Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Mõtlesin, et ostan endale ka ühe uue keskpärase profika veteranide kõrvale aga neid arvustusi lugedes jääb muljje, et ei julge poe poolegi vaadata. Kas tuleb jälle enne talvepuude tegemist osta ca 70 eurine HPG.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(19-10-2020, 16:40 PM)Daff Kirjutas:  Mõtlesin, et ostan endale ka ühe uue keskpärase profika veteranide kõrvale aga neid arvustusi lugedes jääb muljje, et ei julge poe poolegi vaadata. Kas tuleb jälle enne talvepuude tegemist osta ca 70 eurine HPG.
Milline oleks "uus keskpärane profikas"? Ametlikult odavaim profiseeria saag on Echo CS-390CSX oma 1,9kW ja 4,5kg+latt/kett. Magneesiumkarterid, ujuvad tähikud, korralik tolmufilter jms paks olema võtmesõnad. Samas läheb täna nendega hind ikkagi kohe käest ära! 
Sestap olengi olnud selle odava Saksa-Japsiga, mis toodetud iinas, ülimalt rahul! Kodus ju ka Hechti kõrval poisi võidetud HPG täiesti olemas ja saeb mis mühiseb! Aga kaal nendel mõlemal + bensukulu! See aasta olen Hechtile tule torusse ajanud vaid kaks korda, kui on tulnud tükeldada 40+ cm puud. Esiteks 16-tollisega saab korraga läbi ja vähe rohkem võimu teeb asja pisut kiiremaks, kui palju lõikeid teha. Kui teeks 3-meetrist paberipuud vms, siis ei viitsiks saage vahetada. Seda metsakuiva ehk üraskikuuske tükeldas veel lõdvalt! 
Milline võiks olla alternatiiv? Husqu 435 II, 1,6kW? Kaal peaks tolle Dolmariga sama olema ehk reaalne saagimiskaal metsas 5 kilo. Aga vaatad hinda ja... kes need õnnelikud olid ja kommiraha eest Dolmari said, peaks rahul olema. Siin keski reaalelulise video teinud esimese paagitäiega, "saeb nagu vihane kobras" Big Grin 
Sama venna kui profi arvamus ja ise jagan seda arvamust täiega!!!
Ahjah, edit: ma kahtlustan, et tegu on Eesti mehega, kes on siingi foorumis tegev. Miskipärast on selline tunne Wink Kohe kindlasti on Ta käinud Tööriistamarketist Patroni töökindaid (Soome värk) ostmas, millega vana nõukatehnikaga metsast puid välja tuua...
Tsitaat:Well it's a pro saw with a plastic case and it has the best power to weight ratio on the market. I like it so much that i have not touched my husqvarna 545 in a while.
This little saw  is an angry limbing machine. Inside this saw looks better than any other major brand chinise saw.
Few things that bug me is that the brake handle is a little bit sensitive and that it's cold blooded  so it needs some idling before it's ready to use after cold start.
Vasta

(19-10-2020, 17:17 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Ahjah, edit: ma kahtlustan, et tegu on Eesti mehega...
a miks sa kahtlustad?
kui asukohaks on eesti märgitud ja nimi ka selline, et mujal maades pole taolist kuulnud,
siis pole kahtlustada vaja.
Vasta

(19-10-2020, 19:13 PM)diesel Kirjutas:  
(19-10-2020, 17:17 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Ahjah, edit: ma kahtlustan, et tegu on Eesti mehega...
a miks sa kahtlustad?
kui asukohaks on eesti märgitud ja nimi ka selline, et mujal maades pole taolist kuulnud,
siis pole kahtlustada vaja.
Just Patroni asjade pärast, mida suure tõenäosusega mujal, kui Soomes ja läbi Järva TÜ ka Eestis ei müüda. Ja KUI Soomes veel oleks "Rögiseja" loogiline, siis sitalaotur ega "vladimirets" kohe kindlasti mitte Big Grin Rääkimata vanast motobloki haagsiest... Töökoja osad seinad on Palivere või Aravete plokkidest etc. Seega võib Venemaa ja Läti-Leedu välistada. Ja ka vaikimine on eestlaslik Wink 

Ja viimaseks:
HPG on vaid Eesti kaup ja sellest saest sai kiitvalt siinsamas teemas kirjutatud. Seega läks Mr.Küttepuu Sõdalane siinset teemat lugedes Nõmmele Rahumäe piirile Järve Keskusesse ja ostis olematu hinnaga sae (59.90€ ol iäkki seal), kõrvalt riistamarketist veel üht-teist ja asus asja kallale! Siis tuli veelkord odavat Dolmarit müüki 99 raha eest - see ka otsa Wink KES astub julgelt püünele??? 


Vasta

minu küsimus kahtlustamise kohta tuli sellest, et kodanikul on asukohaks märgitud eesti ja nimeks allar.
no pole ju vaja kahtlustada ja peenemat uurimistööd teha.
aga oskus taustal olevat kaudset infot märgata on muidugi kiiduväärne.
Vasta

Vahet ei ole kas selle hiina"asja" (saed, trimmerid, mullafreesid, lumefreesid ja muud tööriistad) nimi on Hecht, Clint, HPG, Gudnord või midagi muud. Tulevad nad kõik ühest samast siloaugust ja nimi pannakse vastavalt tellija järgi peale ning üksksi nendest pole tootja vaid hülgimüügi kaubamärk. Kui suurema kogus tellid siis saad ka plastiku värvi valida. Kvaliteet kõigil sama ehk alati üks paras loterii.  Paljud vist ei teagi, et HPG = HansaPostGrupp ja Gudnord on Stokkeri kaubamärk jne. Keegi ei keela hiinast tellida ja turustada seda sama HPG saage näiteks sinisena ja FAM nime all kus FAM = FoorumAutoMoto  Big Grin
Vasta

Alates 50 tk tellides saad värvi ja nime valida ning tükihind ca 25eur Wink
Vasta

haha, täitsa minu video on  aga olen ka eelnevalt need Dolmari videod siis postitanud.
Ja Patroni kindad on jah tööriistamarketist Big Grin

Aga jah eelmine aasta lõpp ma enam põhisaagi ei kasutanudki, lõikasin korralikult palki selle Dolmariga mille siis nüüd suvel saeraamist läbi lasin.


Ja seda hechti arboristi saagi soovitan, peaaegu sama palju nagu Dolmarit.
Peamiselt olen seda kasutanud tummisemas võsas, aias ning ka ehitusel.
Vasta

Järgmine aasta tulevad Husqvarnal uued 90 kuubikulised välja.
Autotune või äkki sisspritse või hoopis akudega Big Grin

https://www.woodbusiness.ca/husqvarna-to...s-in-2021/
Vasta

Nende pillidega on siinkandis küll palju teha Big Grin

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

Eks see selline kitsale seltskonnale mõeldud saag ole. 
Mul ühel tuttaval kes arboristika  ja ohtlike puudega vahepeal tegeles on 9? kuubikune ja 1,2m latiga Stihl kuurinurgas. 
Läks vaja küll vahel. Kuid kõige rohkem oli teda vaja reklaami ja poseerimise juures. Jämedaid puid sattus harvemini ette.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Eks ta rohkem Ameerika turule mõeldud, seal puud vähe suuremad.
Vasta

Panin ühe projektika üles:
https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=146154190
Vasta

Akuga saagide test. 

https://youtu.be/_aBZt8m1XkQ
Vasta

Päris akusaagide test Big Grin
https://youtu.be/328LBAyxFgA
Vasta

(19-10-2020, 16:40 PM)Daff Kirjutas:  Mõtlesin, et ostan endale ka ühe uue keskpärase profika veteranide kõrvale aga neid arvustusi lugedes jääb muljje, et ei julge poe poolegi vaadata. Kas tuleb jälle enne talvepuude tegemist osta ca 70 eurine HPG.


Võin sulle oma Echo CS 500 ES-i ,müüa. Saavad sul vähemalt närvid puhata... Rolleyes
[Pilt: 20586276-2.jpg]

Praktiliselt uus, sai krutitud ja näpitud aga ei saanud piisavalt heaks, et tahaks temaga tööd teha. Katalüsaatorit tal ka pole.
Vasta

Hea mees, ise ei taha tööd teha sellega, aga müüb söbrale Big Grin Millest saavad närvid puhata, töö tegemisest kui iga jupi pärast on pool aastat remondis? Smile
Vasta

(28-10-2020, 16:14 PM)maisalup Kirjutas:  Hea mees, ise ei taha tööd teha sellega, aga müüb söbrale Big Grin Millest saavad närvid puhata, töö tegemisest kui iga jupi pärast on pool aastat remondis? Smile

Ega töö jänes pole, et eest ära jookseb Wink
Vasta

(28-10-2020, 16:36 PM)Mihkus Kirjutas:  
(28-10-2020, 16:14 PM)maisalup Kirjutas:  Hea mees, ise ei taha tööd teha sellega, aga müüb söbrale Big Grin Millest saavad närvid puhata, töö tegemisest kui iga jupi pärast on pool aastat remondis? Smile

Ega töö jänes pole, et eest ära jookseb  Wink

Jou. Keskpärase all mõtlesin kuubikuid ja kaalu. Husqu  puhul näiteks 45 kuubikut. 
Talvel mõni metsakuiv või tuulemurd tükkideks lasta ja kogu moos. No ca 10-15 rummi talve jooksul. Aga  kui loed neid iseloomustusi siis uhkete saagidega käivad kaasas ka uhkemad mured. 
Jääb tõesti mulje, et lõikad HPG ga puud ära ja jätad sae kännu peale metsa. Sügisel võtad jälle uue.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Eks ta nii on kõige soodsam jah.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne