Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Ega kellelgi pole pakkuda Partner P5200 sanga?
Vasta

Dolmari kerge kaalu üks "põhjus" on selgunud: käepide on täies mahus plastist. Samas ei seganud see pisike tõrge lõpuni saagimast. Selles osas on jäik küll! Pudenes 2 meetri pealt maha ja suur paju oks vist peale ka. Igastahes kildudeks ta läks. Odavatel on see käepide alumiiniumtorust. 
Nüüd peab käepideme hinna teada saama - äkki on odavam järgmine saag osta Big Grin 

[Pilt: ACtC-3coz1um664-_RLh5XuDAyUcdCDHLb2s7qRp...authuser=0]
Vasta

Ma olen tellinud erinevaid osasid dolmaritele ja huvist ka vaadanud hindu. Ei ole hullu. 
Googeldamine andis selle osa hinnaks inglismaal 8.99 naela koos maksudega...
Mul omal on echo peale kukkunud 3meetrine paras nott. Algul oli ka hirm, et pilpad taga, aga see plastik käepide olevat tugevam kui alumiinium toru. Nii räägivad mehed kes iga päev metsa lõikavad.
Vasta

(11-10-2020, 17:25 PM)maisalup Kirjutas:  Ma olen tellinud erinevaid osasid dolmaritele ja huvist ka vaadanud hindu. Ei ole hullu. 
Googeldamine andis selle osa hinnaks inglismaal 8.99 naela koos maksudega...
Mul omal on echo peale kukkunud 3meetrine paras nott. Algul oli ka hirm, et pilpad taga, aga see plastik käepide olevat tugevam kui alumiinium toru. Nii räägivad mehed kes iga päev metsa lõikavad.
Saksamaal 23,29€. Vaatab, mis hinna Makserv suudab välja mõelda.
Vasta

https://www.partshopdirect.co.uk/makita-...p142225-1/
Sellel lehel siis soodsam
Nimi on küll makita EA3600 aga sama mudel nagu dolmar
Vasta

Pooldus Stihl FS130 trimmeri käepidemetoru ning vaja läheks uut. Peaks sobima ka FS90,100,250,130,450 ja 480 omad. Ehk mõnel asjakohane detail vedelemas. Asukoht võiks jääda pigem kesk-eesti/ Tallinna poole.  Ühendust võtta 56 üheksakolmseitse 697
Vasta

Echol ka lõpuks 70 kuubine saag välja tulnud. Päris mitmed elemendid tunduvad Stihlilt 'laenatud'.
Aga üldiselt näeb juba päris hea välja.

Vasta

Näeb hea välja ja võimsus on ka ok, aga raskeim saag omas klassis turul. Pisem 4510 on ka tükk maad raskem kui dolmar ja no hind on nagu stihl-il juba ning varuosade saadavus on endiselt saast. 
Kahjuks pole nad suutnud kombilülitit veel kasutusele võtta. See on kõige suurem häda sellel sael, okstes raibe seiskab ennast ise
Vasta

(18-10-2020, 13:09 PM)maisalup Kirjutas:  Näeb hea välja ja võimsus on ka ok, aga raskeim saag omas klassis turul. 
Peale japsi soetamist olen kaalu/võimsuse/hinna usku ja täiega! Ahjah, Makserv üllatas üliasjaliku telefoniteeninduse ja uue käepideme olematu hinnaga: 10€ ja homme saan kätte! Tegelikult saanuks juba reedel.
Aga kaal/võimsus. Käisin ksf!Jansal abiks, seda rohkem mälumängutiimina, aga 2 päris tummist paju oli vaja pikali saada ja juppideks teha. Tal endal Echo 420ES ehk sama klassi saag. Jämedam kett ja pikem latt aga tsipa raskem ja 0,1 kw lahjem. Kui sai oma puusse kinni saetud, aitasin sellega. Kui esimene kord seda Echot Sõbra juures sangleppa saagides kasutasin, olin meeldivalt üllatunud. Nüüd olin aga omaenda Dolmari peale veel üllatunum sellega võrreldes! See, et lahti saagides alla kukkus ja käepide katki läks - kui homme on poes 2 käepidet, ostan varuks Big Grin Aga kurask, peenemat ketti lühema latiga ja selgelt kergemas olekus jooksutab ikka võimsalt! Üles saagimine, ühe käega saagimine jne on ikka jube nõnus ja lihtne sellega. Nüüd on enam-vähem kõik puud ja variandid ka testitud, korvis kõrgel, arboristika vahtrate peal, mänd, kuusk, saar, kask ja jämmum paju. Ja kui seda saagi müüdi veel alla 100 raha eest...

Nüüd vaatan ka Echosid teise pilguga! Kaal ja hind ei ole kooskõlas! 

[Pilt: ACtC-3fuLqXymy8bsIbFI7l1K2gvHlxqfA2V_Cad...authuser=0]
Vasta

Husqvarnaga võrreldes on echo ikka poisike. Ja üldse minu arust on kõik echod võrreldes teiste tootjate masinatega kuidagi jõle lahjad ja tuimad.
Ei näe mingit mõtet echot soetada, peale hinna muidugi aga kui ikkagi masin soetada siis tasub ikka juurde maksta ja korralik isend soetada.

Muidugi see väike Dolmar on erand Big Grin  Leiaks nüüd kuskilt karbussi reguleerimiseks talle kruvikeeraja siis saaks sumpsi ära modida.
Ja arvatavasti tuleks H kruvi rikkamas keerata ,et külmalt nii palju jebimist ei oleks.

Vasta

Sel dolmaril mingi eriline väärakas võti karbussi reguleerimiseks(mingi small d vist oli)standartsed sinna ei sobinud,seega mina tegin selle võtme ise Big Grin päris õige ei ole aga keerata saab.

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

Jah seal Micro Double D , eks pean ka midagi leiutama Big Grin
Vasta

See 73 kuubine echo maksab 1090eur, dolmar 960, stihl 462 ca 1100eur, huskvarna1200, ei kutsu isegi hind  Big Grin
Vasta

Jaapani sael oli ka ennem kõva töökindlus. Kas see mitte pisut üle teiste mudelite pole?
T.
Vasta

(18-10-2020, 20:11 PM)maisalup Kirjutas:  See 73 kuubine echo maksab 1090eur, dolmar 960, stihl 462 ca 1100eur, huskvarna1200, ei kutsu isegi hind  Big Grin
Sellise raha eest elik 1000+ võtad juba 5kW MS500i ligi 1300 eest ja unustad kõik muu. Suurtest kõige kergem ja kõige võimsam. Lihtne.

Mitte, et see sekundike lõputult oluline oleks aga vahe on. Mehkas on mõlema hind täpselt sama, kaaluvahe 400 grammi Stihli kasuks. 0,7kW  teebki 2 sekundit... Värske video. 
Vasta

500i on vaieldamatult parim ja hetkel talle konkurenti polegi. Eks algul oli küsimus kuidas see sissepritse hakkama saab ja palju probleeme kaasa toob aga nüüd vast paar aastat need isendid Euroopas olnud ja ei ole täheldanud ,et nendega probleeme oleks.

Nüüd võiks Husqvarna  sissepritsega masina teha, ega neil muud varianti pole.
Vasta

(18-10-2020, 16:40 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(18-10-2020, 13:09 PM)maisalup Kirjutas:  Näeb hea välja ja võimsus on ka ok, aga raskeim saag omas klassis turul. 
Tal endal Echo 420ES ehk sama klassi saag.

Nüüd vaatan ka Echosid teise pilguga! Kaal ja hind ei ole kooskõlas! 
Tõe huvides peab täpsustama, et mul on mainitud echost klass väiksem, 352
Ehk nõrgem, kergem ja odavam, aga müra teeb sama palju Big Grin
Vasta

(19-10-2020, 00:45 AM)Jansa Kirjutas:  
(18-10-2020, 16:40 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(18-10-2020, 13:09 PM)maisalup Kirjutas:  Näeb hea välja ja võimsus on ka ok, aga raskeim saag omas klassis turul. 
Tal endal Echo 420ES ehk sama klassi saag.

Nüüd vaatan ka Echosid teise pilguga! Kaal ja hind ei ole kooskõlas! 
Tõe huvides peab täpsustama, et mul on mainitud echost klass väiksem, 352
Ehk nõrgem, kergem ja odavam, aga müra teeb sama palju Big Grin
Ma muidugi kiirelt saage vahetades nii ei vaadanud, miskipärats tundus 420? Aga kui nii, siis on ju põhjusmõtteliselt sama saagimispoolega masinad. Toll latil pole määrav, kett on sama. Aga too 0,4kW on küll tunda. Kaal oli küll väike sest tuli ju sealtsamast 2 meetri pealt teist lahti saagida ja see oli küll lihtne Big Grin Saan uue käepideme külge, võtan kaasa ja teen siis Sõbra juures testi 420ga ikkagi ära. Seal seda üraskikuuske jagub!
Vasta

Päris valusad hinnad Dolmaril Big Grin
Dolmar vs Echo 420 oleks küll huvitav.
[Pilt: WBij6Ti.png]
Vasta

Üllatus pidas, Makservis eraldati mulle üle leti 10 euro ulatamisel uus eesmine käepide. Ülimõistlik hind! 
Selle installil aga selgus, et see 2 meetri pealt kukkumine ei ole midagi katki teinud, ikka saag on selgelt raske paju tüve alla jäänud! Ja nüüd tekkis hoopis respekt selle plastist käepideme suhtes!!! Selle paugu on endasse võtnud ODAV käepide, mille vahetamine on ka lihtne! Sae plaskorpusel on küll armid peal paari prao näol aga tüvi ei ole ei starterit ja veelvähem jahutusribisid puruks muljund! Mustal osal on pragu, strateri nööriaugu ümber on praod ja jahutusaukude juures ka pisike pragu.  Aga nüüd on jälle komplektne ja töötegemise korras. 
Kuid kahjustused on kõnekad Wink Järgmine kord püüan saagi mitte puualla jätta...
[Pilt: ACtC-3ctyxFBC-7tx31UDB-3fXIXiektAShXaHJS...authuser=0]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne