Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Milleks promoda tarbimisühiskonda? Mul on hetkel 2 huskit, 35 ja 55 kuupi, talupoja toel töötavad ja 45 kuupi jonss. Olen samamoodi hobikasutaja ja olukorraga väga rahul. Jonss on u 15 aastat tagasi uuena ostetud. Ndlvahetusel oli kahte saagi vaja, mõlemad käivitusid muretult ja tegid töö ära. Ma panen küll oma "like" vana käigushoidjale, mitte planeeritult üheks aastaks tehnika ostjale...........

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Odava saega pead suhtlema nagu õrna naisterahvaga.  Kui sa ikka rammusat segu teed, ei lõhu ega peksa, oskad saeketti teritada, kõrgemaid saepuruhambaid madalamaks käiata ja saagides väga jõuga peale ei suru, siis käitub iga saag Sinuga hellalt.   Toungue 
Ma vist olen sellest juba varem rääkinud....
Vasta

(28-10-2020, 16:53 PM)Daff Kirjutas:  
(28-10-2020, 16:36 PM)Mihkus Kirjutas:  
(28-10-2020, 16:14 PM)maisalup Kirjutas:  Hea mees, ise ei taha tööd teha sellega, aga müüb söbrale Big Grin Millest saavad närvid puhata, töö tegemisest kui iga jupi pärast on pool aastat remondis? Smile

Ega töö jänes pole, et eest ära jookseb  Wink

Jou. Keskpärase all mõtlesin kuubikuid ja kaalu. Husqu  puhul näiteks 45 kuubikut. 
Talvel mõni metsakuiv või tuulemurd tükkideks lasta ja kogu moos. No ca 10-15 rummi talve jooksul. Aga  kui loed neid iseloomustusi siis uhkete saagidega käivad kaasas ka uhkemad mured. 
Jääb tõesti mulje, et lõikad HPG ga puud ära ja jätad sae kännu peale metsa. Sügisel võtad jälle uue.

Kui tahad alla 50 kuubiku siis võta Makita 4300.
Kui mõtled ümber ja tahad tummisemat ja modernsemat siis Husqvarna 545 Mark II
Vasta

(28-10-2020, 16:53 PM)Daff Kirjutas:  
(28-10-2020, 16:36 PM)Mihkus Kirjutas:  
(28-10-2020, 16:14 PM)maisalup Kirjutas:  Hea mees, ise ei taha tööd teha sellega, aga müüb söbrale Big Grin Millest saavad närvid puhata, töö tegemisest kui iga jupi pärast on pool aastat remondis? Smile

Ega töö jänes pole, et eest ära jookseb  Wink

Jou. Keskpärase all mõtlesin kuubikuid ja kaalu. Husqu  puhul näiteks 45 kuubikut. 
Talvel mõni metsakuiv või tuulemurd tükkideks lasta ja kogu moos. No ca 10-15 rummi talve jooksul. Aga  kui loed neid iseloomustusi siis uhkete saagidega käivad kaasas ka uhkemad mured. 
Jääb tõesti mulje, et lõikad HPG ga puud ära ja jätad sae kännu peale metsa. Sügisel võtad jälle uue.

https://farron.ee/mootorsaag-ms-251.html
Vasta

HPG,HPG! Just käis üks läbi.Silinder lendas pealt minema.Tegin uue tihendi ja hakkan siis silkut kinni keerama no ei õnnestu.
Karteri sees keeret pole,kas hiinlane üle keeranud või mis iganes.Tegin M6 peale ringi ja korda see sai aga mis järgmiseks ei tea.
Vasta

(28-10-2020, 19:32 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Odava saega pead suhtlema nagu õrna naisterahvaga.  Kui sa ikka rammusat segu teed, ei lõhu ega peksa, oskad saeketti teritada, kõrgemaid saepuruhambaid madalamaks käiata ja saagides väga jõuga peale ei suru, siis käitub iga saag Sinuga hellalt.   Toungue 
Ma vist olen sellest juba varem rääkinud....
Ma olen ka sellest, kuidas ändimänni suure ja rohelisega 1 harulise õunapuu maha nüsisin ja jupitasin. Paagitäis kütust läbi põletada oli karmim kogemus, kui stihliga päevatöö. Vibra oli jube, hääl nagu käivitusmootoril. Hellast käitumisest on asi kaugel.


Vasta

(28-10-2020, 19:32 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Odava saega pead suhtlema nagu õrna naisterahvaga.  Kui sa ikka rammusat segu teed, ei lõhu ega peksa, oskad saeketti teritada, kõrgemaid saepuruhambaid madalamaks käiata ja saagides väga jõuga peale ei suru, siis käitub iga saag Sinuga hellalt.   Toungue 
Ma vist olen sellest juba varem rääkinud....
Just!!! HPG on nagu naisterahvas. Mul küll HPG võsakas ja hekilõikur olemas. Võsaka tuunisin juba ära. Läksid külge Husqvarna käepidemed palju mugavam tööd teha (rõhk sõnal töö tegemine) Olen tõmmanud võsaka paagile markeriga jooni, et mitmes paagi täis läheb ja nüüdseks oma 27 paaki läbitud edukalt.

Veel pole maha löödud
Vasta

Vaja husqvarna 545 looka(käepide) ja piduri kaant.Saan vastu anda husqvarna 560 või jonsered 2252 ja 2258 osi.
Varuosa fondis on veel 254 jpt husqudele ning palju stihlide staffi.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(30-10-2020, 18:00 PM)diselist Kirjutas:  Vaja husqvarna 545 looka(käepide) ja piduri kaant.Saan vastu anda husqvarna 560 või jonsered 2252 ja 2258 osi.
Varuosa fondis on veel 254 jpt husqudele ning  palju stihlide staffi.
Korraliku looga leian,kaant pole pakkuda.
Vasta

(28-10-2020, 22:03 PM)Kivipurustaja Kirjutas:  HPG,HPG! Just käis üks läbi.Silinder lendas pealt minema.Tegin uue tihendi ja hakkan siis silkut kinni keerama no ei õnnestu.
Karteri sees keeret pole,kas hiinlane üle keeranud või mis iganes.Tegin M6 peale ringi ja korda see sai aga mis järgmiseks ei tea.
Kas selline elukas?

https://www.soov.ee/18523908-tutikas-hpg...tails.html
Vasta

Pillli ei ole käimagi pandud,aga pidurikäepide juba küljest pudenenud Big Grin .
Vaatasin,et kett ka tagurpidi peal järjekordselt.

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

(31-10-2020, 21:00 PM)peeter11 Kirjutas:  Pillli ei ole käimagi pandud,aga pidurikäepide juba küljest pudenenud Big Grin .
Vaatasin,et kett ka tagurpidi peal järjekordselt.
Jube kõva saag jah. Aga vaata kui ilus!
Olen isegi paar korda tagurpidi peale pannud ja siis vaadanud kella seinal..... kõik õige! Viimane aeg õhtale jätta. Big Grin
Vasta

(31-10-2020, 20:31 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  
(28-10-2020, 22:03 PM)Kivipurustaja Kirjutas:  HPG,HPG! Just käis üks läbi.Silinder lendas pealt minema.Tegin uue tihendi ja hakkan siis silkut kinni keerama no ei õnnestu.
Karteri sees keeret pole,kas hiinlane üle keeranud või mis iganes.Tegin M6 peale ringi ja korda see sai aga mis järgmiseks ei tea.
Kas selline elukas?

https://www.soov.ee/18523908-tutikas-hpg...tails.html
Samasugune jah.
Vasta

Sellel lapsel on palju nimesid ja neid lapsi on palju. Värve on ka mitmeid. Isegi stihli värvides ja klepsuga.
Vasta

Steeli mõtlesid vist Big Grin

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

Jah.Kevadel läks vanaraua koormasse 3-4 samasugust erineva nimega asja.
Olen näinud ka päris Stihl nimega asja, mingi number ka veel järel a`la 630 või midagi.
Vasta

(31-10-2020, 23:21 PM)Kivipurustaja Kirjutas:  Jah.Kevadel läks vanaraua koormasse 3-4 samasugust erineva nimega asja.
Olen näinud ka päris Stihl nimega asja, mingi number ka veel järel a`la 630 või midagi.
Mul ka üks hunnik siin, talvel ehk leian aega pusida ja ristan senikaua, kuni mõne töötava kokku saan. Mõte selles, et teha töötav saag, mille saab visata täie südamerahuga sellisesse autosse, millel uksed lukku ei käi. Big Grin
Vasta

(31-10-2020, 21:00 PM)peeter11 Kirjutas:  Pillli ei ole käimagi pandud,aga pidurikäepide juba küljest pudenenud Big Grin .
Vaatasin,et kett ka tagurpidi peal järjekordselt.

Meie oma laguneb ka seistes, kui kätte võtsin oli gaasirutska juurest kild väljas.
Õhufiltrikaant oli isa juba vargsi arstinud- tundus talle nagu teise sae oma olevat.

Igatahes järeldus: "Sellele saele meie kliima vist ei sobi!" Big Grin
Vasta

 Mina saatsin maale asumisele, enne võimalik lotoga võita, kui see saag esimese üritusega käivitub!
Ma tahtsingi laiemale ringkonnale ka kirjutada, et sellist saage omades peate reanimeerimskompleti käepärast (veel parem seljas) omama. Ja lisaks prügikotid on ka tugevamad, kui nende saelaadste vaimusünnituste plastmass.

NB. Olen alati igasugust tööriista austanud- isegi kaablte ja köite peal naljalt ei tatsu. Aga seda üllitist tahaks visata, järele joosta ja uuesti visata- võimalikult kaugele.
Meile on ta kingitud ja kingitud "hobuse suhu" ei vaadata, ega vist müüa ka...! 
Vasta

Mina ütleks ,et need HPG masinad on rikastele mõeldud Big Grin
Mul on see arboristi hpg, mis sai puht testi mõttes soetatud ja saetud sellega päris jõhkralt küttepuid, metsas võsa ning ka ehitusel ja ei taha kuidagi alla anda.
Aga selle julgesin ma osta kuna üks sae parandaja soetas ka omale ja uuris ning puuris seda ja andis rohelise tule Big Grin Arvatavasti ülejäänud kraam on siiski saast ning lõppkokkuvõttes on odavam investeerida korraliku tootja masinasse.

Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne