Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Mulle piisab juba sellest akutrellist millel aku väsinud..... Big Grin
Vasta



Echo on tõesti 5+ akusaag
Vasta

(15-12-2020, 10:12 AM)Mihkus Kirjutas:  Echo on tõesti 5+ akusaag

Nõus aga hind, kaal ja tööaeg on ikkagi täiesti "mõttetud". 6 minti tööd ja tund molutamist? Nõus, Hechti esmatesti mahuga saaks kenasti hakkama aga see oleks ka piir! Ehitusse ja okste saagimiseks arboristile või aiapidajale sobivad need elektriasjad. Metsas pole nendega midagi teha. Sõbra Proua ostis omale Ryobi 18V kettsae just aiatöödeks et viljapuudel oksi saagida. Ja me kasutasime seda ehituses ja nädalavahetusel tiigijäässe augu saagimisel - väga hea! Kuna meil kambakesti kõigil Ryobi, siis on ka akusid võtta. Aga läheme Sõbraga metsa, tõmbab tema oma Echo ja mina Dolmari käima Big Grin Siis saab midagi teha ka...
Teine teema on ju see, et vähemalt Eestis enamus kisab haledalt, kui jutuks tuleb normaalse bensiini ostmine! Mis akusaest me räägime, kui Aspenit osta ei raatsita.  Rolleyes
Vasta

(15-12-2020, 12:07 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Nõus aga hind, kaal ja tööaeg on ikkagi täiesti "mõttetud". 6 minti tööd ja tund molutamist?
..
Metsas pole nendega midagi teha. ...


Vaidlen vastu - on peenemas prahis on väga mugav. Mul on alati triikraud kaasas ja 2 akuga saab päris kaua tihnikus põristada või peenemat laasida -märkida. Säästab päris palju bensu, mida kusagil võpsikus tiksuv saag mõttetult põletaks.

Millest ka mu huvi Echo tegeliku võimekuse vastu.

Palki loomulikult nii jaksitu saega lõikama ei lähe - ei vedanud ju Sinagi Saxoga 27-tonniseid killukoormaidWink
Vasta

Minu arust mõnus 10-25cm leppasid metsas meetristeks lasta ja riita laduda. Ennemgi elektrisaega hektari jagu leppa kütteks teinud maja taga Smile

Aga echo kaal on vist natuke liig sellise väikse võimsuse kohta. Aku võiks ikka seljakotiga seljas või vöökotiga küljel olla.

Ja neil on ka see võimekus olemas, et aku on seljakotiga. Mida siis veel tahta? Mahtuvus 15.6 Ah ja 56V mis on 873.6W/h mis palju parem kui paak bensiini mis haiseb kui kurat ja lärmab koledasti.

Aga hind küll ostma ei kutsu
Vasta

Vastu peab ca 30-45min. Laeb kiirlaadijaga 30 min täis. Kaalub vähem kui 40ccm dolmar, selle originaalketiga lõikab vaat et isegi paremini kuivanud saart kui see dolmar.
Võimsust lubatakse 1600watti aga mu arust võimsam kui 1800w husqvarna ja 2100w stihl akusaag. Võibolla tuleb see suuremast aku pingest või paremast ketist, no mine sa tea kust selline vahe tuleb. 
Laasimisel ei saa miskit aru nagu päästikut annad nii on pöördes. Kodust kaugele ei lähe ja seda saagi sai katsetatud just põhiliselt palkmajaehituse jaoks kus on elekter olemas, tappe saagides kus vaja vahest vaadata ja siis jälle korra lõigata, ning hind on küll krõbe, aga kui arvestad bensiini ja elektri hinnavahet siis see lõpuks hoiab kokku selle suurema hinna, vaikus on puhas pluss ja angaaris töötades ei ole vingu. 
On olemas seljakott akuna mis teeb aku tööiga suuremaks, ja sae kergemaks. Metsa 2 seljakotti ja saag ning päeva saab ära teha aga hinnaks ca 1500 eur, soodsam puid osta Big Grin
Käes istub mõnusasti, tunne on nagu päris mootorsaega ning jõuetusest ei ole siin juttugi isegi selle 14" latiga. 
Tegu on profisaega,e on ka kodukasutaja saag mis poole raskem ja hiinas tehtud. Käes pole absoluutselt nii hea
Vasta

Oh, mehed!
Mul taat tahab ühefaasilist greissaage osta- pakun alternatiivset lahendust.

Ulluks ajab vahest see eestlaslik korraarmastus- saime uued naabrid ja nüüd ei kõlbavat enam müra tekitada.
Kui ennem olid naaabriteks omad- lõunaeestlased siis võis ja nüüd põhjaeestlased, siis enam mitte- puhtalt inimõiguste rikkumine.
Ei tea kas metsas hakkame ka käima ainult nendel päevadel- nädalatel, kui põhjaosariiklased parasjagu kohal ei viibi...?

NB: Vanemate inimeste nõudmisi peab tõsiselt võtma, nii et kui kellegi miskit saage, või selleks sobilikku
mootorit (mingi kere on olemas) pakkuda- andke siis privasse teada (Tartu, Kanepi, Põlva, Võru, Otepää, Elva).
Vasta

(16-12-2020, 03:18 AM)volvotar Kirjutas:  ...
Mul taat tahab ühefaasilist greissaage osta...
OT aga kui juba võõrapärast sõna kasutada siis õige on KREISsaag, toorlaen saksa keelest Kreissäge ja tähendab ketassaagi.
Vasta

(15-12-2020, 21:13 PM)maisalup Kirjutas:  Kaalub vähem kui 40ccm dolmar, selle originaalketiga lõikab vaat et isegi paremini kuivanud saart kui see dolmar.

On olemas seljakott akuna mis teeb aku tööiga suuremaks, ja sae kergemaks. Metsa 2 seljakotti ja saag ning päeva saab ära teha aga hinnaks ca 1500 eur, soodsam puid osta Big Grin
Pilti ja reaalset kaalu tahaks näha Big Grin 

Nõus, profisaena ehk töövahendina ei ole asi kallis, vaid sisend. Täpselt siseruumides palkmaja ehitus jms. Kuid mets on üldiselt elektrivaba paik ja seal pole midag iteha. Söök-jook  võetakse seljakotiga kaasa, mitte elekter! Ahjah, hinnavahe ~1400 raha = ~400 liitrit Aspenit. Kes meist üldse ja mis ajaga sellise koguse bensiini metsas läbi saeb??? Selle saab teisendada lõigete arvuks ja siis on akusaed ka ammu läbi.
Vasta

(16-12-2020, 09:48 AM)PlyVal64 Kirjutas:  ...
Kuid mets on üldiselt elektrivaba paik ja seal pole midag iteha. Söök-jook  võetakse seljakotiga kaasa, mitte elekter! Ahjah, hinnavahe ~1400 raha = ~400 liitrit Aspenit. Kes meist üldse ja mis ajaga sellise koguse bensiini metsas läbi saeb??? Selle saab teisendada lõigete arvuks ja siis on akusaed ka ammu läbi.

Kogemus või arvamus?

Palgimetsas olen nõus - 50kuubikulist ikka akusaega täna ei asenda. Aga miskisele 35-kuubisele on tänased akusaed täitsa pädevad asendused. Ootan huviga, mida kujutavad endast uued Makita 40V saed, kui need ükskord kättesaadavaks muutuvad. 2x18 V asjad on küll head, aga ikkagi - kaks akut...

Akusae eelis tuleb välja vahelduvas töös, kus saag märgatava aja tuksub käe otsas (või suisa maas) tühja. Akusaag sel ajal ei tarbi. Ning neid hetki ikka koguneb meie hooldamata metsades.

Seljaskantava aku suhtes olen pessimist - kusagil kesk-Euroopa parkmetsades võib juhtmega saagi pruukida, aga meie rägastikes on iga väljaulatuv osa vaid nuhtluseks.
Vasta

(15-12-2020, 21:13 PM)maisalup Kirjutas:  Vastu peab ca 30-45min. Laeb kiirlaadijaga 30 min täis.
...

Ehk kahe akuga saaks pidevalt töötada?

Kui võimsat inverterit kiirlaadija nõuab? Saab miskise odava 150W junni taga asjad aetud?

Makita kiirlaadija (või vähemalt minu isend) koormab 150 W inverteri aku ühendamisel sedapalju üle, et lülitab inverteri välja. Miskine odav junn on, ega ma välista ka inverteri viga. Läpaka laadijad igatahes käivad selle pealt. 300 W ei kõssagi, laeb mühinal.
Vasta

Laadija all on kiri 276w, 300watine peaks nibin-nabin ära toitma.
See on jah selline parasjagu, pidevat lõikamist ei ole, tapiga lähebki ca 15-30 min, kahe akuga saab mõlemat tapid valmis ja märkimise aeg on aega laadida ravulikult.
Vasta

Mul ka kasutuses 2 akuga Makita. Järab puitu täitsa hästi väiksematel töödel. Metsa muidugi langetama sellega minna pole mõtet ja see eespool välja toodud Echo ka peajagu ilmselt lõike võimsuselt üle.
Kõva argument see, et samade akudega toimib palju teisi tööriistu ka. Ehk väga ei ole selline ost, et polegi nagu kasutanud eriti näiteks 5 aasta jooksul, aga akud õhtul. Ja need maksavad pool komplekti hinnast vähemalt.
Akuga kettsaag selles suhtes jah mugav. Plaksti vajutad käepidet ja lõige tehtud. Mitte ei mässa õhuklapi, toorepumba ja nööri kakkumisega.
Algul ostsin suva lõigeteks tiigersae, aga natukese rohkem töödel ikka randmetapja, kettsaag miskit muud.
Vasta

(16-12-2020, 09:48 AM)PlyVal64 Kirjutas:  
(15-12-2020, 21:13 PM)maisalup Kirjutas:  Kaalub vähem kui 40ccm dolmar, selle originaalketiga lõikab vaat et isegi paremini kuivanud saart kui see dolmar.

On olemas seljakott akuna mis teeb aku tööiga suuremaks, ja sae kergemaks. Metsa 2 seljakotti ja saag ning päeva saab ära teha aga hinnaks ca 1500 eur, soodsam puid osta Big Grin
Pilti ja reaalset kaalu tahaks näha Big Grin 

Nõus, profisaena ehk töövahendina ei ole asi kallis, vaid sisend. Täpselt siseruumides palkmaja ehitus jms. Kuid mets on üldiselt elektrivaba paik ja seal pole midag iteha. Söök-jook  võetakse seljakotiga kaasa, mitte elekter! Ahjah, hinnavahe ~1400 raha = ~400 liitrit Aspenit. Kes meist üldse ja mis ajaga sellise koguse bensiini metsas läbi saeb??? Selle saab teisendada lõigete arvuks ja siis on akusaed ka ammu läbi.
Ei tule nii palju, kui arvestad, et bensiinisae ostad ka ca 500 euroga mingi mõistliku, siis on vahe 900 raha ehk ca 250l aspenit mis on minu 5 aasta küte kui ma teen ainult puid ja väiksemaid toimetamisi, palkmaju tootes ilmselt ca 1 aasta küte vb vähemgi... Kui elekter on olemas ja juhtme vedu väga vastu karva pole, siis on stihl-i mse220 täitsa vägev elektikettsaag mis lõikab kõik ära ja sama kiirelt kui bensiinisaag, hinda ca 350 eur....
Vasta

(16-12-2020, 23:54 PM)meli666 Kirjutas:  Mul ka kasutuses 2 akuga Makita.
...

Kas üla- või tagakäepidemega mudel?

Millist puitu tavaliselt saed?
Vasta

(17-12-2020, 12:57 PM)v6sa Kirjutas:  Kas üla- või tagakäepidemega mudel?

Millist puitu tavaliselt saed?

Tagakäepidemega.
https://www.makserv.ee/toode/akukettsaag...53z-akuta/
Kui nuriseda, siis kergem võiks olla. 1.1 kett pole ka ikka õige asi. Jah võtab natuke magusamalt 1.3 võrreldes, aga tükib venima ka rohkem.
Mõtlesin mingi aeg 1,3 lati ja keti peale üle kolida, kui ehk saab miskit sobima.
Tagant järgi oleks pidanud üla käepidemega võtma. Kergem ja juba 1.3 ketiga tehasest. Aga poes käes tundus see klassikaga võrreldes nagu teisem ja nii ta välja jäi valikust.
Jämedamatest õunapuu okstest kuni saeraami jääkideni kasutan. Suht asendamatuks kujunenud.
Kui selline pidev küttepuude pakutamine, siis läheb alles bensiinimasin käiku.
Vasta

Ega see makita väga võimsusega ei hiilga. 1.3 ketiga kingest kinni...
Vasta

(17-12-2020, 22:21 PM)maisalup Kirjutas:  Ega see makita väga võimsusega ei hiilga. 1.3 ketiga kingest kinni...

Eks see akumajandus areneb ja Makital ka tööriistad juba 40V pingega uudse akusüsteemi näol saadaval. Nagunii, olgu ta Echo või Makita. Kahe aasta pärast on juba tuntavalt võimsam asi saadaval ja praegune on nagunii selle kõrval nõrguke.
Vasta

Endal tarvitada Makita 2x18V ülakäepidemega saag. Selliste kiir lõikuste jaoks on ikka päris mugav, kui viitsi tavalise saega mässata. Aga mis kõige olulisem- selle tarvitamisega saab ka pensioniealine tehnikakauge naisterahvas hakkama, kui oksakene või lauajupikene tarvis lõigata, mitte ei pea ootama kunas järeltulijatel aega on maapiirkonda tulla.
Samade akude pealt opereeritakse ka trimmerit ja lehepuhurit. Trimmeri kasutamine on minu vaatenurgast ikka kõva ajavõit- muru servad ja aiamaa on korras ning suure aparaadiga teen suuri asju.
Vasta

(17-12-2020, 23:45 PM)meli666 Kirjutas:  
(17-12-2020, 22:21 PM)maisalup Kirjutas:  Ega see makita väga võimsusega ei hiilga. 1.3 ketiga kingest kinni...

Eks see akumajandus areneb ja Makital ka tööriistad juba 40V pingega uudse akusüsteemi näol saadaval. Nagunii, olgu ta Echo või Makita. Kahe aasta pärast on juba tuntavalt võimsam asi saadaval ja praegune on nagunii selle kõrval nõrguke.
Seda küll jah. Ma ootan huviga mida nüüd makita turule purskab, kuna järgmise aasta märtsist lõpetatakse kõigi sisepõlemisega tööriistade tootmine. Hetkel peaks käima kõva arendustöö. Ilmselt tuleb makital ka mingi täitsa korralik kettsaag välja midakannatab ka proffesionaalselt kasutada puidu töötlemisel.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne