: kaaluvahe - kas parema käega hoides "murrab" rannet või ei! Dolmar ei murra, sellega saab isegi ühe käega saagida (paha-paha! Wink ), Hechtiga hakkab rannet ja sidemeid lõhkuma. Sest suurem kaal on ka pikemal sael ja raskuskese on randmest veel kaugemal jne, jne. Miks on arboristikad pealthoiuga Wink
Vasta

Ma peaks andma proovida käes hoida sugulase käest saadud kummiheebleid. Murra palju tahad, katki ei lähe ja samas kerged kui udusuled. Big Grin Vist kunagi vene aegu Lenskast toodud.
Ma ise kilosid ei karda aga imestan, ikka imestan. Big Grin Muidu murtakse kasvõi harjavarrega kuule aga ühte sitast kerget saagi ei saa valmis tehtud. Big Grin
Vasta

Mul ka neid magneesiumheebleid mõned, huvi pärast kaalusin ära, võrdluseks on teisel pildil sarnane terasest heebel. 

   
   

edit. Ikka titaanist on need kerged heeblid, mitte magneesiumist
Vasta

Huvitav palju saaks ühelt pristkelt saelt kaalu alla sellist materjali kasutades. Kas meil mõni matemaatik siin lausa umbes-täpselt peast pakuks? Ja plastikut näikse ka olemas kergemast kaalust sama vastupidavusega?
Vasta

(01-06-2020, 20:19 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Huvitav palju saaks ühelt pristkelt saelt kaalu alla sellist materjali kasutades. Kas meil mõni matemaatik siin lausa umbes-täpselt peast pakuks? Ja plastikut näikse ka olemas kergemast kaalust sama vastupidavusega?
magneesium ongi osadel mootorsaagidel kasutuses, ikka on saag 5 kilo ringis. samas on tegu ka 3kw profisaagidega, seega polegi tulemus halb.

Pähkliajude hirm
Vasta

Kergeid vedrutavaid heebleid müütati rublaaja lõpus- titaanist. Magneesium põleb sepistamisel maha, isegi treimisel tuleb ettevaatlik olla.
Vasta

Mul on võrrelda see palju reklaamitud odav Dolmar ja McCulloch 130 mis on pisike kui püksinööp aga kus kaalub.Ei tea millest ta küll tehtud on?
Vasta

(02-06-2020, 09:17 AM)roosteuss Kirjutas:  Mul on võrrelda see palju reklaamitud odav Dolmar ja McCulloch 130 mis on pisike kui püksinööp aga kus kaalub.Ei tea millest ta küll tehtud on?
Ja kumb on parem??? Big Grin 
Ma ise iga kord, kui selle käima tõmban, õigemini eelpingestan mingi isekäivitaja värgi, naeratan! Ja naeratan ka selle tööriistavaba ketipinguti peale. Kuna ka profimasinatel (näiteks 2,3 kW MS 241 C-M) on ÜKS mutter, siis ei ole mingit vahet! Lihtsalt on mutrile peale tehtud näppudega keeramist võimaldav vidin. Ainus miinus on see, et langetussihik võiks muud värvi olla, olengi unustanud veekindla markeri kaasa võtta. Peaks valgeks tegema. 

Mis aga kangeid profisaage puudutab, siis näiteks kätesoojendus lisab enamusel 200 grammi kaalu. Nii Luua kui Tihemetsa saeõpetajad väitsid, et Nad metsas tööd tehes üle 13-tollise lati ei kasuta - polevat vajadust! Aga saag on omajagu kergem ja lihtsam laasida. Schmidt ja Saar pole ka just hiigalsed aga hirmus sitked, kuid oskavad kaaluvähesust hinnata. Mõlemad ju hobikorras kestvussportlased-maratoonarid, ehk mistahes lisakaalu kaasa vedamine käeotsas või näiteks kõhul on mõttetu hapnikutarbimise suurendamine Wink Kodus pole muidugi vahet aga kui pakutakse kergemat, paremat ja imekombel ka odavamat töövahendit, siis tasub see investeering teha. Neid Dolmareid müüdi Automoto kaudu vist partii jagu Wink
Vasta

Õhtust!

Paiskasin järgmise töötava tagavaraosade komplekti müüki.

https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=139364269

T.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne